daily menu » rate the banner | guess the city | one on oneforums map | privacy policy | DMCA | news magazine | posting guidelines

Go Back   SkyscraperCity > European Forums > Hrvatski Forum > Croatia > Zagreb

Zagreb Zagreb Metropolitan Region

Global Announcement

As a general reminder, please respect others and respect copyrights. Go here to familiarize yourself with our posting policy.

Reply

Thread Tools
Old December 20th, 2011, 10:26 PM   #1441
stric
Što me gledaš?!

stric's Avatar

To je neki kvazi elitni š.c. WG je za raju jarane!
WG rules!!!
stric no está en línea   Reply With Quote

Sponsored Links
Old December 20th, 2011, 10:29 PM   #1442
Emperor Diocletian
Neoliberal

Emperor Diocletian's Avatar

Likes (Received): 11245

Pa znam da je kvazi elitni, ali neki stručnjak je procijenio da je takvo nešto potrebno i zajebao se. Izleda da ipak nema toliko te "elite" u Zagrebu.
Emperor Diocletian no está en línea   Reply With Quote
Old December 20th, 2011, 10:32 PM   #1443
Sarcastic Saracen
Sarkimetal Death

Sarcastic Saracen's Avatar

Likes (Received): 19892

Quote:
Originally Posted by Emperor Diocletian View Post
Kao da stručnjaci nikad nisu napravili nijedan promašaj... Pa stručnjaci su izgradili i Cascade, pa je zatvorio vrata.
Al ima bitna razlika, Cascade je otpočetka bio problematičan. A vjerovatno je njegova izgradnja služila samo za pranje novca pa ih nije bilo ni briga hoće li uspjeti ili ne. Kad vidiš tko je umješan u priču, Vlado Zagi i Crkva, sve ti je jasno.
Sarcastic Saracen no está en línea   Reply With Quote
Old December 20th, 2011, 10:33 PM   #1444
stric
Što me gledaš?!

stric's Avatar

Izgleda, u pravu si. Iznimka koja potvrđuje pravilo, a i arhitektura mu je loša, preusko za ekskluzivu.
Old December 20th, 2011, 10:37 PM   #1445
Emperor Diocletian
Neoliberal

Quote:
Originally Posted by Sarcastic Saracen View Post
Al ima bitna razlika, Cascade je otpočetka bio problematičan. A vjerovatno je njegova izgradnja služila samo za pranje novca pa ih nije bilo ni briga hoće li uspjeti ili ne. Kad vidiš tko je umješan u priču, Vlado Zagi i Crkva, sve ti je jasno.
Čak i ako jest bila praona novca, a vjerojatno jest, novac se mora oprati tako da projekt donese dobit, a ne da ga ulupaš u hrpu neprofitabilnog betona i izgubiš pokradene pare.
Old December 20th, 2011, 10:40 PM   #1446
Sarcastic Saracen
Sarkimetal Death

Kaj nisu napravili centar i uvalili ga nekom trećem? A ne bih se čudio ni da Bandić ima prste u tome. Sjeti se da su jedini ljudi koji su gradili unazad 10 godina u centru sve veliki rođe i nitko drugi. Kerum, Hoto, Zagi, Radić, Žderić.....strani investitor koji je imao pare i ideju nije smio ni prismrdit, nit još uvijek smije.
Old December 20th, 2011, 10:57 PM   #1447
Trevor McPhee
free-lance

Trevor McPhee's Avatar

Likes (Received): 8066

Quote:
Originally Posted by stric View Post
Svi mi mislimo za sebe kako smo jako pametni itd., ali nama nitko ne daje da odlučujemo o investicijama od parsto milki eura. Što hoću reći, svi vi što govorite kako će WG propasti, pa veći stručnjaci od nas ovdje na forumu su odabrali tu lokaciju. Nismo mi prvi na svijetu gdje se rade š.centri, prije da smo zadnji , hoću reći i drugdje se na sličnim lokacijama nalaze š. centri. Vjerojatno uzimaju u obzir broj vozila koji prosječno tuda prođe i vrlo rijetko griješe u procjeni što se pozicioniranja tiče. Poredak? Ja bih ih poredao po veličini i dobio bih svoje favorite, 1. WG 2. Arena itd.
Čuješ , a kad bih Ti rekao da sam u komunikaciji s nekim od tih stručnjaka došao do saznanja da niti sami nisu zadovoljni lokacijom WGa, bi li mi vjerovao?
Uvijek se može zeznuti. Puno je tu faktora...Stvar je mogla bolje laufati da se nije desila ova kriza epskih razmijera, to sigurno.
Trevor McPhee no está en línea   Reply With Quote
Old December 20th, 2011, 11:00 PM   #1448
Sarcastic Saracen
Sarkimetal Death

