daily menu » rate the banner | guess the city | one on oneforums map | privacy policy | DMCA | news magazine | posting guidelines

Go Back   SkyscraperCity > European Forums > Forum Polskich Wieżowców > Inwestycje w Polsce > Śląsk

Śląsk » Katowice » Wrocław

Global Announcement

As a general reminder, please respect others and respect copyrights. Go here to familiarize yourself with our posting policy.

Reply

Thread Tools Rating: Thread Rating: 43 votes, 5.00 average.
Old April 26th, 2006, 04:45 PM   #1
cin_ek
Registered User

cin_ek's Avatar

Likes (Received): 1

[Legnica] Co nas czeka

Czyli temacik ze wszystkimi mniejszymi inwestycjami, plotkach o nich i planami na przyszłość w mieście. W miare jak dana inwestycja bedzię realizowana będe się strał tworzyć wątek w dziale Z budowy. Jeśli ktoś coś wie zapraszam do kontynuacji.

Na początek specjalnie dla Darka i filosss'a makieta ( w sumie jej część, reszta należy do Ciebie filosss ) zagospodarowania kwartału ulic: Wrocławska, Jordana, Zielona i Orła Białego.

Mapka

Tutaj: http://www.skyscrapercity.com/showthread.php?t=343018 jest zdjęcie w sumie całego placu. I tak jak pisałem to nie wiem czy ta makieta jeszcze jest aktualna bo teren ponoć wykupiono.

forum-inwestycje.pl liked this post
cin_ek no está en línea   Reply With Quote

Sponsored Links
Old April 27th, 2006, 09:03 AM   #2
filosss
Semper Invicta

filosss's Avatar

Likes (Received): 14480

tenks podziałamy... by ukazać resztę
filosss no está en línea   Reply With Quote
Old May 3rd, 2006, 02:26 PM   #3
cacper
cacper

cacper's Avatar

Likes (Received): 0

ciekawe czy te projekty wogole sa realne w najblizszej przyszlosci do zrealizowania ! ,watpie:/ ! pewni juz sie pojawily (projekty) z 10 lat temu !! i co dupa zaprzeproszeniem !!
cacper no está en línea   Reply With Quote
Old May 4th, 2006, 07:28 PM   #4
Darek_W
Wrocław

Darek_W's Avatar

Likes (Received): 4

Ktoś na forum pytał o pożar barokowego klasztoru przy ul Chojnowskiej, który miał miejsce kilka dni temu :CRY:

Nocny pożar błyskawicznie zniszczył zabytkowy budynek w centrum Legnicy

02.05.2006

Podpalenie, czy nieszczęśliwy przypadek? Franciszkański klasztor w ogniu

To miała być pierwsza galeria z prawdziwego zdarzenia.

Inwestor był egzotyczny – Turek lub Irakijczyk – z niemieckim paszportem. Tajemniczy przybysz z zagranicy wyremontował pofranciszkański, barokowy klasztor i otworzył handlowy pasaż. Interes jednak upadł, a zabytek znów opustoszał i został wystawiony na sprzedaż. W nocy z soboty na niedzielę ogień strawił jego dach i wnętrze

Oglądałem akurat film, gdy usłyszałem dziwny głuchy dźwięk – opowiada Mirosław Woźniak, lokator domu przy ul. Chojnowskiej. – Przez okno zobaczyłem słup ognia i dym bijący z wieżyczki. Przeraziłem się, że może przerzucić się na drugą stronę ulicy, na nasz dom.
Agnieszka i Krzysztof Cichorzewscy mieszkają na parterze w kamienicy położonej naprzeciwko zabytkowego budynku przy ul. Chojnowskiej. – Dochodziła północ, gdy dotarł do nas odgłos wybuchu – relacjonuje pani Agnieszka. – W mieszkaniu zrobiło się jasno od łuny.
– Nasze okna wychodzą wprost na okna galerii, gdzie przebywał portier – dodaje pan Krzysztof. – Co wieczór paliły się tam światła i było widać mężczyznę. Ale tego dnia było ciemno, nie widziałem też stróża. Być może to był przypadek, ale trudno w to uwierzyć – dodaje legniczanin.
Inny lokator pobliskiego domu, który nie chciał się przedstawić powiedział, że tydzień wcześniej przed galerię zajechało kilkanaście drogich samochodów. – Wyglądało to tak, jakby przyjechali chętni do kupienia zabytku – dodaje rozmówca. Nazajutrz po pożarze na miejscu pojawił się właściciel w towarzystwie Polki.

