daily menu » rate the banner | guess the city | one on oneforums map | privacy policy | DMCA | news magazine | posting guidelines

Go Back   SkyscraperCity > European Forums > Forum Polskich Wieżowców > Inwestycje w Polsce > Inwestycje ukończone

Global Announcement

As a general reminder, please respect others and respect copyrights. Go here to familiarize yourself with our posting policy.

Reply

Thread Tools
Old May 11th, 2011, 07:17 PM   #41
miki100
Registered User

Likes (Received): 57

Pożyjemy, zobaczymy...
miki100 no está en línea   Reply With Quote

Sponsored Links
Old May 11th, 2011, 10:49 PM   #42
kamilp21
Registered User

kamilp21's Avatar

Likes (Received): 8

obyśmy zobaczyli
kamilp21 no está en línea   Reply With Quote
Old May 25th, 2011, 03:18 PM   #43
jasiek67
Registered User

jasiek67's Avatar

Likes (Received): 934

Quote:
Dogadali się w sprawie dworca

Jeszcze w tym roku ma ruszyć długo wyczekiwany remont legnickiego dworca PKP. W czerwcu zostanie podpisane porozumienie między PKP, które jest właścicielem dworca a miastem.

O rozpoczęciu remontu dworca kolejowego poinformował prezydent Tadeusz Krzakowski podczas wtorkowego spotkania z mieszkańcami osiedla Kopernika. – Rozmowy na temat remontu trwały około sześciu lat. Obecnie jestem po rozmowach z dyrekcją PKP i na przełomie czerwca bądź lipca podpiszemy porozumienie w tej sprawie. Remont ma się rozpocząć jeszcze w tym roku – powiedział prezydent Tadeusz Krzakowski.

Remont dworca ma być sfinansowany przez właściciela, a więc PKP. – Miasto z tego względu, że nie jest właścicielem, na remont pieniędzy nie może wydawać. Naszym zadaniem będzie odrestaurowanie terenu wokół dworca – powiedziała nam Jadwiga Zienkiewicz, zastępca prezydenta.

Obecnie inwestycja jest na etapie przygotowywania dokumentacji budowlanej. Termin zakończenia remontu to koniec przyszłego roku. Ma on wynieść kilkanaście milionów złotych.

Na remont legnickiego dworca czeka praktycznie każdy mieszkaniec Legnicy, który choć raz musiał wybrać się w podróż pociągiem. Według raportu NIK z 2008 roku legnicki dworzec kolejowy jest jednym z najgorszych w Polsce, w kategorii dworców obsługujących 300 tys. pasażerów rocznie. W raporcie słabo został oceniony stopień dostosowania dworca do obsługi pasażerów i pasażerów niepełnosprawnych.
Za:OtoLegnica.pl
jasiek67 no está en línea   Reply With Quote
Old May 25th, 2011, 04:55 PM   #44
stvoreque
stvoreque

stvoreque's Avatar

Likes (Received): 4091

W końcu! Oby tylko ten remont był udany a wiec żeby nie zepsuto elementów zabytkowych! Znając PKP i ich gust a raczej brak gustu jestem ostrożny jeśli chodzi o remont! Najważniejsze jednak, ze syf zniknie! Dziś to wstyd dla całego miasta! Ten charakterystyczny smród dworcowy był nie do zniesienia! Swego czasu prawie codziennie z dworca korzystalem i nie mam miłych wspomnień!
Co do terenów obok dworca to należy dokonać całkowitej przebudowy i stworzyć miła przestrzeń publiczna! Uważam także, ze powinni tam stworzyć centrum przesiadkowe MPK ponieważ przyjezdni maja w ten sposób ułatwienie! Musza tam dojeżdżać autobusy MPK, które z dworca powinny zawozic pasażerów w każda cześć miasta! Takie komunikacyjne i
dobrze oznakowane centrum przesiadkowe powinno być w każdym nowoczesnym mieście! Pozostaje tylko wierzyć, ze remont bedzie na wysokim poziomie! Oby tak było!
stvoreque no está en línea   Reply With Quote
Old May 25th, 2011, 08:58 PM   #45
humanoid
Registered User

Likes (Received): 0

Takie centrum przesiadkowe jest planowane na placu po PSK (jak się wychodzi z dworca, po lewej stronie).
humanoid no está en línea   Reply With Quote
Old June 7th, 2011, 08:18 PM   #46
miki100
Registered User