Quote:
Originally Posted by Trevor McPhee View Post
Čuješ , a kad bih Ti rekao da sam u komunikaciji s nekim od tih stručnjaka došao do saznanja da niti sami nisu zadovoljni lokacijom WGa, bi li mi vjerovao?
Da, siguran sam da bi više voljeli da mu je lokacija u Kuvajtu gdje ljudi imaju više para.
Old December 20th, 2011, 11:10 PM   #1449
stric
Što me gledaš?!

stric's Avatar

Trevore ti zagovaraš gradske tzv. urbane centre koji imaju svoju publiku, srednjoškolce, studente i stariju populaciju tj., sve koji ne voze auto, ali prosječna obitelj koja ima malu djecu uvijek će ići u š.c. na periferiji jer nije im zgodno s djecom ići u grad, ovako ih samo uvale u igraonicu i to je to.
Oću reći svaka roba tj š.c. ima svog kupca i WG i Cvjetni odnosno Importanne centar.
Old December 20th, 2011, 11:35 PM   #1450
Trevor McPhee
free-lance

Trevor McPhee's Avatar

Likes (Received): 8066

Quote:
Originally Posted by stric View Post
Trevore ti zagovaraš gradske tzv. urbane centre koji imaju svoju publiku, srednjoškolce, studente i stariju populaciju tj., sve koji ne voze auto, ali prosječna obitelj koja ima malu djecu uvijek će ići u š.c. na periferiji jer nije im zgodno s djecom ići u grad, ovako ih samo uvale u igraonicu i to je to.
Oću reći svaka roba tj š.c. ima svog kupca i WG i Cvjetni odnosno Importanne centar.
Ja sam ultimativno za "gradogradne" shopping centre. One koje sudjeluju i korespondiraju sa gradom kao živim organizmom i podižu grad dajući mu dodatnu vrijednost. Više ih je varijanti. Jedni su čisto urbani, kao dio središnje zone (Cvjetni prolaz) drugi su dio nekog većeg stambenog naselja (Avenue), treći su dio nekog velikog sportsko-zabavnog kompleksa pa djele zajedničke elemente kao parking, javni prostor i međusobno se sjajno nadopunjuju (Arena), četvrti su dio veće shopping zone i zaokružuju cjelinu (One).Peti su na komunikacijskim čvorištima i nadopunjuju se s javnim prometom i tranzitom putnika (Importane G.K., jedan od najboljih Europskih primjera!)
Zanimljivo svih pet podvrsta imamo u ZG.
Tu bi još mogli navesti i šeste koji bi trebali biti brownfield , u bivšim tvornicama, no tih primjera u ZG nemamo...

"Gradodestruktivni" pak idu protiv grada. Izvlače stanovništvo iz gradova, obezvrjeđuju središnju gradsku zonu, funkcioniraju kao otok samo sebi važan, bez korespondencije sa okolnim naseljima ili gradom. Nisu dio nikakve zone, već su usamljeni u neadekvatnom okolišu. WG je primjer , ali ne u potpunosti jer ga malo izvlači to profiliranje kao tranzitne, usputne shopping destinacije.

Kao odgovor na Tvoj post - SVI ONI IMAJU mogućnost dolaska automobilom i dječji kutak Bez razlike.
Trevor McPhee no está en línea   Reply With Quote
Old December 20th, 2011, 11:43 PM   #1451
Emperor Diocletian
Neoliberal

Quote:
Originally Posted by Trevor McPhee View Post
Ja sam ultimativno za "gradogradne" shopping centre. One koje sudjeluju i korespondiraju sa gradom kao živim organizmom i podižu grad dajući mu dodatnu vrijednost. Više ih je varijanti. Jedni su čisto urbani, kao dio središnje zone (Cvjetni prolaz) drugi su dio nekog većeg stambenog naselja (Avenue), treći su dio nekog velikog sportsko-zabavnog kompleksa pa djele zajedničke elemente kao parking, javni prostor i međusobno se sjajno nadopunjuju (Arena), četvrti su dio veće shopping zone i zaokružuju cjelinu (One).Peti su na komunikacijskim čvorištima i nadopunjuju se s javnim prometom i tranzitom putnika (Importane G.K., jedan od najboljih Europskih primjera!)
Zanimljivo svih pet podvrsta imamo u ZG.
Tu bi još mogli navesti i šeste koji bi trebali biti brownfield , u bivšim tvornicama, no tih primjera u ZG nemamo...

