daily menu » rate the banner | guess the city | one on oneforums map | privacy policy | DMCA | news magazine | posting guidelines

Go Back   SkyscraperCity > European Forums > Serbian Forum > Изградња и развој > Изградња, привреда и инфраструктура

Изградња, привреда и инфраструктура Пројекти и вести са градилишта, привредни развој и нискоградња / Projects and construction updates, economy and infrastructure development
Путеви Изградња путева / Road infrastructure Железница Железнички саобраћај / Rail transport Ваздухопловство Ваздушни саобраћај / Aviation Јавни превоз Public transport Водни саобраћај Water transport

Global Announcement

As a general reminder, please respect others and respect copyrights. Go here to familiarize yourself with our posting policy.

Reply

Thread Tools
Old December 28th, 2009, 09:49 AM   #2001
Ranko Su NS
BANNED

Likes (Received): 7

I NS u prizemnom nivou (garaža) ima desetak lokala (dva restorana, banka, apoteka, knjižara i nekoliko prodavnica. I plus ona 3 nivoa prodajna iznad. Čini mi se da su isti s tim sto NS ima dva sprata garaža a Niški garažu i parking vani.
Ranko Su NS no está en línea   Reply With Quote

Sponsored Links
Old December 28th, 2009, 09:59 AM   #2002
oroborus
mosh n roll

oroborus's Avatar

Likes (Received): 221

da da, tako je
oroborus no está en línea   Reply With Quote
Old December 28th, 2009, 10:56 AM   #2003
stormwatchforever
BANNED

Likes (Received): 1

Quote:
Originally Posted by Ranko Su NS View Post
snimljeni sa iste visine (1000m)
merkator NS: dva nivoa garaza+3 lokali. Mislim da je Niški identičan ili sličan
[IMG]http://i50.************/2mrh1xt.jpg[/IMG]

Merkator BG: jedan nivo garaže, + 1 nivo prodaja
[IMG]http://i45.************/xe06yx.jpg[/IMG]

Rodić autoput kod NS, spolja meni veći od Ušća, ali ima samo jedan nivo i nije sve hipermarket, već i pivara Rodićeva sad Hajniken: ceo kompleks 250mx250m
[IMG]http://i45.************/24kvz2x.jpg[/IMG]

Spens: sportsko poslovni center NS oko 75000m2: dve nivoa
[IMG]http://i48.************/14t0htf.jpg[/IMG]

Delta city Novi Beograd, mislim da ima jedan nivo garaze i 3 nivoa prodaja i zabava
[IMG]http://i49.************/dd2h4k.jpg[/IMG]

Usce 2 nivoa garaze i 4 nivoa prodaja i zabava
[IMG]http://i46.************/2lcocq1.jpg[/IMG]

Palata Federacije, nekada najveća zgrada u SFRJ po površini:
[IMG]http://i46.************/2h6rj84.jpg[/IMG]

west gate ZG nekoliko nivoa mnogo veći od usca, 3,3 km izloga:
[IMG]http://i48.************/29oojo9.jpg[/IMG]

Segedin: Cora, Metro i Praktiker, kompleks megamarketa, prvi koje sam video i koji su ostavili najveci utisak na mene:
[IMG]http://i48.************/2upre5z.jpg[/IMG]

Dubai najveci moll na svetu 800 lokala
[IMG]http://i46.************/dfc7qf.jpg[/IMG]

Šta reći. Slika kaže više od hiljadu reči
Jedno nadasve glupo pitanje, zasto nisi stavio i Kompleks Sava Centra pa da vidimo njegovu velicinu u odnosu na ono sto ima NS a i izgradjen je par godina prije spensa, ajde stavi sa 1000 metara pa da uporedimo ili oces ja da stavim, kad vec poredis NS sa Dubaijem sto ne bi poredio Sava Centar koji je 100% usluznog tipa sa Rodicem koji je trecina fabrika piva, trecina dosadni market a trecina kostur nedovrsene nadogradnje.
stormwatchforever no está en línea   Reply With Quote
Old December 28th, 2009, 11:17 AM   #2004
Ranko Su NS
BANNED

