search the site
 daily menu » rate the banner | guess the city | one on oneforums map | privacy policy | DMCA | news magazine | posting guidelines

Go Back   SkyscraperCity > European Forums > Forum Polskich Wieżowców > Inwestycje w Polsce > Pomorze, Warmia i Mazury > » Trójmiasto

Global Announcement

As a general reminder, please respect others and respect copyrights. Go here to familiarize yourself with our posting policy.

Reply

Thread Tools Rating: Thread Rating: 51 votes, 5.00 average.
Old August 29th, 2005, 12:34 AM   #21
CuraC
highway designer

CuraC's Avatar

Likes (Received): 2

Na placu zebran ludowych z tego co gdzies czytalem/slyszalem nic nie powstanie to byl/jest teren pod jakies wezel komunikacyjny. Moze ktos cos wiecej wie... Felix ?
CuraC no está en línea   Reply With Quote

Sponsored Links
Old August 29th, 2005, 12:38 AM   #22
Dziki REX
Your brain controller

Dziki REX's Avatar

Likes (Received): 6294

Quote:
Originally Posted by hal
Kanał Raduni można by uznać za taką granicę
Kanał raduni przebiega przez środek Starego Miasta Ratusz jest już po drugiej stronie heh. Ja bym powiedział, że to to raczej wewnętrzna linia dawnych fotrtyfikacji renesansowych wyznacza tą granicę.
Old August 29th, 2005, 12:41 AM   #23
Dziki REX
Your brain controller

Dziki REX's Avatar

Likes (Received): 6294

Quote:
Originally Posted by CuraC
Na placu zebran ludowych z tego co gdzies czytalem/slyszalem nic nie powstanie to byl/jest teren pod jakies wezel komunikacyjny. Moze ktos cos wiecej wie... Felix ?
Pętla autobusowa i węzeł dla Nowej Wałowej
Old August 29th, 2005, 09:40 AM   #24
raste83
Registered User

Likes (Received): 0

Quote:
Originally Posted by Dziki REX
Czy to znaczy, że Nowa Wałowa ciągnełaby się Od Placu Zebrań Ludowych do Młodego Miasta??? Czy to by była dwupasmówka??
raste83 no está en línea   Reply With Quote
Old August 29th, 2005, 09:42 AM   #25
raste83
Registered User

Quote:
Originally Posted by Dziki REX
Czy to znaczy, że Nowa Wałowa ciągnełaby się Od Placu Zebrań Ludowych do Młodego Miasta??? Czy to by była dwupasmówka??
Żeby ona przebiegała nad torami musieliby zbudować efektowną Estakadę....
Old August 29th, 2005, 05:18 PM   #26
ChrisPL
Registered User

ChrisPL's Avatar

Likes (Received): 5050

delx

Flickr | UrbFoto | Wykorzystanie moich zdjęć poza SSC => skontaktuj się ze mną

Last edited by ChrisPL; May 20th, 2012 at 11:29 PM.
ChrisPL está en línea ahora   Reply With Quote
Old September 1st, 2005, 01:40 AM   #27
raste83
Registered User

Panie i Panowie!!!
W zwiazku z docierajacymi sygna¬ami, chcialbym zapytac, jak wyobrazaja sobie panstwo WYSPE SPICHRZOW 2010-2015
Old September 1st, 2005, 11:34 AM   #28
Felix z Gdanska
Registered User

Felix z Gdanska's Avatar

Likes (Received): 77

Quote:
Originally Posted by raste83
Michel zaprojektował te nowe kamieniczki za Motławą i Hanzę. Moim prywatnym zdaniem to straszne gnioty
Nie jest tka jak piszesz. Nie bardzo podoba mi sie kawałek elblaskiego "Starego Miasta " w Gdańsku i to co robi Pan Stanisław Michel ale z Hanzą nie masz racji.

Nowoczesna architektura hotelu Hanza została umiejętnie wkomponowana w zabudowę kamieniczek na Starym Mieście. Za stylową elewacją kryje się hotel o 120 miejscach w 7 apartamentach, 17 pokojach jednoosobowych i 36 dwuosobowych. Standard naszych pokoi odpowiada potrzebom nawet najbardziej wymagających Gości. Do dyspozycji naszych Gości pozostaje również hotelowa restauracja, bar oraz centrum odnowy biologicznej i sale konferencyjne z nowoczesnym wyposażeniem najwyższej jakości.

