search the site
 daily menu » rate the banner | guess the city | one on oneforums map | privacy policy | DMCA | news magazine | posting guidelines

Go Back   SkyscraperCity > European Forums > Forum Polskich Wieżowców > Infrastruktura i Technologia > Infrastruktura drogowa > Inwestycje ukończone

Global Announcement

As a general reminder, please respect others and respect copyrights. Go here to familiarize yourself with our posting policy.

Closed Thread

Thread Tools Rating: Thread Rating: 3 votes, 5.00 average.
Old April 29th, 2014, 04:19 PM   #4121
Rusonaldo
Autostrady Polska

Rusonaldo's Avatar

Likes (Received): 11762

Fotki z otwartych MOPów (P + L) pomiędzy węzłami Wieluń a Wieruszów

Last edited by Rusonaldo; April 29th, 2014 at 04:34 PM.
Rusonaldo no está en línea  

Sponsored Links
Old April 29th, 2014, 04:20 PM   #4122
Rusonaldo
Autostrady Polska

Rusonaldo's Avatar

Ogólnie wszystko pięknie gdyby nie brak wody

Last edited by Rusonaldo; April 29th, 2014 at 04:36 PM.
Old April 29th, 2014, 04:32 PM   #4123
witos
Registered User

witos's Avatar

Likes (Received): 1262

Po ilości ciężarówek widać jak bardzo było potrzebne jego otwarcie. Szkoda że na MOP Kierzno poczekamy przynajmniej pół roku.
Old April 29th, 2014, 04:45 PM   #4124
michalzbrzezin
Registered User

michalzbrzezin's Avatar

Likes (Received): 12585

no ale woda będzie napisałem przecież już przed Twoim postem

dzisiaj została podpisana umowa pomiędzy gminą Sokolniki, a GDDKiA Oddziałem w Poznaniu na dostawę wody, więc wkrótce powinna ona popłynąć.
michalzbrzezin no está en línea  
Old May 4th, 2014, 01:09 AM   #4125
MajKeR_
ˇLa Ley y la Justicia!

MajKeR_'s Avatar

Likes (Received): 7086

Quote:
Originally Posted by michalzbrzezin View Post
Bardzo "mądry" wójt....
Jeśli jest tak, jak mówi, to dobrze zrobił. Wyobraź sobie, że jesteś wójtem jakiejś małej gminy, w której wybudowano autostradę lub drogę ekspresową, a podczas budowy rozpieprzono infrastrukturę (na którą w gminach zbyt wiele kasy zwykle nie ma) - nie wk*rwiłbyś się? Skoro to jest jedyny sposób, w jaki gmina może wywalczyć naprawienie tej drogi, to nie do niej pretensje, tylko do GDDKiA lub wykonawcy odcinka za zaniedbania.

Kiedy padł ten pierwszy strzał, Kosteczku, to wszystko się zaczęło, zaczęli strzelać ci grenszuce, których chłopcy jeszcze nie zdążyli rozbroić, i zaczęli strzelać ci chłopcy, którzy już mieli jakieś karabiny albo nulachty, i posypało się trochę strzałów. Słyszałeś krzyki:
- Erich dostoł! - i do dziś nie wiesz, czy to krzyczał grenszuc, czy powstaniec.
Szczepan Twardoch, „Morfina”, o wybuchu I powstania śląskiego.

rothax liked this post
MajKeR_ está en línea ahora  
Old May 4th, 2014, 08:32 AM   #4126
Ufoludek
Registered User

Likes (Received): 501

Quote:
Originally Posted by Kuba.wro View Post
Poprawiono oznakowanie kierunkowe i jadąc do Wro-Wawka znaki prowadzą już do samego końca S8 czyli węzła Walichnowy czy nadal kierują na Wieluń przez węzeł Wieruszów?
Nadal kierują na Wieluń przez Wieruszów. Jechałem tamtędy wczoraj i skręciłem za wcześnie, do Górki Wieruszowskiej, bo oznakowanie jest mylące.