U pravu si nadasve glupo pitanje.
Štorm po običaju lupetaš.
Na slici nema kostura nedovršene nadogradnje. To je još plus. Nisam ja kriv što je Rodić ogroman, a lepo sam napomenuo da je jedan nivo i da ima i pivara i da nije sve hipermarket. Ušće 6 nivoa, delta 4 nivoa, itd pa ti množi.
A stavljaj šta hoćeš. Sve pogrešno razumeš. Hteo sam da uporedim Ušće i west gate pa sam usput stavio interesantne objekte. Spens je stavljen jer je ogroman i ima stotine prodavnica. Sava centar nije prodajni objekat, a ovi jesu sem palate federacije ali sam je skeniro jer je poznata po tome što je bila najveća po površini u SFRJ, možda je i sada (ima nekoliko spratova).
Svađaj se sa nekim drugim
Old December 28th, 2009, 11:42 AM   #2005
Ranko Su NS
BANNED

Pošto me Štorm lepo zamolio
SC i hotel Beograd, nadam se Interkontinental itd
[IMG]http://i45.************/afbtib.jpg[/IMG]

i da me ne bi napao da ima vecih objekata, evo deo Zastave nije stala u kadar
[IMG]http://i47.************/2r735o3.jpg[/IMG]

Jel u redu
Old December 28th, 2009, 01:58 PM   #2006
shmeksi86
Registered User

shmeksi86's Avatar

Likes (Received): 3

Najveći kompaktni objekat u Srbiji bi trebalo da bude VMA, koja ima 185.000 kvadrata, ako nije u Srbiji onda je sigurno u Beogradu. Da li grešim u ovoj proceni ili ne?
shmeksi86 no está en línea   Reply With Quote
Old December 28th, 2009, 02:37 PM   #2007
Ranko Su NS
BANNED

Ja mislim da si u pravu. Ima oko 6000 prostorija. Pravi grad u gradu.
sa sata www.vma.mod.gov.rs:
Quote:
O zgradi VMA
Smeštena na Banjičkom visu, zgrada VMA predstavlja jedan od ahitektonskih simbola Beograda. Građena je prema idejnom projektu pukovnika diplomiranog inženjera arhitekture Josipa Osojnika i diplomiranog inženjera arhitekture Slobodana Nikolića, koji su za svoje delo, nakon konkursa raspisanog 1973. godine, dobili nagradu "22. decembar". Objekat je gradila građevinska radna organizacija "Ratko Mitrović" po tzv. sistemu inženjeringa, uz angažovanje 48 radnih organizacija iz cele tadašnje Jugoslavije. Zgrada VMA je useljena i počela sa radom 01.01.1982. godine.

Kompleks VMA prostire se na površini od 21 hektara, a sama zgrada na 180.000 kvadratnih metara. Podeljena je u više od 60 tehničko-tehnoloških celina, sa oko 6.000 prostorija.

Zgrada je izuzetno dinamičnog oblika, ali veoma svedene forme, inovativne za beogradsku arhitekturu sedamdesetih godina prošlog veka. Glavni smeštajni deo je podeljen na dva dela (u osnovi ima oblik pola krsta koji je na uglovima zaobljen) i izdignut je na stubove. Kao takav ostavlja utisak lebdeće, kolosalne strukture koja pleni svojom masivnošću. Fasadom dominiraju horizontale u vidu traka (jasan odnos puno - prazno) koje ublažavaju visinu objekta i njen gabarit.
Old December 28th, 2009, 03:09 PM   #2008
ins
BANNED

Likes (Received): 0

Quote:
Originally Posted by Brazilac View Post
U istocnoj Evropi mi se najvise svideo Palladium u Pragu.
Spolja je to renovirana stara zgrada na jednom od glavnih trgova, unutra trzni centar prijatniji od vecine slicnih. Prostran i prirodno osvetljen, nema one klaustrofobije kao u dosta trznih centara. Slike to ne ilustruju potpuno, ko je bio verovatno zna na sta mislim. Mislim da ima 5 nivoa. I muski wc je cool

image hosted on flickr

Od zapadnoevropskih spomenuti londonski Westfield je monstruozno veliki. Brze bolje sam izasao nakon sto sam usao shvativsi da bih tu izgubio bar 3-4 sata. A Whitley's sam slucajno otkrio jer mi je bio na 2 minuta od hotela i potpuno se odusevio.
Apsolutno se slazem!

