SkyscraperCity Forum banner
Status
Not open for further replies.

Ekonomija / Економија | Economy

1M views 10K replies 231 participants last post by  LordMarshall 
#1 · (Edited)
Ovaj thread je zamisljen da bude mijesto gdje cemo postavljati sve postojece i nove Bosansko Hercegovacke proizvode i vijesti po pitanju djela razvoja i ekonomije u ovoj oblasti.

Kada bi svaki Bosanac i Hercegovac dnevno dao 2 KM u domaci proizvod umjesto u strani, to bi u prvom mjesecu znacilo 125 000 novih otvorenih radnih mijesta u BiH

Kupovati domace neznaci bojkotovati tudje, nego za nase bolje sutra to smo duzni raditi. Naravno ne mislim da treba iskljucivo kupovati domace, ali danasnja situacija je da se gotovo iskljucivo kupuje strano. Zato trebamo podrzati domacu proizvodnju, kao sto to funkcionise i u svakoj drugoj normalnoj zemlji

Ja sam ovdje naredao samo jedan dio velikih BiH kompanija, sad vi nastavite...



PS ja se stvarno nadam da ce ova tema proce bez konflikta:nuts:

 
See less See more
1
#41 · (Edited)
^^ jesi siguran snupix, jer od kad znam bilo je +386 a i na guglu niš ne piše:dunno:, provjeri ti još jednom:)..

^^ onaj ko lindt ne voli nije čovjek :D
haha slažem se:drool::D.. ma da one gorenjke od 70% isto nisu loše (baš sam ju sad jeo:D)

inače ja bih vrlo rado pomogao BIH u tom smislu, pa ču se potrudit nač neki proizvod ali bit če teško kod ove poplave koju imamo iz inozenstva.. probao sam "Sarajevski kiseljak" nedavno i odličan je:cheers:..jedem i ovaj ulični burek ponekad koji je odličan samo mislim da je albanski:D..

inače ja se držim toga da kupujem prvo zdravo i kvalitetno pa tek onda da je izvorom iz AA.. recimo "slivov pekmez" od podravke je prva klasa, onda vegeta obavezno, pa ovi sokovi fructalovi sa 100% udjela voča i slično, joj i jedan odličan kefir od firme "Krepko":drool:.. Ja podupirem one koji podupiru potrošača/mene u smislu kakvoče proizvoda (uvijek čitam sastojke, ak ima konzervansa i puno E-jeva) i ak su to neki "naši" toliko bolje, ak ne sami su si krivi..

Ču probat nač burek za ispeči ako ima, to bi bilo super pošto su ovi na ulici navili cijenu na 2€:crazy:..:D..

p.s.: Jel može netko molim lijepo objaviti BiH proizvode u Si ako su negdje navedeni, hvala..
 
#42 ·
^^ jesi siguran snupix, jer od kad znam bilo je +386 a i na guglu niš ne piše:dunno:, provjeri ti još jednom:)..
3 83 je sigurno... Govorimo o bar-kodu na slovenskim proizvodima, ne o telefonskom pozivnom broju... Dakle čim vidiš da kod počinje s 3 83 znaš da je proizvod slovenski.... Tako ja kontroliram kad kupujem nešto hrvatsko... ;)

Evo detaljnije s googlea:

http://users.pandora.be/worldstandards/barcodes.htm



(A) The first 2 (sometimes 3) digits, which are called the “flag”, indicate in what country the bar code was issued. This “flag” does NOT tell you, however, in what country the product was produced. In this case, the bar code was issued in the UK. Click here for an authoritative list of country prefixes.

(B) The next 5 digits indicate the supplier of the product.

(C) Another 5 digits indicate the product.

(D) The last digit is a check digit, which is used to make sure that the bar code reader at the checkout has read the product code correctly.
 
#43 ·
^^ joj oprosti kako sam glup:clown: misio sam da pričate o tel.:D
 
#48 ·
wow violeta is doing a good job, they seem like a steady company :banana:
 
#53 ·
Taj UrbanGrill trebao bi doći vamo na zapad, u Njemaćku ili još bolje Nizozemsku, garantujem da bi se vamo svi "potušli" jedući, kad vidiš kako turci prodaju kebab itd.

