daily menu » rate the banner | guess the city | one on oneforums map | privacy policy | DMCA | news magazine | posting guidelines

Go Back   SkyscraperCity > European Forums > Forum Polskich Wieżowców > Infrastruktura i Technologia > Infrastruktura drogowa > Inwestycje ukończone

Global Announcement

As a general reminder, please respect others and respect copyrights. Go here to familiarize yourself with our posting policy.

Reply

Thread Tools Rating: Thread Rating: 229 votes, 5.00 average.
Old May 30th, 2007, 11:42 PM   #61
gzak
Registered User

gzak's Avatar

Likes (Received): 32

Chyba nic nowego, ale małe "podsumowanie" ze strony Piechocińskiego:

Quote:
S 8 Opacz -Paszków

BUDOWA DROGI EKSPRESOWEJ S-8 ODCINEK węzeł „Opacz” – węzeł „PASZKÓW” wraz z powiązaniem z drogą krajową NR 7 w węźle „MAGDALENKA”

GŁÓWNE PARAMETRY TECHNICZNE

Klasa drogi - S (droga ekspresowa)

Przekrój poprzeczny - 2x3 bądź 2x2 pasy ruchu każdy szerokości 3,5 m (w zależności od odcinka,

Trasa z siecią drogową powiązana będzie poprzez następujące węzły:

- w. SALOMEA

– z Al. Jerozolimskimi stanowiącymi włączenie trasy do układu komunikacyjnego Warszawy,

- w. OPACZ - z planowaną drogą ekspresową S7, S8, S2 – POW (wspólny przebieg) w kierunku Konotopy (węzeł A2) i POW w kierunku Okęcia,

- w. SOKOŁOWSKA – z istniejącą ulicą Sokołowską łączącą gminy Raszyn i Michałowice,

- w. JANKI MAŁE z istniejącą drogą krajową nr 8,

- w. MAGDALENKA z istniejącą drogą wojewódzką 721.

HARMONOGRAM PRAC PRZYGOTOWAWCZYCH I REALIZACJI - AKTUALNY STAN Część I

– odcinek zlokalizowany poza granicami Miasta St. Warszawy od granicy opracowania dla drogi Nr 8 tj. od węzła „Paszków” oraz od granicy opracowania dla drogi Nr 7 tj. od węzła „Magdalenka” do granicy administracyjnej miasta Warszawy (z wyłączeniem węzła „Opacz” znajdującym się w opracowaniu S2 POW)

- Decyzję o ustaleniu lokalizacji drogi (z rygorem) uzyskano w dniu 03.03.2006 r. (decyzja stała się ostateczna z dniem 29.09.2006 r.)

- Przewidywany termin uzyskania prawa do dysponowania terenem

- 31.03.2008 r. - W oparciu o złożony w dniu 5.04.2007 r. wniosek do Wojewody Mazowieckiego, toczy się postępowanie w sprawie wydania decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach.

Przewidywany termin uzyskania decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach - sierpień 2007 r. -

W trakcie opracowania jest projekt budowlany. Zakończenie prac projektowych – październik 2007r.

- Uzyskanie pozwolenia na budowę - 05.2008 r.

Część II – odcinek zlokalizowany w granicach Miasta St. Warszawy od granicy administracyjnej Warszawy za węzłem „Opacz” do węzła „Salomea” włącznie, z granicą opracowania przed węzłem „Łopuszańska” - W oparciu o złożony w dniu 5.04.2007 r. wniosek do Wojewody Mazowieckiego, toczy się postępowanie w sprawie wydania decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach.

Przewidywany termin uzyskania decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach - sierpień 2007 r.

- W oparciu o złożony w dniu 27.07.2005 r. wniosek do Wojewody Mazowieckiego, toczy się postępowanie w sprawie wydania decyzji o ustaleniu lokalizacji drogi.

Przewidywany termin uzyskania decyzji o ustaleniu lokalizacji drogi - maj 2007 r.