Budowa hotelu Hanza rozpoczęła się w grudniu 1995 roku, a jego otwarcie nastąpiło w trakcie uroczystości związanych z obchodami tysiąclecia Gdańska - 2 maja 1997 roku.

Przeprowadzone wcześniej badania archeologiczne wykazały, że na terenie przeznaczonym pod budowę znajdował się mur obronny. Dlatego architekci Szczepan Baum i Andrzej Kwieciński zaproponowali niebanalne rozwiązanie elewacji hotelu, nawiązujące stylem do historycznej zabudowy gdańskiego Starego Miasta. Zostało ono zrealizowane i docenione: w 1998 roku nasz hotel otrzymał nagrodę Ministra Budownictwa.
Oficjalne wyrazy uznania cieszą nas niezmiernie. Największą nagrodą jest dla nas jednak grono stałych Gości, którzy nade wszystko cenią sobie piękno i komfort naszego hotelu.
Felix z Gdanska no está en línea   Reply With Quote
Old September 1st, 2005, 11:49 AM   #29
anakin
Registered User

Likes (Received): 7

Tak na marginesie Solidarnosc pamiec o niej jest tak atutem Gdanska jak i hamulcem rozwoju. Wielu inwestorów z zagranicy pamieta o silnym ruchu zwiazkowym (jak latwo powstaja stereotypy) i nie kwapi sie do inwestowania w Gdansku...
anakin no está en línea   Reply With Quote
Old September 1st, 2005, 12:32 PM   #30
WuMike
The Ratizator™

WuMike's Avatar

Quote:
Originally Posted by anakin
Tak na marginesie Solidarnosc pamiec o niej jest tak atutem Gdanska jak i hamulcem rozwoju. Wielu inwestorów z zagranicy pamieta o silnym ruchu zwiazkowym (jak latwo powstaja stereotypy) i nie kwapi sie do inwestowania w Gdansku...
Owszem, do tej pory panowal taki stereotyp. Tym niemniej od tego czasu zmienilo sie tyle, ze kazdy, kto sie interesuje gospodarka w naszym kraju wie, ze to juz jest nieaktualne. Bo niby czym sie obecnie rozni zwiazek zawodowy w Trojmiescie od tego we Wroclawiu, czy Katowicach? Odlozmy to stwierdzenie do lamusa i zakasajmy w koncu wszyscy razem w 3city rekawy po nowoczesne technologie i inwestycje, bo zostanie nam oblizywanie sie na widok innych, prezniej rozwijajacych sie regionow kraju.

Sorki za off-topic.
Old September 1st, 2005, 12:54 PM   #31
anakin
Registered User

Likes (Received): 7

Mnie nie chodzi o rzeczywista sile zwiazków zawodowych, ale o stereotyp jaki powstal. A ze stereotypami walczy sie neizmiernie trudno. Wydaje sie mi, ze stereotyp dzis po czesci szkodzi Gdanskowi. Oczywiscie ma on swoja chwalebna równiez strone, po prostu to sa dwie strony medalu...
anakin no está en línea   Reply With Quote
Old September 1st, 2005, 02:32 PM   #32
ChrisPL
Registered User

ChrisPL's Avatar

Likes (Received): 5050

Quote:
Mnie nie chodzi o rzeczywista sile zwiazków zawodowych, ale o stereotyp jaki powstal. A ze stereotypami walczy sie neizmiernie trudno. Wydaje sie mi, ze stereotyp dzis po czesci szkodzi Gdanskowi. Oczywiscie ma on swoja chwalebna równiez strone, po prostu to sa dwie strony medalu...
pokazmy im miejsce powstania Solidarnosci, a wlasciwie szczatki tego co tam bylo, a zmienia zdanie

Flickr | UrbFoto | Wykorzystanie moich zdjęć poza SSC => skontaktuj się ze mną
ChrisPL está en línea ahora   Reply With Quote
Old September 1st, 2005, 05:28 PM   #33
raste83
Registered User

Quote:
Nie wiem czy istnieje taki stereotyp. My?le, ze powazni inwestozy obserwuja sytuacjie w kraju i widza, ze jedynie zwiazkowcy ze slaska potrafia wyrwac sobie kase. Sytuacja polskich stoczni a zwlaszcza terazniejste postulaty zalogi z SG pokazuja, ze gdanska S nie jest groznym zwiazkiem zawodowym z absurdalnymi roszczaniami.
Old September 2nd, 2005, 02:07 AM   #34
Kubster
Future expert

