search the site
 daily menu » rate the banner | guess the city | one on oneforums map | privacy policy | DMCA | news magazine | posting guidelines

Go Back   SkyscraperCity > European Forums > Forum Polskich Wieżowców > Inwestycje w Polsce > Pomorze, Warmia i Mazury

Pomorze, Warmia i Mazury » Szczecin » Trójmiasto

Global Announcement

As a general reminder, please respect others and respect copyrights. Go here to familiarize yourself with our posting policy.

Reply

Thread Tools Rating: Thread Rating: 39 votes, 5.00 average.
Old November 7th, 2006, 07:31 PM   #1
borys1234
Registered User

borys1234's Avatar

Likes (Received): 666

[Świnoujście] Inwestycje

Wszyscy tak strasznie nalegali żeby zrobił ktoś relacje z inwestycji w Świnoujściu oto więc i jest owa relacja. Jest to mój pierwszy post na forum, muszę wiec się przywitać. Nie jestem jednak nowym użytkownikiem ponieważ już z dobry rok czytuje co ciekawsze artykuły. Od razu mówię że mieszkam w Szczecinie ponieważ tutaj na studia mnie przywiało, nie będą wiec możliwe z mojej strony częste aktualizacje tego co dzieje się na poszczególnych budowach. Jako że miałem teraz dość długą przerwę w nauce, postanowiłem wykorzystać trochę wolnego czasu na przejście się po mieście i zrobienie takiej dość pobieżnej listy inwestycji. Przygotowałem też mapkę żeby łatwiej było się w tym wszystkim połapać muszę również zaznaczyć że nie są to wszystkie budowy.

1. Pierwsza inwestycja to tak zwana świeżynka tablice pojawiły się tam z tydzien lub dwa temu. Inwestorem jest pomerania-development, projektantem pracownia projektowa vianova z poznania, a budować caly komplex będzie PBG S.A. Z tego co udalo mi się dowiedzieć będzie to całkiem spore osiedle, około 900 mieszkań i bedzie to pierwsza inwestycja budowlana tejże firmy. Niestety w sieci panuje ogólne niedoinformowanie, strony tak projektanta jak i developera są w trakcie budowy. Zrobiłem troche zdjęć z budowy i tablicy informacyjnej i wrzucam też to co znalazlem na stronie PBG. (swoją droga ciekawie wygląda ten basen na dachu ) Budowa znajduje się na tzw. Radzieckim Stadionie, kiedyś był tu obiekt sportowy dla naszych przyjaciół za wschodu.

2. Druga na mapie jest inwestycja prowadzona przez firmę KORNAS z kolobrzegu. Nazywa się to Osiedle Słoneczna Podkowa, chociaż osobiście nie wiem jak jeden budynek może stanowić cale osiedle

3. Kolejne jest Osiedle Bursztynowe, składa się z kilku dość klockowatych budynków. Niestety nie wiem kto to buduje ani kto jest inwestorem.

4. Następne to typowa mieszkaniówka w samym centrum miasta budowana przez Modehpolmo.W mojej ocenie nie jest to najpiekniejszy budynek. Ale Modehpolmo już wszystkich do tego przyzwyczailo ze buduje paskudztwa :P

5. A pod numerem pięć kryje się proszę państwa budynek który nie wyszedł narazie poza sferę projektową. W miejscu gdzie ma postwać stoją setki komóreczek garażyków i innych tego typu paskudztw. Będzie to stało w środku zabudowanego z każdej strony kwartału o niezbyt dobrej opinii wśród mieszkańców takie świnoujskie centrum przestępczości.

