daily menu » rate the banner | guess the city | one on oneforums map | privacy policy | DMCA | news magazine | posting guidelines

Go Back   SkyscraperCity > European Forums > Hrvatski Forum > Croatia > Zagreb

Zagreb Zagreb Metropolitan Region

Global Announcement

As a general reminder, please respect others and respect copyrights. Go here to familiarize yourself with our posting policy.

Reply

Thread Tools
Old March 27th, 2012, 07:10 PM   #1581
sesvecan
mojarijetschsesluscha

sesvecan's Avatar

Likes (Received): 1205

meni su hrvatski h&mi ok.
nasao sam si tu u hr vise stvari koje me zanimaju nego u njemackoj.

Quote:
Originally Posted by zaguric2 View Post
Izvan grada je prostranije ima više prostora za gradnju i parking.A i u Ilici je sigurno skuplje graditi nego na rubu grada.
to je to sta me muci da centar grada ne moze konkurirati sa shopping centrima.

ali centar je ipak centar. mislim da je visija cjena gradnje tu ipak opravdena. ima i tu vise mogucnosti za investitore. u centru grada postoji jos i stambeno-poslovni potencijal pored shoppinga.

oko ilice fali jos sadrzaja bas toliko da se centar grada prihvati za shopping. recimo jedno dvije siroke robne kuce u centru bi jos i dodatne brandove dovuklo. a tu mora grad pomagat da na primjer izgradi najosnovniju infrastrukturu.
pjesacka zona do frankopanske bi tu medju ostalom dosta pridonjela.

ZAGREB

Vergewaltiger des Bösen - rapist of the evil
sesvecan no está en línea   Reply With Quote

Sponsored Links
Old March 27th, 2012, 10:00 PM   #1582
zaguric2
Hrvatsko Zagorje

zaguric2's Avatar

Likes (Received): 137

Quote:
Originally Posted by Emperor Diocletian View Post
Stvarno vam nije lako s takvom jadnom ponudom. Da vi slučajno niste Marko Grubnić?
zaguric2 no está en línea   Reply With Quote
Old March 27th, 2012, 10:02 PM   #1583
zaguric2
Hrvatsko Zagorje

zaguric2's Avatar

Quote:
Originally Posted by sesvecan View Post
to je to sta me muci da centar grada ne moze konkurirati sa shopping centrima.
I mene to isto ponekad muči što centar biva sve prazniji.
Konkurencija tim centrima na rubovima grada su manji štecuni u centru,to bi trebalo pokrenuti.
Old March 28th, 2012, 01:37 PM   #1584
genius
Registered User

genius's Avatar

Likes (Received): 101

Quote:
Originally Posted by zaguric2 View Post
I mene to isto ponekad muči što centar biva sve prazniji.
Konkurencija tim centrima na rubovima grada su manji štecuni u centru,to bi trebalo pokrenuti.
da se grad jednako odnosi i ulaže u uređenje djelova grada s uličnim lokalima kao što ulaže u infrastrukturu za nove trg. centre na rubu grada nebi tako olako propadali.
Najbolji primjer propadanja je tratinska ulica po kojoj se nemože normalno hodati od parkiranih auta, a da stvar bude još bolja dobar dio lokala u toj ulici je gradski. Da mali ulični lokali ne moraju propasti najbolje pokazuje primjer Malešnice koja je vrlo blizu najgušćoj trgovačkoj zoni u gradu a svejedno ulični lokali dobro funkcioniraju, naravno s prilagođenom ponudom. Naravno na Malešnici je situacija s infrastrukturom 100 puta bolja od one na trešnjevci.
Da grad nije uložio puste milione u nepotreban rotor kod cc1 mogao je potpuno urediti jednu trgovačku ulicu tipa tratinske, a isti problem postoji i u maksimirskoj i ilici u biti u svim starim zg trgovačkim ulicama osim ilice i vlaške. Nitko ne želi šetati ulicom zatrpanom automobilima i to je sva mudrost.
Kaj se tiče trg. centara tu je stvar gotova, što se ozgradilo izgradilo se, ovaj tip centara koje sada imamo u zg-u više se neće širiti dapače propadat će i to jednako vrijedi za ove u centru i one na periferiji Prostora možda ima za one u sredini kojih gotovo niti nema i to na područjima gdje mogu privući klijentelu pješke, biciklom, tramvajem i automobilom izostavljanje bilo koje od ovih skupina vodi u propast.
Old March 28th, 2012, 03:52 PM   #1585
zaguric2
Hrvatsko Zagorje

zaguric2's Avatar

Quote:
Originally Posted by genius View Post
Kaj se tiče trg. centara tu je stvar gotova, što se ozgradilo izgradilo se, ovaj tip centara koje sada imamo u zg-u više se neće širiti dapače propadat će i to jednako vrijedi za ove u centru i one na periferiji
Old March 29th, 2012, 05:29 PM   #1586
stric
Što me gledaš?!

