daily menu » rate the banner | guess the city | one on oneforums map | privacy policy | DMCA | news magazine | posting guidelines

Go Back   SkyscraperCity > European Forums > Forum Polskich Wieżowców > Infrastruktura i Technologia > Infrastruktura drogowa

Infrastruktura drogowa Autostrady, trasy, tunele, estakady i mosty
» Ukończone » Petycje i akcje

Global Announcement

As a general reminder, please respect others and respect copyrights. Go here to familiarize yourself with our posting policy.

Reply

Thread Tools
Old January 7th, 2009, 10:46 PM   #81
jasiek67
Registered User

jasiek67's Avatar

Likes (Received): 934

Nie zgodzę się z Tobą co do przeniesienia przystanku na Wrocławską, teraz przystanek jest przed samym skrzyżowaniem, a autobusy jadące w kierunku osiedli muszą przejechać dwa pasy ruchu wyjeżdżając z zatoki, a nie jest to takie proste w godzinach szczytu, wydaje mi się że jednak przystanek pozostanie dla linii "24", ale to zobaczymy
jasiek67 no está en línea   Reply With Quote

Sponsored Links
Old January 8th, 2009, 11:08 PM   #82
cin_ek
Registered User

cin_ek's Avatar

Likes (Received): 1

nie jest proste bo barany nie wiedzą że autobus wyjeżdżający z zatoczki ma pierwszeństwo. wyobrażasz sobie taką ilość ludzi jaka teraz stoi na Libana na wąskim chodniczku na Wrocławskiej? Zresztą lepiej żeby autobus się zatrzymał przed skrzyżowaniem niż za tworząc zator.
cin_ek no está en línea   Reply With Quote
Old January 9th, 2009, 12:06 AM   #83
Strusiu
Registered User

Strusiu's Avatar

Likes (Received): 0

W trakcie remontu/przebudowy Wrocławskiej zatoczkę przystankową można trochę przesunąć w stronę Kaczawy, jest tam bardzo dużo miejsca i wtedy nie trzeba będzie się cisnąć na ciasnym chodniku.

Tak w ogóle to ta zatoczka jest bardzo krótka i co najwyżej jeden autobus tam się zmieści.
Poza tym jest ona perfidnie blisko skrzyżowania na którym jest ograniczona widoczność przez budynek na rogu Wrocławska/Orła Białego/Witelona i Autobus mógłby mieć kłopoty z wyjechaniem z zatoki w trakcie zielonego światła dla skręcających z Witelona w Wrocławską

Wg mnie zatoka nie zostanie tam w obecnej formie.
Strusiu no está en línea   Reply With Quote
Old January 9th, 2009, 02:27 PM   #84
jasiek67
Registered User

jasiek67's Avatar

Masz rację co do przesunięcia tej zatoki, poza tym jak autobus wjedzie do zatoki nie będzie blokował żadnego ruchu, a za skrzyżowaniem będzie mu dużo łatwiej z niej wyjechać niż jak by pozostała przed. Największą niedogodność odczują pasażerowie, bo będą musieli przejść ok. 150 metrów dalej na przystanek i to przez skrzyżowanie gdzie cykl świateł pozostawia wiele do życzenia
Old January 9th, 2009, 11:25 PM   #85
cin_ek
Registered User

cin_ek's Avatar

przesuwanie zatoki jest bez sensu, tam nic nie ma więc ludzie raczej się przerzucą na zatokę przy Witelona. Póki co jest wolne miejsce ale oby szybko się zapełniło. Obecny przystanek obsługuje duża liczbę pasażerów i teraz jest odpowiedniej wielkości a wątpię żeby na nowy wygospodarowano tyle miejsca. Pozatym za pl. Wilsona jest kolejne skrzyżowanie z H. Pobożnego. Pamiętajcie że nie wszystkie autobusy muszą się zmieścić do zatoki tak jak to było przy SP6 i korek gotowy.
Old January 10th, 2009, 10:13 AM   #86
jasiek67
Registered User

