search the site
 daily menu » rate the banner | guess the city | one on oneforums map | privacy policy | DMCA | news magazine | posting guidelines

Go Back   SkyscraperCity > European Forums > Forum Polskich Wieżowców > Inwestycje w Polsce > Pomorze, Warmia i Mazury

Pomorze, Warmia i Mazury » Szczecin » Trójmiasto

Global Announcement

As a general reminder, please respect others and respect copyrights. Go here to familiarize yourself with our posting policy.

Reply

Thread Tools Rating: Thread Rating: 25 votes, 5.00 average.
Old December 1st, 2011, 08:18 PM   #101
mateusz.el
Legenda Północy

mateusz.el's Avatar

Likes (Received): 9061

Jakoś tak cichaczem przeszło:
Quote:
Zielone światło dla strefy
Parlament europejski w czwartek poparł działania zmierzające ku ułatwieniu mieszkańcom obwodu kaliningradzkiego przekraczania granicy w Polską i sąsiednimi regionami. 556 glosami za, przy 69 przeciw oraz 12 wstrzymujących się Parlament poparł wniosek Komisji o zmianę przepisów o lokalnym ruchu granicznym oraz uznanie całego obwodu kaliningradzkiego, jak również określonych obszarów przygranicznych po stronie polskiej za jedną strefę graniczną. Umożliwi to mieszkańcom łatwiejsze przekraczanie granic i ułatwi podróżowanie do okręgów sąsiednich, a także pomoże zwiększyć wymianę gospodarczą i kulturalną między regionami.
to już krok milowy do sukcesu
całość: http://www.portel.pl/artykul.php3?i=53904
mateusz.el no está en línea   Reply With Quote

Sponsored Links
Old December 2nd, 2011, 08:33 AM   #102
michal_z_el
Registered User

Likes (Received): 849

W wakacje wybieram się na wycieczkę do Kaliningradu.
michal_z_el no está en línea   Reply With Quote
Old December 2nd, 2011, 08:44 AM   #103
michal_z_el
Registered User

Już wiadomo co powstanie po Casablance

http://www.portel.pl/artykul.php3?i=53889
Old December 2nd, 2011, 02:36 PM   #104
1lazio
Registered User

1lazio's Avatar

Likes (Received): 1283

Dzisiaj widziałem napis nad wejściem Restauracja Rybna.
Old December 7th, 2011, 08:26 PM   #105
mateusz.el
Legenda Północy

mateusz.el's Avatar

Promocja miasta na kwejk.pl...od razu uprzedzam, ja nie jestem autorem
Old December 9th, 2011, 01:53 PM   #106
mateusz.el
Legenda Północy

mateusz.el's Avatar

Ktoś wie kiedy jest otwarcie Hotelu Elbląg? Jak wszedłem na ich stronę, to są już 2 oferty na sylwestra (bal w Domu Królów za 385zł/os i impreza z DJ w Sali Karol Gustaw). Przechodząc dzisiaj obok hotelu widziałem kręcącą się grupkę panków pod krawatem, może to już jakieś odbiory?
A tymczasem kilka wizek wnętrza:

Old December 9th, 2011, 02:55 PM   #107
jaca5a
Registered User

jaca5a's Avatar

Likes (Received): 839

Zapowiada się super
jaca5a no está en línea   Reply With Quote
Old December 9th, 2011, 07:35 PM   #108
Kubael
Registered User

Kubael's Avatar

Likes (Received): 15982

No to jeszcze zdjęcia wnętrza. Tyle już widać z zewnątrz

Facebook - KubaelFoto Flickr

*Umieszczanie moich zdjęć na innych stronach poza forum oraz wykorzystywanie ich w celach komercyjnych tylko za moją zgodą. KONTAKT
Kubael no está en línea   Reply With Quote
Old December 9th, 2011, 08:55 PM   #109
zbys1968
Registered User

