daily menu » rate the banner | guess the city | one on oneforums map | privacy policy | DMCA | news magazine | posting guidelines

Go Back   SkyscraperCity > European Forums > Forum Polskich Wieżowców > Infrastruktura i Technologia > Infrastruktura drogowa

Infrastruktura drogowa Autostrady, trasy, tunele, estakady i mosty
» Ukończone » Petycje i akcje

Global Announcement

As a general reminder, please respect others and respect copyrights. Go here to familiarize yourself with our posting policy.

Reply

Thread Tools
Old November 26th, 2008, 08:31 PM   #41
tecumseh
Registered User

tecumseh's Avatar

Likes (Received): 466

dzisiaj na dami mówili ze miasto otrzymało dotacje z uni na obwodnice południowo-wschodnią - 10 mln. oczywiscie na pierwszy etap tej inwestycji , uczą sie na błędach . ostatnio złożyli wniosek na cała inwestycje i dotacji niedostali , a tak na raty i może sie uda oby

Last edited by tecumseh; November 26th, 2008 at 08:39 PM.
tecumseh no está en línea   Reply With Quote

Sponsored Links
Old November 26th, 2008, 10:53 PM   #42
PELIKAN
Registered User

Likes (Received): 0

...dzisiaj zrobiłem rekonesans w terenie.....

Tablic o rozpoczęciu budowy brak, widać natomiast powbijane paliki wyznaczające trasę .... do tego znaki informujące o wycince drzew i ekipa wzdłuż drogi, która działa.....i coś jakby wykorytowanie drugiego pasa. Paliki są wzdłuz Gniewomierskiej i obok niej tak jak na zdjęciu pas wykorytowany....

widok w kierunku przejazdu kolejowego /po lewej dzisiejsza Gniwomierska/, zdjęcie z drogi łączącej Gniwomierską z drogą obok Jaworzyńskiej.../w kierunku Fiata/

[IMG][/IMG]

...ten sam widok z innego miejsca

[IMG][/IMG]

Widok z tego samego miejsca co pierwsze zdjęcie w kierunku ronda / tam nic się nie dzieje/

[IMG][/IMG]

...czy to już budowa obwodnicy?....sam nie wiem.....
PELIKAN no está en línea   Reply With Quote
Old November 27th, 2008, 10:58 AM   #43
bilik_lca
GG: 4529649

bilik_lca's Avatar

Likes (Received): 125

Nowa obwodnica
Legnica będzie miała nową obwodnicę. Droga połączy ulicę Sikorskiego z rondem przy ulicy Jaworzyńskiej. Już wiadomo, że do I etapu tej inwestycji Unia Europejska dorzuciła prawie dziesięć milionów złotych.

To będzie jedna z najważniejszych inwestycji drogowych w najbliższych latach. Obwodnica południowo-wschodnia skróci czas dojazdu z osiedla Piekary do firm działających na terenie Legnickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej i do autostrady A4. Droga ta znacznie odciąży też ruch tranzytowy w samym mieście. Stanie się tak miedzy innymi dlatego, że władze miasta chcą, żeby po wybudowaniu obwodnicy został zmieniony przebieg drogi krajowej 94.

Informacje o dotacji z funduszy europejskich na budowę I odcinka obwodnicy (ulica Gniewomierska) przekazał dziennikarzom na specjalnie zwołanej konferencji prasowej wicemarszałek województwa Piotr Borys.
- To był dobry projekt. Droga ta poprawi komunikację nie tylko w samej Legnicy, ale też ma istotne znaczenie dla układu dróg w całym regionie – mówił wicemarszałek województwa.

Projekt budowy obwodnicy południowo-wschodniej z wykorzystaniem ulicy Sikorskiego powstał wiele lat temu. Z jednej strony pomysł ten wywołuje entuzjazm kierowców, z drugiej był powodem wielu protestów mieszkańców osiedla Piekary i organizacji ekologicznych. Ostania fala protestów w tej sprawie przetoczyła się przez Legnicę ponad rok temu. Wtedy to władze miasta, pod naciskiem protestujących oświadczyły, że na nie mają zamiaru zmieniać przebiegu drogi krajowej nr 94.
Jak będzie tym razem? Czy największa inwestycja drogowa jaka czeka Legnicę w najbliższych latach znowu wywoła niezadowolenie części mieszkańców Piekar?
źródło www.lca.pl

