search the site
 daily menu » rate the banner | guess the city | one on oneforums map | privacy policy | DMCA | news magazine | posting guidelines

Go Back   SkyscraperCity > European Forums > Forum Polskich Wieżowców > Infrastruktura i Technologia > Infrastruktura drogowa > Inwestycje ukończone

Global Announcement

As a general reminder, please respect others and respect copyrights. Go here to familiarize yourself with our posting policy.

Closed Thread

Thread Tools Rate Thread
Old November 16th, 2006, 04:05 PM   #121
bewu1
Registered User

Likes (Received): 1894

Quote:
Originally Posted by ALESSANDRO View Post
Czyli jedna z bardziej obładowanych tranzytem, szczególnie w momencie otwarcia jako całości, dróg w PL, od morza aż po czeskie narty, jest 1x2?
No, Marcinkiewicz dba o interesa swojaków jak Edgar o swoją wieś...
A poważnie, to chyba nie jest mocno przemyślane?
Dba, czy nie dba - to kwestia oceny. Ale droga jest jednak bezkolizyjna, co zapewnia odpowiednią przepustowość. I ta droga zaczyna się przed Gorzowem i kończy się poza tym miastem. Praktycznie miniesz to miasto bezproblemowo i szybko. A w ciągu roku, dwóch dobudują drugi pas.

A w Wawie, jadąc od południa - zanim dojedziesz do dróg bezkolizyjnych w samej Warszawie, masz Dk7/DK8 Janki-Warszawa. Kto dba lepiej o swoich?

Btw. obwodnica Gorzowa może być fajną widokowo drogą.
bewu1 no está en línea  

Sponsored Links
Old November 16th, 2006, 04:35 PM   #122
glicek
BANNED

glicek's Avatar

Likes (Received): 1080

Kazio został premierem długo po rozpoczęciu budowy obwodnicy. Poza tym - chyba nikt do tej pory nie kwestionował budowy S3 albo że S3 to kwestia polityczna...? Coś sie zmieniło w tej materii?
glicek no está en línea  
Old November 16th, 2006, 04:47 PM   #123
ALESSANDRO
MrBlackMagicHimself

Likes (Received): 515

@glicek - luz blues, jestem daleki od wszczynania tematów politycznych na tym forum, jak i w ogóle. Taki niewinny harcerski żarcik mi się napatoczył.

@Bewu1 - nie wiem kto ma dbać i kto mógłby dbać o mieszkańców Wawy - nie jestem stąd i niedługo będę się tu jeszcze męczył. Jestem pod wrażeniem tego, że inne aglomeracje jak i mniejsze miasta potrafią wywalczyć siano i coś zbudować, a w stolycy tylko się gada o komisjach śledczych i tropi komunistów i złodziei. Hiszpańska inkwizycja, tylko pozbawiona fantazji.
Trzymam kciuki za jak najszybsze powstanie całej S3, najlepiej 2x2, to oczywiste.
Nie przeceniałbym szybkości i przepustowości tej drogi. Obwodnica 3M, S6, 2x2 czasem 2x3, jest już codziennie zakorkowana. Kiedyś bywało tak tylko w wakacje i majowy weekend. Dziś jest tak codziennie...

"Jak przestałem kochać design" Marcina Wichy
- obowiązkowa lektura dla polskich anarchitektów, projektantów wnęk, kierowników wydziałów architortury w magistratach i...
urbanistów, jeśli nauczyli się w swoim kraju j. polskiego. Polecam!

www.miasto2077.pl

twaardy haardy pyycha
ALESSANDRO no está en línea  
Old November 16th, 2006, 05:04 PM   #124
bewu1
Registered User