Nie chcemy rozmawiać z prasą – powiedziała nam kobieta, towarzysząca właścicielowi. Na terenie galerii przebywali ponad godzinę. Dwa razy wyjeżdżali i wracali. Zgliszczy pilnowali strażacy, ale nie rozmawiali z cudzoziemcem i jego polską wspólniczką.
– Informację o wybuchu ognia dostaliśmy ok. 23.30 – mówi kpt. Robert Brzeziński, zastępca komendanta legnickiej Straży Pożarnej, który dowodził nocną akcją. – Gdy przyjechaliśmy cały dach płonął. Na pomoc wezwaliśmy podnośnik z Chojnowa oraz dwie drabiny z Lubina i Złotoryi. Oprócz tego na miejscu była nasza 37-metrowa drabina. Pożar gasiło do 7 rano ponad 70 strażaków z całego powiatu legnickiego.
Strażacy nie chcą teraz wypowiadać się o przyczynach pożaru.
Jak nam powiedział komisarz Sławomir Masojć z legnickiej policji, ekspertyzę zlecono biegłemu z zakresu pożarnictwa. On też oszacuje straty. Nieoficjalnie mówi się, że mogły one sięgnąć nawet miliona złotych.
– Zwracamy się do wszystkich, którzy mogą cokolwiek powiedzieć o tym zdarzeniu – apeluje komisarz. – Jedna z wersji śledczych zakłada, że doszło do podpalenia.
Także władze Legnicy śledzą sprawę. W trakcie akcji gaśniczej na miejscu był prezydent Tadeusz Krzakowski. Dopóki nie będzie znana przyczyna wybuchu ognia, władze miasta powstrzymają się z komunikatami.
Dla miasta strata jest tym większa, że klasztor to jedna z kilku barokowych budowli w Legnicy.

Fatum od wieków
Klasztor powstał na początku XVIII w. jako siedziba zakonu franciszkanów. Potem Prusacy skonfiskowali zakonnikom ich siedzibę. Po wojnie zabytek zajęli Rosjanie na magazyny. Budynek był pierwszym, które wojska rosyjskiej oddały władzom polskim. W 1991 roku wojewoda legnicki Andrzej Glapiński przekazał zabytek franciszkanom.
Ale zakonnicy nie byli w stanie go wyremontować. Zabytek podpadał w ruinę, stał się mekką okolicznych pijaczków i bezdomnych. Szabrowano dachówki, drewno z belek stropowych
i złom. Nieznani sprawcy zaprószyli ogień.
Wreszcie klasztor kupił od zakonników tajemniczy inwestor z niemieckim paszportem. Ponoć zapłacił zaledwie 5000 zł. Odnowił go i zrobił wewnątrz galerię, ale interes upadł. Szanse na biznes spadły do zera, gdy Grupa Finansowa Raiffeisen ogłosiła, że na pobliskim terenie (1,6 ha) wybuduje potężne centrum rozrywkowo-usługowe, właśnie w formie galerii.

Zbigniew Budych - Słowo Polskie Gazeta Wrocławska

Strażacy nie byli w stanie uratować zabykowej budowli, w której niedawno mieściły się sklepy.

Fot. Piotr Krzyżanowski

Info wrzuciłem do tego wątku, bo chyba do niego pasuje... Co będzie dalej z tym obiektem?

July 22nd, 2005 - ............?
Darek_W no está en línea   Reply With Quote
Old May 5th, 2006, 12:44 AM   #5
cin_ek
Registered User

cin_ek's Avatar

ludzie nie robcie śmieci to miał być watek o przyszłości a info o tym budynku to nadawało sie do zabytków.
filosss czekam na działania i nie tylko tutaj
Old May 5th, 2006, 12:49 AM   #6
Darek_W
Wrocław

Darek_W's Avatar

Zabytków? Takiego topiku o remontach zabytków w Legnicy nie ma na tym forum A swoją drogą ciekawe jakie będą dalsze plany odnośnie tego spalonego obiektu?

Old May 5th, 2006, 01:00 AM   #7
cin_ek
Registered User

cin_ek's Avatar

Darek chodzilo mi ogólnie o dział Zabytki a jeśli topiku nie ma to można stworzyć zawsze Pozatym ktoś na forum pytał......... To wypadałoby odpowiedzieć tam gdzie pytał. Chodzi mi o to że w tematach o Legnicy powoli zaczyna panować bałagan. Pozdrawiam

Plany mogą być marne bo obok powstaje Ferio i ten obiekt raczej już nie będzie miał charakteru handlowego.Takie moje zdanie.
Old May 5th, 2006, 01:05 AM   #8
Darek_W
Wrocław

Darek_W's Avatar

To wypadałoby odpowiedzieć tam gdzie pytał

Widzisz, tylko, że to forum nie posiada szczeg wyszukiwarki

Odnośnie przyszłości i Legnicy (okolic), to polecam:
http://www.skyscrapercity.com/showpo...postcount=1895

Pozdrawiam.

