search the site
 daily menu » rate the banner | guess the city | one on oneforums map | privacy policy | DMCA | news magazine | posting guidelines

Go Back   SkyscraperCity > European Forums > Forum Polskich Wieżowców > Infrastruktura i Technologia > Infrastruktura drogowa > Inwestycje ukończone

Global Announcement

As a general reminder, please respect others and respect copyrights. Go here to familiarize yourself with our posting policy.

Reply

Thread Tools Rating: Thread Rating: 20 votes, 5.00 average.
Old December 30th, 2012, 12:34 AM   #3321
db84
Registered User

Likes (Received): 2183

Zdjęcia z 25.12.2012 vol. 1/5 miałem ich nie publikować z uwagi na protest, ale zmieniłem zdanie (zainteresowani wiedzą, o co chodzi)

1. Dojazd do w. Chęciny od południa

2. Przejście na nową jezdnię przed węzłem

3. Na nowej jezdni

4. Pierwsze rondo, zwracam uwagę na kuriozalną organizację ruchu - do Kielc ostro w lewo i przez wiadukt (Kielce są po prawej)

5. Dojazd do drugiego ronda

6. Za drugim rondem, widoczny wiadukt lewoskrętu Kielce --> Kraków

7. Powrót na nową jezdnię

8.-9. Za węzłem Chęciny

10. Wiadukt drogi lokalnej w relacji Zelejowa - Czerwona Góra

c.d.n.
db84 no está en línea   Reply With Quote

Sponsored Links
Old December 30th, 2012, 12:44 AM   #3322
db84
Registered User

Zdjęcia 25.12.2012 vol. 2/5

11. Słynny łuk za Chęcinami

12. Koniec łuku i spojrzenie na miejscowość Szewce

13.-14. Jasna długa prosta, szeroka jak morze

15. Za chwilę powrót na starą jezdnię

16.-19. Pierwsze przejście dla zwierząt, w paśmie Gór Zgórskich. Kiedyś, jak nie było tam tego przejścia, biegł tam kuriozalny szlak turystyczny, wymagający przekroczenia drogi (S!!!) w tym miejscu - chyba cud, że żaden turysta tam nigdy nie został "trzepnięty".

20. Za przejściem, w kierunku węzła Jaworznia.

c.d.n.
Old December 30th, 2012, 12:51 AM   #3323
db84
Registered User

Zdjęcia z 25.12.2012 vol. 3/5

21. Dalej w kierunku Jaworzni

22. Węzeł Jaworznia w budowie

23.-27. Za węzłem Jaworznia

28. Wiadukt w Górkach Szczukowskich nad DW786 i linią kolejową Kielce Herbskie - Częstochowa, brak węzła w tym miejscu

29.-30. Za Górkami Szczukowskimi

c.d.n.
Old December 30th, 2012, 12:58 AM   #3324
db84
Registered User

Zdjęcia z 25.12.2012 vol. 4/5

31. Dawny "most Gierka" obliczony na potrzeby 8. potęgi gospodarczej świata, w której Kielce miały mieć 300+ tys. mieszkańców. Został rozebrany a na jego miejscu powstała ta oto kładka dla służb leśnych i turystów.

32.-33. I następne przejście dla zwierząt, w lesie koło Niewachlowa

34.-35. W stronę węzła na Łódź (Kielce - Niewachlów?)

36.-40. Sam węzeł jest ogromny, ale nieciekawy, bo szosa łódzka (DK74 - przyszła S74) przebiega dołem

c.d.n.
Old December 30th, 2012, 01:05 AM   #3325
db84
Registered User

Zdjęcia z 25.12.2012 vol. 5/5

41.-42. Jeszcze kawałek węzła, tym razem na starej jezdni

43.-49. W kierunku w. Kielce - Północ. Ten odcinek cholernie ekscytuje miszczuf kierownicy - wczoraj wyprzedzający na trzeciego Merol skasował Skodę.

46. Dokładnie tu ją trzepnął, zatrzymało się kilkanaście aut świadków, miejmy nadzieję, że sąd odpowiednio potraktuje niedorozwiniętego kubicę.

