search the site
 daily menu » rate the banner | guess the city | one on oneforums map | privacy policy | DMCA | news magazine | posting guidelines

Go Back   SkyscraperCity > European Forums > Forum Polskich Wieżowców > Infrastruktura i Technologia > Infrastruktura drogowa

Infrastruktura drogowa Autostrady, trasy, tunele, estakady i mosty
» Ukończone » Petycje i akcje

Global Announcement

As a general reminder, please respect others and respect copyrights. Go here to familiarize yourself with our posting policy.

Reply

Thread Tools
Old July 10th, 2017, 08:46 PM   #3721
Roxven
Registered User

Likes (Received): 54

Nie wiem ile w tym prawdy, ale z nieoficjalnych źródeł wiem, że jest lekki "burdel" w projektach dotyczących odcinka Garwolin - Zakręt. Nie znam szczegółów ale znacząco opóźni się realizacja tego odcinka. Są ponoć dość poważne spory pomiędzy różnymi "instytucjami".

mceurytos liked this post
Roxven no está en línea   Reply With Quote

Sponsored Links
Old July 10th, 2017, 09:33 PM   #3722
Maximus2
Registered User

Likes (Received): 941

Powiem szczerze, że nic do tej pory nie było "słychać" że coś jest nie tak. Wprawdzie wcześniej "mówiło się" że na pewno pozwolenie będzie do końca czerwca. Teraz "mówi się" , że będzie to lipiec, ale czas pokaże....
Co do obwodnicy Kołbieli to tam jakieś małe problemy są przy projektowaniu.
Zespołu Opinii Przedsięwzięć Inwestycyjnych (ZOPI) miał do tej pory cały czas jakieś zastrzeżenia do projektu, przez to nie mogli w Urzędzie Wojewódzkim złożyć stosownych papierów na pozwolenie.
Maximus2 no está en línea   Reply With Quote
Old July 10th, 2017, 09:47 PM   #3723
Mariusz Cuch
Warsaw[S2][17][79]LNG/CNG

Mariusz Cuch's Avatar

Likes (Received): 230

Ryki, ul. Sadowa

Droga, która wg netu jest zamknięta, jest owszem, oznaczona znakami B-1 i płotkami, miejscowi zwalniąją, szykana i dalej gazu, zamiescowi się zatrzumują, konsternacja i też przejażdżają.
Na budowie nic się nie dzieje, na odhumusowanym pojawia się już trawa.

8466 x 1080 px (3,84MB)

Luki_SL, Van_Loosen, Darole, SRC_100 liked this post
Mariusz Cuch no está en línea   Reply With Quote
Old July 11th, 2017, 06:22 AM   #3724
e-micra
Registered User

Likes (Received): 360

Quote:
Originally Posted by Mariusz Cuch View Post
Droga, która wg netu jest zamknięta, jest owszem, oznaczona znakami B-1 i płotkami, miejscowi zwalniąją, szykana i dalej gazu, zamiescowi się zatrzumują, konsternacja i też przejażdżają.
Na budowie nic się nie dzieje, na odhumusowanym pojawia się już trawa.
Nie według "netu", ale według prawa - znaki na DK17 mówią wyraźnie, że Sadowa jest zamknięta i że są objazdy, a bezpośrednio w miejscu zamknięcia są właśnie znaki B-1.

Później jest zdziwienie, że pociąg jechał, choć tyle lat ktoś tędy jeździł i ignorował ostrzeżenia o przejeździe niestrzeżonym.
khan chce dobrze!
e-micra no está en línea   Reply With Quote
Old July 11th, 2017, 09:38 AM   #3725
abdank
Registered User

Likes (Received): 255

Quote:
Originally Posted by martifox View Post
Kolej pójdzie górą czy dołem w tamtym miejscu?
Będzie tak, jak teraz - kolej dołem, droga górą.

http://s17-kolbiel-garwolin.pl/opis-projektu

martifox liked this post
abdank no está en línea   Reply With Quote
Old July 11th, 2017, 04:30 PM   #3726
leniwiec3082
Registered User

leniwiec3082's Avatar

Likes (Received): 722

Quote:
Originally Posted by michael_siberia View Post
Mam takie pytanie co do tego wypadku z udziałem kilku aut: czy postawiono już zarzuty komuś z budowy za błoto na drodze?
Pytasz o to http://tvnwarszawa.tvn24.pl/informac...ra,236207.html ?
leniwiec3082 no está en línea   Reply With Quote
Old July 11th, 2017, 05:11 PM   #3727
Fafik 2
Pasjonat historii linii

