search the site
 daily menu » rate the banner | guess the city | one on oneforums map | privacy policy | DMCA | news magazine | posting guidelines

Go Back   SkyscraperCity > European Forums > Forum Polskich Wieżowców > Infrastruktura i Technologia > Infrastruktura drogowa

Infrastruktura drogowa Autostrady, trasy, tunele, estakady i mosty
» Ukończone » Petycje i akcje

Global Announcement

As a general reminder, please respect others and respect copyrights. Go here to familiarize yourself with our posting policy.

Reply

Thread Tools
Old June 5th, 2017, 12:11 PM   #4901
jerzu007
Registered User

jerzu007's Avatar

Likes (Received): 182

Quote:
Originally Posted by Dolcio View Post
Zmieniając trochę temat.

Czy są jakiekolwiek plany przebudowy węzła Goleniów
o tutaj:https://goo.gl/maps/LXTGFqBUC3K2

Jezdnia pasa włączenia jest bardzo krótka i ciasna. Bardzo często dochodzi do dość niebezpiecznych sytuacji. Czy nie dało by rady łącznicy przenieść za wiadukt?
lub uważam że powinno być ograniczenie do 100 km.
Też miałem podobne pytanie zadać. Jedno sprostowanie pas włączenia wcale nie jest tam "bardzo krótki" - jego długość jest odpowiednia.
Chodzi więc o coś innego.

PIERWSZA SPRAWA:- Ludzie.
Niektórych nic nie nauczy (może mandaty?), że pas włączenia jest po to długi aby na nim można było się rozpędzić a nie od razu z niego wjeżdżać na główny, prawy pas ruchu.

DRUGA SPRAWA:- Ukształtowanie terenu - podjazd.
Tak się złożyło, że cały pas włączenia jest pod górę co utrudnia
(samochodom ciężarowym w szczególności) właściwe rozpędzenie się na nim aby później płynnie włączyć się do ruchu.

TRZECIA SPRAWA:- Szerokość pasa włączenia.
Generalnie tragedii nie ma ale idealnie też nie jest.
Pas jest węższy niż powinien być. Może ktoś poda ile ma cm naprawdę? Mnie się wydaje, że został "wydzielony" z pasa awaryjnego która ma 2,5 metra.
Część osób czuje się nieswojo jadąc pod górkę węższym pasem i w związku z tym zbyt szybko chce włączyć się do ruchu.

Kombinacja tych trzech spraw i mamy to, co mamy.
jerzu007 no está en línea   Reply With Quote

Sponsored Links
Old June 5th, 2017, 01:33 PM   #4902
Kemo
Registered User

Likes (Received): 15447

Trzeba by się dowiedzieć, jaki będzie zakres prac na wiadukcie i węźle, bo przecież trwa przetarg na "przebudowę" tego odcinka S3.
Kemo no está en línea   Reply With Quote
Old June 5th, 2017, 01:41 PM   #4903
Dolcio
Registered User

Dolcio's Avatar

Likes (Received): 866

Przebudowa nie obejmuje tego wiaduktu.
Dolcio no está en línea   Reply With Quote
Old June 5th, 2017, 01:51 PM   #4904
artur03061982
Registered User

artur03061982's Avatar

Likes (Received): 154

Przenieść tą łącznicę za wiadukt też nie bardzo się da, bo tam przecież jest linia kolejowa.
artur03061982 no está en línea   Reply With Quote
Old June 5th, 2017, 01:52 PM   #4905
pentaq
Registered User

Likes (Received): 516

Jedynie przeciągnąć w stronę Świnoujścia
pentaq no está en línea   Reply With Quote
Old June 6th, 2017, 07:47 AM   #4906
pmaciej7
Cooperator Veritatis

pmaciej7's Avatar

Miałem sen...

Na forum istnieją wątki ogólne:
Dlaczego skasowano mojego posta w dziale drogowym ->
Ogłoszono program budowy dróg ->
Odwołano ministra ->
Nie zaśmiecaj takimi sprawami wątków dotyczących poszczególnych inwestycji.