50. Wiadukt ul. Zagnańskiej, relacji Kielce - Zagnańsk

c.d.n.
Old December 30th, 2012, 01:14 AM   #3326
db84
Registered User

Zdjęcia z 25.12.2012 vol. 6/5 Ktoś wspominał o hiszpańskiej inkwizycji?

51. - 52. Trzecie na tej drodze przejście dla zwierząt

53. Wyłania się węzeł Kielce-Północ…

54.-55. I oto jest - węzeł Kielce-Północ, zbudowany parę lat temu w innej inwestycji

Koniec

Deser! Jako bonus przedstawiam dziurę w Ostrowcu Św., zdjęcie z 21.12.2012. Na prawo od kadru stoi szkoła. Jak widać uczniowie bardzo się starali, ale parę metrów zabrakło

q.e.d.
Old December 30th, 2012, 02:12 AM   #3327
adelante
Registered User

Likes (Received): 52

Tak jak widać po zdjęciach, nie ma problemu z terminami, wszyscy są szczęśliwi, do maja dużo czasu... Zdjęcia z 25.12, ja jechałem 20.12 oraz 29.12 - nie spotkałem na budowie ani jednego robotnika. No tak, sylwester, święta można zrozumieć, ale to tak trochę długie te urlopy?
Co do ciekawostki o przejściu szlakiem Chęciny - Łagów - w tamtych okolicach to był "pikuś", że nikogo nie "trzepnęło" na szlaku Kielce - Chęciny (przejście w okolicach zakładu obróbki kamienia) to jest dopiero sztuka!
adelante no está en línea   Reply With Quote
Old December 30th, 2012, 09:10 AM   #3328
esce
.

esce's Avatar

Likes (Received): 3365

Dzięki za fotki! Widać, że już została głównie kosmetyka oraz kilka newralgicznych miejsc w okolicach węzłów. Na wiosnę można się spodziewać udostępnienia dwóch jezdni.

Dobrze, że się dogadałeś z moderatorstwem - nie wiem, co chciałeś osiągnąć swoim specyficznym protestem, a już się obawiałem, że znowu znikniesz z forum, tym razem na dłużej
esce no está en línea   Reply With Quote
Old December 30th, 2012, 06:20 PM   #3329
bosmanito
Registered User

Likes (Received): 0

Quote:
Originally Posted by adelante View Post
Co do ciekawostki o przejściu szlakiem Chęciny - Łagów - w tamtych okolicach to był "pikuś", że nikogo nie "trzepnęło" na szlaku Kielce - Chęciny (przejście w okolicach zakładu obróbki kamienia) to jest dopiero sztuka!
Urlopy podobnież do końca okresu zimowego, tzn. najprawdopodobniej ściągną wcześniej co nieco.
A w okolicach zakładu kamieniarskiego to chyba z 3 ludzi zgineło... ostatni taki wypadek miał miejsce w 2010roku,, 2 nastolatków przejeżdżało skuterkiem przez S7... jeden na miejscu drugi kaleka. Z udziałem pieszych to tylko w okolicy węzła Jaworznia było więcej ofiar.
bosmanito no está en línea   Reply With Quote
Old January 2nd, 2013, 04:21 PM   #3330
zagłębiak
Registered User

zagłębiak's Avatar

Likes (Received): 550

Dziś na budowie ruchu niewielki:
1. Pracowali na szczycie PZ 15. Jedna koparka.
2. W rejonie Górek Szczukowskich większa ekipa pracowała przy nawierzchni.
3. Węzeł Chęciny - cisza na budowie, stacja benzynowa została zburzona.
zagłębiak no está en línea   Reply With Quote
Old January 2nd, 2013, 06:13 PM   #3331
Patryjota
DROGI TO MOJA PASJA

Patryjota's Avatar

Likes (Received): 25

Quote:
Originally Posted by db84 View Post
Ci co zjeżdżają z S7 mają bardzo długą S-kę :P
Old January 2nd, 2013, 10:06 PM   #3332
Janek0
Registered User

