daily menu » rate the banner | guess the city | one on oneforums map | privacy policy | DMCA | news magazine | posting guidelines

Go Back   SkyscraperCity > European Forums > Forum Polskich Wieżowców > Infrastruktura i Technologia > Infrastruktura drogowa

Infrastruktura drogowa Autostrady, trasy, tunele, estakady i mosty
» Ukończone » Petycje i akcje

Global Announcement

As a general reminder, please respect others and respect copyrights. Go here to familiarize yourself with our posting policy.

Reply

Thread Tools
Old November 5th, 2017, 12:07 AM   #1921
Elvis_nie_zyje
Registered User

Elvis_nie_zyje's Avatar

Likes (Received): 265

Quote:
Droga „bartoszowska” idzie do remontu!

14 listopada ruszy długo oczekiwana przez kierowców przebudowa drogi łączącej Bartoszów z ulicą Gniewomierską. Inwestycja będzie podzielona na kilka etapów.

W ramach tej inwestycji droga zyska nową nawierzchnię, chodniki, przebudowane zostaną istniejące zjazdy i utwardzone pobocza. Wykonane zostaną też prace związane z budową sieci kanalizacji deszczowej.
http://moto.lca.pl/legnica,news,6733..._remontu_.html
Elvis_nie_zyje no está en línea   Reply With Quote

Sponsored Links
Old November 7th, 2017, 02:42 AM   #1922
OLDTIMER
Registered User

Likes (Received): 458

Pojazdy Google Street View mialy byc w Legnicy miedzy majem a pazdziernikiem. Ktos wie czy byly?

sulik liked this post
OLDTIMER no está en línea   Reply With Quote
Old November 9th, 2017, 12:19 PM   #1923
xavien05
Mattadorre

xavien05's Avatar

Likes (Received): 33

PRZEBUDOWA ULICY PĄTNOWSKIEJ
Quote:
Konsorcjum firm: Budrim i Pol Dróg wygrało przetarg na przebudowę kilkusetmetrowego odcinka ul. Pątnowskiej - od siedziby Urzędu Celnego w kierunku miasta.
Koszt inwestycji to blisko 1,4 mln zł.(...)
Prace obejmą usunięcie starej konstrukcji jezdni i zbudowanie nowej,
czyli podbudowy i nawierzchni asfaltowej - wiążącej i ścieralnej. Pobocza zostaną wyprofilowane i utwardzone kruszywem.
za: http://www.portal.legnica.eu/aktualn...tnowskiej.html
xavien05 no está en línea   Reply With Quote
Old November 9th, 2017, 04:06 PM   #1924
nyeregihaza
Registered User

Likes (Received): 27

droga "bartoszowska"... - kuriozalna sytuacja kiedy pół legnicy kibicuje, żeby sąsiednia gmina wyremontowała swoją lokalną drogę. niedługo ma ruszyć remont piłsudskiego od marsa do wiaduktu i co wtedy ? może w ramach ułatwienia miasto wytnie krzaki ograniczające widoczność na ulicy złotej bo chyba tam przeniesie się ruch...
nyeregihaza no está en línea   Reply With Quote
Old November 10th, 2017, 01:20 AM   #1925
Elvis_nie_zyje
Registered User

Elvis_nie_zyje's Avatar

Zapewne na ZDP lada chwila puszczą ruch. Ostatnio widziałem, że:
- wykonano część malowania oznakowania poziomego
- zamontowano kolejne bariery energochłonne
- zasadzono drzewa na parkingach od strony ul. Bielańskiej
- zamontowano podświetlenie mostu po obu bokach
- wykonywano prace wykończeniowe

Z tego, co widziałem do zrobienia jest jeszcze trochę na parkingu przy Kabewiaku i w pobliżu przejścia podziemnego.

Ktoś wie, czy cokolwiek dzieje się na ul. Oświęcimskiej? Byłem tam ostatnio dwa razy w odstępie paru dni i ciężko było mi stwierdzić, czy w ogóle coś tam poszło do przodu... Kpina, a przecież jest jeszcze do zrobienia Mickiewicza!
Jak sprawy mają się na:
- Marsa
- Rataja
- Marynarskiej?