Nevjerovatno lijep i uspjesan centar na lokaciji sa jako, jako puno ogranicenja!

Sto se ovih u EE tice, Westend u Budimpesti ima ogroman koncepcijski promasaj, a to je da su restorani u suterenu, tako da cijeli centar smrdi na hranu. Ima jednu od najgore rijesenih garaza koju sam ikada u zivotu vidio , toliko je lose projektovana da imaju stalno zaposlene redare u garazi!
Arena Plaza i Arkad su sterilni mall-ovi kao West gate ili City Center One u Zg, napravljeni po devizi: vidis jedan, vidio si sve!

Ja volim drugu vrstu centara, poput Kaptola u Zg (sada vec 10 godina starog http://www.centarkaptol.hr/photogallery.aspx?pageID=26 ), gdje su na superioran nacin prevazidjena silna ogranicenja, ili BBI Centra u Sarajevu http://www.sa-c.info/viewProject/5-bbi-centar.html ili Avenue Mall-a u Zagrebu http://www.skyscrapercity.com/showthread.php?t=518155 , koji su takodjer odlicni centri "Gallery" tipa!

Last edited by ins; December 28th, 2009 at 03:22 PM.
ins no está en línea   Reply With Quote
Old December 28th, 2009, 04:10 PM   #2009
stormwatchforever
BANNED

Quote:
U pravu si nadasve glupo pitanje.
Štorm po običaju lupetaš.
Na slici nema kostura nedovršene nadogradnje. To je još plus. Nisam ja kriv što je Rodić ogroman, a lepo sam napomenuo da je jedan nivo i da ima i pivara i da nije sve hipermarket. Ušće 6 nivoa, delta 4 nivoa, itd pa ti množi.
A stavljaj šta hoćeš. Sve pogrešno razumeš. Hteo sam da uporedim Ušće i west gate pa sam usput stavio interesantne objekte. Spens je stavljen jer je ogroman i ima stotine prodavnica. Sava centar nije prodajni objekat, a ovi jesu sem palate federacije ali sam je skeniro jer je poznata po tome što je bila najveća po površini u SFRJ, možda je i sada (ima nekoliko spratova).
Svađaj se sa nekim drugim
Ma znam ja dobro velicine zgrada, ti mi tu dajes NS Rodic koji je manje od 1/3 supermarket a sve ostalo odlazi na pivaru i ispada da NS ima najvece zgrade na svetu. Mislim drugog razloga i nema za pokretanje ovako glupe teme osim toga da bi videli kako izgleda NS sa svojim "velelepnim" zgradama u odnosu na onoliko Beograd sa svim kompleksima, shopping centrima i ostalim sadrzajima. Cista iskompleksiranost.
Old December 28th, 2009, 05:08 PM   #2010
Ranko Su NS
BANNED

NS se nažalost ne može porediti sa BG, ni u jednom pogledu.
Ali to ne znači da se ne sme postaviti neka slika iz NS jer ti imaš alergiju. Taj Rodić postoji bez obzira koliko ga ti mrzeo.
Nisam ja falsifikovo slike.Tolki je kolki je na slici, a ti se žderi i nerviraj, jer se neko usudio da pokaže i taj objekat.
Puno sebi daješ za pravo, malo malo pa pljuvanje.

Ne mogu da postavim ništa iz Subotice, kad nema ništa za usporedbu. Drage volje bi postavio, i pre nego iz Novog Sada, ali je tako.
Old December 28th, 2009, 08:32 PM   #2011
stormwatchforever
BANNED

Quote:
NS se nažalost ne može porediti sa BG, ni u jednom pogledu.
Ali to ne znači da se ne sme postaviti neka slika iz NS jer ti imaš alergiju. Taj Rodić postoji bez obzira koliko ga ti mrzeo.
Nisam ja falsifikovo slike.Tolki je kolki je na slici, a ti se žderi i nerviraj, jer se neko usudio da pokaže i taj objekat.
Puno sebi daješ za pravo, malo malo pa pljuvanje.

