daily menu » rate the banner | guess the city | one on oneforums map | privacy policy | DMCA | news magazine | posting guidelines

Go Back   SkyscraperCity > European Forums > Forum Polskich Wieżowców > Inwestycje w Polsce > Pomorze, Warmia i Mazury

Pomorze, Warmia i Mazury » Szczecin » Trójmiasto

Global Announcement

As a general reminder, please respect others and respect copyrights. Go here to familiarize yourself with our posting policy.

Reply

Thread Tools Rating: Thread Rating: 29 votes, 5.00 average.
Old February 9th, 2012, 11:20 PM   #101
bindulek
Registered User

Likes (Received): 237

No i sklep chiński. Warszawa ma dom towarowy vitkAc z Guccim, Lanvin i Armanim, my mamy Bank z Tesco i sklepem sprzedającym buty po 15 zł. Żaaal.

Wiem, że przepaść dość duża między dwoma tymi obiektami, ale to taka ironia z mojej strony. Mogliby chociaż tam coś innego otworzyć. Już bym nawet zniósł jakieś CCC, czy Takko - bo sklepy te spełniają chociaż jakieś funkcje wizualne, a nie upchane na siłę wszędzie buty od chińczyka na parterze, w podziemiu wielkie "centrum chińskie", na górze kolejna tandeta i kolejne telewizory czy lodówki... Prawdę mówiąc, to najlepszą z tych wszystkich galerii jest obecnie Proxima - ma chociaż marki, które są w miarę znane. Można kupić buty w Deichmannie, ubrania w Takko, kosmetyki w Rossmanie - może poziom nie jest wielkomiejski, ale to chociaż coś. Cała reszta inwestorów, to po prostu jakieś oszołomy, którzy chyba nigdy nie byli w galeriach i podpisują umowy z kim popadnie. Myślę, że na wejście większych graczy (H&M, C&A itp.) będziemy musieli zaczekać aż do otwarcia Chojnickiej czy tej budowanej przez Rank Progress, bo prawda jest taka, że każdy niby coś chce, wielkie inwestycje, a potem kicha. Jak to mówią, "z dużej chmury, mały deszcz"...
bindulek no está en línea   Reply With Quote

Sponsored Links
Old February 10th, 2012, 12:34 AM   #102
Kuba942
Registered User

Kuba942's Avatar

Likes (Received): 34

Jaki inwestor taka galeria
Spodziewałem się tego. Będę zaskoczony, jak znajdą się choć 2-3 sklepy w stylu Empik, czy jakaś dobra odzieżówka lub food court.
Wiadomo, że na dublujące się marki typu New Yorker nie ma co liczyć. Najbardziej znane sieci chcą się otworzyć albo przy obwodnicy albo na "Chojnickiej" i się nawet nie dziwię. Szkoda tylko, że w centrum miasta mało co będzie. Mam nadzieję, że nie poznikają nam te odzieżówki z deptaku, bo i tak Kościuszki / 31 stycznia to już niezłe Wall Street, a może być jeszcze gorzej.
Ale z jednego się cieszmy, nikt nam nie postawi "Biedronki" w centrum miasta jak w Słupsku...
Kuba942 no está en línea   Reply With Quote
Old February 10th, 2012, 12:48 PM   #103
ltomekl
ltomekl

Likes (Received): 10

A tak w ogóle to co za firma jest inwestorem banku?
ltomekl no está en línea   Reply With Quote
Old February 11th, 2012, 02:03 PM   #104
dragus1208
Registered User

Likes (Received): 0

Dzisiaj byłem na zakupach w mieście więc zdam drobne relacje jak tam postępy, niestety zapomniałem aparatu . Dół jest skończony w 99%. Wykafelkowany, pomalowany, regały i kasy zamontowane. Praktycznie wnosić towar i otwierać. Potwierdzam że schody ruchome znajdują się w "galerii". Można je podziwiać z wejścia od strony narzędziowca. Widziałem nawet jak pracują gdyż mieli je odpalone chyba na testy. Tak więc tesco jest gotowe. Jak tam u góry niestety nie miałem przyjemności zobaczyć ale podejrzewam że też już końcówka.
dragus1208 no está en línea   Reply With Quote
Old February 12th, 2012, 11:20 PM   #105
Kuba942
Registered User

Kuba942's Avatar

Quote:
Originally Posted by ltomekl View Post
A tak w ogóle to co za firma jest inwestorem banku?
Inwestorem jest osoba prywatna, posiadająca firmę "Babiński".
Old February 16th, 2012, 06:20 PM   #106
bindulek
Registered User

Podobno na obwodnicy, w przyszłym roku ma powstać Real. Ponoć informacje potwierdzone, na ile wiarygodne, nie wiem. Tereny są, więc może faktycznie coś z tego będzie...
Old February 16th, 2012, 09:52 PM   #107
Kuba942
Registered User