Przewidywany termin uzyskania prawa do dysponowania terenem - 31.05.2008 r.

Ponadto wstępnie przyjęty harmonogram prac dla tego zadania przewiduje:

- Opracowanie projektu budowlanego - 04.2008 r.

- Uzyskanie pozwolenia na budowę

- 07.2008 r. Realizacja robót budowlanych na całym zadaniu (w oparciu o procedurę przetargową planowaną do przeprowadzenia w okresie 04.2008 – 09.2008r.) planowana jest w okresie 10.2008 r. – 05.2011 r.

INFORMACJA O MOŻLIWYCH ZAGROŻENIACH

• nie uzyskanie decyzji administracyjnych w terminach przewidzianych w harmonogramie (decyzja o środowiskowych uwarunkowaniach, decyzja lokalizacyjna, decyzje dające prawo do terenu na cele budowlane, decyzja o pozwoleniu na budowę),

• możliwe odwołania od decyzji administracyjnych na każdym etapie postępowania oraz konieczność rozpatrzenia odwołania przez organ odwoławczy,

• nie ujawnione w pełni problemy z pozyskiwaniem gruntu ( nieruchomości zabudowane, nieruchomości będące zakładami pracy).

SZACUNKOWY KOSZT REALIZACJI Przewidywany koszt inwestycji szacuje się na kwotę 672,8 mln zł łącznie z pracami przygotowawczymi.
Z http://piechocinski.blog.onet.pl/

Sponsored Links
Old May 31st, 2007, 10:29 AM   #62
mikeleg
Poor Leno

mikeleg's Avatar

Likes (Received): 11

2x2 ??? To chyba jakiś żart... w 2020 roku planowane natężenie na tej drodze może dojść do 160tyś poj/dobę, to chyba mega korki od 6-22...
mikeleg no está en línea   Reply With Quote
Old May 31st, 2007, 11:03 AM   #63
tedglen
Registered User

Likes (Received): 348

Quote:
Originally Posted by mikeleg View Post
2x2 ??? To chyba jakiś żart... w 2020 roku planowane natężenie na tej drodze może dojść do 160tyś poj/dobę, to chyba mega korki od 6-22...
2x2 to zdecydowanie za mało, powinno być co najmniej 2x3 jeśli nie 2x4. Korkować to się będzie ta droga nawet zaraz po oddaniu jej do użytku, np. w czasie weekendowych wyjazdów i powrotów. Jeśli powstanie wersja 2x3 to i tak powinna być rezerwa na ewentualne poszerzenie o jeden pas w każdym kierunku.
tedglen no está en línea   Reply With Quote
Old May 31st, 2007, 12:05 PM   #64
ALESSANDRO
MrBlackMagicHimself

Likes (Received): 523

Wystarczy spojrzeć jak wygląda S6, obwodnica Trójmiasta, S 2x2, czasem 2x3 AD 2007. Deptak, na którym poza późną nocą nie da się osiągnąć średniej 70kmh, a z reguły stoi się w korkach. Powtórzę się: stoi się. A Salomea-Wolica ma przenosić nieco większy ruch, bo to jednak stolica, a do tego wylotówka na południe PL. Wierzcie mi, 2x3 będzie stała większość dnia tj. teraz stoi Al. Krakowska i tak jak stoi pół dnia ZOT [Zachodnia Obwodnica Trójmiasta].
ALe nie martwcie się. Nie zbudują tej trasy jeszcze wiele wiele wiele lat...

