daily menu » rate the banner | guess the city | one on oneforums map | privacy policy | DMCA | news magazine | posting guidelines

Go Back   SkyscraperCity > European Forums > Forum Polskich Wieżowców

Global Announcement

As a general reminder, please respect others and respect copyrights. Go here to familiarize yourself with our posting policy.

Reply

Thread Tools
Old May 7th, 2017, 01:32 AM   #18481
ixs
Jakie imie mi pasuje?

ixs's Avatar

Likes (Received): 63540

aha... a zamykajac PHP to rozumiem chciano poprawic wolnosc wypowiedzi? Taki "pakiet demokratyczny"?

- Ojciec Tadeusz jak Prometeusz

ixs no está en línea   Reply With Quote

Sponsored Links
Old May 7th, 2017, 01:52 AM   #18482
demmat
Registered User

demmat's Avatar

Quote:
Originally Posted by ixs View Post
Zgoda, moim zdaniem generalnie ma pojecie, wyczucie, dobry gust i POTRAFI(gdy chce) sporo wniesc do dyskusji o architekturze, urbanistyce itd... Za to go zawsze cenilem i nawet lajkowalem...
I tak w zasadzie to jest wlasnie glowna przyczyna ktora sprawila, ze mu tam troche wygarnalem... bo po tym co odwalil nie bylem juz w stanie podchodzic do jego merytorycznych postow normalnie, jak do postow kazdego jednego uzytkownika poniewaz nie bylem pewien co nim kieruje...
Po tym co zrobil(i do czego zdolny jest sie posunac zeby wyszlo na jego) po prostu czulem, ze pod pozorem merytorycznej dyskusji ciagle prowadzi jakas pokretna gierke polityczna.
no i w zasadzie tyle.
Markus jest chyba jedynym użytkownikiem forum, który jednocześnie trolluje w wątkach politycznych na niesamowitą skalę, ale jednocześnie w wątkach merytorycznych prowadzi dyskusję na bardzo wysokim poziomie merytorycznym i kultury. To jest coś strasznie dziwnego i może budzić zakłopotanie. Niemniej od tego jest podział na polityczne działy i merytoryczne, by takie ewenementy mogły występować. I dla mnie nie ma żadnego znaczenia czy ktoś jest trollem pisowskim, peowski, korwinowym, rosyjskim, czy chciałby bić homoseksualistów i wieszać ateistów, jeżeli w wątku merytorycznym można z nim na temat kulturalnie i ciekawie porozmawiać. Od tego jest forum.

Nie rozumiem dlaczego jako osoba pokrzywdzona, obrażana i zaczepiana, bez żadnego powodu (bo w wątku merytorycznym nie dał do tego żadnych powodów), Markus jest ukarany, do tego najsurowszą karą. Nie on zaczął dyskusję, nawet nie odpowiedział na zaczepki, nie on zgłosił sprawę w wątku. Zgłoszony post jest obrzydliwy i nie ma żadnego wytłumaczenia, które próbowano tutaj przedstawiać.
oni też mają opowieść
Warszawa Welecka

Mruczek liked this post
demmat no está en línea   Reply With Quote
Old May 7th, 2017, 02:16 AM   #18483
ixs
Jakie imie mi pasuje?

ixs's Avatar

Quote:
Originally Posted by demmat View Post
Markus jest chyba jedynym użytkownikiem forum, który jednocześnie trolluje w wątkach politycznych na niesamowitą skalę, ale jednocześnie w wątkach merytorycznych prowadzi dyskusję na bardzo wysokim poziomie merytorycznym i kultury. To jest coś strasznie dziwnego i może budzić zakłopotanie. Niemniej od tego jest podział na polityczne działy i merytoryczne, by takie ewenementy mogły występować. I dla mnie nie ma żadnego znaczenia czy ktoś jest trollem pisowskim, peowski, korwinowym, rosyjskim, czy chciałby bić homoseksualistów i wieszać ateistów, jeżeli w wątku merytorycznym można z nim na temat kulturalnie i ciekawie porozmawiać. Od tego jest forum.
Ale to wcale nie budzilo mojego zaklopotania, w PHP szarpalem sie z nim i memami przerzucalem, a w warszawskim watku lajkowalem i mimo calego trollingu i zupelnie innego spojrzenia na polityke mailem do niego nawet sympatie... Do tego tak jakos sie zlozylo, ze chyba nawet nasze gusta sa w jakims stopniu zbiezne i w watkach architektonicznych czesto wystepowala zgodnosc.
Z mojej perspektywy wszystko sie zmienilo po tym co odwalil... i pozniej gdy uwazniej patrzylem na to co pisze to zaczalem dostrzegac, ze i tutaj jakby idzie po linii, a cel jest polityczny i wszystko sprowadza sie do walenia we wladze Warszawy. Moge sie mylic, ale sorry... tak to jest gdy sie w tak spektakularny sposob zachwieje zaufaniem...
W efekcie dalem mu to do zrozumienia.