6. Budynek ten jest już skończony, wlaśnie zostal oddany do użytku i sprowadzają sie pierwsi lokatorzy. Stylem nawiązuje do kaminicy postawionej wcześniej jako przy ulicy Hołdu Pruskiego, czyli ulicy o najbardziej reprezentacyjnej architekturze w mieście (niestety mocno zaniedbanej)

7. W tym miejscu ulubiony przez wszystkich KRUS czyli Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego rozbudowuje swoją landarę czyli ośrodek wczasowy, cud architektury późnych lat 90. W nowo powstającej części znajdować się będzie między innymi basen Jak zwykle nie wiem kto buduje, wiem tylko że inwestorem jest KRUS

8. W tym miejscu do niedawan stal jeszcze stan surowy obiektu wybudowanego jeszcze w początkach lat 90. Niedawno zaczeła sie jego przebudowa i juz niedługo bedzie wyglądał tak:

9. Nie wiem czemu strasznie skąpią w Świnoujściu informacji o budowach. Kolejna inwestycja to apartamentowiec. Z tą budową mają duże problemy ponieważ podczas stawiania płotu mocno uszkodzili korzenie kilku starych cisów, wiec miasto zastanawia sie teraz jak dużą karę przywalic inwestorowi

10. Przebudowa starego domu wczasowego Honoratka na hotel Polaris.

11. Pod numerem jedenastym kryje się hotel Arston. Budynek średnio zachwyca swoim wyglądam, jednak w rzeczywistości wygląda lepiej niż na wizualizacji. (Render wygląda jakby zrobiony był z kartonu, a wszystkie materialy wyglądają na najtańsze jaki istnieją, całe szczęście inwestor aż tak nie oszczędzał )

12. Kolejne inwestycje znajdują sie na dawnym polu namiotowym. Przed cały ten kwartal zabudowany byl willami i innymi budynkami o funkcjach wczasowych, wojenna zawierucha sprawiła jednak że wszystkie obróciły sie w proch. Większość działek w tym kwartale została już sprzedana i budowy albo już się zaczęły (te zaznaczyłem na mapie) albo wkrótce się rozpoczną. Docelowo kwartał przedzielony bedzie dwiema ulicam dokończeniem ulicy Cieszkowskiego i w poprzek nową ulicą Orzeszkowej. Inwestycja pod numerem 12 to apartamentowiec lub hotel sam już nie wiem.

13. Kolejny apartamentowiec, nie nawiązuje niestety do dawnej zabudowy, tak wlaściwie to nie wiem do czego nawiązuje ten budynek, mi się to z góralską chatą kojarzy

14. O tej budowie nie wiadomo nic poza tym ze pojawiła się tablica informacyjna, z ktorej też nie za wiele wynika.

15. Nastepny w kolejności jest narożny Hotel Rezydent. Na banerze prezentował sie nawet całkiem dobrze jednak w dniu kiedy robilem zdjęcia baner został zwinięty przez wiatr

16. Pod numerem 16 znajduje się ukończony już Hotel Gold. Niby powinienem zamieszczać tutaj same nieukończone inwestycje, ale stwierdziłem że skończony został tak niedawno ze jeszcze się pod inwestycje nadaje Moim zdaniem jest to jeden z bardziej udanych nowych budynków w dzielnicy nadmorskiej dokonale nawizaujący do zabudowy przedwojennej.

17. Nazywa się to Aparthotel Avangard. Z początku zastanawiałem sie co to jest aparthotel, udalo mi sie dowiedzieć ze jest to apartamentowiec połączony z hotelem dwa górne piętra zajmują apartamenty, dwa dolne hotel. Całość zaprojektowana jest w stylu Art Deco. Ciekawie prezentują sie balustrady i daszek nad wejściem. Nie do końca pasuje to do neoklasycystycznej zabudowy reszty dzielnicy, no ale to początek XX wieku i tamto więc niby jakiś związek jest

18. Kolejna inwestycja to jedna z bardziej rozreklamowanych w prasie. Nazywa się to Rezydencja 3 korony. Pierwsz 2 z 3 budynków już stoją i prezentują sie dokonale. Pierwszy budynek nazwano Korona Piastów, drugi jednak żadnej nazwy jak narazie nie otrzymał. Cała inwestycja doskonale wpisuje się w styl zabudowy jaki panuje w dzielnicy do tego stopnia że kiedyś przechodząc tamtędy usłyszalem taką oto rozmowę (autentycznie):
-Ten budynek na rogu to widać że stary, tylko odrestaurowany a ten obok to budują tak żeby pasował.
-No tak, ale jak oni te parkingi pod spód wsadzili?