Mam dobrą wiadomość, z obecnego budynku dworca zaczęli się przenosić do budynków PKP Cargo, może to zwiastuje początek remontu...?
Old June 8th, 2011, 12:20 PM   #47
sulik
Registered User

Likes (Received): 49

Quote:
Originally Posted by miki100 View Post
Mam dobrą wiadomość, z obecnego budynku dworca zaczęli się przenosić do budynków PKP Cargo, może to zwiastuje początek remontu...?
Do rozpoczęcia remontu jeszcze trochę czasu minie. 16.05.2011 ogłoszono dopiero wybór wykonawcy projektu przebudowy naszego dworca. Podpisanie umowy może nastąpić nie wcześniej niż 7 dni po ogłoszeniu wyboru. Natomiast w SIWZ możemy przeczytać, że wykonawca ma 20 tygodni od daty zawarcia umowy na wykonanie projektu czyli tydzień 38 (19-23.09). A to dopiero projekt. Potem postępowanie przetargowe na wyłonienie wykonawcy przebudowy dworca. Taka procedura minimum będzie trwała ok 2 mies. jeżeli nie będzie żadnych problemów.
Więc sam widzisz, że jeszcze trochę wody w Kaczawie upłynie zanim rozpocznie się remont.

Dla zainteresowanych poniżej link do ogłoszenia przetargu na projekt.
http://www.dworcekolejowe.pl/article...etarg_edit/596

Last edited by sulik; June 8th, 2011 at 03:18 PM.
sulik no está en línea   Reply With Quote
Old July 1st, 2011, 12:31 AM   #48
miki100
Registered User

Inwestycja: remont dworca w Legnicy

Inwestycja jest na etapie:

przygotowanie dokumentacji budowlanej,

przetarg na wykonawcę prac budowlanych,
wybranie wykonawcy prac budowlanych,
rozpoczęcie prac budowlanych,
trwają prace budowlane,
zakończenie prac budowlanych w najbliższych miesiącach, zakończenie prac budowlanych

Termin rozpoczęcia prac budowlanych: III kwartał 2011

Termin zakończenia prac budowlanych: IV kwartał 2012

Źródła finansowania: środki budżetu państwa, środki własne PKP S.A.

www.pkp.pl

No to remont dworca na 99% mamy zaklepany, NARESZCIE!
Old July 1st, 2011, 03:27 PM   #49
kamilp21
Registered User

kamilp21's Avatar

Likes (Received): 8

Nareszcie jakieś dobre wieści..
Czyli między lipcem a wrześniem zaczną zobaczymy....
kamilp21 no está en línea   Reply With Quote
Old August 24th, 2011, 07:26 PM   #50
wujekadolf2
Registered User

Likes (Received): 5

Marzyło by mi się by remont był na takim poziomie jak w Breslau, czyli : częściowo drewniana podsufitka ze świetlikiem, posadzka wyłożona granitowymi kostkami lub chociaż lastryko, i barierki otworzone z przed wojny - było by cudownie. Pytanie mam takie: czy przed wojną dach peronu był cały oszklony, częściowo czy pokryty blachą?????.
wujekadolf2 no está en línea   Reply With Quote
Old August 24th, 2011, 08:41 PM   #51
wujekadolf2
Registered User

A tak na margiesie dobrze że wzieli się za remonty niemieckich dworców, bo są cudowne, perony legnickie wrocławskie i bytomskie po prostu powalają. No własnie Bytom nie doczeka się remontu w najbliższym czasie. szkoda. Wywaliłbym te blachy i i umieścił bym szkło. ahhhh....
Old August 24th, 2011, 09:52 PM   #52
miki100
Registered User

Legnicki dworzec doczeka się remontu ale tylko wyremontowany zostanie budynek dworca i plac przed dworem a przejścia podziemne, perony, hala peronowa i inne obiekty dalej będą straszyć swoim wyglądem więc nie ma się z czego za bardzo cieszyć...
Jedyny powód do radości to taki, że od nowego rozkładu jazdy pojawi się więcej pociągów na legnickim dworcu, TLK-i do Warszawy, Przemyśla bo powoli legnicki dworzec staje się kolejowym zadupiem w porównaniu do tego co było kiedyś.
Priorytetem powinna być też modernizacja linii do Lubina i Głogowa, coś tam planują ale wiadomo jak to jest...niestety.
Old August 24th, 2011, 10:46 PM   #53
Karolina90
Registered User