Quote:
Originally Posted by demmat View Post
Nie rozumiem dlaczego jako osoba pokrzywdzona, obrażana i zaczepiana, bez żadnego powodu (bo w wątku merytorycznym nie dał do tego żadnych powodów), Markus jest ukarany, do tego najsurowszą karą. Nie on zaczął dyskusję, nawet nie odpowiedział na zaczepki, nie on zgłosił sprawę w wątku. Zgłoszony post jest obrzydliwy i nie ma żadnego wytłumaczenia, które próbowano tutaj przedstawiać.
z tego co rozumiem powod jest niejako obok calej tej sytuacji.

Old May 7th, 2017, 02:19 AM   #18484
LubiePiwo
Registered User

LubiePiwo's Avatar

Quote:
aha... a zamykajac PHP to rozumiem chciano poprawic wolnosc wypowiedzi? Taki "pakiet demokratyczny"?
Wystarczy, że za odzywki typu
Quote:
Originally Posted by matfiz1 View Post
Wy jebane pisowskie kurwy!!!! zapłacicie!!!!!
będą jakieś kary. Nie mam żadnych wątpliwości, że gdyby zamiast "pisowskie" było "platformerskie" to pewnie byłby miesiąc briga No ale tak jak mówię, tacy to właśnie fani "demokracji" siedzą w tym wątku
Old May 7th, 2017, 02:27 AM   #18485
ixs
Jakie imie mi pasuje?

ixs's Avatar

Quote:
Originally Posted by LubiePiwo View Post

będą jakieś kary. Nie mam żadnych wątpliwości, że gdyby zamiast "pisowskie" było "platformerskie" to pewnie byłby miesiąc briga No ale tak jak mówię, tacy to właśnie fani "demokracji" siedzą w tym wątku
czym ze to jest, na tle czynow akceptowanych przez sympatykow lepszej strony...? Traktowanie 37% jako wiekszosci konstytucyjnej (co jest de facto pogwalceniem podstawowych praw pozostalych 63% obywateli)... jakos Was nie rusza.
W takim ujeciu, po tym oczywistym gwalcie na panstwie (o ile nie na samych obywatelach) dalej dziwisz sie tym k#*#om i podniesionej temperaturze...? Ale EOT.

Cezman, matfiz1 liked this post

Last edited by ixs; May 7th, 2017 at 02:33 AM.
Old May 7th, 2017, 02:30 AM   #18486
LubiePiwo
Registered User

LubiePiwo's Avatar

Quote:
czym ze to jest, na tle czynow akceptowalnych przez sympatykow lepszej strony...?
A u Was biją murzynów!
Old May 7th, 2017, 03:16 AM   #18487
michael_siberia
Trzecie pokolenie akowców

michael_siberia's Avatar

Likes (Received): 25761

Przypominam, że na tym forum był tylko jeden typowo platformerski troll (nawet się do tego przyznawał). Miał nick Amitherei. Czemu piszę o nim w czasie przeszłym? Otóż dostał permanentnego bana jakoś w 2014 czy 2015. Do tego nikt nie płacze za nim.

