search the site
 daily menu » rate the banner | guess the city | one on oneforums map | privacy policy | DMCA | news magazine | posting guidelines

Go Back   SkyscraperCity > European Forums > Forum Polskich Wieżowców > Infrastruktura i Technologia > Infrastruktura drogowa > Inwestycje ukończone

Global Announcement

As a general reminder, please respect others and respect copyrights. Go here to familiarize yourself with our posting policy.

Closed Thread

Thread Tools Rating: Thread Rating: 3 votes, 5.00 average.
Old December 22nd, 2013, 11:22 AM   #3961
bruno amsterdamski
Registered User

Likes (Received): 95

Bardzo polskie. Zakazac ludziom ruchu nie dajac nic w zamian.
bruno amsterdamski no está en línea  

Sponsored Links
Old December 22nd, 2013, 11:35 AM   #3962
witos
Registered User

witos's Avatar

Likes (Received): 1262

Tak samo jest na węźle Wieluń - podczas budowy widziałem tam codziennie kilkadziesiąt osób idących lub jadących rowerami wzdłuż DK14 szerokim pasem awaryjnym pomiędzy pobliskimi wsiami. I co? I wrzucili zakaz ruchu pieszych i rowerów. Alternatywa jest - 2 km w jedną i 2 w drugą stronę, bez utwardzonego dojazdu. Po prostu projektanci nie biorą pod uwagę lokalsów, zabierając im często jedyną możliwość komunikacji.

Z zakazami na węźle Wieluń walczą rowerzyści z powiatu wieruszowskiego i wiele wskazuje na to, że uda się je znieść. Może o to samo powinni walczyć mieszkańcy Bralina? Jak nie zaczną krzyczeć to nikt palcem nie kiwnie. Przykład: mieszkańcy Gumniska i Stefanka koło Sokolnik, na wysokości byłej wytwórni mas bitumicznych Dragadosa, wywalczyli w czasie budowy S8, gdy były już gotowe nasypy, doprojektowanie i wykonanie wiaduktu typu WS, bo projektant odciął dostęp do kilkunastu domów, a alternatywny dojazd zajmował w okolicach 5km więcej. Da się? Da.

konrekam liked this post
witos no está en línea  
Old December 22nd, 2013, 11:45 AM   #3963
konrekam
Registered User

konrekam's Avatar

Likes (Received): 2

Quote:
Originally Posted by witos View Post

Tak samo jest na węźle Wieluń - podczas budowy widziałem tam codziennie kilkadziesiąt osób idących lub jadących rowerami wzdłuż DK14 szerokim pasem awaryjnym pomiędzy pobliskimi wsiami. I co? I wrzucili zakaz ruchu pieszych i rowerów. Alternatywa jest - 2 km w jedną i 2 w drugą stronę, bez utwardzonego dojazdu. Po prostu projektanci nie biorą pod uwagę lokalsów, zabierając im często jedyną możliwość komunikacji.

Z zakazami na węźle Wieluń walczą rowerzyści z powiatu wieruszowskiego i wiele wskazuje na to, że uda się je znieść. Może o to samo powinni walczyć mieszkańcy Bralina? Jak nie zaczną krzyczeć to nikt palcem nie kiwnie. Przykład: mieszkańcy Gumniska i Stefanka koło Sokolnik, na wysokości byłej wytwórni mas bitumicznych Dragadosa, wywalczyli w czasie budowy S8, gdy były już gotowe nasypy, doprojektowanie i wykonanie wiaduktu typu WS, bo projektant odciął dostęp do kilkunastu domów, a alternatywny dojazd zajmował w okolicach 5km więcej. Da się? Da.
Ja bym tego posta oprawił w ramkę i powiesił na głównej FPW. Jako motywację. Żeby ludzie pamiętali, że to, że my sobie tu prowadzimy przez niemal cały czas wyłącznie teoretyczne debaty, nie zabrania zrobienia z powodzeniem czegoś samemu. Zresztą ta historia zyskała swego czasu należyty rozgłos i pojawiła się w Wiadomościach.
konrekam no está en línea  
Old December 22nd, 2013, 11:54 AM   #3964
PLH
Moderator

PLH's Avatar

Likes (Received): 2818

Tylko zobaczcie że na filmie zakaz ruchu stoi przed zjazdem na węzeł(czyli skrzyżowaniem) i na samym wiadukcie siłą rzeczy już nie obowiązuje.