Likes (Received): 1894

Quote:
Originally Posted by ALESSANDRO View Post
Nie przeceniałbym szybkości i przepustowości tej drogi. Obwodnica 3M, S6, 2x2 czasem 2x3, jest już codziennie zakorkowana. Kiedyś bywało tak tylko w wakacje i majowy weekend. Dziś jest tak codziennie...
Tak, ale wyobraź sobie, że nie ma w ogóle obwodnicy 3M i cały ruch idzie Al. Grunwaldzką (o ile nie pomyliłem nazwy). Wyobrażasz sobie. Ja nie.
bewu1 no está en línea  
Old December 3rd, 2006, 07:38 PM   #125
nsolak
xxxxxxxxxxx

nsolak's Avatar

Macie moze jakies fotki lub wiesci z budowy? Na stronie Fortiego zdjecia z pazdziernika a nie wierze ze nic sie nie ruszylo do przodu
nsolak no está en línea  
Old December 3rd, 2006, 08:35 PM   #126
mkarta
Registered User

Likes (Received): 18

Quote:
Originally Posted by nsolak View Post
Macie moze jakies fotki lub wiesci z budowy? Na stronie Fortiego zdjecia z pazdziernika a nie wierze ze nic sie nie ruszylo do przodu
Od kilku dni sa tam 2 nowsze zdjecia z listopada.

Ale tez chetnie bym sie dowiedzial. Tydzien temu przejezdzalem obok, od str. Szczecina nie zauwazylem zadnych zmian od poprzedniego miesiaca.
mkarta no está en línea  
Old December 11th, 2006, 11:39 AM   #127
klin
Registered User

Likes (Received): 47

10 grudnia 2006

Most prawie gotowy

Jeśli nadal będzie tak ciepło, to jeszcze przed końcem roku wylane zostaną na moście dwie warstwy asfaltu.

Od kwietnia minionego roku kieruje on budową największego obiektu na zachodniej obwodnicy - ponad 700-metrowej estakady z mostem przez Wartę. Sam most ma rozpiętość 120 m, przerzucanie stalowej konstrukcji przez rzekę trwało od kwietnia do września.

Drogowcy skończyli niedawno wylewanie na moście żelbetowej płyty jezdni, na której brakuje tylko asfaltu. Układają teraz granitowe krawężniki chodnika i montują stalowe balustrady oraz bariery ochronne.

- Próby obciążeniowe mostu wykonamy na wiosnę - zapowiada Antoni Pazdyka z niemiecko-austriackiego konsorcjum Strabag-Kirchner.

Drugi odcinek zachodniej obwodnicy ma długość 9,5 km. Gotowy jest już kilkukilometrowy nasyp ziemny, na którym wylana zostanie asfaltowa jezdnia. Budowane są dwa węzły zjazdowo - wjazdowe z obwodnicy i kilka wiaduktów nad przecinającymi ją ulicami. Obwodnica miała być oddana do ruchu 16 grudnia, ale kierowcy pojadą nią pół roku później.

- Wykonawca dostał zgodę Generalnej Dyrekcji Budowy Dróg Krajowych na przesunięcie terminu na połowę przyszłego roku - mówi nadzorujący inwestycję Józef Włosek.

W rejonie ul. Kasprzaka obwodnica połączona zostanie z pierwszym odcinkiem, oddanym do ruchu jesienią 2003 r. Gorzowska obwodnica jest fragmentem przyszłej trasy szybkiego ruchu S-3 ze Świnoujścia do przejścia granicznego w Lubawce.
klin no está en línea  
Old December 13th, 2006, 11:59 AM   #128
bebe.2006
Ekspert

bebe.2006's Avatar

Likes (Received): 423

Szkoda, ze dzisiaj nie jest czerwiec :

Gazeta.pl > Gorzów Wlkp.

Minie trochę czasu zanim pojedziemy obwodnicą

Artur Brykner2006-12-12, ostatnia aktualizacja 2006-12-12 18:29

W sobotę powinna być otwarta zachodnia obwodnica Gorzowa. Nie bedzie.
Chociaż 16 grudnia mija termin wykonania, to już pół roku temu wiadomo było, że drogowcy nie zdążą z jej budową. Zabrakło dwóch miesięcy dobrej pogody.