Ta sama informacja ale tym razem ze strony:www.legnica.um.gov.pl

O takiej właśnie decyzji Zarządu Województwa Dolnośląskiego (podjęto ją dziś rano) poinformowali na dzisiejszej (26 listopada) wspólnej konferencji prasowej w legnickim Ratuszu Prezydent Tadeusz Krzakowski i Wicemarszałek Województwa Piotr Borys. W spotkaniu z mediami uczestniczyli również legnicki Poseł Janusz Mikulicz, Przewodniczący Rady Miejskiej Robert Kropiwnicki oraz Starosta Legnicki Jarosław Humenny.
- Legnica przygotowała bardzo dobry projekt, który obok kilku innych wybrany został w ramach preselekcji do dofinansowania z Regionalnego Programu Operacyjnego – powiedział Marszałek Borys. Dolny Śląsk przeznacza w ramach RPO 123 miliony złotych na inwestycje drogowe, które mają znaczenie strategiczne.
- Cieszę się, że Pan Marszałek przywiózł tak dobrą dla miasta nowinę – mówił Tadeusz Krzakowski. Dzisiaj stawiamy pierwszy krok. Zarząd Województwa zdecydował o przyznaniu nam kwoty 9.686.500 zł, czyli połowy wartości inwestycji związanej z przebudową ulicy Gniewomierskiej - jako pierwszym etapem budowy obwodnicy południowo-wschodniej miasta. Jesteśmy partnerem wiarygodnym. Ta inwestycja już się bowiem rozpoczęła, a wykonawca robót jest już na placu budowy. Powstaną ponad 2 kilometry drogi od ronda na Obwodnicy Zachodniej do granicy miasta. Będą nowe jezdnie, chodniki, ścieżki rowerowe, przepusty i oświetlenie uliczne. Wykonawca deklaruje możliwość zakończenia prac w 2009 roku, jeszcze przed terminem umownym, czyli – 2010.
Decyzja Urzędu Marszałkowskiego czyni realnym prezydencki plan sfinalizowania budowy całej obwodnicy południowo-wschodniej, łączącej wielkie legnickie osiedla ze strefą przemysłową, handlową i autostradą. Zakłada on powstanie wiaduktu nad przejazdem kolejowym w ciągu Gniewomierskiej i połączenie z ulicą Sikorskiego, a dalej z Wrocławską. Będą to kolejne etapy budowy obwodnicy południowo-wschodniej Legnicy, która usprawni układ komunikacyjny miasta i ułatwi mieszkańcom poruszanie się po nim. Dzisiejsza decyzja otwiera też drogę do pozyskiwania dalszych środków zewnętrznych na realizację tej inwestycji.
- To bardzo dobra widomość dla legniczan – podkreślił Prezydent Krzakowski.

Last edited by bilik_lca; November 27th, 2008 at 11:26 AM.
bilik_lca no está en línea   Reply With Quote
Old November 27th, 2008, 04:40 PM   #44
cacper
cacper

cacper's Avatar

super bardzo sie ciesze ze to powstanie. moglby ktos dokladnie na jakiejs mapce zakreslic droge przyszlej trasy? z gory dzieki
cacper no está en línea   Reply With Quote
Old November 27th, 2008, 10:31 PM   #45
jasiek67
Registered User

jasiek67's Avatar

Likes (Received): 934

Ja też tym bardziej, że dzięki obwodnicy będę miał lepszy dojazd do pracy i nie trzeba się będzie cisnąc przez miasto, ale ciekawe co Krzaku zrobi z protestami niezadowolonych mieszkańców Piekar, a z tego co wiem to jest ich sporo.
A tu jest mapa o którą pytasz, trochę stara, ale myślę że aktualna.
http://www.skyscrapercity.com/showth...343280&page=64
jasiek67 no está en línea   Reply With Quote
Old November 27th, 2008, 11:12 PM   #46
cacper
cacper

cacper's Avatar

ja bym te protesty olal cieplym moczem
Old November 28th, 2008, 01:44 PM   #47
Ciekawy
Registered User

dokładnie, najbardziej podburza ludzi gacuś na mszach...
Ciekawy no está en línea   Reply With Quote
Old November 28th, 2008, 04:16 PM   #48
PELIKAN
Registered User

..szkic przebiegu obwodnicy... http://www.legnica.um.gov.pl/pl/site...yjne_10000.jpg

...dziś widziałem, że przy EHL rozebrano całą wystawkę produktów....chyba zwalniają pas dla drogowców....

Last edited by PELIKAN; November 29th, 2008 at 08:36 PM.
PELIKAN no está en línea   Reply With Quote
Old November 30th, 2008, 03:20 PM   #49
apanaczi
Registered User

apanaczi's Avatar

Gacek z armią emerytów moga sobie protestować, ale nie poto budowano kiedyś Sikorskiego jako 4 pasmową jezdnię, aby była ona drogą wewnętrzna Osiedla Piekary...Zresztą Gacek wg mnie gra o coś innego, umilkną protesty jak od miasta dostanie subwencję na nowo budowana plebanię, stołówkę i hotel dla bezdomnych, pozostałe 80% dostanie z funduszy Unijnych, a parafię nic to nie będzie kosztować. Ma klecha businessmena łeb na karku...
apanaczi no está en línea   Reply With Quote
Old November 30th, 2008, 04:31 PM   #50
mikeleg
Poor Leno

mikeleg's Avatar

Likes (Received): 11

Quote:
Originally Posted by apanaczi View Post
Gacek z armią emerytów moga sobie protestować, ale nie poto budowano kiedyś Sikorskiego jako 4 pasmową jezdnię, aby była ona drogą wewnętrzna Osiedla Piekary...
dwie - dwupasowe jezdnie... poza tym wtedy tak planowano miasta (rondo)
Old November 30th, 2008, 08:46 PM   #51
mlodyy1985
Registered User