Ne mogu da postavim ništa iz Subotice, kad nema ništa za usporedbu. Drage volje bi postavio, i pre nego iz Novog Sada, ali je tako.
Stvar je u tome sto si ti smesan covek, Suboticki Rodic je mozda 12% manji sto se tice prodajnog prostora nego Novosadski. Idi pogledaj na google-u pa usporedi.
Old December 28th, 2009, 10:36 PM   #2012
shmeksi86
Registered User

shmeksi86's Avatar

O bože oko čega se ljudi prepiru :facepalm:
Old December 28th, 2009, 11:10 PM   #2013
Podgoricanin
Montenegrin

Podgoricanin's Avatar

Likes (Received): 2868

Novosađani, kad vam ponestane sportsko/poslovnih/pivara, a do izgranje shopping mall-a u NS, uvijek možete postaviti snimak tvrđave, velika je, što jes - jes!

Just kidding!
Podgoricanin está en línea ahora   Reply With Quote
Old December 29th, 2009, 04:21 AM   #2014
FutogCORE
BANNED

Quote:
Originally Posted by stormwatchforever View Post
Ma znam ja dobro velicine zgrada, ti mi tu dajes NS Rodic koji je manje od 1/3 supermarket a sve ostalo odlazi na pivaru i ispada da NS ima najvece zgrade na svetu. Mislim drugog razloga i nema za pokretanje ovako glupe teme osim toga da bi videli kako izgleda NS sa svojim "velelepnim" zgradama u odnosu na onoliko Beograd sa svim kompleksima, shopping centrima i ostalim sadrzajima. Cista iskompleksiranost.
Mislim da si ti jedini koji je onaj Rankov post protumačio kao pljuvanje po Beogradu i hvalisanje kako je Novi Sad u svemu bolji.....
Kompleksi su ono što ti druže imaš.... Prestani da mrziš, budi dobar, vredan i možda jednog dana zaslužiš da živiš u mom gradu....
FutogCORE no está en línea   Reply With Quote
Old December 29th, 2009, 12:27 PM   #2015
Ranko Su NS
BANNED

Rodić je ogroman objekat.
[IMG]http://i50.************/106ipti.jpg[/IMG]
Sam megamarket ima 16500m2, (Subotički Rodić čiju sam izgradnju pratio od prvog kolca pa do božića kad je otvoren ima 10450 m2 prodajnog prostora sa veleprodajom).
[IMG]http://i48.************/28jfxbs.jpg[/IMG]
Unutra ima mislim oko 48 kasa, ispravite me ako gresim, ne ide mi se tamo da brojim, i sve je veliko
[IMG]http://i50.************/99mem1.jpg[/IMG]
Ostali deo ovog ogromnog objekta je Merkatorova veleprodaja, ogromna pivnica (najmanje 1000 mesta za sedenje na 3 sprata i gde se sedi i pije između ogromnih rezervoara piva. Pivo se toči na metar, ima menzura sa donjom pipom ili slavinicom) i neverovatno savremena pivara u kojoj je sve na dugme.
Gore iznad i pored megamarketa su "skrivene" kancelarije. To je toliko ogromno, da smo se šalili kad sam se vraćao iz jedne kancelarije, da uzmemo taxi do izlaza.
Pored ovog objekta koji je Rodić Milan prodao Merkatoru i Hajnikenu se gradi veliki megamarket. Investitor je opet Rodić
[IMG]http://i45.************/24lkcuw.jpg[/IMG]
Taj novi megamarket se ustvari i ne gradi, jer godinu dana nije ništa urađeno.
Mislim da je (nisam siguran) Rodić megamarket bio prvi pravi megamarket u Srbiji.

Last edited by Ranko Su NS; December 29th, 2009 at 06:11 PM.
Old December 29th, 2009, 01:52 PM   #2016
shmeksi86
Registered User

shmeksi86's Avatar

Pa ne znam kada su se tačno pojavili u Srbiji, ali u Beogradu su se pojavili 1998. godine, blizu Kvantaša u objektu koji je ranije služio kao skladište (da li Kluza ili Beka, nisam siguran).
Old December 29th, 2009, 02:14 PM   #2017
stormwatchforever
BANNED

Quote:
Rodić je ogroman objekat.
Sam megamarket ima 16500m2, (Subotički Rodić čiju sam izgradnju pratio od prvog kolca pa do božića kad je otvoren ima 12500 m2 prodajnog prostora).
Sto ce reci da si izgradnju pratio vise od tri godine, je li tako? Ja sam pratio svaku "ciglu" na tom marketu, eto vidis da NS Rodic nije mnogo veci od Subotickog, kada bi imao 46.500m2 prodajnog prostora to bi bilo nesto, ovako je prodajni prostor malo veci od subotickog i to je to.