Old May 5th, 2006, 10:53 AM   #9
cacper
cacper

cacper's Avatar

Likes (Received): 0

co za typ przeciez jest jakis post o tym a jak nie mam to m,oze bys stworzyl ... proponuje zamkmniecie tego tematu tu i teraz!! cinek i filosss czekamy na wasze dzialanie na tym poscie i nie tylko tu
cacper no está en línea   Reply With Quote
Old May 8th, 2006, 01:28 PM   #10
filosss
Semper Invicta

filosss's Avatar

Quote:
Originally Posted by cacper
co za typ przeciez jest jakis post o tym a jak nie mam to m,oze bys stworzyl ... proponuje zamkmniecie tego tematu tu i teraz!! cinek i filosss czekamy na wasze dzialanie na tym poscie i nie tylko tu
Ja ostatnio w Legnicy po kilka godzin raz na kilka tygodni bywam bardziej po Warszawie się chasa z aparatem
Old May 31st, 2006, 04:05 PM   #11
cin_ek
Registered User

cin_ek's Avatar

Zapowiedzi inwestycji drogowych.

Legniccy kierowcy biją na alarm. Miejskie drogi są niczym ser szwajcarski

– Czas skończyć z łataniną i zabrać się za kompleksową renowację ulic – mówi Wojciech Piasecki,
prezes Legnickiego Stowarzyszenia Taksówkarzy

Dziury, garby czy świeże placki smoły posypanej grysem stanowią zagrożenie dla kierowców. Wczoraj u zbiegu ulic Artyleryjskiej i Hutników jeden z kierowców wjechał na grys. Auto wpadło w poślizg i znalazło się na środku jezdni. Dobrze, że nikt nie jechał z naprzeciwka – dodaje Wojciech Piasecki.
Najgorzej jest na: Chojnowskiej, Złotoryjskiej, Czarnieckiego, Wrocławskiej. Ale w tym roku ma być lepiej, bo władze miasta zaplanowały duże inwestycje

Przybyło aut i dziur
Stan nawierzchni dróg pogorszył się w ostatnich latach. Po pierwsze gwałtowny wzrost liczby samochodów – z prawie 27 tys. w 2002 roku do ponad 42 tys. w 2005 r. Po drugie, gmina koncentrowała się na dokończeniu budowy obwodnicy zachodniej i na tę inwestycję szły niemal wszystkie pieniądze. Teraz czas na zmiany. Co zaplanowano na ten rok?
Na pierwszy ogień pójdą ulice Wrocławska, Czarnieckiego i Kartuska, które znajdują się w ciągu drogi krajowej nr 94 Wrocław – Zgorzelec. Renowacja nawierzchni jezdni pochłonie 2,4 mln zł z budżetu samorządowego.
– To w sumie ok. 1600 metrów nawierzchni – mówi Jadwiga Zienkiewicz, zastępca prezydenta miasta. – Przetarg odbędzie się w czerwcu, a roboty zaczną się w sierpniu i potrwają do końca października. Kierowcy powinni zachować cierpliwość, bo utrudnienia w ruchu będą w tej okolicy spore.
Przebudowane też będą mosty na Wierzbiaku (ul. Koskowickiej). Koszty tej inwestycji oceniane są na ponad milion złotych, z których w tym roku wydanych będzie 500 tys. zł, reszta w 2007 roku, kiedy zakończy się przebudowa.

Niebezpiecznie na skrzyżowniach
W mieście brakuje co najmniej kilku sygnalizacji świetlnych. Powinna się ona znaleźć co najmniej na kilku skrzyżowaniach. W tym roku za ponad 1,5 mln zł powstanie tylko jedna sygnalizacja świetlna – na skrzyżowaniu al. Rzeczypospolitej z ul. Okrężną.
Władze chcą budować zbiorczą drogę południową, która połączy osiedla Piekary i Kopernik ze starą częścią miasta przez nowy most na Kaczawie. Teraz trwają prace na ul. Grabskiego, między ulicami wojska Polskiego i Kościuszki, gdzie powstanie nowa nawierzchnia, miejsca postojowe dla 40 samochodów i nowe oświetlenie. Będzie to kosztowało ponad 2,3 mln zł.