Naprawdę ważne informacje do zamkniętych wątków można dodać (w dokładnie taki sposób).
pmaciej7 no está en línea   Reply With Quote
Old June 6th, 2017, 09:04 AM   #4907
Luki_SL
Moderator

Luki_SL's Avatar

Likes (Received): 14553

Oczywiście zakładamy, że nie wypisujemy wszystkich "kurortów"
Old June 6th, 2017, 10:30 AM   #4908
Milamber
Registered User

Milamber's Avatar

Likes (Received): 889

Jest MOC. Co tam taki Sopot Może nam skoczyć. Ot co.

Ja bym powiększył. Prawa o Pogorzelicę, lewa o Świnoujście no bo jak to tak bez....

MarekGawryl, OdraZoo liked this post
Milamber no está en línea   Reply With Quote
Old June 6th, 2017, 10:48 AM   #4909
pmaciej7
Cooperator Veritatis

pmaciej7's Avatar

Świnoujście jest na zielonej tablicy.

Do Sopotu tłumy z południa Polski to chyba pojadą po A1, a nach Zoppot, to w kierunku nach Danzig.

Do Pogorzelicy i tak trzeba przejechać przez Niechorze.

Ogólnie dobór miejscowości jest taki: gminne (Międzyzdroje, Rewal, Dziwnów, Kamień Pomorski, Kołobrzeg), kierunkowe (Mrzeżyno dla DW109), a Pobierowo jest kierunekowe w bok od DW107, poza tym chodzi o rozdzielenie ruchu na wybrzeże rewalskie na dwa szlaki, żeby odciążyć S3/DW107.

Milamber, Bobbomil liked this post
pmaciej7 no está en línea   Reply With Quote
Old June 8th, 2017, 08:12 AM   #4910
MarekGawryl
Registered User

Likes (Received): 8

Cool

Quote:
Originally Posted by Krzychow View Post
Rozumiem, że to piszesz w formie żartu, bo piątunio ? Ile dróg by nie powstało, gdybyś Ty rządził i wszędzie zamiast tłuc nowe kilometry byśmy robili zapas na (co najmniej) 3 pasy ruchu, a pewnie tam gdzie są trzy to 4 albo 5...
Chodziło mi jedynie o to, że każda główna trasa komunikacyjna w PL powinna być budowana z myślą o rozbudowie jak A1, A2, S3, A4. Chodzi o zapewnienie rezerwy (czy to w decyzjach administracyjnych czy w wykupie działek) nawet na 100 lat jak są ku temu przesłanki. Rozumiemy się? Błąd 3x3 to faktycznie przez piątunio , oczywiście, że 2x3. Za 10-20 lat wspomnisz 2x3 i znowu będzie bujanie się z decyzjami, z WPN itp. itd.

P.S.: wloty/ wyloty do odpowiednich aglomeracji powinny mieć rezerwę na 5-6 pasów w jedną stronę.

fright liked this post
MarekGawryl no está en línea   Reply With Quote
Old June 8th, 2017, 09:02 AM   #4911
Dolcio
Registered User

Dolcio's Avatar

Likes (Received): 866

Quote:
Originally Posted by MarekGawryl View Post
Chodziło mi jedynie o to, że każda główna trasa komunikacyjna w PL powinna być budowana z myślą o rozbudowie jak A1, A2, S3, A4. Chodzi o zapewnienie rezerwy (czy to w decyzjach administracyjnych czy w wykupie działek) nawet na 100 lat jak są ku temu przesłanki. Rozumiemy się? Błąd 3x3 to faktycznie przez piątunio , oczywiście, że 2x3. Za 10-20 lat wspomnisz 2x3 i znowu będzie bujanie się z decyzjami, z WPN itp. itd.

P.S.: wloty/ wyloty do odpowiednich aglomeracji powinny mieć rezerwę na 5-6 pasów w jedną stronę.
\ :O

coś w tym stylu? :

MarekGawryl liked this post
Dolcio no está en línea   Reply With Quote
Old June 8th, 2017, 09:12 AM   #4912
SRC_100
Registered User

SRC_100's Avatar

Likes (Received): 2893

Quote:
Za 10-20 lat wspomnisz 2x3 i znowu będzie bujanie się z decyzjami, z WPN itp. itd.
Nikt niczego nie wspomni, bo nie będzie czego wspominać.