stric's Avatar

http://www.jutarnji.hr/otvoren-city-...017948/?foto=1
Otvoren City Center One East na Žitnjaku

stric está en línea ahora   Reply With Quote
Old March 29th, 2012, 05:34 PM   #1587
stric
Što me gledaš?!

stric's Avatar

http://www.jutarnji.hr/otvoren-city-...017948/?foto=7

Old March 29th, 2012, 05:34 PM   #1588
Love ZG
JARUN-GRUDE-PECKHAM

Love ZG's Avatar

Likes (Received): 2818

Najbolje od svega ovoga je to što su napravljene prilazne ceste i ostala infrastruktura...a centar ko centar!
Old March 29th, 2012, 05:38 PM   #1589
stric
Što me gledaš?!

stric's Avatar

http://liderpress.hr/galerije/foto/-...tar-one-east-/

Old March 29th, 2012, 05:45 PM   #1590
stric
Što me gledaš?!

stric's Avatar

http://www.vecernji.hr/zagreb/na-zit...-clanak-392562

Foto: Željko Lukunić/Pixsell
Old March 29th, 2012, 05:47 PM   #1591
stric
Što me gledaš?!

stric's Avatar

http://www.jutarnji.hr/sve-spremno-z...-east/1017678/
Old March 29th, 2012, 05:49 PM   #1592
stric
Što me gledaš?!

stric's Avatar

http://www.citycenterone.hr/zg-east/.../o-centru.aspx

City Center one East

Trgovački centar City Center one East otvara se 29. ožujka 2012.godine. To je treći po redu projekt investitora Kaufmann grupe, a investicija je vrijedna 135 milijuna eura.

Kaufman grupa svoje je veliko iskustvo u razvoju i upravljanju trgovačkim centrima, širom srednje i istočne Europe, dokazala u iznimno uspješnim projektima trgovačkih centara City Center one West u Zagrebu te City Center one Split. Na toj platformi razvijen je i City Center one East kojim upravljaju domaći stručnjaci zaposleni u hrvatskoj tvrtci CC Real d.o.o.k.d.

Otvorenjem City Centera one East zagrebački Žitnjak dobiva novo lice, a cijeli istočni dio grada, okolna naselja i bliži gradovi novo shopping odredište. Centar se prostire na 130 000 kvadratnih metara bruto površine s 50 000 kvadrata namijenjenih prodajnim površinama raspoređenima na tri etaže koje su povezane dizalima i stepenicama. Posjetitelje očekuje čak 2400 besplatnih parkirnih mjesta koja uključuju i posebni, obiteljski parking - a to su parkirna mjesta za 50% veća od ostalih namijenjena velikom obiteljskom shoppingu. Čitav prostor centra prilagođen je kretanju osoba s invaliditetom i djeci.

Prepoznatljivost centra naglašava veliki stakleni krov koji danju osigurava svjetlost te tako omogućuje ugodno okruženje za boravak i kupovinu. Široki hodnici i svijetao prostor Centra te transparentne staklene površine čine prostor preglednim i jednostavnim za snalaženje. U sklopu centra nalazi se veliki Interspar, a od brojnih drugih brandova ističemo samo neke: Zara, H&M, C&A, Modiana, Interspar, Elipso, dm, Müller, Bipa, New Yorker, Tezenis, Intimissimi, Calzedonia, Bershka, Pull&Bear, Stradivarius, LTB, Jeordie's, Oysho, Humanic, OVS, Pittarello, Deichman, Takko fashion, Tintilinić, ShoeBeDo , OshKosh, one2play, Watch centar, Farmacia, Office shoes, Peko, Galileo, My House, Studio Moderna, Coin Casa, ZOO City, Hervis, Exclusive change, Se-Mark (Vip), T-com i mnogi drugi.

Osim trgovačkih marki posjetiteljima su na raspolaganju brojni restorani i kafići te veliko Cineplexx kino sa sedam najmodernije opremljenih kino dvorana. Također, u sklopu Centra nalazi se i automat klub Wettpunkt.

Za najmlađe tu je velika dječja igraonica Kid's Jungle koja se prostire na više od 500 četvornih metara i koja sedam dana u tjednu pruža djeci vrhunsku zabavu i kreativne radionice pod vodstvom stručnih odgajateljica.