"Gradodestruktivni" pak idu protiv grada. Izvlače stanovništvo iz gradova, obezvrjeđuju središnju gradsku zonu, funkcioniraju kao otok samo sebi važan, bez korespondencije sa okolnim naseljima ili gradom. Nisu dio nikakve zone, već su usamljeni u neadekvatnom okolišu. WG je primjer , ali ne u potpunosti jer ga malo izvlači to profiliranje kao tranzitne, usputne shopping destinacije.
Haleluja da netko kuži o čemu ja uopće govorim. Gradogradnja je praktički nestala iz naših gradova, ovo što imamo je gradouništavanje.

Koliko trgovina ima uopće taj WG? Zamislite sve te trgovine otvorene u nekoj ulici u gradu ili u 4-5 manjih centara na Vukovarskoj ili na Držićevoj. E, to bi bila gradogradnja. Ljudi bi živjeli s tim centrima, bilo bi dinamike, ovako se grad umrtvljuje, jer se ljudi izvlače u goleme tvrđave usred ničega.
Old December 20th, 2011, 11:43 PM   #1452
Sarcastic Saracen
Sarkimetal Death

Meni je žao što će Ikea izvan grada. WG je barem dio planirane šoping zone, Ikea će biti sama i udaljenija od urbanoga područja nego što je WG udaljen od Zaprešića.
Old December 20th, 2011, 11:47 PM   #1453
Sarcastic Saracen
Sarkimetal Death

Quote:
Originally Posted by Emperor Diocletian View Post
Haleluja da netko kuži o čemu ja uopće govorim. Gradogradnja je praktički nestala iz naših gradova, ovo što imamo je gradouništavanje.

Koliko trgovina ima uopće taj WG? Zamislite sve te trgovine otvorene u nekoj ulici u gradu ili u 4-5 manjih centara na Vukovarskoj ili na Držićevoj. E, to bi bila gradogradnja. Ljudi bi živjeli s tim centrima, bilo bi dinamike, ovako se grad umrtvljuje, jer se ljudi izvlače u goleme tvrđave usred ničega.
Pa za to su ti krivi Bandić i kompanija i državna vlast. Misliš da se investitorima da zajebavat s tim. Znaš koliko lokala u centru zjapi prazno i naružnjuje grad zbog ""imovinsko-pravnih problema" jer ne postoje zakoni kojima bi se to uredilo.
Old December 20th, 2011, 11:51 PM   #1454
Emperor Diocletian
Neoliberal

Krivi su svi skupa, i vlast i investirori i građani koji idu u te centre. Vlast je naravno najviše kriva jer uopće ne rješava imovinsko pravne odnose i ne stavlja u funkciju golema vrlo vrijedna zemljišta kojima raspolaže a koja doslovno trunu, poput Zagrepčanke, Gredelja, Paromlina, Badela itd. Što bi se sve tamo moglo izgraditi, majo mila!
Old December 21st, 2011, 12:39 AM   #1455
Powers 1791
Deda vas geda!

Powers 1791's Avatar

Likes (Received): 5591

Hm-Hm, svi spominjate neke shoping centre, a nitko da spomene Importane Centar ispod Starcevicevog trga. Meni osobno najbolji shoping centar i to nadaleko. Jedini centar u kojeg idem i to u uzem centru grada, a nije ni onaj u Vlaskoj los! Sve ostale shoping centre sam samo jedanput obisao i rekao dovidjenja na nigdarjevo.
Powers 1791 no está en línea   Reply With Quote
Old December 21st, 2011, 02:47 AM   #1456
J.C.01
C I R R U S

Likes (Received): 158

Importane centar je meni najgori. Tu ga u Dubravi zovu Konjščinska br. 2, jer se prodaje roba uglavnom iz Konjščinske, samo što je duplo skuplja
J.C.01 no está en línea   Reply With Quote
Old December 21st, 2011, 07:46 AM   #1457
dadekhr
Velebitski degen

dadekhr's Avatar

Likes (Received): 1177

Ovo je jako blizu istine. Sam centar mi je super, ali dućani su sranje, obični butici zastarjele forme i s puno robe koje ima i na placu na Črnomercu po duplo manjim cijenama. Veliki broj njih i ima štandove i na placu, jer sam nekoliko puta primijetio da je žena sa štanda zvala u butik u Importanne centru da vidi jel oni imaju veličinu koja joj je trebala.