Ta sama firma, która robi remont ul. Marsa wykona remont Pątnowskiej. Termin mają do 28 grudnia, już teraz mogę się założyć, że nie zdążą.

Konsorcjum firm: Budrim i Pol Dróg wygrało przetarg na przebudowę kilkusetmetrowego odcinka ul. Pątnowskiej, od siedziby urzędu celnego w kierunku miasta. Koszt inwestycji to blisko 1,4 mln zł.

http://moto.lca.pl/legnica,news,6741..._ca_roku_.html
Old November 10th, 2017, 11:15 AM   #1926
nyeregihaza
Registered User

Likes (Received): 27

na oświęcimskiej było tak ,że sfrezowali asfalt i zniknęli ale w tym czasie wodociągi po kolei na każdym ze skrzyżowań (z tatarską , elżbiety i mickiewicza ) wykopywały dużą dziurę i po tygodniu ją zakopywały i tak do następnej dziury (: potem przyjechała firma i wyrwała krawężniki a potem osadziła je z powrotem (na oko trochę wyżej + obniżenia na przejścia dla pieszych, których wcześniej nie było - ani przejść ani obniżeń)
na dzisiaj asfalt już jest - bez ostatniej warstwy a firma walczy z wypoziomowaniem kanałów, studzienek itp
jak dla mnie to ten remont może trwać - w niczym nie przeszkadza i łatwo go objechać.
gorzej będzie z mickiewicza : niech mi ktoś powie jak wyjechać wtedy z roosvelta w stronę np strefy...

sulik liked this post
nyeregihaza no está en línea   Reply With Quote
Old November 10th, 2017, 05:17 PM   #1927
Volfram
Registered User

Likes (Received): 49

Na Marynarskiej to już w ogóle jakaś parodia, od około miesiąca odkąd zamknęli ulicę od skrzyżowania z ul. Chojnowską do SP9 prace trwają nad chodnikiem i zostały wycięte fragmenty asfaltu wokół studzienek. Jak mijam teren remont to pracuje tam garstka ludzi i koparka, a do wykonania jeszcze ul. Asnyka.
Volfram no está en línea   Reply With Quote
Old November 12th, 2017, 05:30 AM   #1928
Emil.1603
Registered User

Likes (Received): 43

Wracając do poprzedniego tematu…

To Legnica ma w ogóle jakieś… ekhm… centrum?! W dodatku na tyle duże, żeby wprowadzać jakieś opłaty? Skoro można je przejść w kilkanaście do kilkudziesięciu minut
Emil.1603 no está en línea   Reply With Quote
Old November 12th, 2017, 12:26 PM   #1929
Elvis_nie_zyje
Registered User

Elvis_nie_zyje's Avatar

Quote:
Originally Posted by Emil.1603 View Post

To Legnica ma w ogóle jakieś… ekhm… centrum?! W dodatku na tyle duże, żeby wprowadzać jakieś opłaty? Skoro można je przejść w kilkanaście do kilkudziesięciu minut
Opłaty za wjazd do centrum były nieprawdziwą informacją, urzędnik który o nich mówił dostał naganę. Centrum chyba nie musi być duże? A i tak w przypadku Legnicy nie jest jakieś małe i pisząc o nim mam na myśli tereny wewnątrz tzw. małej obwodnicy (m.in. Witelona, Piastowska, Libana).
Old November 13th, 2017, 12:17 PM   #1930
xavien05
Mattadorre

xavien05's Avatar

Miasto przymierza się do budowy drogi na cmentarz
Quote:
Urząd miasta ogłosił przetarg dotyczący opracowania dokumentacji na budowę 1,5-kilometrowej ulicy,
którą dojedziemy na cmentarz komunalny w podlegnickim Jaszkowie.
Prace nad nią potrwają rok.
Chodzi o budowę drogi, która połączy ul. Lotniczą z S3.
W ramach inwestycji wybudowany zostanie 1234-metrowy odcinek ul. Kołobrzeskiej w granicach miasta oraz 156-metrowy odcinek na terenie należącym do powiatu.
więcej: http://fakty.lca.pl/legnica,news,674..._cmentarz.html
Old November 13th, 2017, 01:58 PM   #1931
filosss
Semper Invicta