Kuba942's Avatar

Quote:
Originally Posted by bindulek View Post
Podobno na obwodnicy, w przyszłym roku ma powstać Real. Ponoć informacje potwierdzone, na ile wiarygodne, nie wiem. Tereny są, więc może faktycznie coś z tego będzie...
Też coś słyszałem, byłoby świetnie, ale nie ma co dywagować, najpierw niech pojawi się oficjalna informacja.
Old February 16th, 2012, 10:07 PM   #108
bindulek
Registered User

Ja podejrzewam, że jeżeli będzie, to osobno. Nie w galerii w Pawłówku...
Old February 24th, 2012, 11:06 AM   #109
chojniczanin
ChojnicePerłaPomorza

Likes (Received): 108

Reklama Galerii w Pawłówku "chodzi" w internecie:

chojniczanin no está en línea   Reply With Quote
Old February 24th, 2012, 11:38 PM   #110
chojnicoman
Registered User

Likes (Received): 23

Bindulek mozesz sie mylić przeczytaj to http://www.propertynews.pl/centra-ha...essu,3276.html
chojnicoman no está en línea   Reply With Quote
Old February 25th, 2012, 10:21 AM   #111
bindulek
Registered User

Być może, nie przeczę. Może faktycznie REAL będzie w tej galerii, ale jest też możliwość, że powstanie osobno. Na tych terenach jest cała masa powierzchni do zabudowania Trzeba sprawdzić, jacy są operatorzy spożywczy realizowanych obecnie galerii (w Kielcach, Świdicy). Bo mowa jest o markecie, który chce wynająć powierzchnie we wszystkich nowootwieranych przez RP centrach handlowych, ot co
Old February 25th, 2012, 12:38 PM   #112
chojniczanin
ChojnicePerłaPomorza

Aktualna wizka nowego centrum handlowego:
Old February 25th, 2012, 01:35 PM   #113
Kuba942
Registered User

Kuba942's Avatar

Quote:
Originally Posted by bindulek View Post
Być może, nie przeczę. Może faktycznie REAL będzie w tej galerii, ale jest też możliwość, że powstanie osobno. Na tych terenach jest cała masa powierzchni do zabudowania Trzeba sprawdzić, jacy są operatorzy spożywczy realizowanych obecnie galerii (w Kielcach, Świdicy). Bo mowa jest o markecie, który chce wynająć powierzchnie we wszystkich nowootwieranych przez RP centrach handlowych, ot co
Równie dobrze może to być czasem Biedronka, która jak widać też jest wymieniana i też startuje na centra handlowe (jak by mało marketów tej sieci było -,-) ale na to mam nadzieję są najmniejsze szanse.

Odnośnie jeszcze tej galerii na Sukienników, ciągle cisza w temacie, otwarcie pewnie 1.03, ale na mieście cisza na ten temat, nikt się nie reklamuje. Najemcy prócz paru małych sklepików i Tesco nie znani, nikt nic nie wie.
Old February 25th, 2012, 02:25 PM   #114
bindulek
Registered User

Ja też mam nadzieję, że Biedronka nie wynajmie u nas powierzchni... A co do Sukienników, to na żywo wygląda zupełnie inaczej, inna elewacja. Prawdę mówiąc to ta wizualizacja jest niesamowicie kiczowata. Na szczęście Bank wygląda lepiej na żywo, choć prawdę mówiąc mogliby włożyć tym piaskowcem więcej ścian. Od strony Szkoły Muzycznej i Ronda wygląda po prostu śmiesznie. Z dwóch stron elewacja z kamienia, a z dwóch tylko pomalowane. Jedno jest pewne - pod względem najemców szału nie będzie...
Old February 27th, 2012, 04:54 PM   #115
chojniczanin
ChojnicePerłaPomorza

Szczerze to średnio mi się podobają te zaproponowane nazwy galerii.

Quote:
Jutro poznamy nazwę galerii w Pawłówku
Znamy trzy propozycje, które są w ścisłym finale konkursu na nazwę galerii w Pawłówku. Wszyscy autorzy są z Chojnic.
Komisja, w której był także dziennikarz "Czasu Chojnic" obradowała dzisiaj w gabinecie wójta Zbigniewa Szczepańskiego.
Po otwarciu kopert okazało się, że łącznie zgłoszono aż 193 propozycje. Część z nich się powtarzała. Uczestnicy konkursu wpadali na różne pomysły. Były wśród nich nazwy geograficzne, nazwy planet, imiona, zwroty obcojęzyczne, nazwy kwiatów etc. Komisja złożona z przedstawicieli urzędu i lokalnych dziennikarzy w głosowaniu wybrała trzy nazwy. Jutro rano jedną z nich wybierze prezes spółki Rank Progress, która wybuduje Regionalne Centrum Handlowe w Pawłówku.
W przypadku tych samych nazw decydowała kolejność wpływu do urzędu gminy. Oto propozycje, które znalazły się w ścisłym finale:
„Brama Pomorza” - zgłoszona przez pięć osób, najszybsza była Milena Kaliszewska z Chojnic
„Tur” - zgłoszony przez dziewięć osób, najszybszy był Mariusz Karasiewicz z Chojnic
„Pawłówko” - zgłoszone przez jedną osobę, Mirosławę Peplińską z Chojnic
http://czas.tygodnik.pl/a/jutro-pozn...rii-w-pawlowku
Old February 27th, 2012, 05:13 PM   #116
bindulek
Registered User