Karolina90's Avatar

Likes (Received): 1

Przecież mamy już 3 kwartał a remontu nie ma. Z ciekawości spojrzałam na stronkę pkp

Inwestycja: remont dworca w Legnicy

Inwestycja jest na etapie:

przygotowanie dokumentacji budowlanej,
przetarg na wykonawcę prac budowlanych,
wybranie wykonawcy prac budowlanych,
rozpoczęcie prac budowlanych,
trwają prace budowlane,
zakończenie prac budowlanych w najbliższych miesiącach, zakończenie prac budowlanych

Termin rozpoczęcia prac budowlanych: IV kwartał 2011

Termin zakończenia prac budowlanych: IV kwartał 2012

Źródła finansowania: środki budżetu państwa, środki własne PKP S.A.

pkp.pl

Przypomnę tylko że dach budynku dworca wymieniali parę lat temu....

"Żaden promień słońca nie ginie,lecz zieleń, którą on budzi, potrzebuje czasu, aby wzrosnąć"
Albert Schweitzer

Ankieta dot. legnickich żłóż węgla brunatnego
Zachęcam do wypełnienia.
Karolina90 no está en línea   Reply With Quote
Old August 24th, 2011, 11:41 PM   #54
bilik_lca
GG: 4529649

bilik_lca's Avatar

Likes (Received): 125

Quote:
Originally Posted by wujekadolf2 View Post
Marzyło by mi się by remont był na takim poziomie jak w Breslau,
a co to za miasto dajesz za przykład? chyba Ci się czasy pomyliły
Old August 26th, 2011, 01:28 AM   #55
wujekadolf2
Registered User

Breslau to takie miasto na południowym zachodzie Polski, a po polsku to znaczy WROCŁAW. Wole niemieckie określenie, bo oznacza prężność czystość i dyscyplinę, a to miasto właśnie do tego dąży, pnie się do góry nie oglądając się za siebie. Polska nazwa też jest dobra, no ale to przecież typowe Niemieckie miasto, z charakterem. Więc nie pisz mi tu głupot, że mi się czasy pomyliły? jesteś z Dol, Śląska to tym bardziej nie powinno cię to dziwić. Legnicki dworzec jest piękny i zasługuje na remont na poziomie "Wrocławskim", bo to unikat. żuć na luz.
Old August 26th, 2011, 09:03 AM   #56
filosss
Semper Invicta

filosss's Avatar

Likes (Received): 14367

Quote:
Breslau to takie miasto na południowym zachodzie Polski, a po polsku to znaczy WROCŁAW. Wole niemieckie określenie, bo oznacza prężność czystość i dyscyplinę, a to miasto właśnie do tego dąży, pnie się do góry nie oglądając się za siebie. Polska nazwa też jest dobra, no ale to przecież typowe Niemieckie miasto, z charakterem. Więc nie pisz mi tu głupot, że mi się czasy pomyliły? jesteś z Dol, Śląska to tym bardziej nie powinno cię to dziwić. Legnicki dworzec jest piękny i zasługuje na remont na poziomie "Wrocławskim", bo to unikat. żuć na luz.
Masz prawo wypowiadać się jak chcesz i określać Wrocław historycznym Breslau, jednakże nie masz racji, że "Breslau, to takie miasto na południowym zachodzie Polski"... Bo administracyjnie we wszystkich dokumentach, planach itd. to jest Wrocław...

Sam często dla "żartów" w dyskusji używam stwierdzenia "Fastung Breslau" - Twierdza Wrocław, ale na poważnie to od blisko 70 lat mamy Wrocław, Szczecin, Legnicę, a nie Breslau, Stettin czy Liegnitz...