filosss's Avatar

Likes (Received): 14466

Quote:
Originally Posted by Emil.1603 View Post

Quote:
Originally Posted by Elvis_nie_zyje View Post
Opłaty za wjazd do centrum były nieprawdziwą informacją, urzędnik który o nich mówił dostał naganę. Centrum chyba nie musi być duże? A i tak w przypadku Legnicy nie jest jakieś małe i pisząc o nim mam na myśli tereny wewnątrz tzw. małej obwodnicy (m.in. Witelona, Piastowska, Libana).
Centrum należy definiować tak jak to wskazał Elvis - w granicach tzw. "obwodnicy śródmiejskiej". Choć można pokusić się o punktowe poszerzenie granic np. w okolicy dworca.

Abstrahując Legnica z uwagi na swą specyficzną wielkość ma duże problemy w faktycznym zdefiniowaniu granic: centrum, Starego Miasta, Śródmieścia - te pojęcia się przenikają i na pewno nie mają tych samych granic

I to w ramach OŚ należy dążyć do ograniczenia ruchu samochodowego i parkowania. To jest naprawdę niewielki obszar w obrębie którego trzeba przejść maksymalnie odcinek 300 m by z każdego miejsca na Starym Mieście (w granicach OŚ) dotrzeć do tejże OŚ.

Płatny wjazd do owego centrum brzmi nieco komicznie (patrząc na skalę miasta Legnicy i jej problemów komunikacyjnych) i chyba nie jest to dobry kierunek. Tu trzeba wprowadzić dobrze zaplanowany harmonogram ograniczania miejsc parkingowych w granicach OŚ poprzez przebudowę kolejnych fragmentów staromiejskich ulic.

Pytanie czy wówczas samochody nie zaleją ulica tuż poza granicami OŚ... Jeśli zaleją to też do pewnej granicy, której przekroczyć się nie da. priorytetem powinno być ograniczenie w obrębie OŚ. W następnym etapie na tapetę powinny pójść rejony tuż za granicami OŚ, czyli Mickiewicza, Skwer Orląt Lwowskich, Plac Wolności i Nowy Świat, Żwirki i Wigury itd. itp...
filosss no está en línea   Reply With Quote
Old November 13th, 2017, 04:40 PM   #1932
billy-the-kid
full metal jacket

billy-the-kid's Avatar

Likes (Received): 2066

Myślę, że przy takim scenariuszu, Żwirki i Wigury w błyskawicznym tempie stanie się wygodnym parkingiem dla osób dojeżdżających do centrum. Czy ta ulica nie jest zdaje się ślepa?
Old November 13th, 2017, 10:22 PM   #1933
mlodyy1985
Registered User

Likes (Received): 17246

Jest ślepa.
Wczoraj tramwaje były najsprawniejszym środkiem lokomocji po Olsztynie.Gdy na Sikorskiego korek sięgał w najgorszym momencie ronda na os. Generałów, tramwaje spokojnie jeździły.O godz. 8 rozmawialiśmy z rodzicem uczennicy ze szkoły na Nagórkach, który widząc sytuację, zostawił samochód na parkingu koło przystanku "Płoskiego" i przesiadł się na tramwaj.Córka wysiadła koło szkoły, a ja za chwile pojechałem dalej. Nie planowałem tego.Zobaczyłem, co się dzieje i zamiast w kierunku centrum skręciłem na pierwszy przystanek. Samochód na mnie poczeka.
mlodyy1985 no está en línea   Reply With Quote
Old November 16th, 2017, 02:15 PM   #1934
mlodyy1985
Registered User

Likes (Received): 17246

Quote:
Dobiegła końca przebudowa ulicy Sikorskiego na osiedlu Piekary od skrzyżowanie z Iwaszkiewicza do skrzyżowania z Wrocławską. W środę rozpoczęły się odbiory końcowe – informuje urząd miasta.