City Center one East smješten je u istočnom dijelu grada Zagreba, uz najfrekventniju zagrebačku prometnicu, Slavonsku aveniju. Centar je odlično prometno povezan sa svim bližnjim i daljim okolnim mjestima, a od samog središta Zagreba udaljen je otprilike 15 minuta vožnje. Centar je dostupan iz svih dijelova grada, automobilom ili javnim gradskim prijevozom. Autobusne linije broj 281 sa stanice Novi Jelkovec, 225 sa stanice Sesvete, 216 i 276 sa stanice Kvaternikov trg, 107 sa stanice Jankomir te tramvajske linije broj 13 od stanice Kvaternikov trg do okretišta Žitnjak, dovest će posjetitelje tik do Centra.
Old March 29th, 2012, 07:39 PM   #1593
sesvecan
mojarijetschsesluscha

sesvecan's Avatar

Likes (Received): 1205

ruzan.
ali super za novi pristup na slavonsku.

ZAGREB

Vergewaltiger des Bösen - rapist of the evil
sesvecan no está en línea   Reply With Quote
Old March 29th, 2012, 07:46 PM   #1594
Emperor Diocletian
Neoliberal

Emperor Diocletian's Avatar

Likes (Received): 11255

Hvala bogu da je otvoren, sad ću konačno imati gdje kupit hlače i majicu za ljeto!
Emperor Diocletian no está en línea   Reply With Quote
Old March 29th, 2012, 10:05 PM   #1595
CdEste
Registered User

CdEste's Avatar

Likes (Received): 0

Jako je dobro što Zg dobiva nove trgovačke centre, posebno istok grada, koji je do sada bio slabo zastupljen. Jeli ova zgrada veća od starijeg blizanca na zapadu? Vidim da ima i kina, što ako se ne varam onaj stariji nema, zar ne?

Usput, koja ekipa čovječe! Sigurno se ne dijeli nešto besplatno?
CdEste no está en línea   Reply With Quote
Old March 29th, 2012, 10:11 PM   #1596
Sarcastic Saracen
Sarkimetal Death

Sarcastic Saracen's Avatar

Likes (Received): 19929

Djeli se, imaš gore na slici plakat City kocka, svako bacanje je dobitno, pa dućani daju dodatne popuste povodom otvorenja itd. Zaista se isplati, ako imaš živaca gužvat se sa ostalima, ja nemam.
Sarcastic Saracen no está en línea   Reply With Quote
Old March 29th, 2012, 10:16 PM   #1597
oakwood....
Registered User

oakwood....'s Avatar

Likes (Received): 5002

Quote:
Originally Posted by CdEste View Post
Jako je dobro što Zg dobiva nove trgovačke centre, posebno istok grada, koji je do sada bio slabo zastupljen. Jeli ova zgrada veća od starijeg blizanca na zapadu? Vidim da ima i kina, što ako se ne varam onaj stariji nema, zar ne?

Usput, koja ekipa čovječe! Sigurno se ne dijeli nešto besplatno?
Ma to je ona ekipa kaj je stalno u krizi i recesiji, nikad se nema za niš,osim kad treba šopinigirati i na kavama sjediti cijeli dan.
oakwood.... no está en línea   Reply With Quote
Old March 29th, 2012, 10:19 PM   #1598
CdEste
Registered User

CdEste's Avatar

Likes (Received): 0

Nemam ni ja, ali baš sam danas prolazio, damn it! Mogao sam možda zaigrat! Ma ionako koje su šanse da me izvuku! Ali cineplexx će me vidjeti, definitivno!
CdEste no está en línea   Reply With Quote
Old March 29th, 2012, 10:20 PM   #1599
Sarcastic Saracen
Sarkimetal Death

Quote:
Originally Posted by oakwood.... View Post
Ma to je ona ekipa kaj je stalno u krizi i recesiji, nikad se nema za niš,osim kad treba šopinigirati i na kavama sjediti cijeli dan.
Pa i jesu, na otvorenja uglavnom idu penzići i ljudi koji nemaju para pa se nadaju da će dobiti nešto besplatno ili ak baš moraju, kupiti nešto na popustu što bi inače platili skuplje, a sigurno ima i nekakav švedski stol sa hranom i pićem. Nije baš za sprdanje, ljudima koji nemaju ovakvo nešto spašava dan.
Old March 29th, 2012, 10:21 PM   #1600
Sarcastic Saracen
Sarkimetal Death

Quote:
Originally Posted by CdEste View Post
Nemam ni ja, ali baš sam danas prolazio, damn it! Mogao sam možda zaigrat! Ma ionako koje su šanse da me izvuku! Ali cineplexx će me vidjeti, definitivno!
Kaže da je svako bacanje dobitno, znači svatko dobije barem neku sitnicu.

Reply

Tags
zagreb

Thread Tools

Posting Rules