Fafik 2's Avatar

Likes (Received): 1793

Dziękuję wszystkim za rady. Pojechałem nadwiślanką i było całkiem przyjemnie.
Old July 11th, 2017, 07:59 PM   #3728
AndyB66
Registered User

AndyB66's Avatar

Likes (Received): 4998

Quote:
Originally Posted by michael_siberia View Post
Mam takie pytanie co do tego wypadku z udziałem kilku aut: czy postawiono już zarzuty komuś z budowy za błoto na drodze?
Odpowiedź przynosi dzisiejszy Dziennik Wschodni:

Quote:
W karambolu na drodze nr 17 kilkanaście osób rannych. Kierowca z Ukrainy aresztowany

Do 10 lat więzienia za spowodowanie katastrofy w ruchu lądowym grozi obywatelowi Ukrainy, który w zeszłą środę doprowadził do karambolu na krajowej 17-stce. Mężczyzna został już zatrzymany. Na wniosek prokuratury, najbliższe trzy miesiące spędzi w areszcie.

Do karambolu doszło w środę w Anielowie w powiecie garwolińskim, na drodze krajowej nr 17. Obecnie prowadzone są tam prace przy budowie nowej drogi ekspresowej. Żeby umożliwić wyjazd pojazdów z budowy, ruch na trasie Lublin-Warszawa często jest w tym miejscu zatrzymywany. Tak stało się również feralnej środy, kiedy to nie wszyscy kierowcy zdołali zatrzymać się na czas.

Tym, który nie zdążył, był 31-letni Ukrainiec, kierowca ciężarowej scanii. Z impetem uderzył w tył zatrzymującego się przed nim busa i zepchnął go na kolejne pojazdy stojące na drodze: fiata ducato, vw passata, peugeota 407, seata ibizę i VW caddy. We wszystkich tych autach jechało 30 osób. 16 z nich zostało rannych i trafiło do szpitali w Garwolinie, Puławach i Mińsku Mazowieckim. Najciężej rannych Lotnicze Pogotowie Ratunkowe zabrało do Warszawy i Lublina. Pięć osób nadal jest szpitalach. Kierowcy scanii nic się nie stało. Podobnie, jak pozostali kierowcy, był trzeźwy.

Prokuratura Rejonowa w Garwolinie postawiła mu zarzut spowodowania katastrofy w ruchu lądowym, za co grozi do 10 lat więzienia.

– Ponadto, kierujący ciężarówką nie zastosował się znaków ograniczających prędkość do 50 km/h. Mężczyzna stracił prawo jazdy. Na wniosek prokuratury, najbliższe trzy miesiące spędzi w areszcie – informuje asp. szt. Marek Kapusta, rzecznik KPP w Garwolinie.

Mchl, kklisek liked this post
AndyB66 no está en línea   Reply With Quote
Old July 11th, 2017, 08:47 PM   #3729
Pawelos_wg
Registered User

Pawelos_wg's Avatar

Likes (Received): 28

EGarwoli.pl
Quote:
Kierowcy przekraczający prędkość ukarani
W sobotnie popołudnie policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Garwolinie, zatrzymali do kontroli drogowej kierujących, na drodze krajowej nr 17, którzy przekroczyli dopuszczalną prędkość. W związku z popełnionymi wykroczeniami, kierujący zostali ukarani za swoje postępowanie.

W sobotnie popołudnie policjanci z garwolińskiej drogówki, dokonywali kontroli prędkości w miejscowości Anielów w rejonie budowy drogi S17, gdzie 5 lipca doszło do katastrofy w ruchu lądowym. Mundurowi w niespełna kilkadziesiąt minut zatrzymali 7 kierowców, którzy nie stosowali się do znaków pionowych, dotyczących ograniczenia prędkości do 50 km./h. Rekordzista w tym miejscu podróżował z prędkością 111 km/h.

