daily menu » rate the banner | guess the city | one on oneforums map | privacy policy | DMCA | news magazine

Go Back   SkyscraperCity > European Forums > Forum Polskich Wieżowców > Inwestycje w Polsce > Małopolska i Lubelszczyzna

Małopolska i Lubelszczyzna Lubelskie, Małopolskie, Podkarpackie, Świętokrzyskie

Reply

Thread Tools
Old August 26th, 2014, 11:37 AM   #6441
D-Truck
Registered User

D-Truck's Avatar

Likes (Received): 1

Quote:
Originally Posted by lukaszartyszuk View Post
I na koniec przykład "lepiej zagospodarowanego" miasta - MIĘDZYRZEC PODLASKI. Jeśli nie dostrzegasz różnicy - to pojedź tam tyle razy aż dostrzeżesz.
Być może byłem tam więcej razy niż Ty i zupełnie nie rozumiem zachwytu nad tym "miastem"

Nie da się wszystkim dogodzić, tymbardziej w mieście takim jak Biała, które nie ma ani budżetu ani perspektyw na lepsze jutro.
Mnie osobiście mówiąc brzydko wisi, że w Parku z czegoś odłazi farba, albo że Plac wygląda jak wygląda. Nie jestem zwolennikiem remontowania tych wszystkich nie wiem komu potrzebnych kamieniczek. Wolałbym żeby więcej szło na remont i budowę dróg.

bpa24 liked this post
D-Truck no está en línea   Reply With Quote

Sponsored Links

Old August 26th, 2014, 11:50 AM   #6442
marek2626
Marek Ulita

marek2626's Avatar

Likes (Received): 59

Quote:
Originally Posted by friesee View Post
do nowej części rywala przejdzie bank millenium i ponoć pko ale nie pamiętam czy bp czy sa
Nie ma to jak 3 banki w centrum handlowym....

Ja bym jeszcze oddział mBANK-u i Deutsche Banku wcisnął pomiędzy te 3, bo przecież nie ma w Białej...

PS. Już wiadomo dlaczego KFC nie będzie! Rywal zmienia nazwę na "Gminne Centrum Bankowe", w skrócie GCB

lukaszartyszuk liked this post
marek2626 no está en línea   Reply With Quote
Old August 26th, 2014, 03:36 PM   #6443
bpa24
Registered User

bpa24's Avatar

Likes (Received): 3

Quote:
Tak świetny argument!!! Skoro i tak gdzie indziej też jest robione na odwal to u nas też może. Po co się wysilać? Po co zrobić dobrze, skoro i tak ludzie są przyzwyczajeni do tego, że naprawy trzeba robić zaraz po oddaniu budynku do użytku.
Nie pisałem że to dobrze tylko że kolesiostwo w Białej trwa zrsztą jak i w innych miastach . Poza tym jest takie coś ''gwarancja'' np po 3miesiącach piszesz co odpada itd i firma ma usunąć usterki .
Quote:
Zdjęcie było podpisane bodajże Natalia. Raczej tak na imię nie mam Nie podrzuciłem im tego zdjęcia
.
Ja mogę się podpisać Andżelika

Quote:
Właśnie o tym mówiłem. Skoro był przeprowadzany remont Al. 1000-lecia TRZEBA BYŁO od razu zrobić oddzielnie chodnik i oddzielnie pas dla rowerów/ścieżkę. A nie gniot, który nie jest ani funkcjonalny ani wygodny.
Ile lat temu był ten remont ? zrobili jak zrobili swego czasu ludzie się cieszyli dziś narzekanie . Zawsze możecie się zrzucić i sami zrobić w czynie społecznym
Quote:
Wiem, że potrzebują. Nie mówię by sadzić drzewa kosztem miejsc parkingowych. Bardziej chodzi mi o remonty ulic, gdzie wycina się drzewa i nie sadzi w ich miejsce nowych. Na ul. Kraszewskiego posadzili na szczęście, na Reformackiej również. Ale nowe osiedla bloków, które mają drogi, mają parkingi świecą pustkami. Osiedle na Podmiejskiej wygląda strasznie bez drzew.
Przecież są tam drzewa może nie jest ich wiele ale sa.... nawet busz tam mają te zarośla .

Quote:
Jeździłem tam całe wakacje. Nie tylko tam zresztą. I przyznaję, po powrocie do Białej, wpada człowiek w dziwny depresyjny stan - brzydko, pstrokato, byle jak.
A to ciekawe bo wg mnie tam można w depresje wpaść prędzej niż w Białej . Może powiesz co Cie tam urzekło bo zupełnie nie czaje też tam bywam czasem i nie wiem może ja jeździłem innymi drogami ? innymi blokami domami ? .

Quote:
Proponowałbym zakończyć dyskusję, jeśli nie masz konkretnych argumentów tylko zaczynasz pisać w taki sposób, że to coś ze mną jest nie tak, a nie z miastem. W krótkiej wypowiedzi wytknąłeś mi to czego nie powiedziałem lub nie zrobiłem.
Typowe zachowanie dla braku argumentów .