Także jesli ktoś chce w tym środku lasu być w 100% przepisowy to przechodzi na drugą stronę drogi i dalej idzie sobie spokojnie przez wiadukt.
Old December 22nd, 2013, 11:55 AM   #3965
bruno amsterdamski
Registered User

Quote:
Originally Posted by konrekam View Post
Ja bym tego posta oprawił w ramkę i powiesił na głównej FPW. Jako motywację. Żeby ludzie pamiętali, że to, że my sobie tu prowadzimy przez niemal cały czas wyłącznie teoretyczne debaty, nie zabrania zrobienia z powodzeniem czegoś samemu. Zresztą ta historia zyskała swego czasu należyty rozgłos i pojawiła się w Wiadomościach.
Ja bym wolal zeby o nic nie trzeba bylo walczyc tylko oczywiste sprawy byly uwzglednione w projektach. Jak mozna nie wziac pod uwage odciecia miejscowosci po wybudowaniu auostrady? W cywilizowanym swiecie robi nawet tak: Klammtunnel (tunel drogowy) - Radwegtunnel Klamm (idacy rownolegle tunel rowerowy) http://www.openstreetmap.org/#map=19/47.28507/13.06771 .
Old December 22nd, 2013, 01:02 PM   #3966
ramsi yousef
Registered User

ramsi yousef's Avatar

Likes (Received): 96

BTW dla śledzących ten wątek temat braku przejscia dla pieszych na wiadukcie w Bralinie powinien być już znany, wałkowaliśmy to prawie 2 m-ce temu...

Quote:
Originally Posted by Nenn View Post
Witam,
Pozwolę napisać sobie kilka swoich uwag do ostatnich dyskusji.
Odnośnie terminu ukończenia, to nie mam pojęcia czy skończymy w terminie czy nie. Chyba nikt tego nie wie.

Odnośnie warstw nawierzchni na obiektach mostowych nad S8 to opcje są 2:
1. warstwa wiążąca z asfaltu lanego (4,5cm) + warstwa ścieralna z asfaltu lanego (4cm) (WD-1, WD-2, WD-5, WD-6, WD-7, WD-8, WD-14, WD-16, WD-18, WD-22) Jakość tej nawierzchni pozostawia wiele do życzenia m.in. na WD-1
2. warstwa wiążąca z asfaltu lanego (4,5cm) + warstwa ścieralna SMA z mieszanki grysowo-mastyksowej 4cm (WD-4, WD-9, WD-23)

Odnośnie zakazu ruchu pieszych i rowerzystów przez wiadukt WD-4 na węźle Bralin, to wiadukt ten jest zaprojektowany bez chodników i ma on obsługiwać tylko ruch samochodowy. Ruch lokalny (m.in. piesi, rowerzyści) ma odbywać się przez wiadukt WD-5, na którym jest szeroki chodnik (2,5m).

Obecnie masę bierzemy z 2 wytwórni: naszej na MOP i z Wielunia od Strabaga.
W tym tygodniu powinna być skończona SMA na I odcinku i 2 zespoły idą na 2 odcinek.

Chętnie rozwieję inne wątpliwości, jeśli ktoś będzie miał.

Last edited by ramsi yousef; December 22nd, 2013 at 04:40 PM.
ramsi yousef no está en línea  
Old December 22nd, 2013, 01:04 PM   #3967
bruno amsterdamski
Registered User

Tak, to prawda nie jestem stalym czytelnikem watku
Old December 22nd, 2013, 01:18 PM   #3968
Kazusik
Registered User

Kazusik's Avatar

Likes (Received): 28461

Quote:
Originally Posted by piterwroc View Post
Wczoraj wieczorem przetestowałem trasę Warszawa - Wrocław najkrótszą opcją. Założeniem przejazdu było trzymanie się przepisów jednocześnie z maksymalizacją tempa jazdy:

1. Start koło stacji metro Warszawa Marymont 20:10
2. A2 do zjazdu Wartkowice.
3. Przez Poddębice potem kierunek Sieradz drogą nr 479. 51 km drogi
4. Sieradz na Walichnowy - wjazd na S8 z DK14 razem z Wartkowic 99,4 km
No i sama przyjemność S8 do samiutkiego Wrocławia
5. Wrocław Żmigrodzka - Marino godzina 23:26
Razem jazda - 3 godziny 16 minut
Jazda bez zatrzymywania. Trzymałem się ograniczeń prędkości z przepisową tolerancją +10 km. Ruch był prawie zerowy. Całe odcinki na A i S na tempomacie ustawionym na maksymalną dopuszczalną prędkość.
Trzeba przyznać, że nie każdy odcinek znacząco wpływa na komfort i szybkość przejazdu. Bez wątpienia S8 Syców-Walichnowy do takich odcinków można zaliczyć. Oglądając wczoraj film witos-a i widząc pomykające TIR-y taka mnie refeksja naszła, że zwłaszcza dla tych kierowców ten fragment S8-emki to spory skok cywilizacyjny.