Drogowcy zapowiadali poślizg. Tylko dzięki dobrej pogodzie nadgonili prace. Gdyby poprzednia zima była łagodna jak teraz, wszystkie prace można zakończyć w dwa miesiące. Niestety, nie była.

Na moście przez Wartę trwają obecnie ostatnie prace wykończeniowe. Są już granitowe krawężniki i betonowe chodniki. Brakuje tylko asfaltowej nawierzchni jezdni i barier.

Strabag-Kirschner, który wykonuje 9,5-kilomerowy odcinek gorzowskiej obwodnicy, kończy roboty przez wiaduktach i wielopoziomowych zjazdach. Od października wyasfaltowano już ponad 4 km jezdni, czyli ponad połowę trasy. Na pozostałym odcinku drogi są już krawężniki i wykonano podbudowę jezdni.

Jeszcze w lecie konsorcjum Strabag-Kirchner złożyło 20 roszczeń, które zdaniem drogowców - nie z ich winy - będą miały wpływ na opóźnienie oddania do użytku obwodnicy i zwiększą koszty budowy trasy.

Kierownictwo Generalnej Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad mówiło nieoficjalnie, że termin oddania trasy może się przesunąć nawet do lipca przyszłego roku. Dla gorzowian była to fatalna wiadomość, tym bardziej, że w tym samym czasie Budimex-Dromex, który prowadzi remont kapitalny mostu Staromiejskiego przyznał, że także będzie miał co najmniej półroczne opóźnienie. - Konsorcjum negocjuje z GDDKiA w Warszawie przesuniecie terminu oddania obwodnicy. Pod koniec grudnia poznamy uzgodnioną przez strony datę - zapewnia Zdzisław Kuciak, zastępca dyrektora zielonogórskiego oddziału GDDKiA.

Zachodnia obwodnica miał być gotowa w najbliższą sobotę. Gorzowianie liczyli, że przynajmniej od tego dnia ruch tranzytowy (1/3 pojazdów, w tym większość tirów) ominie miasto i na ulicach objazdowych nie będzie już korków.

Tak się nie stanie, chociaż Strabag-Kirchner buduje wartą 180 mln zł obwodnicę w kilku miejscach na raz. - Rozmowy na temat przesunięcia terminu zakończenia inwestycji między wykonawcą a GDDKiA nie mają wpływu na tempo prowadzonych prac. Dzięki sprzyjającej pogodzie udało się wiele nadgonić. Gdyby to był czerwiec, a nie grudzień zaryzykowałbym stwierdzenie, że pozostałe do wykonania prace mogą być zrobione w dwa miesiące - wylicza Józef Włosek z nadzoru inwestycji. - Ale niestety mamy zimę. Wystarczy, że przyjdzie mróz, spadnie śnieg i wykonawca będzie musiał przerwać pracę. Na razie wykorzystuje do maksimum dobrą pogodę.

Gorzowska obwodnica ma być częścią trasy szybkiego ruchu (S3) ze Świnoujścia do południowej granicy kraju. Dzięki obwodnicy zniknie z centrum miasta cały ruch tranzytowy z południa kraju i z Wielkopolski do Szczecina i nad Bałtyk.
bebe.2006 no está en línea  
Old December 13th, 2006, 09:22 PM   #129
nsolak
xxxxxxxxxxx

nsolak's Avatar

[quote]Zabrakło dwóch miesięcy dobrej pogody.[/qoute] Czy w tym roku nie bylo przypadkiem 2 miesiecy ponad normalnie pieknej pogody do budowy drog i wogole dla budownictwa?