"Jak przestałem kochać design" Marcina Wichy
- obowiązkowa lektura dla polskich anarchitektów, projektantów wnęk, kierowników wydziałów architortury w magistratach i...
urbanistów, jeśli nauczyli się w swoim kraju j. polskiego. Polecam!

www.miasto2077.pl

twaardy haardy pyycha
ALESSANDRO no está en línea   Reply With Quote
Old May 31st, 2007, 12:22 PM   #65
kysiek1
Registered User

Likes (Received): 0

Materiał wyżej jest ze str. GDDKiA O/Warszawa.
"...w zależności od odcinka" - rozumiem, że od węzła Jank Małe, to sobie może iść jako 2x2, ale od Łopuszańskiej do Janek, to minimum 2x3.
Myślę, że jeżeli dalej za Warszawą na dług. powiedzmy 100 km nie będzie żadnych świateł - a mają przecież być ekspresówki S7 i 8 - to się tak łatwo nie zakorkuje.
kysiek1 no está en línea   Reply With Quote
Old May 31st, 2007, 01:15 PM   #66
ALESSANDRO
MrBlackMagicHimself

No przecież mówię, że ZOT jest S2x2 a czasem S2x3 a zbiorcze ma też 2x2 z reguły. Przez 3/4 dnia jedzie się spacerkiem [ale jedzie] a w godzinach szczytu stoi się w korku. Tu akurat kolizyjność lub nie nie ma większeszgo znaczenia.

- obowiązkowa lektura dla polskich anarchitektów, projektantów wnęk, kierowników wydziałów architortury w magistratach i...

www.miasto2077.pl

twaardy haardy pyycha
Old May 31st, 2007, 01:40 PM   #67
JA
BANNED

Quote:
Originally Posted by kysiek1 View Post
Myślę, że jeżeli dalej za Warszawą na dług. powiedzmy 100 km nie będzie żadnych świateł - a mają przecież być ekspresówki S7 i 8 - to się tak łatwo nie zakorkuje.
Czasami po prostu w jednym momencie jest zbyt wiele samochodów na drodze i robi się korek.
Zdarza się to zarówno w Niemczech na autostradach 2x3 (mnie się to zdarzyło na A2), jak i w USA na autostradach 2x4. Nie potrzeba stłuczki, wypadku. Wystarczy sama "masa" samochodów. Mimo pełnej bezkolizyjności.

Trasa Salomea-Wolica będzie obsługiwać ruch:
- na Radom, Kraków (S7)
- na Wrocław (S8 - niezależnie od tego jaki będzie miała ostatecznie przebieg)
- na GOP (S8-->A1)
- łącznik centrum miasta z POW

Jeśli gdzieś w Warszawie będzie się mogła pojawiać wystarczająca liczba pojazdów do korka "z niczego" lub przynajmniej utrudnień w ruchu, to tutaj jest takie miejsce.

pozdrawiam,
JA
JA no está en línea   Reply With Quote
Old May 31st, 2007, 07:28 PM   #68
mikeleg
Poor Leno

mikeleg's Avatar

Quote:
"...w zależności od odcinka" - rozumiem, że od węzła Jank Małe, to sobie może iść jako 2x2, ale od Łopuszańskiej do Janek, to minimum 2x3.
Jakie 100km???? Przecież to jest wjazd do miasta, dalej jako Jerozolimskie, których estakady są 2x2...
Jeśli 2x2 ma być od Janek to faktycznie może być ok, tyle, że... wydaję mi się, że po zbudowaniu tej trasy bardzo wzroście atrakcyjność i tak już atrakcyjnych gruntów w ciągu Dk7/S7 pod budownictwo jednorodzinne, a ta droga będzie niewątpliwie bardziej atrakcyjna niż al. Krakowska...
Wg. mnie powinna powstać jeszcze trasa Nadarzyn-Wezeł Lotnisko...
Old May 31st, 2007, 11:28 PM   #69
Mr X
Registered User