Seria wykroczeń jednego kierowcy
Dużą niespodzianką, dla policjantów okazał się 49-letni kierowca samochodu ciężarowego, który na początek przekroczył prędkość o 27 km/h. Policjanci podczas kontroli ujawnili, że przedsiębiorca podróżuje pojazdem bez wymaganych dokumentów w transporcie drogowym, uprawnień do kierowania pojazdem ciężarowym z przyczepą, nie posiada ubezpieczenia na ciągnik siodłowy, naczepę i nie korzysta z tachografu, który rejestruje czas pracy kierowcy. Policjanci ukarali kierowcę mandatami za popełnione wykroczenia. Natomiast za naruszenia w transporcie drogowym sporządzili dokumentację, która zostanie przekazana do Inspekcji Transportu Drogowego celem wszczęcia postępowania administracyjnego. Naruszenia w transporcie drogowym zagrożone są karą pieniężną w wymości kilkunastu tysięcy złotych.

– Przypominamy, że wraz ze wzrostem prędkości wydłuża się droga hamowania, a także zwiększa się odcinek drogi, jaką pokona pojazd, zanim kierowca zdąży zareagować. W przypadku wystąpienia zdarzenia drogowego, może być ono tragiczne w skutkach, jeśli nie dostosujemy prędkości oraz własnych umiejętności do warunków, z jakimi mamy do czynienia. Pamiętajmy, że na drodze nie jesteśmy sami! Nie stwarzajmy zagrożenia dla innych uczestników ruchu drogowego. Przestrzegajmy ustanowionych przepisów ruchu drogowego, aby każdy bezpiecznie dojechał do celu swojej podróży – apeluje asp. szt. Marek Kapusta, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Garwolinie.]

kudlaty1983, Mchl, wojtor, Toye, kklisek liked this post
Pawelos_wg no está en línea   Reply With Quote
Old July 11th, 2017, 09:48 PM   #3730
knight rider78
Registered User

Likes (Received): 20

Musieli zrobić "akcję" po karambolu.

A prawda jest taka, że na codzień tam ich w ogóle nie ma bo tylko by przeszkadzali.
Nie bez powodu wybrano sobotnie popołudnie.
knight rider78 no está en línea   Reply With Quote
Old July 11th, 2017, 10:20 PM   #3731
ardjan
Registered User

ardjan's Avatar

Likes (Received): 3128

Akurat policjantów widuję codziennie na budowanych odcinkach S17 do Warszawy, bo chętnie wykorzystują ograniczenia prędkości do 50, których prawie nikt z kierowców nie przestrzega
Old July 12th, 2017, 01:25 PM   #3732
e-micra
Registered User

Likes (Received): 360

Quote:
Originally Posted by ardjan View Post
Akurat policjantów widuję codziennie na budowanych odcinkach S17 do Warszawy, bo chętnie wykorzystują ograniczenia prędkości do 50, których prawie nikt z kierowców nie przestrzega
Bo ogromna część tej trasy ma większe ograniczenia niż w terenie zabudowanym, a nie da się jechać z prędkościami 50km/h tych długich odcinków. Co więcej - w nocy - powinni zostawiać tylko tam ograniczenia, gdzie rzeczywiście jest niebezpiecznie (te szykany, które zmniejszają szerokość jezdni i zmuszają do zjazdu na przeciwległy pas, który został też przesunięty). I wszędzie tam, gdzie nic się nie dzieje - ograniczenia 50km/h tylko dlatego że potencjalnie coś tu będzie robione, powodują, że są ignorowane.

To nie jest ulica miejska, gdzie było 70km/h i zmniejszyli do 50km/h, ale redukcja prawie o 50%. Jak to wygląda w praktyce - gdy zwolni się do prędkości dozwolonej to i policja długo nie wytrzymuje i wyprzedza.
khan chce dobrze!

Haveblue liked this post
e-micra no está en línea   Reply With Quote
Old July 12th, 2017, 02:05 PM   #3733
AndyB66
Registered User

AndyB66's Avatar

Likes (Received): 4998

Garwolin-Gończyce:

Nomen omen - ale wykop!

michalwajdyk, Luki_SL, Maximus2, Toye liked this post
AndyB66 no está en línea   Reply With Quote
Old July 12th, 2017, 04:48 PM   #3734
pawel.p87
Registered User