Molibden liked this post
michael_siberia no está en línea   Reply With Quote
Old May 7th, 2017, 03:20 AM   #18488
demmat
Registered User

demmat's Avatar

Widocznie zasłużył. Tak jak zasłużyło wiele trolli prawicowych, którzy z polityką wychodzili do innych działów. Markus nie wyszedł i tu jest różnica.
Quote:
Z mojej perspektywy wszystko sie zmienilo po tym co odwalil... i pozniej gdy uwazniej patrzylem na to co pisze to zaczalem dostrzegac, ze i tutaj jakby idzie po linii, a cel jest polityczny i wszystko sprowadza sie do walenia we wladze Warszawy. Moge sie mylic, ale sorry... tak to jest gdy sie w tak spektakularny sposob zachwieje zaufaniem...
Bo zawsze krytykował poczynania władzy w Stolicy. Tylko, że uderzał w czułe punkty, tam gdzie krytyka była uzasadniona, zrozumiała, bądź racjonalna. Nie było w tym zacietrzewienia politycznego i krytykanctwa widocznego chociażby w php. Najczęściej udzielał się w wątku o MSN i tam krytyka władz miasta była powszechna i normalna. Nie dziwne więc, że osoba o odmiennych poglądach niż władze miasta z tego korzystała.
oni też mają opowieść
Warszawa Welecka
demmat no está en línea   Reply With Quote
Old May 7th, 2017, 03:45 AM   #18489
ixs
Jakie imie mi pasuje?

ixs's Avatar

Ale trudno tez zebys mial do mnie pretensje, ze po tym cyrku ktory zorganizowal nie bylem w stanie ocenic jego motywow i dalem mu to odczuc, ze do takiego stanu rzeczy sie przyczynil.

Cezman liked this post
Old May 7th, 2017, 09:37 AM   #18490
BlazD
Registered User

BlazD's Avatar

Likes (Received): 83299

Quote:
Originally Posted by pmaciej7 View Post
Wynoś się stąd kłamco raz na zawsze.
Dziękuję za bana dla tego... usera, ale nastąpiło to o kilka lat za późno.
Old May 7th, 2017, 12:05 PM   #18491
drugastrona
Autostradowy Leming

drugastrona's Avatar

Likes (Received): 3880

Quote:
Originally Posted by LubiePiwo View Post

Zastanawiam się, po co mieszasz demokrację do wulgaryzmów. Czy jeżeli ktoś jest wielbicielem demokracji automatycznie nie może używać wulgaryzmów (w dodatku w wątku wyjętym spod zwykłych zasad moderowania)? Nie może życzyć wszystkiego co najgorsze partii, która łamie zasady demokratycznego państwa i konstytucję? Nie rozumiem Twojego toku rozumowania.
drugastrona no está en línea   Reply With Quote
Old May 7th, 2017, 01:39 PM   #18492
pmaciej7
Cooperator Veritatis

pmaciej7's Avatar

Dla przypomnienia wyciąg z regulaminu php:

Quote:
Originally Posted by talkinghead View Post
- wnioski i skargi z tego watku proszę zglaszac mi osobiscie - bez zgłaszania ich w księgach
Jeżeli zobaczę tu jeszcze jakieś narzekania, że w php brzydko mówią, obrażają albo cokolwiek innego związanego z php, będę brigował.
a za oknem słonko świeci.

bloniaq_s8 liked this post
pmaciej7 no está en línea   Reply With Quote
Old May 7th, 2017, 02:11 PM   #18493
Mruczek
Registered cat

Mruczek's Avatar

Likes (Received): 14368

Quote:
Originally Posted by pmaciej7 View Post
Dla przypomnienia wyciąg z regulaminu php:

Jeżeli zobaczę tu jeszcze jakieś narzekania, że w php brzydko mówią, obrażają albo cokolwiek innego związanego z php, będę brigował.
Skoro o czymś innym, niż o PHP, to ja się - jak rzadko kiedy - dołączę do sugestii kol. demmata żeby odbanować Markusa.

Zwłaszcza jeżeli jego jedynym przewinieniem był donos do Jana.

Niska szkodliwość społeczna czynu... zasługi z ramienia i po linii... niskie prawdopodobieństwo recydywy... wysoka użyteczność społeczna jednostki... - w skrócie: to wszystko co się zawsze mówi w takich wypadkach
Barcelona Budapeszt Grodno Kowno Madryt Moskwa Ukraina
Mruczek está en línea ahora   Reply With Quote
Old May 7th, 2017, 03:56 PM   #18494
MajKeR_
ˇLa Ley y la Justicia!

Likes (Received): 9122

Mruczku, zepsuły Ci się emotikony? Bo brakło Twojej ulubionej:

Przewiną jego były częste skoki ciśnienia adwersarzy. To jest poważny zarzut. Jak w tej radiowej reklamie leku na menopauzę.