Mr X's Avatar

Likes (Received): 766

Ja bym proponował tak: Łopuszańska – węzeł z POW 2x3, POW-węzeł Janki 2x4, S7 do Magdalenki 2x2, S8 do węzła z DW721 2x3 (lub 2x2 z rezerwą na 2x3 i to do węzła w Nadarzynie). Do tego pozostawiłbym bez większych zmian al. Krakowską w Raszynie (ewentualnie zwęzić do 2x2 i puścić tramwaj do Raszyna).
Kluczową sprawą będzie węzeł z POW. Powinien być to tzw. krzyż maltański (łącznice ‘dużych prędkości’ i to dwupasmowe). Jeśli zrobią koniczynkę lub koniczynkę ulepszoną to trasa Salomea-Wolica może być i 2x7 a i tak będzie korek.
Kolejna ważna sprawa to jednak konieczność modernizacji ciągu Łopuszańska-Hynka oraz budowy Nowolazurowej w wariancie jak najbardziej bezkolizyjnym, a wtedy ruch z TSW płynnie rozejdzie się na boki i nie pójdzie cały w Aleje Jerozolimskie.
Podobno z resztą Aleje mają być 2x3 do planowanego węzła z Trasą NS (przy wiadukcie nad PKP/WKD). Ponoć obecnie budowane wiadukty nad Popularną mają być właśnie 2x3. Do czasu wybudowania NS będzie to rozwiązanie dość głupie.

Kiedyś była planowana Trasa NS na południe od POW. Szła na zachód od Piaseczna i włączała się w S7 w rejonie Tarczyna. Obecnie jest tylko mowa o S79 i to tylko na północ od POW do węzła z Marynarską.
Mr X no está en línea   Reply With Quote
Old June 1st, 2007, 11:39 AM   #70
ALESSANDRO
MrBlackMagicHimself

Przekomiczne są te daty na mapce poniżej...

www.miasto2077.pl

twaardy haardy pyycha
Old June 1st, 2007, 01:25 PM   #71
kysiek1
Registered User

A Ty umiesz czytać?

Quote:
Originally Posted by mikeleg View Post
Jakie 100km???? Przecież to jest wjazd do miasta, dalej jako Jerozolimskie, których estakady są 2x2...
Wyraźnie napisałem, że:
Chodzi mi o ruch w drugą stronę. W stronę centrum, lepiej sie nie wypowiem, ale nawt 7 pasów tu nic nie zdziała.
kysiek1 no está en línea   Reply With Quote
Old June 1st, 2007, 04:42 PM   #72
Witt
Registered User

Witt's Avatar

Likes (Received): 2

Witt. S79 i dalej S7 po nowym śladzie za tarczyn jest przedmiotem obecnego studium i ma być gotowe do końca czerwca, ale jako alternatywa brana jest pod uwagę trasa starej siódemki więc pewnie nowa S79 przegra, choć dla mnie (patrząc na Paryż) jest to naturalny rozwój tematu. S79, aż za Tarczyn powinna być 3 pasmowa, bo obecny rozwój tego regionu przypomina lat 50,60 wokół Dusseldorfu i miejscowość neus. W tej chwili rozpycha się wszystkie autostrady do 2x3, które są blisko miejscowości chowane w 0,75 tunele czyli trochę odsłonięte. Dla mnie Wolica, Opacz i s79 to podstawa ramy komunikacyjnej na południe + gp bezkolizyjna puławska. I to wszystko może kosztować nawet 10mld PLN, ale na to stać Aglomerację Warszawską. Tu spokojnie w ciągu 4 lat można te 10 mld wyciągnąć z: podatków, akcji 1%, przepudrzetowania wojewódzkich, powiatowych i gminnych planów finansowych.
Witt no está en línea   Reply With Quote
Old June 1st, 2007, 06:35 PM   #73
JA
BANNED