Old December 29th, 2009, 05:45 PM   #2018
Ranko Su NS
BANNED

Quote:
Originally Posted by stormwatchforever View Post
Sto ce reci da si izgradnju pratio vise od tri godine, je li tako? Ja sam pratio svaku "ciglu" na tom marketu, eto vidis da NS Rodic nije mnogo veci od Subotickog, kada bi imao 46.500m2 prodajnog prostora to bi bilo nesto, ovako je prodajni prostor malo veci od subotickog i to je to.

To sto se gradio 3 godine, a nije nego manje (sa zastojima dve godine), ne znači da je velik. I bazen u Dudovoj šumi se gradi 15 godina pa je mali.

Pošto je ovo ozbiljan forum ne mogu da dozvoljim obmanjivanje forumaša, pa ću se spustiti na nivo zajapurenog mrzitelja Novog Sada i Novosađana.
SU Rodić nema površinu 12500m2, već je to bio plan. U toku radova je skraćen.
Megamarket SU Rodić=6400m2 (75x85m)
magacini veleprodaje Merkatora 4050 m2 (60x68),
Ukupno SU Rodić 10450m2

Mega market NS 16500, (135x120)
magacini veleprodaje Merkatora 21450
Ukupno NS Roda 37950m2

Komplet objekat bez parkinga i novog marketa u izgradnji 62500m2 (250x250m).

Idi ti pogledaj na google-u pa usporedi.

Quote:
Originally Posted by shmeksi86 View Post
Pa ne znam kada su se tačno pojavili u Srbiji, ali u Beogradu su se pojavili 1998. godine, blizu Kvantaša u objektu koji je ranije služio kao skladište (da li Kluza ili Beka, nisam siguran).
To je obican supermarket, ali Mega je ova u NS bila 2003 gotova. čini mi se da su se posle pojavili Tempo, Merkator, Metro itd itd. No nije ni bitno.

Last edited by Ranko Su NS; December 29th, 2009 at 05:50 PM.
Old December 29th, 2009, 07:49 PM   #2019
Ranko Su NS
BANNED

Quote:
Originally Posted by Podgoricanin View Post
Novosađani, kad vam ponestane sportsko/poslovnih/pivara, a do izgranje shopping mall-a u NS, uvijek možete postaviti snimak tvrđave, velika je, što jes - jes!

Just kidding!
Taj ti baš stoji.
NS ima mol. Merkator je mol po svim kriterijumima, 65 prodavnica, hipermarket, 5 nivoa,
A i SPENS je ujedno i mol, jer sem svoje veličine 85000m2, od čega 40000 m2 sportskih objekata, u njemu ima i 215 raznih prodavnica na dva nivoa.
Ili se možda ne sme ništa staviti o NS na ovom forumu bez dozvole iskompleksiranih likova.

Last edited by Ranko Su NS; December 29th, 2009 at 08:56 PM.
Old December 29th, 2009, 11:21 PM   #2020
stormwatchforever
BANNED

Quote:
Taj ti baš stoji.
NS ima mol. Merkator je mol po svim kriterijumima, 65 prodavnica, hipermarket, 5 nivoa,
A i SPENS je ujedno i mol, jer sem svoje veličine 85000m2, od čega 40000 m2 sportskih objekata, u njemu ima i 215 raznih prodavnica na dva nivoa.
Ili se možda ne sme ništa staviti o NS na ovom forumu bez dozvole iskompleksiranih likova.
Ma naravno da nije problem u postavljanju slika nego u jasnoj poruci kako je NS najveci, najbolji, najfantasticniji a mi smo svi sisali veslo ukljucujuci i BG jer si uporedjivao kako su njegovi (nasi ;-) ) molovi mali u usporedbi sa NS-om, smesno.

Reply

Tags
crna gora, malls, republika srpska, serbia, shopping, srbija

Thread Tools

Posting Rules