search the site
 daily menu » rate the banner | guess the city | one on oneforums map | privacy policy | DMCA | news magazine | posting guidelines

Go Back   SkyscraperCity > European Forums > Forum Polskich Wieżowców > Infrastruktura i Technologia > Infrastruktura drogowa

Infrastruktura drogowa Autostrady, trasy, tunele, estakady i mosty
» Ukończone » Petycje i akcje

Global Announcement

As a general reminder, please respect others and respect copyrights. Go here to familiarize yourself with our posting policy.

Reply

Thread Tools
Old June 2nd, 2017, 10:57 PM   #4881
techno
Banana Republic of Poland

techno's Avatar

Likes (Received): 1813

Ta środkowa jezdnia to dla kamikaze
techno no está en línea   Reply With Quote

Sponsored Links
Old June 2nd, 2017, 11:37 PM   #4882
banan2007
Registered User

banan2007's Avatar

Likes (Received): 74

Quote:
Originally Posted by borba0 View Post
Jeżeli jest gdzieś wątek o samej S3, to proszę o przeniesienie postu tam, ale dziś po godzinie 14 na drodze ze Świnoujścia do Szczecina (na jednojezdniowym odcinku, na którym zdaje się jest pomiar kamer) firma PRD Nowogard (tak mi się wydaje, że to ich sprzęt tam stał) wycinała na pasie do Szczecina fragmenty jezdni (uszkodzone? zużyte?) i kładła od razu nowe. Oczywiście korek w stronę Świnoujścia megaolbrzymi, tym bardziej, że sterowany nie światłami (które chyba nie chciały działać) tylko przez "kierowaczy ruchu". Średnio inteligentne w piątek.
Oj.. stałem w tym korku o 16:00 i myślałem to samo. Serio? W piątek? Takie roboty? Korek zaczynał się od pierwszego zjazdu na Przybiernów (od strony Ś-cia) aż do prawie samych Ostromic
banan2007 no está en línea   Reply With Quote
Old June 3rd, 2017, 11:24 AM   #4883
Fenel
PL ZSW

Fenel's Avatar

Likes (Received): 615

@up Polecam wtedy jechać przez Stepnice, z czego wczoraj skorzystałem. Droga puściutka, czasowo wyszło około 10 minut dłużej niż przez S3. Gorzej to wygląda w pełnym sezonie, rok temu w lato był duży ruch, ale lepsze to niż stać godzinę w korku na obwodnicy Troszyna czy jak wczoraj w Brzozowie.
Fenel no está en línea   Reply With Quote
Old June 3rd, 2017, 12:40 PM   #4884
SRC_100
Registered User

SRC_100's Avatar

Likes (Received): 2988

Quote:
Originally Posted by MarekGawryl View Post

Dziwne porównanie drogi ekspresowej, która prowadzona jest na odludziu do osiedli. Każda ważna aorta komunikacyjna powinna być budowana z zapasem 3x3 (co najmniej 3x3).
Na co trzecia jezdnia z trzema pasami? poza tym twój wpis to herezja
SRC_100 no está en línea   Reply With Quote
Old June 3rd, 2017, 03:06 PM   #4885
artur03061982
Registered User

artur03061982's Avatar

Likes (Received): 197

Quote:
Originally Posted by pmaciej7 View Post
Tak biegnie obecna DK3. Ten rysunek to kolejny dowód, że niebieski wariant jest po to, aby tylko był. Przecież nikt nie będzie rozwalał estakady, którątak pracowicie fotografował kiedyś JacYk.

Przyzwyczajajcie się do myśli o wariancie zielonym (czyli 1.), tu pokrywającym się z pomarańczowym.
Jeśli wybiorą wariant zielony (na estakadzie pomarańczowy), to co zrobią z leśniczówką? Wydaje mi się, że tam jest zbyt ciasno, żeby mogła ocaleć.
artur03061982 no está en línea   Reply With Quote
Old June 3rd, 2017, 03:19 PM   #4886
jerzu007
Registered User

jerzu007's Avatar

Likes (Received): 195

Obecnie droga ekspresowa między Świnoujściem a Troszynem powinna być budowana jako 1x2 z rezerwą pod drugi pas.

Nie widzę najmniejszego sensu już teraz budowanie na tym odcinku przekroju 2x2 i wyburzanie nowych wiaduktów w Troszynie.
jerzu007 no está en línea   Reply With Quote
Old June 3rd, 2017, 08:03 PM   #4887
bolim
Registered User

Likes (Received): 10

Quote:
Originally Posted by jerzu007 View Post

Obecnie droga ekspresowa między Świnoujściem a Troszynem powinna być budowana jako 1x2 z rezerwą pod drugi pas.