Sam bardzo czekam na ta obwodnice, bo Gorzow nie jest az tak ladnym miastem byc podniecac sie urokami dziurawych i zakorkowanych drog
nsolak no está en línea  
Old December 16th, 2006, 02:24 PM   #130
Syzyf
Registered User

Likes (Received): 1

Taa, a Nowa Sól jest piękna aż strach...
Bez urazy odbijam tylko piłeczkę.
Ja też czekam na obwodnicę. Często tam bywałem latem, i muszę powiedzieć że na niektórych odcinkach potrafili nie robić nic przez 2 miesiące. Myślę że to opóźnienie jest spowodowane brakami personalnymi. Jednak nie można pominąć też faktu iż jest jest to jedna z trudniejszych do wykonania obwodnic. Miasto leży na wzgórzach otoczone dookoła rzekami i ich rozlewiskami. Sama obwodnica ma mieć 6 wiadkuktów z blisko kilometrowym przęsłowym mostem. A do tego wszędzie podmokłe tereny (rozlewiska Warty). Nie było łatwo. Ale jak już skończą to 1/3 samochodów zniknie z ulic Gorzowa. Oddanie obwodnicy zbiegnie się pewnie z otwarciem mostu Staromiejskiego wraz z przebudowanymi ulicami Przemysłowa-Grobla a także drogą przez Park Kopernika. Po tych inwestycjach całe miasto odetchnie. I ja też.
Syzyf no está en línea  
Old December 16th, 2006, 11:56 PM   #131
rsk
Registered User

rsk's Avatar

Likes (Received): 545

Quote:
Originally Posted by Syzyf View Post
Często tam bywałem latem, i muszę powiedzieć że na niektórych odcinkach potrafili nie robić nic przez 2 miesiące. Myślę że to opóźnienie jest spowodowane brakami personalnymi.
A głupia GDDKiA chce iść im na rękę i przesunąć termin oddania o pół roku zamiast przywalić karę. Tak w ogóle to czy STRABAG skończył coś w terminie w naszym regionie?

Quote:
Jednak nie można pominąć też faktu iż jest jest to jedna z trudniejszych do wykonania obwodnic.
No ale widoczki powinny być niezłe
rsk no está en línea  
Old December 17th, 2006, 12:36 PM   #132
Patryjota
DROGI TO MOJA PASJA

Patryjota's Avatar

Likes (Received): 25

Quote:
Originally Posted by Syzyf View Post
Jednak nie można pominąć też faktu iż jest jest to jedna z trudniejszych do wykonania obwodnic. .
Zgadzam się - tutaj przodują Puławy , Wyszków ,Konin , Gorzów Wlkp. itd. ale to nie może tłumaczyć opóźnienia skoro wykonawca wygrywa przetarg oferując wykonanie za "x" kasy w danym terminie to musi to w tym terminie wykonać
Old December 17th, 2006, 01:48 PM   #133
Przem
Registered User

Likes (Received): 53

Quote:
Originally Posted by Patryjota View Post
Zgadzam się - tutaj przodują Puławy , Wyszków ,Konin , Gorzów Wlkp. itd. ale to nie może tłumaczyć opóźnienia skoro wykonawca wygrywa przetarg oferując wykonanie za "x" kasy w danym terminie to musi to w tym terminie wykonać

Myślę, że nie macie racji - czasami dopiero na etapie budowy okazuje się, że jest konieczność dodatkowych prac nie przewidzianych wcześniej, np wymiana gruntów. Czasami więc opóźnienie jest uzasadnione. Co do Strabagu to akurat dosyć wiarygodna firma: S1 Pyrzowice - Podwarpie wybudowali w 13 miesięcy ratując honor polskich drogowców.
Przem no está en línea  
Old December 17th, 2006, 01:54 PM   #134
Luki_SL
Moderator

Luki_SL's Avatar

Likes (Received): 16487

Quote:
Originally Posted by Przem View Post
Myślę, że nie macie racji - czasami dopiero na etapie budowy okazuje się, że jest konieczność dodatkowych prac nie przewidzianych wcześniej, np wymiana gruntów. Czasami więc opóźnienie jest uzasadnione. Co do Strabagu to akurat dosyć wiarygodna firma: S1 Pyrzowice - Podwarpie wybudowali w 13 miesięcy ratując honor polskich drogowców.
Dokładnie tutaj prawie nie ma ich za co winić, bo niektórych rzeczy nie da się przewidzieć w fazie projektowej.
Luki_SL no está en línea  
Old December 17th, 2006, 02:01 PM   #135
Patryjota
DROGI TO MOJA PASJA