Likes (Received): 390

Quote:
Originally Posted by Patryjota View Post
Ci co zjeżdżają z S7 mają bardzo długą S-kę :P
Ano, mogliby pobierać opłaty za ten odcinek.
Janek0 no está en línea   Reply With Quote
Old January 7th, 2013, 10:07 AM   #3333
Sławek
wodniczek nonsensek

Sławek's Avatar

Likes (Received): 4448

Jechałem sobie wczoraj przez budowaną S7 i choć to była niedziela i środek dnia i wydawałoby się, że będą masowe powroty po dodatkowym dłuuugim weekendzie, to było pusto. Aż tak pusto, że w momencie wjazdu od południa na teren gdzie trwa budowa, nie było żadnego samochodu poza moim w okolicy.
Akurat przekraczałem te dwa tymczasowe ronda, potem jadąc na północ parę razy musiałem zwolnić do 20-30km/h to oznaczenia są całkowicie nieczytelne na jezdni!
Pasy białe, żółte prowadzą donikąd, dodatkowo nagle robi się jakiś skręt w prawo gdzieś w bok i tylko z układu jezdni można wywnioskować, że aby jechać prosto należy pomiędzy słupkami zrobić slalom. Pionowych oznaczeń też brak (są wcześniej, ale we wspomnianym momencie - nie ma.

Sama budowa zaraz za tym felernym tymczasowym skrzyżowaniem wygląda dobrze, widać że na sąsiedniej nieczynnej jezdni są już docelowe pasy, lae zaraz potem memy dłuższy, rozgrzebany odcinek.
Niewiele pozostało do końca tej budowy, ale jeszcze troszeczkę
Sławek no está en línea   Reply With Quote
Old January 9th, 2013, 10:08 AM   #3334
bacique
S2/S8

bacique's Avatar

Likes (Received): 15520

Quote:
Na 9 stycznia zaplanowano zmianę organizacji ruchu w związku z budową kieleckiej obwodnicy w ciągu drogi ekspresowej S7. Wykonawca planuje przełożenie ruchu z jezdni zachodniej na wschodnią na fragmencie o długości około 5 kilometrów miedzy węzłem Jaworznia, a węzłem Chęciny. Podobna zmiana organizacji ruchu planowana jest także w przyszłym tygodniu. Na wschodnią jezdnię samochody będą wtedy zjeżdżać już przed węzłem w Jaworzni (jadąc od Warszawy).

Zmiany mają na celu ułatwienie zmotoryzowanym pokonywania budowanej obwodnicy, ponieważ zlikwidowana zostanie część tymczasowych „przewiązek” między jezdniami, a proste odcinki będą wydłużone.

Obwodnica mimo budowy jest przejezdna. Ruch w obu kierunkach odbywa się od węzła w Wiśniówce do węzła w Kostomłotach jezdnią wschodnią. Jadąc od Warszawy w obrębie węzła w Kostomłotach zjeżdżamy na jezdnię zachodnią, a za węzłem wracamy na wschodnią. Na zachodnią jezdnię zjeżdżamy ponownie w Górkach Szczukowskich. Po jutrzejszej zmianie organizacji ruchu na jezdnię wschodnią zjeżdżać będziemy ponownie za węzłem Jaworzni i dojeżdżać nią do Chęcin.

Zakończenie budowy obwodnicy Kielc planowane jest w maju tego roku. Aktualnie na całej wschodniej jezdni obwodnicy (z wyjątkiem krótkich fragmentów w obrębie węzła w Kostomłotach i węzła w Chęcinach) ułożona jest ostatnia warstwa ścieralna nawierzchni. Ostatnia warstwa nawierzchni ułożona jest także na niektórych fragmentach jezdni zachodniej. Wykonawca będzie kontynuował układanie ostatniej warstwy nawierzchni na pozostałych odcinkach jezdni zachodniej w miarę poprawiania się warunków atmosferycznych.