Nie widzę najmniejszego sensu już teraz budowanie na tym odcinku przekroju 2x2 i wyburzanie nowych wiaduktów w Troszynie.
A jeździsz tą drogą często że takie bzdury opowiadasz? Szkoda przytaczać argumenty typu wzrost ruchu na tym odcinku o prawie 30% w przeciągu 5 lat.

Fenel, MarekGawryl liked this post
bolim no está en línea   Reply With Quote
Old June 3rd, 2017, 08:41 PM   #4888
Milamber
Registered User

Milamber's Avatar

Likes (Received): 919

Ja jezdze. I nigdy nie było korka od Troszyna na północ.
Milamber no está en línea   Reply With Quote
Old June 3rd, 2017, 09:23 PM   #4889
borba0
Registered User

borba0's Avatar

Likes (Received): 2272

to zaiste rzadko tamtędy jeździsz
borba0 no está en línea   Reply With Quote
Old June 3rd, 2017, 09:35 PM   #4890
bolim
Registered User

Likes (Received): 10

Quote:
Originally Posted by Milamber View Post
Ja jezdze. I nigdy nie było korka od Troszyna na pĆ³łnoc.
Masz rację korka nie było ale wzrost ruchu jest o wiele wyższy niż na innych odcinkach. I będzie dalej rĆ³sł o wiele szybciej niż na innych odcinkach w związku z dużym wzrostem przewozĆ³w do Skandynawii. Po wybudowaniu całej s3 wraz z ekspresową w Czechach będzie o kilka tysięcy pojazdĆ³w więcej. Poza tym budowa tunelu w Świnoujściu spowoduje lawinowy wzrost turystĆ³w jedno i dwudniowych ktĆ³rzy omijają dzisiaj Świnoujście przez promy. Nie wspominając o porcie kontenerowym na ktĆ³ry się PIS uparł i go wybuduje. Według analiz ma to być kolejne przynajmniej tysiąc TirĆ³w dziennie. Jeżdżę tą drogą 3 razytygodniowo od 10 lat. Kilka lat temu faktycznie 2x2 nie było potrzebne, można było spokojnie wyprzedzić marudera. Teraz nawet w weekendy często można wyprzedzić dopiero na obwodnicy ParłĆ³wka.

borba0, Fenel liked this post
bolim no está en línea   Reply With Quote
Old June 3rd, 2017, 11:05 PM   #4891
krzys78
Zrób mi selfie

krzys78's Avatar

Likes (Received): 626

A ja jeżdżę często, bo często pływam promami na trasie Świnoujście-Ystad lub Świnoujście-Trelleborg i to co czasem się dzieje to jest chore. Ja wiem, że ludziom z drugiego końca kraju się bardzo śpieszy do domu, ale wyprzedzanie na trzeciego jest tam normą. Wyprzedzanie przed zakrętami? Też. Raz na węźle Międzyzdroje byłem zmuszony zajechać drogę autu skręcającemu na Międzyzdroje, bo od strony Świnoujścia dość szybko jechał jakiś szaleniec nie swoim pasem. Innym razem byłem zmuszony hamować dość ostro. Ten za mną dał radę ciut zjeżdżając na awaryjny. Kolejny uciekł do osi jezdni. Niestety trzeci za mną wjechał mu już w tył, a w niego kolejny. Wszystko widziałem w lusterku. Ta droga to patologia. Tam ciągle powinny jeździć nieoznakowane i wyłapywać. I mam tą wątpliwą przyjemność, jeździć tą drogą przez cały rok. Dwa duże promy wpływające wieczorem, w tym samym czasie do Świnoujścia + wieczorny powrót z nad morza latem to jest katastrofa. No, ale przecież średnia na dobę nie wskazuje na potrzebę. Za to w Troszynie ilość aut się zmienia diametralnie że aż jest tam uzasadniona "autostrada". Może i od Kamienia kilka aut przybędzie, jednak na Płoty też te auta uciekają.

artmin liked this post
krzys78 no está en línea   Reply With Quote
Old June 3rd, 2017, 11:36 PM   #4892
pmaciej7
Cooperator Veritatis

pmaciej7's Avatar

Quote:
Originally Posted by bialy111 View Post
A ponoć najbardziej prawdopodobny jest wariant 4.

Quote:
Zarówno architekci, jak i przedstawiciel GDDKiA przyznali, że istnieją 4 warianty przebiegu S3. Jednak zaznaczyli, że najbardziej optymalnym jest wariant nr 4.

- Odcinek od Świnoujścia do węzła w Troszynie zamknie całą S3 – powiedział zastępca dyrektora szczecińskiego oddziału GDDKiA Mariusz Mierzwa.