Quote:
Być może byłem tam więcej razy niż Ty i zupełnie nie rozumiem zachwytu nad tym "miastem"
Witaj w klubie też tego nie czaje

marek2626 w Galeri Siedlce są 4 banki i co w tym dziwnego ? . Ja bym chciał np ING Bank nawet w postaci tzw wysepki . A co Ci z KFC ? co tam ciekawego?
bpa24 no está en línea   Reply With Quote
Old August 26th, 2014, 08:38 PM   #6444
damianSN
Registered User

Likes (Received): 146

http://www.dziennikwschodni.pl/apps/...ASKA/140829759

Quote:
Biała Podlaska: Powstaje pierwszy multipleks w mieście

uż jesienią mieszkańcy Białej Podlaskiej będą mogli zobaczyć filmy w multipleksie Cinema 3D (fot. mat.prasowe)

Piętnaście osób znajdzie zatrudnienie w multipleksie Cinema 3D w Białej Podlaskiej. Obecnie trwają rozmowy kwalifikacyjne z kandydatami.

Nowoczesne czterosalowe kino powstaje w nowej części Rywala. Jego otwarcie planowane jest na jesień.

– Na początku października podamy dokładną datę – mówi Katarzyna Czajkowska rzecznik firmy INBAP, właściciela centrum handlowego, gdzie znajdzie się pierwszy w mieście multipleks. W sumie do dyspozycji widzów będzie 600 wygodnych foteli i ponad 1300 mkw powierzchni.

– W tym momencie jesteśmy na etapie prac wykończeniowych – dodaje Klaudia Rechziegel-Łozińska z legnickiej spółki Cinema 3D. Sieć chwali się najnowszą technologią kinową. Chodzi m.in. o cyfrowe projektory Barco, największego producenta takiego sprzętu na świecie. – A zastosowanie technologii DepthQ oraz okularów pasywnych zagwarantuje widzom niezapomniane wrażenia podczas seansów 3D – zapowiada Rechziegel-Łozińska. Do Cinema 3D należą cztery kina w zachodniej Polsce, w Kaliszu, Kłodzku, Lesznie i Świdnicy.

Skąd więc Biała Podlaska? – Ta lokalizacja wpisuje się w naszą politykę, czyli miasta powyżej 50 tys. mieszkańców, gdzie nie ma nowoczesnych, wielosalowych kin – tłumaczy wiceprezes zarządu legnickiej spółki Jarosław Pantol. – Wiemy, że w Białej Podlaskiej działa Novekino Merkury, ale to kino tradycyjne, jednosalowe.

Jacek Lewkowicz kierownik należącego do mazowieckiego Max-Filmu jedynego jak dotąd kina w mieście, nie chce się na ten temat wypowiadać. Zaznacza jednak, że wie o planowanym otwarciu multipleksu.

Cinema 3D już teraz zapowiada premiery największych światowych hitów, maratony filmowe, pokazy przedpremierowy, opery i poranki dla najmłodszych.- Repertuaru nie dobieramy ze względu na lokalizację kina. Bo zakładamy, że bez względu czy to jest Leszno czy Biała Podlaska, ludzie chcą zobaczyć film na dużym ekranie. Poza tym, jako operator filmowy jesteśmy uzależnieni od tego, co na polski rynek wprowadzają dystrybutorzy. Chcemy pokazywać to co najbardziej aktualne i warte obejrzenia – podkreśla Pantol.

Sieć stawia też na inne atrakcje. – W swojej ofercie mamy m.in. organizację urodzin dla najmłodszych, kino typowo męskie i coś dla pań, czyli Kino na Szpilkach. Firmom zaś proponujemy specjalną ofertę voucherów na seanse – wymienia przedstawicielka legnickiej spółki.

W obiekcie przy zbiegu ul. Prostej i Brzeskiej znajdzie się jeszcze dwupoziomowy salon marki odzieżowej H&M, sklepy Martes Sport oraz Lotos Styl. - Pełną listę najemców podamy na początku października – zapowiada rzecznik inwestora Katarzyna Czajkowska.
damianSN no está en línea   Reply With Quote
Old Yesterday, 10:47 PM   #6445
lukaszartyszuk
Registered User

lukaszartyszuk's Avatar

Likes (Received): 34

ul. Moniuszki

Remontowane są obecnie 3 kamienice, wraz z otoczeniem. Niedawno pojawiły się kolorki. Oprócz majtkowego mamy jeszcze żółty/piaskowy oraz jasny zielony.

ul. Brzeska
Kamienica przy ul. Brzeskiej 8 w remoncie.

ul. Brzeska / Jatkowa
Kamienica na rogu Brzeskiej i Jatkowej. Trochę dziwnie wyglądają te małe, wąskie okienka od strony ul. Brzeskiej.

ul. Jatkowa
Nowe kamienice przy ul. Jatkowej. Ostatnie zdjęcie wykonane z podwórka, od strony ul. Łaziennej.

ul. Łazienna
Nowa kamienica przy ul. Łaziennej powstała po wyburzeniu drewnianego domu.

ul. Prosta / CH Rywal
CH Rywal. Od strony ul. Prostej widać już jak będzie wyglądała elewacja budynku. Przyznam, że wygląda bardzo schludnie.

Wszystkie zdjęcia wykonano 27.08.2014

damianSN liked this post
lukaszartyszuk no está en línea   Reply With Quote

Reply

Tags
biała podlaska, inwestycje, lubelskie

Thread Tools

Posting Rules