Old May 31st, 2006, 06:46 PM   #12
mikeleg
Poor Leno

mikeleg's Avatar

Likes (Received): 11

Niestety smutno to przyznać, ale stan dróg w mieście faktycznie jest fatalny.
Dobrze, że zaczną od dróg na DK94 i budowy obwodnicy. Zastanawia mnie tylko ta zbiorcza droga południowa. Jej budowa wiązałaby się chyba z jakimiś wyburzeniami???
Również tekst, iż obwodnica południowo-wschodnia idzie przez Legnickie Pole jest chyba zdecydowanie przesadzony...
Wg. mnie przydałby się remont obwodnicy śródmiejskiej (np. Witelona) nawierzchnia jest fatalna...
Old June 1st, 2006, 12:07 AM   #13
cin_ek
Registered User

cin_ek's Avatar

z tym Legnickim Polem to przesadzili chyba że brali pod uwage teren tej gminy.
Budowa drogi zbiorczej do ulicy Jaworzyńskiej raczej obędzie się bez wyburzeń.dalej na wschód do Piekar to nie wiem bo są różne koncepcje jej poprowadzenia.Jeśli oprzeć się na zamieszczonej mapce to droga przeszłaby przez tereny byłego lotniska i dalej przez łąki do osiedla.wiec i tutaj nic nie wyburzą. jak będzie czas pokaże.Grunt że mają zamiar coś chłopaki robić
Old June 1st, 2006, 11:54 AM   #14
filosss
Semper Invicta

filosss's Avatar

Dorzuce moje wiadomości odnośnie drogi zbiorczej południowej.
Mapka jest bardzo mało dokładna, nie można aż tak dokładnie wczytać się w przebieg drogi (chodzi mi o dokładnośc do do kilkudziesięciu metrów).
Do tej pory były 2 koncepcje tej drogi zbiorczej:
1) pierwsza jeszcze niemiecka - zauważcie że przez lasek złotoryjski przebiega wykop zaczynający się w zachodniej części lasku biegnący przez ul. Złotoryjską następnie za glinkami i wzdłuż ulicy prowadzącej na giełdę (Al. Zwycięstwa bodajże) by zakończyć się przed młynem. Natomiast wschodnia część miasta miała otaczać obecna ul. Okrężna, która obecnie kończy swój bieg na wysokości boisk na Świerkowej - wg Niemieckich planów miała zataczać łuk mniej więcej za obecnym kopernikiem i dojść do Wrocławskiej na wysokości Zespołu Szkół Spożywczych. To przedwojenna niemiecka koncepcja - zaniechana - pozostały tylko wykopy (dośc okazałe - bo w niektórych miejscach poprowadzono niweletę kilkanaście metrów poniżej poziomu (m.in. miało być 2 poziomowe skrzyżowanie i ze Złotoryjską i Jaworzyńską.
2) natomiast obecna koncepcja najlepiej jest widoczna na http://planmiasta.lca.pl - patrząc od Zachodu - ulica ma byc przedłużeniem Grabskiego dochodzić do Kaczawy na wysokości basenów Kabewiak (teren pusty bo droga leciała by przez to cyganskie podwórko przy jaworzyńskiej po czym przez niezabudowany teren aż do kaczawy), po czym połączyć się z Bielańską na wysokości Zagrodowej (tam jest jakiś były "poligonik" wojskowy) już nieużywany zaniedbany więc bez wyburzeń

Najlepiej obrazują te 2 wycinki planu przebieg tej trasy w tej części:

Rozumiem że w dalszej części droga południowa leciała by okrężną by połączyć się z koskowicką na wysokości bartoszowa - tu zauważcie że mamy też zupełnie puste i otwarte tereny - wiec również bez wyburzeń)

Tyle co do południowej

Tu mam zagadkę - znów wycinek mapki i pytanko nie przypominam sobie aby istniała jakakolwiek kładka pomiędzy mostem na Kaczawwie w ciągu Jaworzyńskiej, a kładką pomiędzy parkiem a ul. Bielańską - a tu wynika że gdzieś pomiędzy jaka istnieje??
Old June 1st, 2006, 02:13 PM   #15
mikeleg
Poor Leno

mikeleg's Avatar

Ta kładka spaliła się jakieś ...40lat temu , wiem bo dziadek mi kiedyś opowiadał, że tam był most . Trochę mi się nie podoba do końca taka trasa. Miałaby strasznie niską przepustowość, po pewnym czasie stałaby się taką drugą Jaworzyńską, no chyba, że most byłby szerszy np. 2x2.. Hm, no nie wiem. Według mnie jednym z najważniejszych celów tej nowej trasy powinno być odciążenie Aleji Rzeczypospolitej, bo za jakies max. 2 lata totalnie się zakorkuje, przy tym wariancie nie widzę jakoś tego (okrężna jest zbyt wąska, poza tym są tam domki jednorodzinne).

