search the site
 daily menu » rate the banner | guess the city | one on oneforums map | privacy policy | DMCA | news magazine | posting guidelines

Go Back   SkyscraperCity > European Forums > Forum Polskich Wieżowców > Inwestycje w Polsce > Pomorze, Warmia i Mazury

Pomorze, Warmia i Mazury » Szczecin » Trójmiasto

Global Announcement

As a general reminder, please respect others and respect copyrights. Go here to familiarize yourself with our posting policy.

Reply

Thread Tools Rate Thread
Old July 30th, 2017, 06:28 PM   #21
jerry_ku
Registered User

jerry_ku's Avatar

Likes (Received): 743

Przeszedłem się również na Rynek. Podobno również tutaj rozpoczął się remont. Piszę podobno z powodów o których niżej.

Ulica Podgórna jest zamknięta i ma zdartą asfaltową nawierzchnię.

Spod której wyłonił się piękny bruk.

ul. Wodna również w remoncie.

A oto efekty remontu na Rynku. Zdemontowana wiata przystanku na wschodniej pierzei.

Wykonawcą remontu Rynku jest firma PBD ze Starogardu Gdańskiego. Mam nadzieję, że nabiorą rozmachu.

Slav[ZS], martm liked this post
jerry_ku no está en línea   Reply With Quote

Sponsored Links
Old August 25th, 2017, 06:22 AM   #22
jerry_ku
Registered User

jerry_ku's Avatar

Po dłuższym urlopie jestem bardziej niż zadowolony z postępów prac na Alei Wojska Polskiego Będąc na dalekim południu Polski spotkałem człowieka, który jest pracownikiem firmy Strabag. Do tej pory myślałem, że markowanie prac, to jest wina braku podwykonawców. Okazuje się, że Strabag nie ma większych problemów ze znalezieniem firm do pracy. Natomiast problemem w Starogardzie jest fatalnie przygotowany projekt budowlany. Powiedział, że wygląda to tak jakby projektant nigdy nie widział na oczy tej ulicy. Masa błędów i niedopracowań. Wykonawca musiał zadawać pytania miastu, miasto projektantowi i w drugą stronę. Coś w tym musi być, bo wedle projektu zakres prac budowlanych miał obejmować również działki prywatne. Sam musiałem interweniować w Urzędzie Miasta, bo projekt przewidywał pokrycie kostką mojego prywatnego trawnika.
Najważniejsze, że po Alei szaleje ciężki sprzęt W wolnej chwili załączę jakieś zdjęcia.
Old August 25th, 2017, 03:53 PM   #23
mateusz.el
Legenda Północy

mateusz.el's Avatar

Likes (Received): 9167

Czekam więc na zdjęcia.
Chciałem wybrać się w tym roku do Starogardu, wyjazd przesunąłem na wiosnę/lato 2018. Do tego czasu skończy się już przebudowa/rewitalizacja Rynku?

edit. Właśnie spojrzałem na mapę i ul. WP to nie okolice Rynku, a droga na dworzec kolejowy. W takim razie zapytam, czy w Rynku już coś się ruszyło?

Moje wątki zdjęciowe:
[Polska] Wspólne zwiedzanie [Europa] Wspólnie podróżowanie - aktualnie relacja z Ukrainy!
[Trójmiasto] To lubię! [Łódź] Miasto obiecujące [Słowacja] Zaskoczy i zauroczy
mateusz.el no está en línea   Reply With Quote
Old September 20th, 2017, 09:50 PM   #24
jerry_ku
Registered User

jerry_ku's Avatar

Ostatnie dwa tygodnie mam taką gonitwę, że nie ma czasu taczek załadować, nie mówiąc już o robieniu i publikacji zdjęć

Na rynku prace trwają na całej wschodniej części ale tylko w rejonie jezdni. Chodniki nie są jeszcze ruszone. Zerwana jest nawierzchnia z kostki i wymieniane są podziemne instalacje. Równocześnie remontowana jest ul. Podgórna od rynku do mostu nad kanałem.

Pytałeś czy do lata 2018 skończą? Nie ma najmniejszych szans. Obstawiam, że w tym czasie rozkopana będzie zachodnia część Rynku.

mateusz.el liked this post
Old September 21st, 2017, 11:54 PM   #25
kaem3
Registered User

kaem3's Avatar

Likes (Received): 6

Miała być rewitalizacja rynku, a jest wymiana kanalizacji pod rynkiem. Czy rewitalizacja była tylko pretekstem do wymiany rur i studzienek?
W najbliższych latach powinniśmy podjąć budowę autostrad, które związałyby główne ośrodki przemysłowe kraju. Doświadczenie ze Śląska i Warszawy wskazuje, iż nowoczesne trasy mają olbrzymie znaczenie dla szybszego rozwiązania narastających od lat problemów transportowych.
E. Gierek, luty 1971
kaem3 no está en línea   Reply With Quote
Old September 22nd, 2017, 10:54 PM   #26
jerry_ku
Registered User

jerry_ku's Avatar

Trudno wyobrazić sobie remont nawierzchni bez niezbędnych remontów pod powierzchnią.
Old September 23rd, 2017, 09:56 PM   #27
kaem3
Registered User

kaem3's Avatar

Likes (Received): 6

Mam nadzieję, że z wyremontowanego (czy wręcz przebudowanego) dworca PKP zniknie bezsensowna i szpecąca zabytek tablica peronowa "Starogard Gdański". Takie tablice mają sens i dobrze wyglądają na peronie - ale nie na budynku dworca i w dodatku od strony miasta. Nie wiem po co podróżnemu, który zbliża się od strony miasta do dworca, informacja że znajduje się w Starogardzie Gdańskim. Dla mnie taka informacja jest bez sensu.
W najbliższych latach powinniśmy podjąć budowę autostrad, które związałyby główne ośrodki przemysłowe kraju. Doświadczenie ze Śląska i Warszawy wskazuje, iż nowoczesne trasy mają olbrzymie znaczenie dla szybszego rozwiązania narastających od lat problemów transportowych.
E. Gierek, luty 1971
kaem3 no está en línea   Reply With Quote
Old October 2nd, 2017, 06:37 AM   #28
jerry_ku
Registered User

jerry_ku's Avatar

Ta tablica nie była niestety bardziej ohydna niż sam dworzec

Aleja Wojska Polskiego, ul. Kolejowa i Hillar cały czas są w fazie robót ziemnych, ale cały czas działają.

Na Rynku również cały czas kopią, z tą tylko różnicą, że rozkopali również południową pierzeję.

Last edited by jerry_ku; October 2nd, 2017 at 04:38 PM.

Reply

Tags
pomorskie, pomorze, starogard gdański

Thread Tools
Rate This Thread
Rate This Thread:

Posting Rules