19. Dziewiętnastka to inwestycja o długiej historii. Pierwsze wzmianki o tej budowie datowane są na rok 1992 :P w tym roku, po zmianie inwestora wszystko ruszyło z kopyta. Całość nazywa się Baltic Park i jest największą inwestycją w Świnoujściu. Na kompleks składają się apartamentowce przy promenadzie, apartamentowce na wydmach przy plaży, hotel, centrum handlowe, park wodny, molo, i kolejne apartamentowce. Jako że o tej inwestycji poczytać można już w innym wątku ogranicze się do opublikowania zdjęcia ukończonego już budynku i mapy. To co widac na zdjęciu o budynke drugi od lewej na dole.

20. Jest to kompleks kilku apartamentowców budowanych przez przedsiębiorstwo budowlane Ciroko. Co ciekawe, jako że nie stoją one w strefie ochrony uzdrowiskowej A, lokale tam sprzedawane są jako mieszkania a nie jako apartamenty, dzięki czemu stawka VAT na nie jest niższa.

21. Pokusiłem się o zaznaczenie inwestycji która chyba nie powinna się tutaj znaleźć, ale stwierdziłem ze pewnie nikt by sie tym nie zajął a projekt zasluguje na uwage. Jest to rozbudowa szpitala miejskiego w Świnoujściu. Projekt polega na połączeniu dwóch starych budynków przez nowy łącznik.

Mam nadzieje ze ciekawość co do ruchów inwestycyjnych w Świnoujściu została zaspokojona. Muszę z góry przeprosić jeśli pomyliłem jakieś pojęcia czy porobiłem inne błędy, nie jestem wielkim znawcą budownictwa więc mogło się to zdarzyć. I jeszcze jedna uwaga, plan który rozrysowalem ma tylko mniej więcej prezntować położenie poszczegółnych inwestycji, wymiary jakie mi tam wyszly są w większej częsci przypadkowe Podniosą sie pewnie zaraz głosy że powinienem to zamieścić w temacie [Zachodniopomorskie] wieści z nadmorskich miejscowości. Uznałem jednak ze jest tego tyle że zasługuje to na własny wątek
borys1234 no está en línea   Reply With Quote

Sponsored Links
Old November 7th, 2006, 07:54 PM   #2
WuMike
The Ratizator™

WuMike's Avatar

Witamy na forum. Wielkie dzieki za watek! Swietna sprawa, a same inwestycje i rozmach okresle jednym slowem: MA-SA-KRA! Moimi faworytami sa oczywiscie numery 1 oraz 17 i 18! W przyszlym roku koniecznie musze pojechac do Ś-ujścia
Old November 7th, 2006, 07:56 PM   #3
Raine
...

Raine's Avatar

Likes (Received): 1203

Pamiętam że na renderach Baltic Park mi się bardzo podobał, ale po zdjęciu powyżej już nie jestem tak pewien czy ten kompleks jest aż tak udany.
Ogólnie co do inwestycji- typowe. Niemal wszędzie nad morzem buduje się gorzej i lepiej, a tylko czasami są jakieś perełki (Olimpic Park w Kołobrzegu). Najczęściej wszystko bez ładu i składu, zero założeń urbanistycznych.
Z tej listy na + można wymienić jeszcze Platan Complex (ach te nazwy) czyli nr 1.

ps. witamy na forum Czekamy na updaty z placów budowy jak i na same zdjęcia Świnoujścia! <- miałby na pewno wzięcie na forum
Raine no está en línea   Reply With Quote
Old November 7th, 2006, 08:07 PM   #4
mitek
Registered User

mitek's Avatar

Likes (Received): 0

Tyle inwestycji - kopara opada!!
Dzięki za super relacje.
mitek no está en línea   Reply With Quote
Old November 7th, 2006, 08:09 PM   #5
Niebuszewiak
Chwała Bogom!