Zakres tej inwestycji, która pierwotnie miała zostać zakończona najpóźniej 30 września, obejmował m.in.: rozebranie istniejących konstrukcji nawierzchni jezdni, chodników i ścieżek rowerowych, a później ich przebudowę, wymianę krawężników i wykonanie ścieków z kostki betonowej. Zbudowana została też zatoka autobusowa. Roboty wykonała firma Berger Bau, która wygrała przetarg. Koszt to blisko 2,4 mln zł.
http://moto.lca.pl/legnica,news,6752...korskiego.html
Wczoraj tramwaje były najsprawniejszym środkiem lokomocji po Olsztynie.Gdy na Sikorskiego korek sięgał w najgorszym momencie ronda na os. Generałów, tramwaje spokojnie jeździły.O godz. 8 rozmawialiśmy z rodzicem uczennicy ze szkoły na Nagórkach, który widząc sytuację, zostawił samochód na parkingu koło przystanku "Płoskiego" i przesiadł się na tramwaj.Córka wysiadła koło szkoły, a ja za chwile pojechałem dalej. Nie planowałem tego.Zobaczyłem, co się dzieje i zamiast w kierunku centrum skręciłem na pierwszy przystanek. Samochód na mnie poczeka.
mlodyy1985 no está en línea   Reply With Quote
Old November 16th, 2017, 07:58 PM   #1935
Elvis_nie_zyje
Registered User

Elvis_nie_zyje's Avatar

W Legnicy nie może być inaczej... Termin pierwotny to koniec października, potem słyszałem o wersjach typu przejezdność 11 listopada, termin przełożony do końca listopada, a tu?

"Realny termin to 15 grudnia"

No szlag mnie już trafia z tymi legnickimi inwestycjami. Nade mną post, gdzie jest o odbiorach na Sikorskiego, a przecież termin był do 30 września! Mamy połowę listopada... Opóźnione Marsa, Rataja, Oświęcimska, z całą pewnością można już powiedzieć, że Mickiewicza, Marynarska i Asnyka też będą opóźnione. To tylko ostatnie inwestycje drogowe, wcześniej zawsze było to samo, co teraz...

Old November 17th, 2017, 09:56 AM   #1936
Volfram
Registered User

Quote:
Originally Posted by Elvis_nie_zyje View Post
W Legnicy nie może być inaczej... Termin pierwotny to koniec października, potem słyszałem o wersjach typu przejezdność 11 listopada, termin przełożony do końca listopada, a tu?

"Realny termin to 15 grudnia"

No szlag mnie już trafia z tymi legnickimi inwestycjami. Nade mną post, gdzie jest o odbiorach na Sikorskiego, a przecież termin był do 30 września! Mamy połowę listopada... Opóźnione Marsa, Rataja, Oświęcimska, z całą pewnością można już powiedzieć, że Mickiewicza, Marynarska i Asnyka też będą opóźnione. To tylko ostatnie inwestycje drogowe, wcześniej zawsze było to samo, co teraz...
Jeszcze te słowa, że to prezent od miasta dla mieszkańców przecież to są nasze pieniądze z podatków a nie od św. Mikołaja. Za takie teksty to tylko powiesić za żebro na drzewie. Arogancja władzy w tym kraju ma się niezmiennie bardzo dobrze.

Elvis_nie_zyje liked this post
Old November 17th, 2017, 10:41 AM   #1937
xavien05
Mattadorre