Likes (Received): 1

[/IMG]
zbys1968 no está en línea   Reply With Quote
Old December 9th, 2011, 08:59 PM   #110
zbys1968
Registered User

[/URL][/IMG]
Old December 9th, 2011, 09:09 PM   #111
zbys1968
Registered User

[IMG][img]URL=http://imageshack.us/photo/my-images/248/201111303567.jpg/][/URL][/img][/IMG]
Old December 15th, 2011, 04:28 PM   #112
mateusz.el
Legenda Północy

mateusz.el's Avatar

Kaliningrad bez wiz.
Quote:
Za kilka miesięcy mieszkańcy Trójmiasta i okolicznych powiatów będą mogli bez wiz jeździć do obwodu Kaliningradzkiego. Nasi samorządowcy już liczą zyski

Porozumienie umożliwi wielokrotne przekraczanie granicy polsko-rosyjskiej przez mieszkańców stref przygranicznych obu państw. Obejmie po stronie Polski w województwie pomorskim: Gdynię, Gdańsk, Sopot oraz powiaty pucki, gdański, nowodworski i malborski, a w województwie warmińsko-mazurskim: Elbląg i powiaty elbląski, braniewski, lidzbarski, bartoszycki oraz Olsztyn, jak również powiaty: olsztyński, kętrzyński, mrągowski, węgorzewski, giżycki, gołdapski i olecki. (...)

Mały ruch przygraniczny otwiera bramę do Rosji, a Elbląg jest największym miastem na drodze do tej bramy stwierdza Grzegorz Nowaczyk, prezydent Elbląga. - To ogromna szansa dla całego miasta na rozwój gospodarczy. Bardzo liczymy na weekendowych turystów z Kaliningradu. Latem z pewnością chętnie będą zwiedzać nasz Kanał Elbląski. Mamy im też do zaoferowania wiele innych atrakcji - nowoczesną sztukę w Galerii El, fan zone podczas Euro 2012 czy bogatą ofertę artystyczną na Dni Elbląga.

Aby otrzymać zezwolenie na regularne przekraczanie granicy, trzeba będzie się udać do Konsulatu Rosyjskiego w Gdańsku. Zezwolenie otrzymają osoby niekarane i od kilku lat zameldowane na terenach uprawnionych do ruchu bezwizowego. Zezwolenie będzie początkowo wydawane na okres dwóch lat, a potem pięciu. Koszt uzyskania zezwolenia wyniesie 20 euro. Z opłaty tej zwolnione będą osoby do 16. roku życia, oraz te, które przekroczyły 65. rok życia, a także inwalidzi wraz z osobami towarzyszącymi. Zezwolenia nie otrzymają mieszkańcy rosyjskiej strefy przygranicznej, którzy w Systemie Informacyjnym Schengen (SIS) posiadają wpis o odmowie wjazdu oraz osoby stwarzające zagrożenie dla porządku publicznego, bezpieczeństwa wewnętrznego, zdrowia, itp.
http://trojmiasto.gazeta.pl

Old December 15th, 2011, 05:48 PM   #113
michal_z_el
Registered User

Jezeli Rosjanin na tym zezwoleniu bedzie chcial przejechac z Elblaga Olsztyna to ma lipe, bedzie musial jechac dookola.
Old December 15th, 2011, 07:24 PM   #114
mateusz.el
Legenda Północy

mateusz.el's Avatar

No tak, przez Ostródę nie pojedzie (teoretycznie...). Mam nadzieje, ze Elbląg nie zmarnuje okazji i postawi na dalszą współpracę z obwodem. Co za tym idzie na pewno będzie jeszcze więcej Rosjan w mieście (choć już teraz w weekendy jest sporo). Powinno to dobrze wyjść naszej gospodarce, szczególnie dla handlu i turystyki. Sam z przyjemnością jak będę w Gdańsku to wstąpię do konsulatu i dowiem się nt. wyrobienia sobie zezwolenia i prędzej czy później je zdobędę
Teraz władze powinny się postarać i utworzyć piesze i drogowe przejście graniczne w Piaskach.
Old December 16th, 2011, 09:29 AM   #115
michal_z_el
Registered User