Kuba.wro liked this post
Ufoludek no está en línea  
Old May 4th, 2014, 11:20 AM   #4127
Ritter__
Registered User

Ritter__'s Avatar

Likes (Received): 104

Quote:
Originally Posted by MajKeR_ View Post
Jeśli jest tak, jak mówi, to dobrze zrobił. Wyobraź sobie, że jesteś wójtem jakiejś małej gminy, w której wybudowano autostradę lub drogę ekspresową, a podczas budowy rozpieprzono infrastrukturę (na którą w gminach zbyt wiele kasy zwykle nie ma) - nie wk*rwiłbyś się?
W cywilizowanym państwie od dochodzenia roszczeń są sądy, a nie tego typu metody.
Quote:
Skoro to jest jedyny sposób, w jaki gmina może wywalczyć naprawienie tej drogi, to nie do niej pretensje, tylko do GDDKiA lub wykonawcy odcinka za zaniedbania.
To nie jest jedyny sposób! Tak się składa, że jestem dość blisko tematu i mogę powiedzieć, że kto z samorządowców na początku zadbał o interes gminy, ten teraz nie ma problemu z egzekwowaniem naprawy infrastruktury. Wójt Sokolnik był znany z tego, że jeździł po okolicznych gminach i podburzał ludzi, co do wysokości odkoszodowań za nieruchomości przejęte pod budowę S8. Efekty jakie są, każdy widzi.

pszczolik liked this post
Ritter__ no está en línea  
Old May 4th, 2014, 12:45 PM   #4128
MajKeR_
ˇLa Ley y la Justicia!

MajKeR_'s Avatar

Likes (Received): 7086

Skoro wójt miał już wcześniej swoje za uszami, to w porządku, zwracam honor. Niemniej wkurzyło mnie zerojedynkowe i drogowocentryczne podejście Michała z Brzezin, dla którego sprawa zdaje się mieć jeden aspekt: nie ma wody na MOPie i jest wstyd, nie wnikając w powód, dla którego tej wody nie ma.

Co do cywilizowanego państwa - no cóż... Używanie sądu przy rozwiązywaniu tego typu sporów jest domeną nie tylko cywilizowanych państw, ale i cywilizowanych ludzi.

Kiedy padł ten pierwszy strzał, Kosteczku, to wszystko się zaczęło, zaczęli strzelać ci grenszuce, których chłopcy jeszcze nie zdążyli rozbroić, i zaczęli strzelać ci chłopcy, którzy już mieli jakieś karabiny albo nulachty, i posypało się trochę strzałów. Słyszałeś krzyki:
- Erich dostoł! - i do dziś nie wiesz, czy to krzyczał grenszuc, czy powstaniec.
Szczepan Twardoch, „Morfina”, o wybuchu I powstania śląskiego.
MajKeR_ está en línea ahora  
Old May 4th, 2014, 02:07 PM   #4129
Rusonaldo
Autostrady Polska

Rusonaldo's Avatar

Quote:
Originally Posted by Ufoludek View Post
Nadal kierują na Wieluń przez Wieruszów. Jechałem tamtędy wczoraj i skręciłem za wcześnie, do Górki Wieruszowskiej, bo oznakowanie jest mylące.
Tego oznakowania nikt nie poprawi. Pytałem się w GDDKiA w Poznaniu i Łodzi
Old May 4th, 2014, 02:58 PM   #4130
michalzbrzezin
Registered User

michalzbrzezin's Avatar

MajKeR_ ja znam i rozumiem ten powód ale rozwiązanie problemu zaproponowany przez Pana Wójta mi nie odpowiada.
Old May 4th, 2014, 05:44 PM   #4131
Kemo
Registered User

Likes (Received): 14174

Quote:
Originally Posted by Rusonaldo View Post
Tego oznakowania nikt nie poprawi. Pytałem się w GDDKiA w Poznaniu i Łodzi
Czym uzasadniali umieszczenie tam numeru drogi [8] i Wielunia?
Kemo no está en línea  
Old May 12th, 2014, 10:31 AM   #4132
rothax
Registered User

rothax's Avatar

Likes (Received): 23

Wink

Quote:
MajKeR_ ja znam i rozumiem ten powód ale rozwiązanie problemu zaproponowany przez Pana Wójta mi nie odpowiada.
Tobie "nie odpowiada" jako komu - mieszkańcowi gminy czy użytkownikowi dróg ? Jeśli nie jesteś mieszkańcem gminy to wójt ma gdzieś co Tobie odpowiada lub nie
Po której byś stronie nie stanął to twoja "opinia" jest subiektywna.