Meni osobno je muka u slobodno vrijeme s autom ići u grad tako da ako idem u kupovinu idem si nabaviti što više toga odjednom jer shopping organski ne podnosim. Zato ću radije otići u WG, gdje najlakše i najbrže dođem, nego u centar grada, zajebavat se s parkiranjem i slično, ili u bilo koji centar u gradu koji je bliži u kilometrima, a opet totalni gubitak vremena dok se dođe do njega. Ne pada mi napamet s vrećicama se j...t po tramvajima i busevima i odreći se udobnosti i praktičnosti vlastitog auta. Prema tome Jankomir i WG su mi pri ruci, ovisi što trebam. Tamo sam za par minuta, a do Novog Zagreba mi treba duplo više vremena. U centar odem samo da ga osjetim, prošetat se, u kino ili bilo što, ali ne u neku veliku kupovinu. Centar više posjećujem poslovno za vrijeme radnog vremena, a tu trgovački centri skroz otpadaju. Onaj šarm hodanja po bljuzgi od dućana do dućana ostavljam čarolijama prošlosti i lijepim sjećanjima na davne dane.
dadekhr no está en línea   Reply With Quote
Old December 21st, 2011, 01:05 PM   #1458
Troopchina
Registered User

Troopchina's Avatar

Likes (Received): 2333

Quote:
Originally Posted by Sarcastic Saracen View Post
Meni je žao što će Ikea izvan grada. WG je barem dio planirane šoping zone, Ikea će biti sama i udaljenija od urbanoga područja nego što je WG udaljen od Zaprešića.
ZG Ikea je posljednja u svijetu koja ide van grada, novi koncept im je gradnja u samom gradu.

Ali u odnosu na WG bliže je puno bliže gradu. Vremenski od križanja Slavonske i Većeslava Holjevca je praktički jednako ugaljena kao i King Crossa na Jankomiru. Kilometarski nešto dalje ali se vozi brže i manje je semafora.

Osim toga ne ide sama Ikea nego i shopping centar.
Troopchina no está en línea   Reply With Quote
Old December 21st, 2011, 01:23 PM   #1459
stric
Što me gledaš?!

stric's Avatar

Jesi li siguran za te informacije, jer ako se dobro sjećam najavljivali su da će u Srbiji graditi dva velika centra sa š.centrom kao ovaj u Rugvici.
Old December 21st, 2011, 01:27 PM   #1460
genius
Registered User

genius's Avatar

Likes (Received): 100

bilo bi idealno kada bi se gradilo više "robnih kuća" a manje ovih mastodonata po periferiji. meni osobno je najugodniji shoping od vrbani centra, preko merkatora i centra prečko do cc1. To po lijepom vremenu odradim pješke i tlaku šopinga spojim s ugodnom šetnjom. Kada bi po toj istoj ljubljanskoj npr. u sky officeu, cimosu i onih par poslovnih zgrada bile otvorene "robne kuće" kao npr. h&m, c&a itd. to bi bilo idelno. Još kada bi takvih dućana bilo po savskoj, vukovarskoj, maksimirskoj itd. bilo bi odlično, spomenuo sam baš ove marke zato kaj na zapadu oni imaju takvih dućana podosta.
Ovi sarkofag trg. centri po periferiji su koma i u njima čovjek izgubi najviše vremena dok u dućanima uz cestu puno toga možeš kupiti usput dok ideš na pivo.

edit:
za one koji su bili u berlinu, čini mi se kao dobar primjer "gradogradnje" i uništavanja grada sa svoje dvije trg. zone. Kudamm je odličan primjer trg. ulice po kojoj čovjek s guštom šeta dok je Potsdamer platz upravo suprotno nekoliko lijepo uređenih sarkofaga na mjestu koje bi trebalo biti nekakav centar novog ujedinjenog berlina, nažalost čak je i potonji bolji od ovih naših periferijskih centara.

Last edited by genius; December 21st, 2011 at 01:37 PM.
genius no está en línea   Reply With Quote

Reply

Tags
zagreb

Thread Tools

Posting Rules