jasiek67's Avatar

Zgadza się tylko przy sp 6 ma przystanek więcej linii i na dodatek takie, które mają dużo większą częstotliwość kursowania, a na tym przystanku pozostały by już tylko cztery linie (5, 8, 13, 23), które niezbyt często jeżdżą, więc pozostaje tylko kwiestia, czy pasażerowie będą się chcieli przenieść na tamten przystanek ?
A tak z drugiej beczki, to przejeżdżałem wczoraj Gniewomierską i muszę przyznać, że pogoda skutecznie przystopowała prace na obwodnicy, mam tylko nadzieję, że szybko wróci stare tempo prac
Old January 21st, 2009, 04:22 PM   #87
jasiek67
Registered User

jasiek67's Avatar

Na szczęście rozpoczęli już łatanie dziur w asfalcie, bo na niektórych ulicach trzeba nie źle manewrować, żeby nie oberwać zawieszenia, a Chojnowska i II A.W.P. wyglądają jak ser szwajcarski i aż dziw bierze, że nie doszło tam jeszcze do jakiejś tragedii
Old January 21st, 2009, 11:46 PM   #88
cacper
cacper

cacper's Avatar

dokładnie II A.WP na wysokosci reala jest koszmarna. ale jakos nie widze zeby cokolwiek robili w tej sprawie drogowcy. Nie wiem dlaczego u nas nie ma zwyczaju naprawiania drog w nocy. jedna nocka i dziury bylyby zalatane a tak sie beda meczyc w dzien miedzy setkami aut
cacper no está en línea   Reply With Quote
Old January 21st, 2009, 11:46 PM   #89
basler
Registered User

basler's Avatar

wszystkie legnickie drogi tak wygladaja, wczoraj łatali nowodworska i rzeczpospolita, a pewnie zaczeli od tych ulic ze wzgledu na fakt ze na nowodworskiej maja baze

a tak poza tym ruszyli ponownie z budowa obwodnicy po tych mrozach

Last edited by basler; January 21st, 2009 at 11:52 PM.
basler no está en línea   Reply With Quote
Old January 24th, 2009, 11:20 PM   #90
jasiek67
Registered User

jasiek67's Avatar

Quote:
Originally Posted by basler View Post
wszystkie legnickie drogi tak wygladaja, wczoraj łatali nowodworska i rzeczpospolita, a pewnie zaczeli od tych ulic ze wzgledu na fakt ze na nowodworskiej maja baze

a tak poza tym ruszyli ponownie z budowa obwodnicy po tych mrozach
Ostatnio połatali Chojnowską, ale nie wiem czy się cieszyć czy płakać, wcześniej były dziury teraz są garby. Boziu kiedy ten kraj znormalnieje
Old January 25th, 2009, 01:17 AM   #91
Tomisław
Żadnej odkrywki w Legnicy

Tomisław's Avatar

Likes (Received): 2

Te łaty w większości wypadną tej zimy.
Tomisław no está en línea   Reply With Quote
Old January 25th, 2009, 09:09 PM   #92
basler
Registered User

basler's Avatar

te łaty już wypadają :/ jazda po naszych drogach to masakra...
basler no está en línea   Reply With Quote
Old January 26th, 2009, 12:20 PM   #93
jasiek67
Registered User

jasiek67's Avatar

Mam pytanie, czy nie było by zasadne wzorem innych miast utworzenie wątku o temacie "komunikacja", na który można by wrzucić wszystko dotyczące komunikacji-ogólnie (komunikacja miejska, drogi i ich stan, ścieżki rowerowe, itd...), a inwestycje drogowe pozostawić tematyce inwestycyjnej (a zapowiada się, że w tym roku będzie o czym pisać - obwodnica, remonty i modernizacje : Chojnowskiej, Pocztowej, Wrocławskiej itd...) ?
Old January 26th, 2009, 03:24 PM   #94
PELIKAN
Registered User

...nie zauważyłem, zeby ktoś o tym artykule wspominał, jeśli przeoczyłem....ubolewam......artykuł z 5 grudnia 2008

http://www.legnica.pl/# kliknij na pobierz gazetę, wybierz archiwalne numery; ten z gandzią na okladce i przeczytaj - strona 6

''Ogłoszona z wielką pompą decyzja o rozpoczęciu budowy obwodnicy łączącej osiedle Piekary z rondem przy ulicy Jaworzyńskiej połączyła zwaśnionych polityków, ale podzieliła mieszkańców miasta.
Po raz kolejny szykują się w tej sprawie protesty......'
PELIKAN no está en línea   Reply With Quote
Old January 26th, 2009, 05:17 PM   #95
MarcinK
Registered User