Quote:
Czemu tak mało? W Teksasie mają po 16 pasów, równajmy do najlepszych
SRC_100 está en línea ahora   Reply With Quote
Old June 8th, 2017, 10:11 AM   #4913
MarekGawryl
Registered User

Wink

Quote:
Originally Posted by SRC_100 View Post
Nikt niczego nie wspomni, bo nie będzie czego wspominać.

Czemu tak mało? W Teksasie mają po 16 pasów, równajmy do najlepszych
Widzę, że słabo z perspektywicznym myśleniem i zrozumieniem otaczającej rzeczywistości. Czytanie ze zrozumieniem też problematyczne.

REZERWA (rozwojowa) jeżeli się zastanawiasz w tym momencie jaki rozwój jaka rezerwa to nie warto podejmować z Tobą dyskusji jakiejkolwiek na powyższy temat bo się po prostu nie znasz

Najprostszy i najgłupszy przykład do waszej prześmiewczej "kontry" - Troszyn, wiadukt 1x2.

Warszawa za jakiś czas będzie się korkować na wlotach i wylotach.

Chciałem tylko zwrócić uwagę na problem braku wyobraźni i racjonalnego myślenia w Polsce czego SRC_100 jesteś najwidoczniej perfidnym przykładem. A może po prostu jesteś przykładem typu "tu i teraz jest ważne"

P.S. życzę pragmatyzmu w czasie dorastania

Old June 8th, 2017, 10:33 AM   #4914
Hyper
Pobierowo jest OK!

Hyper's Avatar

Likes (Received): 4097

Quote:
Originally Posted by pmaciej7 View Post
Ogólnie dobór miejscowości jest taki: gminne (Międzyzdroje, Rewal, Dziwnów, Kamień Pomorski, Kołobrzeg), kierunkowe (Mrzeżyno dla DW109), a Pobierowo jest kierunekowe w bok od DW107, poza tym chodzi o rozdzielenie ruchu na wybrzeże rewalskie na dwa szlaki, żeby odciążyć S3/DW107.
Dokładnie tak, na rondzie w Dziwnówku jest ten biały znak z plażą w kierunku Pobierowa i Dziwnowa na DW102.
Hyper no está en línea   Reply With Quote
Old June 8th, 2017, 11:56 AM   #4915
SRC_100
Registered User

SRC_100's Avatar

Likes (Received): 2893

Quote:
Widzę, że słabo z perspektywicznym myśleniem i zrozumieniem otaczającej rzeczywistości. Czytanie ze zrozumieniem też problematyczne.

REZERWA (rozwojowa) jeżeli się zastanawiasz w tym momencie jaki rozwój jaka rezerwa to nie warto podejmować z Tobą dyskusji jakiejkolwiek na powyższy temat bo się po prostu nie znasz

Najprostszy i najgłupszy przykład do waszej prześmiewczej "kontry" - Troszyn, wiadukt 1x2.

Warszawa za jakiś czas będzie się korkować na wlotach i wylotach.

Chciałem tylko zwrócić uwagę na problem braku wyobraźni i racjonalnego myślenia w Polsce czego SRC_100 jesteś najwidoczniej perfidnym przykładem. A może po prostu jesteś przykładem typu "tu i teraz jest ważne"

P.S. życzę pragmatyzmu w czasie dorastania

Primo: na tym forum nie obraża się adwersarzy. Jeżeli chcesz hejtować, musisz poszukać inne forum, np. niezalezna.pl. Twoje wycieczki ad persona są zdecydowanie nie na miejscu. Nie znasz mnie, nie wiesz ile mam lat, a piszesz coś o dorastaniu, sam zachowując się niedojrzale