xavien05's Avatar

PROJEKT BUDŻETU NA 2018r
Quote:
TRANSPORT I ŁĄCZNOŚĆ – 25.535.697,10 zł, w tym:
- System Informacji Miejskiej (SIM) dla miasta Legnicy – 36.900,67 zł,
- Ograniczenie niskiej emisji transportowej w Legnicy poprzez zakup nowoczesnych autobusów miejskich na potrzeby transportu zbiorowego wraz z rozbudową systemu dynamicznej informacji przystankowej (DIP) – 9.863.796,43 zł,
- Budowa drogi powiatowej stanowiącej połączenie drogi realizowanej w ramach S3
z ul. Lotniczą w Legnicy – 180.000,00 zł,
- Budowa Zbiorczej Drogi Południowej w Legnicy - Etap III od al. Rzeczypospolitej
do ul. Sikorskiego – 318.000,00 zł,
- Przebudowa ulic: Bydgoskiej i Szczytnickiej w tym: Etap II ul. Szczytnicka – 260.000,00 zł,
- Przebudowa ulicy Leszczyńskiej wraz z budową sygnalizacji świetlnej na skrzyżowaniu ulicy Leszczyńskiej i Prusa – 1.000.000,00 zł,
- Przebudowa zatok autobusowych wraz z wymianą nawierzchni jezdni w ciągu
al. J. Piłsudskiego i ul. W. Sikorskiego w Legnicy - przebudowa odcinka al. J. Piłsudskiego – 3.667.000,00 zł,
- Budowa układu komunikacyjnego dla obszaru aktywności gospodarczej w rejonie ulic: Nasiennej, Hangarowej i Myrka w Legnicy – 200.000,00 zł,
- Budowa ulicy Rolniczej w Legnicy – 80.000,00 zł,
- Rewitalizacja zdegradowanych obszarów Zakaczawia w Legnicy - budowa bulwaru nad Kaczawą wraz z przebudową ulicy Nadbrzeżnej – 270.000,00 zł,
- Rewitalizacja zdegradowanych obszarów Zakaczawia w Legnicy - przebudowa ulicy Bolesława Limanowskiego wraz z rozbudową parkingu na potrzeby uczestników imprez nad Kaczawą – 160.000,00 zł,
- Rewitalizacja zdegradowanych obszarów Zakaczawia w Legnicy - przebudowa ulicy Wrocławskiej od Placu Sybiraków do ulicy Nadbrzeżnej – 1.250.0000,00 zł,
- Zagospodarowanie i rewitalizacja Placu Słowiańskiego w Legnicy – 300.000,00 zł,
cału budżet : http://www.portal.legnica.eu/aktualn...t_budzetu.html
Old November 17th, 2017, 01:52 PM   #1938
legman
Registered User

legman's Avatar

Likes (Received): 12

Zaczynam wątpić, że Mickiewicza zrobią do końca tego roku.... A do tego wszystkiego trzeba dodać fakt, że tych 5 rzeczonych ulic to jedynie wymiana nawierzchni jezdni, a nie całości infrastruktury tych ulic.... Jeśli nawet w takim wypadku mamy takie opóźnienia, to znaczy, że te firmy nie do końca poważnie traktują swoje zobowiązania i pośrednio władze ZDM. Kierownictwo tej instytucji powinno już dawno zmienić pracę, ale w ramach arogancji włądzy pewnie przed wyborami tak się nie stanie.... A kolejny remońcik w prezencie od ZDM-u właśnie ruszył:

http://www.portal.legnica.eu/aktualn...tnowskiej.html

Ciekawe czy do końca roku zdążą, może trzeba przyjmować zakłady..... jak kiedyś pisałem, miasto jest tak traktowane, jak pozwala się traktować....

Na pocieszenie zakończono kolejny remont na Koperniku -
http://www.portal.legnica.eu/aktualn...ebudowana.html

W sumie porządnie zrobione, a co najbardziej cieszy uporządkowany jest w końcu plac przed kościołem MB Królowej Polski, który przez lata wyglądał "tymczasowo"
W sumie moim zdaniem osiedle Kopernik wygląda z roku na rok coraz lepiej i to jest duży pozytyw

Elvis_nie_zyje liked this post

Last edited by legman; November 17th, 2017 at 03:09 PM.
legman no está en línea   Reply With Quote
Old November 18th, 2017, 09:11 AM   #1939
Volfram
Registered User

Szkoda, że znowu te "patriotyczne słupki" skoro już inaczej się nie da lub nie chce walczyć z parkującymi niezgodnie z przepisami kierowcami to można montować takie jak np. w Warszawie
http://bi.gazeta.pl/im/9d/48/13/z202...parkingowe.jpg
Old November 18th, 2017, 08:20 PM   #1940
aromodel
Registered User

aromodel's Avatar

Likes (Received): 18

Żeby nie parkować na chodnikach, powinno się montowac wysokie krawężniki tak by kołem się nie dało najechać. Proste i skuteczne.

Taki krawężnik jest przy skrzyżowaniu ulic II Armii Wojska Polskiego z ul. Moniuszki (wyspa) .
aromodel no está en línea   Reply With Quote

Reply

Tags
dolnośląskie, drogi miejskie, legnica

Thread Tools

Posting Rules