Likes (Received): 2

Od kilku miesięcy codziennie odpalam neta przeważnie w jednym celu, sprawdzić co nowego na budowie polskich dróg ze szczególnym naciskiem na jeden odcinek a mianowicie obwodnica Kołbieli w ciągu S17 i niestety codziennie spotyka mnie rozczarowanie bo tu nawet wniosek ZnRID nie wypłynął od wykonawcy.
Ponadto jakiś czas temu forumowicz Sławek sugerował aby podzielić wątek "siedemnastki" na dwa (tzn. W-wa - Garwolin i Garwolin - Kurów) i ja chciałbym się pod tym pomysłem podpisać. Doceniam ogromną pracę wszystkich relacjonujących budowę w kierunku Lublina ale uważam, że czasami tych fotek jest za dużo. Chodzi mi tu zwłaszcza o robienie kilku zdjęć tego samego miejsca tylko z trochę innej perspektywy lub innego kąta. Gdy za jakiś czas zaczną się jeszcze fotorelacje z odcinków bliżej Warszawy to już całkiem będzie ciężko o konkretną informację. Ale to tylko moje skromne zdanie, a co Wy na to?
pawel.p87 no está en línea   Reply With Quote
Old July 12th, 2017, 05:26 PM   #3735
wssk8
Registered User

wssk8's Avatar

Likes (Received): 780

zmień forum (taka luźna propozycja)

ardjan, michalwajdyk, piotrekc64, Toye liked this post
wssk8 está en línea ahora   Reply With Quote
Old July 12th, 2017, 05:28 PM   #3736
pancz
Registered User

Likes (Received): 191

jeszcze się okaże, że zanim ruszą z budową za Garwolinem to do Garwolina będziemy jeździć eSką

krejzol liked this post
pancz no está en línea   Reply With Quote
Old July 12th, 2017, 08:57 PM   #3737
KrisMK
Registered User

Likes (Received): 84

Quote:
Originally Posted by pawel.p87 View Post
Ponadto jakiś czas temu forumowicz Sławek sugerował aby podzielić wątek "siedemnastki" na dwa (tzn. W-wa - Garwolin i Garwolin - Kurów) i ja chciałbym się pod tym pomysłem podpisać.
Zrobiłem kiedyś 2 takie wątki i w ciągu kilku minut zostały one mi usunięte,twierdząc że nie jest potrzebne ich dzielenie.
KrisMK está en línea ahora   Reply With Quote
Old July 12th, 2017, 10:36 PM   #3738
Haveblue
Registered User

Haveblue's Avatar

Likes (Received): 2443

Quote:
Originally Posted by e-micra View Post
Bo ogromna część tej trasy ma większe ograniczenia niż w terenie zabudowanym, a nie da się jechać z prędkościami 50km/h tych długich odcinków. Co więcej - w nocy - powinni zostawiać tylko tam ograniczenia, gdzie rzeczywiście jest niebezpiecznie (te szykany, które zmniejszają szerokość jezdni i zmuszają do zjazdu na przeciwległy pas, który został też przesunięty). I wszędzie tam, gdzie nic się nie dzieje - ograniczenia 50km/h tylko dlatego że potencjalnie coś tu będzie robione, powodują, że są ignorowane.

To nie jest ulica miejska, gdzie było 70km/h i zmniejszyli do 50km/h, ale redukcja prawie o 50%. Jak to wygląda w praktyce - gdy zwolni się do prędkości dozwolonej to i policja długo nie wytrzymuje i wyprzedza.
Są dwa rozwiązania:
1. DW801
2. DK17, ale za to jazda nocą. Wczoraj jechałem po 23-ej i było naprawdę czysto. W Moszczance chyba jeszcze o tamtej porze jeździło sreberko, ale nie jestem pewien.
Haveblue no está en línea   Reply With Quote
Old July 13th, 2017, 05:51 AM   #3739
pancz
Registered User

Likes (Received): 191

a ja wolę trzecie: Lublin->Radom->Warszawa
Old July 13th, 2017, 07:45 AM   #3740
Haveblue
Registered User

Haveblue's Avatar

Likes (Received): 2443

Póki co jest to słaba alternatywa, bo nie dość, że nadkładasz drogi (około 40 km) to jeszcze jedzie się dłużej. Może kiedy drogowcy oddadzą II etap obwodnicy Puław do użytku to będzie lepiej, ale teraz nie jest.
Haveblue no está en línea   Reply With Quote

Reply

Tags
ekspresówka-s17, lubelskie, lublin, mazowieckie, s17, warszawa

Thread Tools

Posting Rules