MarcinK's Avatar

Likes (Received): 4503

Quote:
Originally Posted by jasiek67 View Post
Mam pytanie, czy nie było by zasadne wzorem innych miast utworzenie wątku o temacie "komunikacja", na który można by wrzucić wszystko dotyczące komunikacji-ogólnie (komunikacja miejska, drogi i ich stan, ścieżki rowerowe, itd...), a inwestycje drogowe pozostawić tematyce inwestycyjnej (a zapowiada się, że w tym roku będzie o czym pisać - obwodnica, remonty i modernizacje : Chojnowskiej, Pocztowej, Wrocławskiej itd...) ?
Jak już to w inwestycjach, bo ten dział jest drogowy, a drugi dział (Transport miejski i regionalny) traktuje o komunikacji zbiorowej. W dziale drogowym nie ma wątków dotyczących ścieżek rowerowych i autobusów a w dziale o KZ nie ma nic o budowie dróg i obwodnic Pytanie tylko czy taki wątek jest potrzebny. Tworzenie kilkudziesięciu wątków dla 100-tysięcznego miasta wnosi więcej chaosu niż porządku. W sumie brakuje wątku o komunikacji miejskiej ale z drugiej strony niewiele się o legnickich autobusach pisze na forum. Dyskusje o drogach są tutaj, o tramwaju regionalnym w osobnym wątku, o komunikacji miejskiej można tez ewentualnie dyskutowac w nowościach i zapowiedziach. Można by się zastanowic czy lepiej założyc wątek o komunikacji miejskiej w dziele o KZ, o całej komunikacji w inwestycjach czy wystarczy tak jak jest.
MarcinK no está en línea   Reply With Quote
Old January 26th, 2009, 08:13 PM   #96
jasiek67
Registered User

jasiek67's Avatar

Zgadzam się z Tobą co do ilości wątków, powiem szczerze, że głownie chodziło mi o komunikację miejską, a to dlatego, że parę razy miałem problem z dopasowaniem informacji o M.P.K. do tematu forum i w sumie koniec końców zrezygnowałem z jego publikowania np. ostatnio w Legnicy potaniały ceny biletów, mają miejsce różne zdarzenia z udziałem autobusów i kierowców, a także w samym zakładzie o których można przeczytać czy usłyszeć w mediach.
Oczywiście nie zależy mi na utworzeniu nowego wątku, ale może za zgodą cin_ka zmienić temat "Szybki Tramwaj Kolejowy" (w którym to niestety nie za wiele się dzieje) na ogólniejszy np. "Transport miejski", czy coś w tym rodzaju.
Old January 26th, 2009, 08:23 PM   #97
MarcinK
Registered User

MarcinK's Avatar

Likes (Received): 4503

Temat o samej komunikacji miejskiej miałby sens, o komunikacji ogółem niekoniecznie. Tramwaj regionalny można by uogólnic, ale w sytuacji takiej luki założenie nowego wątku w tym samym dziale też nie byłoby głupie (gdyby okazało się, że większośc forumowiczów jest za pozostawieniem tramwaju regionalnego w osobnym wątku)
MarcinK no está en línea   Reply With Quote
Old January 28th, 2009, 12:24 AM   #98
cin_ek
Registered User

cin_ek's Avatar

a proszę bardzo można zmienić temat co do dziur to teraz po załataniu w niektórych miejscach powstały górki. eh fachowcy
Old February 6th, 2009, 11:13 PM   #99
mlodyy1985
Registered User

Likes (Received): 17237

Postęp przy budowie obwodnicy... budują po obu stronach Gniewomierskiej przejazdy chyba dla drobnej zwierzyny i spore prace ziemne... Mam parę fotek ale wkleję najwcześniej w niedzielę.BTW ruch w Bartoszowie w stronę LSSE jak diabli...sporo ludzi woli gorszą drogę niż stać w korkach.
mlodyy1985 está en línea ahora   Reply With Quote
Old February 7th, 2009, 09:29 AM   #100
jasiek67
Registered User

jasiek67's Avatar

Tylko mieszkańcy Bartoszowa chyba nie specjalnie zadowoleni, nie dość że ruch jak diabli to jeszcze drogę do reszty rozjeżdżą, bo na taki natężenie ruchu napewno nie była przygotowana

Reply

Tags
dolnośląskie, drogi miejskie, legnica

Thread Tools

Posting Rules