Quote:
Originally Posted by piterwroc View Post
No Panie i Panowie - nie trzeba czekać na Pendolino i nie trzeba łamać przepisów żeby w 3 i pół godziny pokonać trasę.
Za rok pewnie wynik da się jeszcze poprawić
Kazusik no está en línea  
Old December 22nd, 2013, 01:29 PM   #3969
michalzbrzezin
Registered User

michalzbrzezin's Avatar

Likes (Received): 12585

a jak oddadzą naszą łódzką A1 to już wogóle
michalzbrzezin no está en línea  
Old December 22nd, 2013, 01:43 PM   #3970
mlodyy1985
Registered User

Likes (Received): 14178

Wiadomo, w najlepszym przypadku (otwarcie dalej S8 i A1 ) to oszczędność zgodnie z tym co pisano to może 20 minut(zakładam prędkość przepisową i warunki zbliżone do tych z przejazdu)- już nie tak dużo(bo od w. Wieluń nie ma jakiś problemów do Sieradza a dalej DW jest mały ruch-nie to co od Sycowa do Walichnowy ). Jak sami wiemy najgorsze mamy za sobą. Otwarcie nawet całego odcinka S8 bez A1 jakiegoś wielkiego przyspieszenia nie da-mi wystarczy do Sieradza by odbić na wspomniane Wartkowice to z jakiej 10 minut jeszcze się urwie, ale na więcej to jak skończą A1 czyli za jakiejś rok a bliżej półtora.

Przypomnijmy sobie co było jeszcze niecałe 2 lata temu(nie było A2, S8 od Piotrkowa w przebudowie) czy wcześniej. Więc 3:16 czy 2:56 to na prawdę symbolicznie. Już teraz gdzieś 2/3 trasy pokonuje się A lub S a resztę krajówką z niedużym ruchem i wojewódzką z jeszcze mniejszym.

ZTCP to dziennikarze Wyborczej z rok czy 2 lata temu robili test jazdy do Warszawy- zgodnie z przepisami, ale jechali DK8 i wyszło im chyba z 7 godzin jak nie więcej. Może pora im przypomnieć, żeby spróbowali ponownie, ale wspomnianą trasą przez Sieradz i Wartkowice
mlodyy1985 está en línea ahora  
Old December 22nd, 2013, 01:54 PM   #3971
witekrozak
Registered User

Likes (Received): 0

Jak przebiegała budowa S8? Trochę historii.

http://www.tugazeta.pl/1,jak-przebie...4.html#galeria
witekrozak no está en línea  
Old December 22nd, 2013, 02:03 PM   #3972
Kazusik
Registered User

Kazusik's Avatar

Likes (Received): 28461

Jeśli sięgnąć pamięcią tylko do odcinka Syców-Walichnowy, to pierwsze wspomnienie jakie mi na myśl przychodzi, związane jest z fotorelacją witosa zdaje się sprzed prawie już 3 lat, dotyczące zarówno wycinki, jak i karczowania drzew w pasie wytyczonym dla przebiegu S8-emki

Last edited by Kazusik; December 22nd, 2013 at 02:45 PM.
Kazusik no está en línea  
Old December 22nd, 2013, 02:32 PM   #3973
kreciol
Registered User

Likes (Received): 5

Witam,

Trasa oczywiscie wspaniala, wczoraj testestowalem jako alternatywna trase do Czestochowy (S8 + DK43) i moim zdaniem duzo lepiej sie jedzie niz trasa A4 + DK46. Brak bramek, duzo plynniej bo brak wyprzedajacych sie tirow. Ciekawe jak bedzie wygladal rucho po otwarciu calej trasy, ale wydaje mi sie ze i tak bedzie lepiej niz na A4. Pisze oczywiscie z mojej perspektywy jezdzacego na trasie WRO-CZWA.
kreciol no está en línea  
Old December 22nd, 2013, 03:09 PM   #3974
KrzychuEP
Piotrkowianin