Btw, zar Argeta nije Slovenski proizvod?Ali je ukusna pašteta, samo jebeš stvar ovdje je malo skupa, 2,50 € po pašteti.:eek:hno: Tražio samu kiseljak gdje naših proizvoda možeš kupiti al ga još nisam našo ovdje, moram jedino otić u Rotterdam ili Njemaću!:eek:hno:
 
#56 ·
jel ima u bosni Čevapdžinica "harambaša", tu oko 300 metara od mene je jedna s tim imenom, nisam bio još unutra, al utisak daje da je original bosanska stvar, još je natpis gore "wellcome to Sarajevo", lijepa kučica inače a nalazi se u srcu jednog najlijepših djelova Lj - Krakovo (ču vama fotkat:))..
 
#57 ·
e narode evo sam taman kupoio ovu Grand kafu i pogledao jeli nasa

pise:

proizvodi:
KOFIKOM KOMPANMIJA
Bijeljina, Glavicice BB
B&H

barkod joj pocinje sa 387.....

e onda odem na internet i kad sam napisao na googlu grand kafa izadje mi srbijanska stranice i tamo pise da je Grand kafa srbijanska kompanija

Ja sad stvarno nekontam, zna li iko od vas ista o ovome???
 
#58 ·
e narode evo sam taman kupoio ovu Grand kafu i pogledao jeli nasa

pise:

proizvodi:
KOFIKOM KOMPANMIJA
Bijeljina, Glavicice BB
B&H

barkod joj pocinje sa 387.....

e onda odem na internet i kad sam napisao na googlu grand kafa izadje mi srbijanska stranice i tamo pise da je Grand kafa srbijanska kompanija

Ja sad stvarno nekontam, zna li iko od vas ista o ovome???
Slobodan Vučićević

Generalni direktor kompanije "Grand Prom", predsednik Upravnog odbora AD "Soko Štark" i predsednik uprave "Droge Kolinske"

Slobodan Vučićević rođen je 1962. u Prijepolju.

1989. g. kao apsolvent Ekonomskog fakulteta odlazi u SAD, a nakon četiri godine vraća se u Srbiju sa početnim kapitalom i znanjem koje mu omogućava da započne biznis prodaje mašina za prženje kafe i mlinova iz Turske.

1998. g stvara sopstvenu robnu marku, osniva firmu "Grand Prom" koja se bavi proizvodnjom i distribucijom kafe, a na tržištu se pojavljuje "Grand" kafa - prva domaća, privatna kafa.

2004. godine "Grand" započinje regionalni razvoj - Evropska banka za obnovu i razvoj odobrila je kompaniji kredit u iznosu od sedam miliona evra, a u blizini Bijeljine otvara se prva "Grandova" fabrika kafe izvan Srbije. Ovaj kredit prvi je te vrste koji je ova eminentna institucija odobrila jednom proizvođaču kafe, a fabrika u Bijeljini snabdeva celokupno tržište BiH "Grand" kafom.

2005. g Vučićević učestvuje kao govornik na Godišnjoj skupštini EBRD u Beogradu, a prvi čovek ove ugledne institiucije Žan Lemijer i lično je posetio pogone "Grand Proma".

2005. godine kompanija otpočinje sa proizvodnjom kafe i u Makedoniji.

"Grand Prom" danas prodaje 15 miliona kilograma kafe godišnje.

U leto 2005. g. Vučićević sklapa strateško partnerstvo sa slovenačkom grupacijom Droga - Kolinska i ulazi u vlasničku strukturu domaćeg proizvođača konditorskih proizvoda "Soko Štarka". Stručnjaci to ocenjuju kao jedan od njegovih vrhunskih poslovnih poteza, a Vučićević preuzima poziciju izvršnog direktora grupe Droga Kolinska za jugoistočnu Evropu, generalnog direktora "Grand Prom"-a i predsednika Upravnog odbora Soko Štarka.

Od 11.04.2007. godine Nadzorni odbor imenuje Vučićevića za predsednika Uprave "Droge Kolinske".

Grand Prom je 2006. godine poneo titulu najbolje kompanije u Srbiji osvojivši nagradu "Kapetan Miša Anastasijević" koja se tradicionalno dodeljuje zaslužnim pojedincima i kolektivima za afirmaciju i podsticaj preduzetništva. Slobodan Vučićević je iste godine proglašen menadžerom godine Beograda

Vučićević je predsednik Srpske asocijacije menadžera i predsednik Upravnog odbora Sportskog društva Crvena Zvezda.

Jedan je od osnivača a njegova kompanija je generalni pokrovitelj humanitarne organizacije "Naša Srbija" koja brine o deci koja su u ratovima na teritoriji bivše Jugoslavije ostala bez jednog ili oba roditelja.
 
Status
Not open for further replies.
You have insufficient privileges to reply here.
Top