Quote:
Originally Posted by mateusz.el View Post
... piesze i drogowe przejście graniczne w Piaskach.
Pieszo-rowerowe to jak najbardziej, ale drogowe nie ma racji bytu ekonomicznego.
Old December 17th, 2011, 10:01 PM   #116
Kubael
Registered User

Kubael's Avatar

Nie wiedziałem,do którego wątku to wrzucić. Wybrałem ten. Mam nadzieję, że dobrze wybrałem
No to czas na zdjęcia ze Świątecznych Spotkań Elblążan. Dzień 1

c.d.n.

*Umieszczanie moich zdjęć na innych stronach poza forum oraz wykorzystywanie ich w celach komercyjnych tylko za moją zgodą. KONTAKT
Old December 17th, 2011, 10:22 PM   #117
Kubael
Registered User

Kubael's Avatar

Moim skromnym zdaniem organizacja w tym roku była mocno średnia. W porównaniu do roku ubiegłego było zdecydowanie mniej ciekawie, klimatycznie.
Wpływ miała na to zapeewne też pogoda- w ubiegłym roku sypiący śnieg, dzisiaj descz. Jednak w tamtym roku impreza była o wiele bardziej otwarta na ludzi. To co w ubiegłym roku było chyba najfajniejsze - czyli aktorzy grający mikołaja, anioły itp. oraz kolędnicy chodzący po Starym Rynku - w tym roku praktycznie nie istaniało. Mikołaj owszem był ale schowany szczelnie w namiocie co traciło klimat imprezy. Druga rzecz to to co działo się na scenie. W ubiegłym roku na scenie mogliśmy usłyszeć chór wykonujący kolędy, ale też fajne zespoły grające w swoich aranżacjach znane i lubiane utwory świąteczne-ich występy były wesołe, przez co chciało się zostać pod sceną na dłużej. W tym roku niestety było pod tym względem znacznie słabiej. Występowały dzieci co samo w sobie jest świetną sprawą, jednak w dawkowanych ilościach. Podczas całego mojego pobytu na imprezie ani na chwilę nie zachęciło mnie to do zostania w okolicach sceny.
Następna sprawa, która dodawała klimatu to koksowniki, które zresztą przydałyby się przy dzisiejszych warunkach pogodowych.
I ostatni poważny moim zdaniem minus to ustawienie choinki-rok temu stała na środku będąc centralnym punktem imprezy, dziś stała na uboczu...
I ustawienie samych namiotów i domków jarmarkowych. Te fajne domki były schowane w jednym miejscu zasłonięte przez ogromny biały namiot co powodowało, że klimat całkowicie znikał...
No i jeszcze kolejne zdjęcia

Za to plus za otwartą bramę targową. To chyba pierwsze nocne zdjęcie z bramy targowej

Old December 18th, 2011, 08:32 PM   #118
michal_z_el
Registered User

Moim zdaniem zabiciem klimatu zajal sie deszcz. W nastepnym roku bedzie snieg

A otwarta Brama Targowa to byl dla mnie szok
Old December 18th, 2011, 10:05 PM   #119
Kubael
Registered User

Kubael's Avatar

Deszcz napewno zrobił swoje, ale brak koksowników, ustawienie namiotów, stoisk itp. też zrobiło swoje. Same występy na scenie też się nieco różniły
Porównajmy to z ubiegłym rokiem
http://www.youtube.com/watch?feature...&v=axu8Hyy1IlI

Old December 19th, 2011, 11:23 AM   #120
michal_z_el
Registered User

Wnetrza nowego Hotelu.

http://www.portel.pl/artykul.php3?i=54173

Reply

Tags
elbląg, hotel, pomorze, rozrywka, turystyka, warmińsko-mazurskie

Thread Tools