Quote:
Originally Posted by Mr X View Post
(...) Ponoć obecnie budowane wiadukty nad Popularną mają być właśnie 2x3. (...)
A nie 2x2? Niech mnie ktoś poprawi...
JA no está en línea   Reply With Quote
Old June 1st, 2007, 08:20 PM   #74
mikeleg
Poor Leno

mikeleg's Avatar

Quote:
Wyraźnie napisałem, że:
Chodzi mi o ruch w drugą stronę. W stronę centrum, lepiej sie nie wypowiem, ale nawt 7 pasów tu nic nie zdziała.
Tylko nie chodzi też jedynie o światła, bo te drogi będą też obsługiwać bardzo dużo osób dojeżdżających do pracy,szkoły etc. (już teraz dużo dojeżdża), a nawet długie pasy rozjazdowe mogą się na węzłach szybko zakorkować, jeśli np. za nimi będą ronda (co jest dość częste niestety na nowo budowanych węzłach), no i dalej zostaje jeden pas, a przy takiej ilości samochodów jaka jest spodziewana, korki po prostu są murowane.
Taka liczba samochodów, jaka jest planowana jest większa niż obecnie na Trasie Łazienkowskiej, gdzie mimo, że nie ma skrzyżowań korki są codziennie (szczególnie popołudniu przy skręcie na Wał Miedzeszyński). Jest on jednopasmowy dzięki czemu z tyłu najpierw stoi pas w prawo a dalej od skrętu stoją już wszystkie pasy, mimo, że jest 2x3.

Last edited by mikeleg; June 1st, 2007 at 08:30 PM.
Old June 1st, 2007, 08:31 PM   #75
jozeck
Just user

jozeck's Avatar

Likes (Received): 756

Myślę, że rzeczywiście stać. W szczególności jak się weźmie straty ponoszone przez kierowców w korkach. Dzisiaj z Piaseczna na Działdowską jechałem ok. 1h. I stojąc na kolejnych skrzyżowaniach myślałem sobie, jak fajnie by było śmignąć sobie trasą NS np. do Jerozolimskich...
jozeck no está en línea   Reply With Quote
Old August 8th, 2007, 11:18 AM   #76
Zawisza
'czerniakoskie'

Zawisza's Avatar

Likes (Received): 31

Wczoraj dowiedziałem się przypadkowo, że o ok. 30 metrów powiększona została rezerwa terenu przeznaczona pod trasę. Znajomi rodziców mają działkę, którą jest właśnie wykupowana pod trasę i pojawił się jakiś problem z jej podziałem w związku z poszerzeniem pasa terenu przeznaczonego pod trasę.

Czy to może oznaczać, że będzie rezerwa pod 4 pas?
Old August 8th, 2007, 08:06 PM   #77
mikeleg
Poor Leno

mikeleg's Avatar

Może jakieś jezdnie zbiorcze...4 pas przynajmniej od węzła Opacz bardzo by się przydał...
Old August 8th, 2007, 09:34 PM   #78
dominobb
Registered User

Likes (Received): 5161

jak bedzie oznaczony odcinek pomiedzy wezlami Opacz-Salomea?
jesli bedzie jako S7 albo S8 to nie bedzie ciaglasci żadnej z tych tras
dominobb no está en línea   Reply With Quote
Old August 8th, 2007, 10:15 PM   #79
loan
OP_KR_TK_WR

loan's Avatar

Likes (Received): 103

Czy ktos moglby podsumowac na jakim etapie sa przygotowania do budowy tej trasy, bo ja sie juz zgubilem.
Old August 8th, 2007, 10:53 PM   #80
Zawisza
'czerniakoskie'

Zawisza's Avatar

Likes (Received): 31

Quote:
Originally Posted by dominobb View Post
jak bedzie oznaczony odcinek pomiedzy wezlami Opacz-Salomea?
jesli bedzie jako S7 albo S8 to nie bedzie ciaglasci żadnej z tych tras
Też się nad tym zastanawiałem. Teoretycznie S7 i S8 mają na węźle Opacz "skręcać" na POW, żeby zachować ciągłość (POW na odcinku Konotopa - Opacz będzie oznaczona jako S2/S7/S8). Wygląda więc na to, że odcinek Salomea - Opacz będzie ekspresówką bez numeru.

Reply

Tags
droga ekspresowa, droga ekspresowa s7, ekspresówka-s7, ekspresówka-s8, s-7, s-8, warsaw, warszawa

Thread Tools
Rate This Thread
Rate This Thread:

Posting Rules