KrzychuEP's Avatar

Likes (Received): 2629

A kto normalny jeździ DK46? Dużo lepszą trasą jest DK45 z Opola do Bierdzan, a potem pusta i z równą nawierzchnią DW494. Zero tirów.
KrzychuEP no está en línea  
Old December 22nd, 2013, 06:05 PM   #3975
maxwell0
Virtuti Cebulari

maxwell0's Avatar

Likes (Received): 1588

Przejechałem i ja Czas przejazdu liczony od Janek do CH Korona to 3h 25 min, na "eSce" maksymalna prędkość 130km/h, na reszcie drogi też bez szaleństw. Fakt faktem, że dziś mały ruch więc Bełchatów i Wieluń poszedł baaaardzo sprawnie. Nowy odcinek świetny, bardzo malowniczy, czysta przyjemność i komfort. Jak jechałem to nie mogłem uwierzyć, że wreszcie omijam Braliny i inne miejscowości Trochę się obawiałem czy nie będzie kamyczków na nowym odcinku ale po szybie nic nie uderzało, poza dwoma czy trzema przypadkami tuż po wjeździe. Jak otworzą odcinki do Sieradza to już nie będzie wyjścia i też będę jeździł przez Wartkowice i A2

Last edited by maxwell0; December 22nd, 2013 at 06:12 PM.
maxwell0 no está en línea  
Old December 22nd, 2013, 08:19 PM   #3976
M_u
______

Likes (Received): 1

Quote:
Originally Posted by ŁukaszWilk View Post
Drugi filmik z dzisiejszego otwarcia. Podczas robienia zdjęć terenu po byłej asfalciarni udało mi się uchwycić moment otwarcia drogi S8. Auta widoczne na filmie to pierwsze pojazdy, które wjechały na drogę zaraz po "przecięciu wstęgi"
Sorry za off-topic, co to za temat muzyczny w tle filmu? Dzięki
M_u no está en línea  
Old December 22nd, 2013, 09:51 PM   #3977
bimbasz
Registered User

Likes (Received): 127

cz 1

cz 2

dzisiejszy przejazd od węzeł Bralin do zjazdu na DK8 za nowym rondem w Wieruszowie.
Film w HD, zajmuje ok 1.7 GB

Last edited by bimbasz; December 22nd, 2013 at 10:24 PM.
bimbasz no está en línea  
Old December 22nd, 2013, 11:33 PM   #3978
Juszatek
wilk stepowy

Juszatek's Avatar

Likes (Received): 5371

Dołączam do zadowolonych użytkowników nowego odcinka S8. )
Jedzie się szybko i równo.

Jedno zastrzeżenie, nie wiem czy już to było poruszane, na odcinku w stronę Wrocławia mamy na początku zaraz za zjazdem w Walichnowy informację, że do Wrocławia jest 76 km, a jakieś 20 km dalej na tablicy pojawia się informacja ...75 km. Czyżby powtórka błędu jaki miał miejsce kiedyś na 8 w mazowieckim (tam bodajże były przestawione liczby w odległości do Wrocławia na tablicy-dokładnie nie pamiętam, ale wtedy było to chyba 216 km zamiast 261km), tutaj byłoby to 57 km zamiast 75km? Ktoś jeszcze to zauważył?

Księga Eklezjastesa
Juszatek no está en línea  
Old December 22nd, 2013, 11:44 PM   #3979
Rusonaldo
Autostrady Polska

Rusonaldo's Avatar

Likes (Received): 11762

Tak wiemy o błędzie od tygodnia. Czekałem na info od kogoś czy to poprawili. No i widzę że nie Co za ludzie dzwoniłem do każdego oddziału z tą informacją ale mnie olali. Szkoda.
Rusonaldo no está en línea  
Old December 23rd, 2013, 06:54 AM   #3980
Luki_SL
Moderator

Luki_SL's Avatar

Likes (Received): 13573

Możliwe, że w przypadku poprawy ewidentnego błędu w oznakowaniu konieczne jest przeprowadzenie jakiejś pełnej procedury dotyczącej zmiany w oznakowaniu / ingerencji w tablicę?

Closed Thread

Tags
dolnośląskie, droga ekspresowa, ekspresówka-s8, kępno, oleśnica, s-8, syców, wieruszów, wrocław

Thread Tools
Rate This Thread
Rate This Thread:

Posting Rules