PS: Dopóki nie wybudowali obwodnicy zachodniej myślałem, że te poniemieckie wykopy to przygotowanie do obwodnicy
Old June 1st, 2006, 03:24 PM   #16
filosss
Semper Invicta

filosss's Avatar

Quote:
Originally Posted by mikeleg
Ta kładka spaliła się jakieś ...40lat temu , wiem bo dziadek mi kiedyś opowiadał, że tam był most . Trochę mi się nie podoba do końca taka trasa. Miałaby strasznie niską przepustowość, po pewnym czasie stałaby się taką drugą Jaworzyńską, no chyba, że most byłby szerszy np. 2x2.. Hm, no nie wiem. Według mnie jednym z najważniejszych celów tej nowej trasy powinno być odciążenie Aleji Rzeczypospolitej, bo za jakies max. 2 lata totalnie się zakorkuje, przy tym wariancie nie widzę jakoś tego (okrężna jest zbyt wąska, poza tym są tam domki jednorodzinne).

PS: Dopóki nie wybudowali obwodnicy zachodniej myślałem, że te poniemieckie wykopy to przygotowanie do obwodnicy
Hm nie zgodzę się Mike
1) odciążenie Rzeczypospolitej - tak i to w dużym rozmiarze - zauważ wszystkie auta jadące ze strefy i lotniska na Kopernik i Piekary muszą pokonać cały przebieg Rzeczypospolitej. - a tak skręciły by w okrężną i znacznie rozładowały dalszy odcinek Rz. To samo tyczy sie tych aut jadących z południa (tu głownie wchodzi w rachube lotnisko) na zachód miasta (Tarninów, os. Asnyka, Zosinek itd itp), auta nie musiałyby tłuc się przez Centrum...

Dodaj do tego bardzo długi odcinek rzeki bez mostu - od Jaorzynskiej do Wrocławskiej jest to ładnych km... Nowy most skutecznie odciążył by 2 pozostałe i ułatwił przeprawę przez rzekę...

Tyle tylko ze o tej trasie słysze od małego - no może od czasu kiedy zacząłem interesować się infrastruktyurą Legnicy - czyli jakieś 15 lat temu...

Ale... pożyjemy zobaczymy...
Old June 1st, 2006, 09:05 PM   #17
mikeleg
Poor Leno

mikeleg's Avatar

Trochę się nie zrozumieliśmy. Trasa jest bardzo potrzebna i może ten wariant jest całkiem dobry. Jest tylko kilka ale, w zasadzie to pytania o odcinek od końca starego poligonu do końca starych koszar. Przecież, żeby ta droga miała sens powinna być przynajmniej 1x4, a most najlepiej 2x2. Nie zbytnio wiem, gdzie na Bielańskiej taki przekrój drogi zmieściłby się, przecież tam jest pełno budynków, no chyba, że pociągnąć przez teren wojskowy .
Old June 1st, 2006, 11:49 PM   #18
filosss
Semper Invicta

filosss's Avatar

Quote:
Originally Posted by mikeleg
Troch? si? nie zrozumieli?my. Trasa jest bardzo potrzebna i mo?e ten wariant jest ca?kiem dobry. Jest tylko kilka ale, w zasadzie to pytania o odcinek od ko?ca starego poligonu do ko?ca starych koszar. Przecie?, ?eby ta droga mia?a sens powinna by? przynajmniej 1x4, a most najlepiej 2x2. Nie zbytnio wiem, gdzie na Biela?skiej taki przekrój drogi zmie?ci?by si?, przecie? tam jest pe?no budynków, no chyba, ?e poci?gn?? przez teren wojskowy .
Oj Michale... kiedy ostatnio byles w tamtych ejonach i czy wogóle by?e?... i Biela?ska i tym bardziej Okr??na s? naprawd? szerokie nie wiem ile wynosi pas jezdni... ale jest nbaprawd? szeroki... A i terenu obok nap[rawd? jest pod dostatkiem - bedziesz mial czas przejdz sie...
Old June 2nd, 2006, 11:10 PM   #19
cin_ek
Registered User