Kiedy padł ten pierwszy strzał, Kosteczku, to wszystko się zaczęło, zaczęli strzelać ci grenszuce, których chłopcy jeszcze nie zdążyli rozbroić, i zaczęli strzelać ci chłopcy, którzy już mieli jakieś karabiny albo nulachty, i posypało się trochę strzałów. Słyszałeś krzyki:
- Erich dostoł! - i do dziś nie wiesz, czy to krzyczał grenszuc, czy powstaniec.
Szczepan Twardoch, „Morfina”, o wybuchu I powstania śląskiego.
MajKeR_ está en línea ahora   Reply With Quote
Old May 7th, 2017, 05:29 PM   #18495
capo_di_tutti_capi
Trollius europaeus

capo_di_tutti_capi's Avatar

Likes (Received): 921

Ech ten markus. Pamiętacie jego krzywą akcję z wrocławskim lotniskiem? Dobrze się stało, że sobie już poszedł...

TUMW

michael_siberia liked this post
capo_di_tutti_capi no está en línea   Reply With Quote
Old May 8th, 2017, 10:50 AM   #18496
pmaciej7
Cooperator Veritatis

pmaciej7's Avatar

arafat11 - polityka poza php - 10 dni

Cezman, k%, michael_siberia, BlazD liked this post
pmaciej7 no está en línea   Reply With Quote
Old May 8th, 2017, 03:50 PM   #18497
k%
Pijże

k%'s Avatar

Likes (Received): 20178

Wlasnie po to jest PHP zeby szambo wybijalo tylko w jednym miejscu i mogli sie tam ludzie wyzyc, a w watkach tematycznych byl wyzszy poziom.
k% no está en línea   Reply With Quote
Old May 8th, 2017, 03:59 PM   #18498
LubiePiwo
Registered User

LubiePiwo's Avatar

W sumie dobry pomysł z tym szambem k%. Planujecie może jeszcze jakiś wątek, gdzie będzie można bezkarnie bluzgać innych użytkowników? Przydałby się taki, bo widzę czasem kłótnie na SSC, a gdyby powstał taki wątek to nie byłoby już takich problemów.

arafat11 liked this post
LubiePiwo está en línea ahora   Reply With Quote
Old May 8th, 2017, 04:41 PM   #18499
k%
Pijże

k%'s Avatar

Likes (Received): 20178

Nie, nie planujemy.

I nie udawaj, ze bluzgi, chamstwo czy obrażanie innych uzytkownikow oraz politykow pojawilo sie "wczoraj" w PHP.

Ja tam sam po Pani Kopacz sobie uzywalem jak rzadzila i wtedy Markus nie zgłaszał.
k% no está en línea   Reply With Quote
Old May 8th, 2017, 05:41 PM   #18500
Cezman
Libertarianin

Cezman's Avatar

Likes (Received): 3224

Quote:
Originally Posted by k% View Post
Ja tam sam po Pani Kopacz sobie uzywalem jak rzadzila i wtedy Markus nie zgłaszał.
Między innymi ja to zgłaszałem. Sądziłem wtedy, że moderatorowi nie wypada. Tyle razy na tym forum się myliłem, że chyba przeprosiny wpiszę na stałe do stopki

Przepraszam i proszę o wybaczenie Błąd naprawiłem bo teraz krytykę Rządu lajkuję

Jeszcze w kwestii polityki poza PHP: czasami jest tak, że decyzja merytoryczna zależy od decyzji politycznej (w zasadzie chyba zawsze ). Robiłem nawet kiedyś jakiś projekt badawczy. Wyjeżdżam z czynnikami merytorycznymi, a decydenci mi mówią, że wiedzą jak ma to wyglądać. Jednak robią inaczej właśnie ze względów politycznych. I co wtedy? Czy mam w wątkach merytorycznych udawać, że nie ma czynników politycznych? Się cenzuruję jak mogę, ale to też nie jest chyba wyjście?

@Moderatorzy: zaproponujcie proszę jakąś jasną granicę byśmy na wzajem się zrozumieli.

Reply

Tags
moderacja, skargi, wnioski

Thread Tools

Posting Rules