- Analizy ruchu wykazały, że 4 wariant zapewni bardzo dobrą przepustowość do 2040 – 2045 roku, a dobrą do 2055 roku – mówił z kolei architekt z Pracowni Dróg i Mostów w Szczecinie, która przygotowała projekt.
Dokładnie taką samą przepustowość zapewnią warianty 1, 2 i 3. I każdy inny 2x2.

Wariant 4 jest ze wszystkich najdroższy i najbardziej skomplikowany. Więc jeśli Gdaka i minister mówią, że za 3 miesiące ma być ogłoszony przetarg ZiZ na ten odcinek, to dla mnie, mającego świeżo w pamięci historię z S14, są to bzdety.

Edit:
Zresztą przetarg można ogłosić, tylko trzeba go jeszcze rozstrzygnąć.

Na forum istnieją wątki ogólne:
Dlaczego skasowano mojego posta w dziale drogowym ->
Ogłoszono program budowy dróg ->
Odwołano ministra ->
Nie zaśmiecaj takimi sprawami wątków dotyczących poszczególnych inwestycji.

Naprawdę ważne informacje do zamkniętych wątków można dodać (w dokładnie taki sposób).

michael_siberia liked this post

Last edited by pmaciej7; June 4th, 2017 at 01:26 PM.
pmaciej7 no está en línea   Reply With Quote
Old June 4th, 2017, 10:50 AM   #4893
krzys78
Zrób mi selfie

krzys78's Avatar

Likes (Received): 626

Zgodnie z tytułem wątku, zbriguj ministra za ten bełkot
krzys78 no está en línea   Reply With Quote
Old June 4th, 2017, 01:37 PM   #4894
jerzu007
Registered User

jerzu007's Avatar

Likes (Received): 195

Quote:
Originally Posted by bolim View Post
A jeździsz tą drogą często że takie bzdury opowiadasz? Szkoda przytaczać argumenty typu wzrost ruchu na tym odcinku o prawie 30% w przeciągu 5 lat.
Szanuj się. Jesteś młody stażem na tym forum, wiec odczytają moją odpowiedź jako żółtą kartkę. Tutaj dyskutujemy na argumenty, pyskówki od persona zostaw we własnej kieszeni.

Quote:
Originally Posted by bolim View Post
Masz rację korka nie było ale wzrost ruchu jest o wiele wyższy niż na innych odcinkach. I będzie dalej rĆ³sł o wiele szybciej niż na innych odcinkach w związku z dużym wzrostem przewozĆ³w do Skandynawii. Po wybudowaniu całej s3 wraz z ekspresową w Czechach będzie o kilka tysięcy pojazdĆ³w więcej. Poza tym budowa tunelu w Świnoujściu spowoduje lawinowy wzrost turystĆ³w jedno i dwudniowych ktĆ³rzy omijają dzisiaj Świnoujście przez promy. Nie wspominając o porcie kontenerowym na ktĆ³ry się PIS uparł i go wybuduje. Według analiz ma to być kolejne przynajmniej tysiąc TirĆ³w dziennie. Jeżdżę tą drogą 3 razytygodniowo od 10 lat. Kilka lat temu faktycznie 2x2 nie było potrzebne, można było spokojnie wyprzedzić marudera. Teraz nawet w weekendy często można wyprzedzić dopiero na obwodnicy ParłĆ³wka.
Przyznałeś, że korków nie ma. Więcej aut to i większy ruch się zrobił.
Moim postulatem nie jest 1x2 na wieki wieków. Tylko na najbliższe 5-10 lat. Dlatego optuję za budową teraz 1x2 od razu z rezerwą pod 2x2.

Quote:
Originally Posted by krzys78 View Post
A ja jeżdżę często, bo często pływam promami na trasie Świnoujście-Ystad lub Świnoujście-Trelleborg i to co czasem się dzieje to jest chore. Ja wiem, że ludziom z drugiego końca kraju się bardzo śpieszy do domu, ale wyprzedzanie na trzeciego jest tam normą. Wyprzedzanie przed zakrętami? Też. Raz na węźle Międzyzdroje byłem zmuszony zajechać drogę autu skręcającemu na Międzyzdroje, bo od strony Świnoujścia dość szybko jechał jakiś szaleniec nie swoim pasem. Innym razem byłem zmuszony hamować dość ostro. Ten za mną dał radę ciut zjeżdżając na awaryjny. Kolejny uciekł do osi jezdni. Niestety trzeci za mną wjechał mu już w tył, a w niego kolejny. Wszystko widziałem w lusterku. Ta droga to patologia. Tam ciągle powinny jeździć nieoznakowane i wyłapywać. I mam tą wątpliwą przyjemność, jeździć tą drogą przez cały rok. Dwa duże promy wpływające wieczorem, w tym samym czasie do Świnoujścia + wieczorny powrót z nad morza latem to jest katastrofa. No, ale przecież średnia na dobę nie wskazuje na potrzebę. Za to w Troszynie ilość aut się zmienia diametralnie że aż jest tam uzasadniona "autostrada". Może i od Kamienia kilka aut przybędzie, jednak na Płoty też te auta uciekają.
Podobnie było wcześniej na odcinku Goleniów-Babigoszcz. Odcinkowy pomiar prędkości w zupełności ostudził zapały agresywnym kierowcom na drodze.
Teraz każdy jedzie 80-90 km/h i nikt nie ma powodów aby wyprzedzać
(albo inaczej boją się wyprzedzać bo szybsza jazda niż dozwolone 90 km/h może skutkować słonym mandatem)
jerzu007 no está en línea   Reply With Quote
Old June 4th, 2017, 02:38 PM   #4895
borba0
Registered User