Likes (Received): 17200

Witam to mój pierwszy post, od dawna śledzę forum.Kilka dni temu przejeżdżałem w okolicy budowy, sprzętu masa, akurat wycinali i palili krzaki. Koparki i spychacze od strony Jaworzyńskiej ostro walczą.
Może uda mi się w piątek wrzucić parę fotek(nie będą oszałamiające no i jak nauczę się wklejać- macie info jak to robić.. wiem że jest dział osobny na to ale parę wskazówek) i częściej robić fotorelacje...

Jeszcze jedno... wyjeżdżając z Bartoszowa(mimo że się ciagnie ale chodzi mi o zasadniczą wieś) widziałem powbijane paliki drewniane z sprayem.. nie wiem czy oznaczają już przebieg obwodnicy czy np.połączenie z Myrka do Bartoszowa...
Mieszkam na Piekarach i z 9 pietra będę miał widok w zasadzie na cała budowę(szczególnie jak będzie dochodzić do Sikorskiego) więc możecie liczyć na mnie... kiedyś jeździłem jeszcze jak budowali obwodnicę zachodnia i nie wiedziałem że jest takie forum ale nieważne.

Co do budowy... mimo że obwodnica będzie przechodziła niedaleko mojego bloku w pełni popieram jej budowę bo miasto się zatyka a tak ułatwiony dojazd z LSSE i południa miasta na Piekary
mlodyy1985 está en línea ahora   Reply With Quote
Old December 1st, 2008, 03:27 PM   #52
cacper
cacper

cacper's Avatar

witamy na forum . no super super ze bedziesz mial taka okazje porobic fotki z wysokosci . czekamy z niecierpliwoscia. a tak z ciekawosci moglbys wrzucic juz teraz jakas fotke w kierunku budowy

1 wejdz np na stronke www.fotsik.pl
2 zrob upload swojego zdjecia
3 Skopiuj link z rubryki <<Zdjęcie 500px na forum:>>
4 Wklej link na forum

Pozdro
Old December 1st, 2008, 04:33 PM   #53
mikeleg
Poor Leno

mikeleg's Avatar

Likes (Received): 11

Raczej www.fotosik.pl .

Tu możesz przeczytać jak i popróbować wklejać fotki:
http://www.skyscrapercity.com/showthread.php?t=313015
Old December 4th, 2008, 06:49 PM   #54
jasiek67
Registered User

jasiek67's Avatar

Byłem dziś w okolicy rozpoczętej budowy obwodnicy południowo-wschodniej i faktycznie dzieje się tam dość sporo , wieczorem postaram się wkleić kilka fotek .
Old December 4th, 2008, 07:19 PM   #55
cacper
cacper

cacper's Avatar

czekam z niecierpliwoscia
Old December 4th, 2008, 10:36 PM   #56
jasiek67
Registered User

jasiek67's Avatar

To fotki o których pisałem, niestety nie najlepszej jakości, bo robione z auta

Trochę sprzętu przywieźli, więc może prace pójdą sprawnie i w przyszły roku tak jak obiecuje ABM uda się otworzyć
Kurcze jeszcze do tego przestawił mi się aparat przy niektórych fotach, sorry - następne będą lepsze

Last edited by jasiek67; December 5th, 2008 at 03:16 AM.
Old December 5th, 2008, 12:01 AM   #57
jasiek67
Registered User

jasiek67's Avatar

Zapomniałem dodać, że prace trwają po obydwóch stronach ul. Gniewomierskiej przy normalnym ruchu samochodów, w tym miejscu droga będzie szeroka, bo będzie się łączyć z rondem .

Last edited by jasiek67; December 5th, 2008 at 12:57 AM.
Old December 5th, 2008, 12:05 AM   #58
cacper
cacper

cacper's Avatar

del

Last edited by cacper; December 5th, 2008 at 12:20 AM.
Old December 5th, 2008, 12:15 AM   #59
cacper
cacper

cacper's Avatar

dzieki za fotki. juz nie moge sie doczekac jak sie przejade ta dwupasmowka

fajnie bo taka droga moze przyczynic sie do rozwoju tamtych rejonow

Zdjecia ze strony ABM Dokładie widac jak bedzie przebiegac droga

http://www.abmpbk.com.pl/realizacje/...o/PICT0054.jpg
Old December 5th, 2008, 12:16 AM   #60