Patryjota's Avatar

Likes (Received): 25

Quote:
Originally Posted by Luki_SL View Post
Dokładnie tutaj prawie nie ma ich za co winić, bo niektórych rzeczy nie da się przewidzieć w fazie projektowej.
Zgadzam się,ale powoli - skoro przy budowie A2 - wiadukt czy kładkę dla pieszych dopisano do projektu na kilka miesięcy przez zakońćzeniem robót (to było chyba jesienią 2005) -i Strabag zdążył wybudować to dziwi mnie jak na innych budowach też powstają dodatkowe obiekty ,okazuje się że gleba- podłoże jest inne ale termin jest dotrzymywany -a w innym przypadku nie o mnie to troche dziwi
Old December 17th, 2006, 02:02 PM   #136
Syzyf
Registered User

Likes (Received): 1

Tutaj Strabag też się tłumaczył, że dopiero podczas robót okazało się, że grunty są bardziej niestabilne niż przewidywano na początku, dlatego też sporo czasu zajęło im ich utwardzanie. Ja akurat mogę porównac postępy prac dwóch ogromnych inwestycji w Gorzowie realizowanych przez 2 znane firmy: Strabag przy budowie obwodnicy i Budimex Dromex przy budowie mostu staromiejskiego i przebudowie ulic Grobla-Przemysłowa. I muszę powiedzieć że zdecydowanie korzyść przemawia za firmą Strabag. Pomijając że mają lepszy sprzęt (choć może to nie najlepsze stwierdzenie, bo Budimex przy swojej inwestycji takich z maszyn nie musi korzystać) ale zdecydowanie chłopcy lepiej pracują. Jak się przyglądałem pracy Budimexu to normą było, że jeden pracował a trzech nadzorowało. I to widzi każdy gorzowianin, bo budowa mostu Staromiejskiego podlega stałej społecznej kontroli.
Nie ulega jednak wątpliwości, że obie inwestycje mają kilkumiesięczne opóźnienie. Efekt ten sam. Choć moim skromnym zdaniem, w wypadku budowy obwodnicy główną przyczyną są braki personalne w firmie. Aż widać było różnicę, ilu ludzi zaczynało budować a ile było np. latem tego roku. Teraz trochę nadgonili, ale nie zmienia to faktu, że obwodnicą przejedziemy się dopiero w przyszłym roku
Syzyf no está en línea  
Old December 18th, 2006, 03:29 PM   #137
gorzowlkp
Registered User

Likes (Received): 84

Nowe zdjęcia obwodnicy

Zapraszam na www.gorzowlkp.blogspot.com nowe zdjecia zachodniej obwodnicy Gorzowa
gorzowlkp no está en línea  
Old December 18th, 2006, 03:49 PM   #138
nsolak
xxxxxxxxxxx

nsolak's Avatar

W koncu nowe zdjecia. Dzieki wielkie!

Szkoda ze od razu 2x2 nie bedzie. Bo niedlugo sie okaze ze to bedzie waskie gardlo
nsolak no está en línea  
Old December 18th, 2006, 04:03 PM   #139
lkmiec
Registered User

Likes (Received): 113

to jest niezle:

woow!!!!!!

Pozdrawiam

PS. to sie nazywa roboty ziemne - przy drugiej nitce juz tylko dosypia kawalek;-)

Last edited by lkmiec; December 18th, 2006 at 05:06 PM.
lkmiec no está en línea  
Old December 18th, 2006, 04:52 PM   #140
bebe.2006
Ekspert

bebe.2006's Avatar

Likes (Received): 423

Ladne!
bebe.2006 no está en línea  

Closed Thread

Tags
ekspresówka-s3, gorzów, obwodnice

Thread Tools