borba0's Avatar

Likes (Received): 2272

Quote:
Originally Posted by jerzu007 View Post
Odcinkowy pomiar prędkości w zupełności ostudził zapały agresywnym kierowcom na drodze.
Teraz każdy jedzie 80-90 km/h i nikt nie ma powodów aby wyprzedzać
(albo inaczej boją się wyprzedzać bo szybsza jazda niż dozwolone 90 km/h może skutkować słonym mandatem)
Zazwyczaj, ale nie zawsze. W ciągu ostatnich dwóch tygodni, jeżdżąc do i z Świnoujścia przynajmniej kilkanaście razy byłem świadkiem, jak się komuś w główce poprzestawiało i nawet świadomość istnienia odcinkowego pomiaru prędkości nie powstrzymywała od wiadomo jakich zachowań. I nie, nie byli to wyłącznie przedstawiciele handlowi czy turyści. Ba! Powiedziałbym, że większość, to lokalni lokalsi.
borba0 no está en línea   Reply With Quote
Old June 4th, 2017, 03:34 PM   #4896
JacYk
Local Patriot

JacYk's Avatar

Likes (Received): 13692

Łatanie nawierzchni DK3, między Ostromicami, a Brzozowem (PRD Nowogard).

Quote:
Originally Posted by banan2007 View Post
Oj.. stałem w tym korku o 16:00 i myślałem to samo. Serio? W piątek? Takie roboty? Korek zaczynał się od pierwszego zjazdu na Przybiernów (od strony Ś-cia) aż do prawie samych Ostromic
02.02.2017 r.

Oj, ja również sobie w piątek postałem w tym koreczku.

Koniec.
Jeremy Clarkson
---------------------------------------------------------------------------------

Luki_SL, Birdmanek1985, borba0, Dolcio, Miły and 9 others liked this post
JacYk no está en línea   Reply With Quote
Old June 5th, 2017, 07:45 AM   #4897
MarekGawryl
Registered User

Likes (Received): 8

Quote:
Originally Posted by SRC_100 View Post
2x3 mój błąd
MarekGawryl no está en línea   Reply With Quote
Old June 5th, 2017, 07:49 AM   #4898
MarekGawryl
Registered User

Likes (Received): 8

Quote:
Originally Posted by SRC_100 View Post
Dlaczego herezja? I co ona ma oznaczać?
MarekGawryl no está en línea   Reply With Quote
Old June 5th, 2017, 08:32 AM   #4899
Saddam01
Registered User

Likes (Received): 160

Też często jeździłem do Międzyzdrojów o różnych porach dnia i mogę powiedzieć, że generalnie to największy zawsze problem był jak się trafiło na szereg pojazdów jadących z promu. W innych porach już droga do S-ki nad Goleniowem nie była taka zła.

Zastanawiając się jaką drogę wybudować myślę, że nie do końca należy kierować się ruchem weekendowym czy wakacyjnym bo wiadomo, że choćbyśmy postawili drogę 2x3 to i tak ruch w pewnym momencie będzie się korkował. To jest po prostu taka naturalna kolej rzeczy.
Saddam01 no está en línea   Reply With Quote
Old June 5th, 2017, 11:24 AM   #4900
Dolcio
Registered User

Dolcio's Avatar

Likes (Received): 888

Zmieniając trochę temat.

Czy są jakiekolwiek plany przebudowy węzła Goleniów
o tutaj:https://goo.gl/maps/LXTGFqBUC3K2

Jezdnia pasa włączenia jest bardzo krótka i ciasna. Bardzo często dochodzi do dość niebezpiecznych sytuacji. Czy nie dało by rady łącznicy przenieść za wiadukt?
lub uważam że powinno być ograniczenie do 100 km.
Dolcio no está en línea   Reply With Quote

Reply

Tags
świnoujście, droga ekspresowa, drogi, ekspresówka-s3, obwodnica, s-3, szczecin, zachodniopomorskie

Thread Tools

Posting Rules