Najlepsze jest to, że na pohybel wszystkim Metoda wójta okazała się...skuteczna Na pewno tak szybko nie załatwił by tego sądami. I w ten sposób WSZYSCY i szybko zostali zadowoleni. A to jest 'sprawiedliwe'. Bo jedni nie mają smrodu drudzy będą mieli drogę.
Old May 12th, 2014, 10:58 AM   #4133
kowbojPL
Urbancard Premium

Likes (Received): 680

Dokładnie. A najgorsze w tym wszystkim jest to, że gmina była w ten sposób dymana nie przez jakiąś korporację czy innego prywaciarza tylko przez inny podmiot publiczny... Jak ma być w tym kraju normalnie skoro większa instytucja państwowa zachowuje się bezprawnie w stosunku do innego, mniejszego podmiotu państwowego
kowbojPL no está en línea  
Old May 12th, 2014, 10:53 PM   #4134
michalzbrzezin
Registered User

michalzbrzezin's Avatar

Jak ma być w tym kraju normalnie - takie rzeczy to chyba regulują umowy a nie metody w stylu zakręcania wody... Fakt że skuteczne
Old May 13th, 2014, 07:31 AM   #4135
rothax
Registered User

rothax's Avatar

Likes (Received): 23

Question

Ale jak to napisał kolega to "umowy" spowodowały, że większy 'dymał' mniejszego.
Zresztą, pewnie żadna "umowa" nie mówiła o tym, że nie wolno 'zakręcić wody'.
Old May 21st, 2014, 11:21 PM   #4136
Rusonaldo
Autostrady Polska

Rusonaldo's Avatar

Quote:
Originally Posted by Kemo View Post
Czym uzasadniali umieszczenie tam numeru drogi [8] i Wielunia?
W tym przypadku napiszę tak: cieszę się że się pomyliłem. Poprawiono oznakowanie na węźle Wieruszów. Zniknął całkowicie Wieluń + DK8. Teraz jest z 1 i 2 strony Wieruszów + Kępno bez DK

Last edited by Rusonaldo; May 22nd, 2014 at 04:18 PM.
Old May 31st, 2014, 08:50 PM   #4137
michalzbrzezin
Registered User

michalzbrzezin's Avatar

Betonowanie płyty żelbetowej wzmocnienia podłoża S11 (węzeł Kępno)

[IMG]http://i61.************/11toc5f.jpg[/IMG]
Old June 9th, 2014, 04:08 PM   #4138
jonatant
Registered User

Likes (Received): 1

Mam pytanie, na odcinku Wieruszów-Kępno w stronę Wrocławia, są bardzo słabo widoczne znaki poziome. Ktoś zamierza coś z tym zrobić ? A także bujna roślinność w pasie rozdziału, miejscami ma dobrze z metr wysokości,ktoś w tym kraju za coś odpowiada ?

ps. Syców-Walichnowy budowany był z rezerwą pod 3 pas ?
jonatant no está en línea  
Old June 9th, 2014, 05:00 PM   #4139
witos
Registered User

witos's Avatar

Likes (Received): 1262

Pisałem o tym już w marcu:
Quote:
Originally Posted by witos View Post
Jadąc dzisiaj trasę Wieruszów - Wrocław - Wieruszów zauważyłem, że na niedawno oddanych odcinkach nr 1 i 2 zaczęło ścierać się już malowanie. Oczywiście wykonali je jako cienkowarstwowe .
Wtedy michalzbrzezin odpisał:
Quote:
@witos musieli tak zrobić bo nie było warunków i czasu na grube- wiosną ma być zmienione na grubowarstwowe
Widać co z tego wyszło
Quote:
Originally Posted by jonatant View Post
ps. Syców-Walichnowy budowany był z rezerwą pod 3 pas ?
Zgadza się.
Old June 9th, 2014, 11:55 PM   #4140
michalzbrzezin
Registered User

michalzbrzezin's Avatar

chłopy prosze o spokój

do 23 lipca przemalujom

Closed Thread

Tags
dolnośląskie, droga ekspresowa, ekspresówka-s8, kępno, oleśnica, s-8, syców, wieruszów, wrocław

Thread Tools
Rate This Thread
Rate This Thread:

Posting Rules