cin_ek's Avatar

przebieg drogi południowej zbiorczej na odcinku od Złotoryjskiej do Jaworzyńskiej jest wiadomo - ulica Grabskiego aktualnie modernizowana. Od Jaworzyńskiej do Rzeczypospolitej są dwie koncepcje.Przedstawiona na mojej mapce i przedstawiona na mapce Filosssa. na stronie urzędu miasta niestety brak jest jakiś konkretnych informacji.Jest tylko info o budowie sygnalizacji świetlnej na skrzyżowaniu Bielańskiej z Rzeczypospolitej.Więc jest to jakgdyby zapowiedz wersji Filosssa ale troche to dziwne bo wtedy przedłużenie w kierunku Kopernika i Piekar poprowadzonoby Okrężną.Tylko że problem pojawia się jak dalej na osiedle. Prosto nie bo domki jednorodzinne, w lewo nie nie bo Świerkowa i Bystra są uliczkami osiedlowymi. Więc dla mnie odpada ta koncepcja. według mojej mapki z Jaworzyńskiej droga wchodziłaby pomiędzy Bielańską a Poprzeczną.

Dalej musiałaby przejść pomiędzy jednostką wojskową a nowym osiedlem na terenie bylego lotniska.Dalej prowadziłaby przez tereny gdzie kiedys były hangary i do skrzyżowania Koskowickiej z Sudecką a Piekarach A. ale to tylko domysły póki co daleko im nawet do Kaczawy.
Tutaj jest link http://www.e.gazeta.wroc.pl/start.ph...=28&mutacja=3#
do artykułu o moście według którego Bielańska odpada.
Old June 3rd, 2006, 12:45 AM   #20
filosss
Semper Invicta

filosss's Avatar

Quote:
Originally Posted by cin_ek
przebieg drogi po?udniowej zbiorczej na odcinku od Z?otoryjskiej do Jaworzy?skiej jest wiadomo - ulica Grabskiego aktualnie modernizowana. Od Jaworzy?skiej do Rzeczypospolitej s? dwie koncepcje.Przedstawiona na mojej mapce i przedstawiona na mapce Filosssa. na stronie urz?du miasta niestety brak jest jaki? konkretnych informacji.Jest tylko info o budowie sygnalizacji ?wietlnej na skrzy?owaniu Biela?skiej z Rzeczypospolitej.Wi?c jest to jakgdyby zapowiedz wersji Filosssa ale troche to dziwne bo wtedy przed?u?enie w kierunku Kopernika i Piekar poprowadzonoby Okr??n?.Tylko ?e problem pojawia si? jak dalej na osiedle. Prosto nie bo domki jednorodzinne, w lewo nie nie bo ?wierkowa i Bystra s? uliczkami osiedlowymi. Wi?c dla mnie odpada ta koncepcja. wed?ug mojej mapki z Jaworzy?skiej droga wchodzi?aby pomi?dzy Biela?sk? a Poprzeczn?.

Dalej musia?aby przej?? pomi?dzy jednostk? wojskow? a nowym osiedlem na terenie bylego lotniska.Dalej prowadzi?aby przez tereny gdzie kiedys by?y hangary i do skrzy?owania Koskowickiej z Sudeck? a Piekarach A. ale to tylko domys?y póki co daleko im nawet do Kaczawy.
Tutaj jest link http://www.e.gazeta.wroc.pl/start.ph...=28&mutacja=3#
do artyku?u o mo?cie wed?ug którego Biela?ska odpada.
Cinek wklej tre?c tego artyku?u i opisz "Twój" przebieg po?udniowej...

Dodam ?e kompletnie si? nie oreintujesz w zako?czeniu Okr??nej... Droga jak najbardziej nadaje si? na t? zbiorcz?. w lewo nie na wprost te? nie, ale pewne odchylenie w prawo (10 stopni) i sprawa za?atwiona... W tym miejscu s? ogródki dzia?kowe. Jest pas kilkudziesi?ciu metrów pomi?dzy jednym a drugim osiedlem domków (tzn te na pó?nmoc i na po?udnie od okr??nej)... Oj Legniczanie na miejscu macie mo?liwo?? zrobienia wizji, a takie dyrdyma?ki piszecie Pozdro

Reply

Tags
dolnośląskie, inwestycje, legnica, remonty

Thread Tools
Rate This Thread
Rate This Thread:

Posting Rules