Gotowe są konstrukcje wszystkich obiektów mostowych wybudowanych w ramach inwestycji. Po większości z nich – usytuowanych wzdłuż obwodnicy i nad obwodnicą (np. wiadukt wzdłuż drogi do Zagnańska, wiadukty w Jaworzni i Chęcinach) odbywa się ruch. Na niektórych wiaduktach prowadzone są prace wykończeniowe. Wykonawca równolegle kontynuuje roboty np. przy montażu barier i ekranów, stawianiu konstrukcji dla oznakowania, urządzeniach odwadniających i elektrycznych. (...)
http://www.rynekinfrastruktury.pl/ar...cji-ruchu.html

Pytanie, na ile realnie oceniacie oddanie obwodnicy do ruchu w czerwcu ?

Tylko skonsultować, zaprojektować, odhumusnąć, odsączyć, wypalować, zazbroić, wylać betą, upiaszczyć, wycementować, ukruszywić, zabitumować, wymasować, uścieralnić, oznakować, ubarierowić, wyekranować, ponasadzać, odebrać i mamy trasę!

fotki: 1 2 3
bacique no está en línea   Reply With Quote
Old January 9th, 2013, 10:16 AM   #3335
Maya83
Registered User

Likes (Received): 6418

Patrząc na zaawansowanie finansowe ze strony nadzoru to mają już 81% zaawansowania na koniec listopada i wyprzedzają harmonogram po aneksie. Czyli wydaje się, że rzeczywiście w maju powinni skończyć.
Old January 10th, 2013, 09:17 AM   #3336
Paluczi
Registered User

Likes (Received): 112

Jechałem wczoraj obwodnicą i potwierdzam przełożenie ruchu na wschodnią nitkę ALE nie od węzła Jaworznia, a dopiero od PZ 15 w kierunku Chęcin. Jedzie się bardzo dobrze, nawierzchnia w miarę- brakuje skrajnego oznakowania poziomego, jest tylko środkowa , przerywana linia.
Paluczi no está en línea   Reply With Quote
Old January 10th, 2013, 11:29 AM   #3337
zagłębiak
Registered User

zagłębiak's Avatar

Są obiekty, przy których jest jeszcze trochę do zrobienia.
Zobaczymy też jaka będzie zima.
Old January 25th, 2013, 07:30 PM   #3338
zagłębiak
Registered User

zagłębiak's Avatar

Na budowie cisza.

Od PZ 15 do węzła Chęciny jeździmy już wschodnia jezdnią.

Pojawiają się juz bramownice w rejonie węzła z DK 74.

Pojawiaja się także instalacje do montażu ZZT.
Old February 1st, 2013, 09:21 PM   #3339
esce
.

esce's Avatar

Likes (Received): 3365

Quote:
Wzmocnienie nasypu drogowego drogi S7 od km 551+335 do km 551+430 w miejscowości Górki Szczukowskie – na zadaniu „Rozbudowa drogi S7 do parametrów drogi dwujezdniowej na odcinku obwodnicy Kielce, Kielce (DK 73 węzeł Wiśniówka) – Chęciny (węzeł Chęciny)”

[...]

Wadium: Wykonawca jest zobowiązany do wniesienia wadium w wysokości: 18 000 PLN (słownie złotych: czterdzieści tysięcy).

http://gddkia.gov.pl/ajax/zamowienie...=17144&lang=pl
No to krakowskim targiem, niech będzie dwadzieścia9 000
esce no está en línea   Reply With Quote
Old February 2nd, 2013, 02:28 AM   #3340
bosmanito
Registered User

Likes (Received): 0

Quote:
Originally Posted by zagłębiak View Post
Na budowie cisza.

Od PZ 15 do węzła Chęciny jeździmy już wschodnia jezdnią.

Pojawiają się juz bramownice w rejonie węzła z DK 74.

Pojawiaja się także instalacje do montażu ZZT.
Nie taka cisza, powoli stawiają ekrany, bramki viatolla. Więc coś się dzieje.
Aha i ruch jest przeniesiony na nitke wschodnią od mostu na Bobrzy do wezła Chęciny.
bosmanito no está en línea   Reply With Quote

Reply

Tags
świętokrzyskie, droga ekspresowa s7, ekspresówka-s7, kielce, obwodnica, s-7, skarżysko, skarżysko-kamienna

Thread Tools
Rate This Thread
Rate This Thread:

Posting Rules