Secundo: doskonale zrozumiałem co chciałeś przekazać. Właśnie ze względu na moje racjonalne podejście do tematu i zdobytą w tym aspekcie wiedzę, zapewniam szanownego, że od węzła Goleniów na drodze S3 nie będzie nigdy potrzebny przekrój 2x3... nigdy ŚRD nie wzrośnie do takiego poziomu, aby uzasadniał budowę trzeciego pasa, za mała gęstość zaludnienia. Tylko nie pisz mi o mitycznym tranzycie, wielokrotnie obalano tezy o wielkim wpływie tranzytu na ŚDR (5-20% ŚDR na danej drodze). Dlatego w zupełności wystarczy przekrój 2x2. Jedynie gdzie rozważałbym rezerwę to na wspólnym przebiegu A6/S6/S3 od węzła Klucz do węzła Goleniów Północ, ale i tak mam wątpliwości czy jest potrzebna (na większości tego odcinka nie ma rezerwy).
Wiadukty na obw. Troszyna to nie żaden przykład, każdy z nas zdaję sobie sprawę, że ten przypadek był nie do końca przemyślany, a na nowo wybudowanych wlotach i wylotach z W-wy masz przekroje 2x3 lub 2x4.
SRC_100 está en línea ahora   Reply With Quote
Old June 8th, 2017, 12:41 PM   #4916
MarekGawryl
Registered User

Quote:
Originally Posted by SRC_100 View Post
Primo: na tym forum nie obraża się adwersarzy. Jeżeli chcesz hejtować, musisz poszukać inne forum, np. niezalezna.pl. Twoje wycieczki ad persona są zdecydowanie nie na miejscu. Nie znasz mnie, nie wiesz ile mam lat, a piszesz coś o dorastaniu, sam zachowując się niedojrzale

Secundo: doskonale zrozumiałem co chciałeś przekazać. Właśnie ze względu na moje racjonalne podejście do tematu i zdobytą w tym aspekcie wiedzę, zapewniam szanownego, że od węzła Goleniów na drodze S3 nie będzie nigdy potrzebny przekrój 2x3... nigdy ŚRD nie wzrośnie do takiego poziomu, aby uzasadniał budowę trzeciego pasa, za mała gęstość zaludnienia. Tylko nie pisz mi o mitycznym tranzycie, wielokrotnie obalano tezy o wielkim wpływie tranzytu na ŚDR (5-20% ŚDR na danej drodze). Dlatego w zupełności wystarczy przekrój 2x2. Jedynie gdzie rozważałbym rezerwę to na wspólnym przebiegu A6/S6/S3 od węzła Klucz do węzła Goleniów Północ, ale i tak mam wątpliwości czy jest potrzebna (na większości tego odcinka nie ma rezerwy).
Wiadukty na obw. Troszyna to nie żaden przykład, każdy z nas zdaję sobie sprawę, że ten przypadek był nie do końca przemyślany, a na nowo wybudowanych wlotach i wylotach z W-wy masz przekroje 2x3 lub 2x4.
Spiszmy protokół niezgodności

Ja tam bym zrobił rezerwę jeszcze na drugą rurę tunelu co się wiąże z przeprojektowaniem dojazdów itp itd.

Pozdrawiam szanownego
Old June 8th, 2017, 01:58 PM   #4917
techno
Banana Republic of Poland

techno's Avatar

Likes (Received): 1783

Quote:
Spiszmy protokół niezgodności

Ja tam bym zrobił rezerwę jeszcze na drugą rurę tunelu co się wiąże z przeprojektowaniem dojazdów itp itd.

Pozdrawiam szanownego
W wątku dot. S3 do Lubawki pozwoliłem sobie na taki komentarz odnośnie radosnego poszerzania dróg:

Quote:
Originally Posted by techno View Post
Tym bardziej, że za 50 lat nie będzie samochodów bez DPF-ów/GPF-ów, czyli dzieci Januszy i Grażyn raczej będą korzystać z transportu publicznego
Prawda jest taka, że w globalnych rozrachunku ruch pojazdów indywidualnych będzie maleć, z uwagi na m.in. działania prowadzone przez Komisję Europejską (np. konieczność montowania DPF/GPF w samochodach osobowych). Diesel w ciągu najbliższych 10-15 lat przestanie istnieć jako rodzaj napędu dla samochodów osobowych, benzyna może jeszcze trochę dłużej się utrzyma, a wyposażenie w narzędzia prawne SKP odnośnie kontroli poziomu emisji zanieczyszczeń z silników sprawi, że takowe masowo zaczną zalegać na szrotach. Wtedy dopiero się zacznie lament, że transport publiczny jest do bani i trzeba się na nim skupić.