Szczerze to nazwy beznadziejne. Ja też chciałem wysłać swoją propozycję, ale nie zdążyłem. Osobiście nazwałbym tę galerię "Idylla" - może nie jest to super nazwa, ale z pewnością lepsza niż te zaprezentowane.

Pawłówko chyba będzie pierwszą wsią w Polsce, na której cześć postawili wielkopowierzchniową galerię. Tak przynajmniej będzie to wyglądać, jeżeli zostanie wybrana propozycja nr 3.
Old February 28th, 2012, 01:19 PM   #117
chojniczanin
ChojnicePerłaPomorza

Quote:
Originally Posted by chojniczanin View Post
Szczerze to średnio mi się podobają te zaproponowane nazwy galerii.

Quote:
Jutro poznamy nazwę galerii w Pawłówku
Znamy trzy propozycje, które są w ścisłym finale konkursu na nazwę galerii w Pawłówku. Wszyscy autorzy są z Chojnic.
Komisja, w której był także dziennikarz "Czasu Chojnic" obradowała dzisiaj w gabinecie wójta Zbigniewa Szczepańskiego.
Po otwarciu kopert okazało się, że łącznie zgłoszono aż 193 propozycje. Część z nich się powtarzała. Uczestnicy konkursu wpadali na różne pomysły. Były wśród nich nazwy geograficzne, nazwy planet, imiona, zwroty obcojęzyczne, nazwy kwiatów etc. Komisja złożona z przedstawicieli urzędu i lokalnych dziennikarzy w głosowaniu wybrała trzy nazwy. Jutro rano jedną z nich wybierze prezes spółki Rank Progress, która wybuduje Regionalne Centrum Handlowe w Pawłówku.
W przypadku tych samych nazw decydowała kolejność wpływu do urzędu gminy. Oto propozycje, które znalazły się w ścisłym finale:
„Brama Pomorza” - zgłoszona przez pięć osób, najszybsza była Milena Kaliszewska z Chojnic
„Tur” - zgłoszony przez dziewięć osób, najszybszy był Mariusz Karasiewicz z Chojnic
„Pawłówko” - zgłoszone przez jedną osobę, Mirosławę Peplińską z Chojnic

http://czas.tygodnik.pl/a/jutro-pozn...rii-w-pawlowku
Przedstawiciel inwestora uznał, że najlepszą nazwą będzie "Brama Pomorza".
Old February 28th, 2012, 04:45 PM   #118
Mateusz44
Registered User

Likes (Received): 293

A dziś świeża nowina bo tesco 1 otwierają o 8 ;D Dla ciekawostki reszta galerii ma być skończona w połowie Marca 2012.
Mateusz44 no está en línea   Reply With Quote
Old February 28th, 2012, 09:59 PM   #119
Kuba942
Registered User

Kuba942's Avatar

Quote:
Originally Posted by chojniczanin View Post
Przedstawiciel inwestora uznał, że najlepszą nazwą będzie "Brama Pomorza".
Najlepsza nazwa z tych trzech, Pawłówko to by była najgorsza opcja.
Mi by się podobało coś w stylu Park Handlowy xxx (tu nazwa dzielnicy)
Tyle, że Chojnice nie są podzielone na dzielnice, a szkoda...

Galeria na Sukienników, na -1 jak dobrze widziałem na drzwiach "Chińskie Centrum Handlowe"
Old February 28th, 2012, 10:51 PM   #120
Mateusz44
Registered User

Likes (Received): 293

Kuba dobrze widziałeś ;D poszukują pracowników.I mi sięwydaje że to jest nazwa tego cuda. Dostałem gazetke z nowego tesco. Nic ciekawego jedyna ciekawosta to to ze jest otwarte tak samo jak Kaufland. 7-22. Ale szkoda że nie całodobowo. Ale cóż. Ja sie niedługo na fotorelacje wybieram całych chojnic

Ktoś Chętny?
Mateusz44 no está en línea   Reply With Quote

Reply

Tags
centrum handlowe, chojnice, galeria

Thread Tools
Rate This Thread
Rate This Thread:

Posting Rules