Kubster's Avatar

Likes (Received): 41

Przepraszam bardzo, ale co to jest "stacja kolejki Srodmiescie"? Czy chodzi o nowa stacje SKM, a jesli tak to niby gdzie mialaby ona sie znajdowac?
Kubster no está en línea   Reply With Quote
Old September 2nd, 2005, 02:35 AM   #35
hal
Registered User

hal's Avatar

Likes (Received): 864

chyba gdzięś koło wiaduktu tylko nie wiem czy na tere który chce przykryć ING czy niżej

Last edited by hal; September 2nd, 2005 at 02:40 AM.
hal no está en línea   Reply With Quote
Old September 2nd, 2005, 01:12 PM   #36
raste83
Registered User

A co powiecie na now? lini? kolejki wschód- zachód z cz??ci? podziemn? pod centrum?
np. Uje?cisko-Che?m-Dworzec g?.-M?ode Miasto- Stocznia Ostr.-Port
Dzi? to nie realne ale w 2030 kiedy 700 ty?. Gda?sk b?dzie sercem bogatej i nowoczesnej 3 mln metropolii trójmiejskiej.....g?ówny port polski..... europejska dolina krzemowa..............
Old September 2nd, 2005, 01:41 PM   #37
emti
oj tam, oj tam

emti's Avatar

Likes (Received): 140

Quote:
Originally Posted by raste83
koncepcja zabudowy targu siennego ing
Dla chetnych polecam strone autorow tego opracowania - holenderskie biuro Mecanoo (legenda holenderskiej awangardy, wspoltworcy tego nieformalnego ruchu; jednym z zalozycieli Mecanoo byl Erick van Egeraat - autor m.in. ambasady Holandii w Warszawie).
obrazki i opis dostepny w sekcji internationaal.
www.mecanoo.com
emti no está en línea   Reply With Quote
Old September 4th, 2005, 02:21 PM   #38
raste83
Registered User

Quote:
Originally Posted by emti
Dla chetnych polecam strone autorow tego opracowania - holenderskie biuro Mecanoo (legenda holenderskiej awangardy, wspoltworcy tego nieformalnego ruchu; jednym z zalozycieli Mecanoo byl Erick van Egeraat - autor m.in. ambasady Holandii w Warszawie).
obrazki i opis dostepny w sekcji internationaal.
www.mecanoo.com
Bomba!!! Jeżeli ci ludzie będą projektować zabudowę targu siennego to będzie to najlepsz architektura nowoczesna w Gdańsku.
Natomiast z tego co wiem ten projekt będzie musiał być zmieniony bo jest nie zgodny z planem...i z tego też się ciesze bo tam są lepsze projekty.
Old September 4th, 2005, 02:35 PM   #39
raste83
Registered User

Przez ostatni tydzień pisałem z innych miast bo byłem na wakacjach. ( Kraków, Wrocław, Poznań). To są na prawde piękne miasta ale ja utwierdziłem sie w przekonaniu, że mi najbardziej podoba się Gdańsk.

W wyrzej wymienionych miastach jest układ centralny czyli City i do okoła nuda- domki bloki.... W Gdańsku jest Śródmieście, Dolne Miasto potem Stocznia, Jest Wrzeszcz, piękna Oliwa,... nawet blokowiska Zaspa-Przymoże są ciekawe przez bliskość morza. Do tego jeszcze wzgórza, forty, lasy....Prawie każda dzielnica jest wartościowa, niepodważalna i ma swój klimat, natomiast blokowiska w Krakowie są potworne. Poza tym oni sobie morza nie zbudują.

Jestem pod wrażeniem Krakowa, Wrocławia i Poznania ale moje miejsce jest w Gdańsku.
Old September 5th, 2005, 03:18 AM   #40
Kubster
Future expert

Kubster's Avatar

Likes (Received): 41

Quote:
Originally Posted by hal
chyba gdzięś koło wiaduktu tylko nie wiem czy na tere który chce przykryć ING czy niżej
Wszystko pieknie, ale przeciez SKMka konczy bieg w Gdansku Glownym. Tak wiec stacja Srodmiescie nie bylaby obslugiwana przez pociagi SKM, tylko przez zwykle osobowe z Tczewa, czy tak?
Kubster no está en línea   Reply With Quote

Reply

Tags
gdańsk, gdynia, pomorskie, pomorze, trójmiasto, wieżowce

Thread Tools
Rate This Thread
Rate This Thread:

Posting Rules