Poza tym, wszyscy duzi gracze (i nie tylko duzi!) prowadzą prace nad wyeliminowaniem najbardziej zawodnego elementu transportu samochodowego - kierowcy.

Czy zatem mając przed sobą perspektywę globalnego obniżenia ruchu pojazdów - warto teraz wydawać miliony na wykupy gruntów pod coś, co nigdy nie powstanie, bo nie będzie takiego sensu?

Spit33 liked this post

Last edited by techno; June 8th, 2017 at 02:09 PM. Reason: Literówka
techno no está en línea   Reply With Quote
Old June 8th, 2017, 03:05 PM   #4918
konrad777
Registered User

Likes (Received): 180

Quote:
Prawda jest taka, że w globalnych rozrachunku ruch pojazdów indywidualnych będzie maleć, (...)
Może lepiej byłoby o tym w Hyde Parku podyskutować, albo w jakimś innym ogólnym wątku? Dotyczy rezerwy nie tylko na S3 Świnoujście -Rzęśnica.
konrad777 no está en línea   Reply With Quote
Old June 8th, 2017, 03:13 PM   #4919
Milamber
Registered User

Milamber's Avatar

Likes (Received): 889

Quote:

Prawda jest taka, że w globalnych rozrachunku ruch pojazdów indywidualnych będzie maleć, z uwagi na m.in. działania prowadzone przez Komisję Europejską (np. konieczność montowania DPF/GPF w samochodach osobowych). Diesel w ciągu najbliższych 10-15 lat przestanie istnieć jako rodzaj napędu dla samochodów osobowych, benzyna może jeszcze trochę dłużej się utrzyma, a wyposażenie w narzędzia prawne SKP odnośnie kontroli poziomu emisji zanieczyszczeń z silników sprawi, że takowe masowo zaczną zalegać na szrotach. Wtedy dopiero się zacznie lament, że transport publiczny jest do bani i trzeba się na nim skupić.
Moim zdaniem błędne założenia. Technologie tanieją. Dziś z zachodu jedzie od nas szrot bez DPF, za 10 lat będzie jechał szrot z DPF w tej samej cenie. Poza tym to co raz jest wprowadzone na rynek (bo spełnia normy) może być na nim do technicznej śmierci nawet jeśli w tzw. międzyczasie normy się zmienią.

Z kierowcą czy bez kierowcy transport indywidualny zawsze będzie wygodniejszy. Jedyne co może go zabić to cena. A na podwyżki nikt nie pójdzie.

rothax liked this post
Milamber no está en línea   Reply With Quote
Old June 8th, 2017, 06:04 PM   #4920
Miły
Registered User

Miły's Avatar

Likes (Received): 94

Dzisiaj na obwodnicy Miękowa zwężenie do jednego pasa, malowany jest wiadukt, kilka zrzutów z videorejestratora, jakość marna:

I jako ciekawostka, jadąc do Szczecina natknąłem się na jadącą środkiem drogi kolumnę aut rządowych (tak mi się wydaje), teraz "dmuchają na zimne" bo na końcu jechała karetka a w oddali za nią straż pożarna też na sygnałach:
Nie wiem czy coś widać na tych zrzutach:

Wracając ze Szczecina znowu się na nich natknąłem

Birdmanek1985, Toye, SRC_100, OdraZoo, Luki_SL and 2 others liked this post
Miły no está en línea   Reply With Quote

Reply

Tags
świnoujście, droga ekspresowa, drogi, ekspresówka-s3, obwodnica, s-3, szczecin, zachodniopomorskie

Thread Tools

Posting Rules