Ponadto dodam, że Bilik jest w pierwszej kolejności ze Śląska... Irytuje mnie podział Śląsk i Dolny Śląsk - prawidłowo, historycznie powinno być Śląsk i Górny Śląsk...
filosss está en línea ahora   Reply With Quote
Old August 26th, 2011, 10:58 AM   #57
goolash
Registered User

Likes (Received): 0

Quote:
Wole niemieckie określenie, bo oznacza prężność czystość i dyscyplinę
niestety , nic takiego nie oznacza, co najwyżej może ci się kojarzyć a są to zupełnie różne rzeczy.
Mi na przykład może się kojarzyć z ludźmi rozpościerającymi wizje o powrocie śląska pod niemiecką jurysdykcję.Ślepo wierzących że wszystko co niemieckie jest lepsze. Ludźmi którzy doskonale wiedzą "jak to jest na zachodzie" , od lat tyrają tam na szmacie albo u bauera na polu.

Quote:
Więc nie pisz mi tu głupot, że mi się czasy pomyliły?
Odrobinę tonuj swoje wypowiedzi. Proponuję , nabrać też dystansu do swojego lokalnego pseudo patriotyzmu.Bo faktycznie kolega miał rację, nie ma już Breslau, czy to ci się podoba czy nie.

Quote:
żuć na luz.
Nie wiem co ty żujesz żeby się wyluzować, proponuję jednak zmianę, nie czuję luzu w twoich wypowiedziach. Powiem że trącą jakąś neonazistowsko-autonomiczną kichą.

rada ode mnie
Wrzuć na luz.
goolash no está en línea   Reply With Quote
Old August 26th, 2011, 11:31 AM   #58
Karolina90
Registered User

Karolina90's Avatar

Likes (Received): 1

Proponuję wrócić do tematu.
Jestem ciekawa czy tunel pod halą peronową tez się załapię na remont, jeśli nie będzie bardzo zabawy kontrast między budynkiem dworca a tunelem i peronami.

"Żaden promień słońca nie ginie,lecz zieleń, którą on budzi, potrzebuje czasu, aby wzrosnąć"
Albert Schweitzer

Ankieta dot. legnickich żłóż węgla brunatnego
Zachęcam do wypełnienia.
Karolina90 no está en línea   Reply With Quote
Old August 26th, 2011, 02:09 PM   #59
wujekadolf2
Registered User

Goolash - Wyraziłem tylko moje zdanie i musisz się z tym pogodzić. Jest wiele osób, którzy mają dość Polskiej bylejakości rodem PRL. Na szczęście młodzi ludzie odwiedzając Zachód, zdają sobie sprawę jaka jest różnica między Nami a Nimi, i chcą coś zmienić, ale czerwone komunistyczne świnie w Sejmie hamują zapał młodego pokolenia. Oczywiście że zachód nie jest ideałem, . Odwiedziłem Francję a konkretnie małe miejscowości - i co??? na chodnikach psie kupy, wyrzucanie śmieci bez recyklingu, gdzie w moim otoczeniu jest to do niepomyślenia. Oczywiście że Polsce mamy wiele zalet, i na szczęście nasza mentalność się zmienia.
- "Mi na przykład może się kojarzyć z ludźmi rozpościerającymi wizje o powrocie śląska pod niemiecką jurysdykcję" - mi się kojarzy z czymś zupełnie innym, tzn zachować Polskość (język, patriotyzm, tradycje) a jednocześnie brać przykład z Niemiec, Austrii ,Szwecji - (dyscyplina, porządek, rozwaga, pomaganie innym,). A jeżeli Breslau cię razi.... nic na to nie poradzę. Jestem za autonomią całego Śląska ("dolnego i górnego" i woj. opolskiego), żebyśmy mogli rozwijać się w szybszym tempie. Wiadomo że Warszawa bez Sląska była by słaba. Niech żyję Silesia.
Old August 26th, 2011, 02:30 PM   #60
wujekadolf2
Registered User

karolina20 - Remont Legnickiego dworca opiera się jedynie na liftingu, ale i to już jest dobre. Jeśli chodzi o tunel - "maźną" farbą i koniec. Tak samo będzie w holu kasowym. A co z peronem....????, mój ulubiony element Legnickiego dworca?. Tu będą najmniejsze nakłady a szkoda. Ich priorytetem jest pokrycie dachu gmachu dachówkami ( efekt jest ładny ) oraz uporządkowanie otoczenia z zewnątrz. Lifting też dobry, kiedyś może doczekamy się prawdziwej przebudowy.

Reply

Tags
dworzec, kolej, legnica, pkp

Thread Tools

Posting Rules