Niebuszewiak's Avatar

Likes (Received): 1232

Pozwole sobie skomentowac swinoujskie inwestycje:

WooooooooW
Old November 7th, 2006, 08:12 PM   #6
ziMer
Registered User

ziMer's Avatar

Likes (Received): 320

witam na forum

Wielkie THANKS za ten topic, wkońcu pojawiło się Świnoujście, jak dla mnie inwestycja nr.1 góruje, wielkie brawa za tą inwestycje. Ogólnie bardzo dużo inwestycji tak jak w Kołobrzegu i innych miastach nadmorskich widać ze jest popyt na takie inwestycje oby tak dalej ...
ziMer no está en línea   Reply With Quote
Old November 7th, 2006, 08:16 PM   #7
Raine
...

Raine's Avatar

Likes (Received): 1203

Baltic Park i rendery o których mówiłem. Budynki na 2 obrazku jeszcze nie zbudowano, prawda?

btw: ciekawe jak się kształtują ceny za metr w tych wszystkich apartamentach
Pewnie 2x średnia krajowa
Raine no está en línea   Reply With Quote
Old November 7th, 2006, 08:19 PM   #8
borys1234
Registered User

borys1234's Avatar

Quote:
Originally Posted by Raine View Post
Baltic Park i rendery o których mówiłem. Budynki na 2 obrazku jeszcze nie zbudowano, prawda?

btw: ciekawe jak się kształtują ceny za metr w tych wszystkich apartamentach
Pewnie 2x średnia krajowa
Jeżeli chodzi o budynki z pierwszego obrazka to pierwsze dwa stoją a pozostałych pięć jest na etapie 2 piętra. Pod budynki z drugiego obrazka zaczęło sie wyrównywanie terenu i z tego co się orientuje to pod pierwszy stoją fundamenty.
Co do cen to 3 korony i Baltic Park, w pierwszym ceny od 7 tys za metr do 12, w Batlic Parku ceny dochodzą do 14 tysięcy za metr.
Old November 8th, 2006, 01:01 PM   #9
SLIMI-PL
Visit Poland!

SLIMI-PL's Avatar

Likes (Received): 16

Jestem pod wrażeniem tyle inwestycji w stosunkowo niewielkim mieście. Trzymam kciuki zeby wszystko powstało. Wspaniały topic i super informacje! PS.Czy ktoś się orientuje czy wogóle coś się buduje we Władysławowie, jeździ tam cała Wawa a jak tam byłem ze 2 lata temu to chyba kompletnie nic się nie budowało.
SLIMI-PL no está en línea   Reply With Quote
Old December 8th, 2006, 03:25 PM   #10
borys1234
Registered User

borys1234's Avatar

Do czterech razy sztuka?

Powiedzenie do trzech razy sztuka nie sprawdza się w Świnoujściu. Już 3 razy w tym roku Świnoujście próbowało sprzedać stary poniemiecki, a potem poradziecki budynek szpitala przy ulicy Wyspiańskiego i za każdym razem nieskutecznie. Miasto wyceniło nieruchomość, czyli kilka budynków wraz z 4 hektarową zalesioną działką blisko centrum miasta na 7 milionów złotych. Odbyły się już dwa przetargi, na które jednak nikt się nie zgłosił. W końcu znalazł się inwestor Michał Leonowicz właściciel kilku komercyjnych sanatoriów, wpłacił nawet zaliczkę 600 tysięcy złotych, ale na tym się skończyło. Miasto wyznaczyło dwa terminy na uregulowanie pozostałych należności za nieruchomość, czyli ponad 6,5 miliona złotych. Żaden z nich nie został jednak dotrzymany, mimo tego świnoujscy radni w uchwale poparli inwestora i dali mu czas do końca roku na znalezienie pieniędzy. Ten wtedy tłumaczył, że ma problemy z bankami, zapewniał, że pieniądze znajdzie i że jest wypłacalny. Ostateczny głos w sprawie przesunięcia terminu należał do prezydenta Świnoujścia, a ten, mimo przychylności rady zdecydował się rozwiązać umowę z inwestorem. Jak tłumaczył Robert Karelus - rzecznik prezydenta - przedstawione dokumenty były niewiarygodne. W takiej sytuacji inwestor stracił zaliczkę, a nieruchomość trafi ponownie na sprzedaż - z niezmienioną ceną 7 milionów złotych. Tymczasem sam budynek, pozbawiony ochrony, stoi pusty i od ponad 10 lat systematycznie niszczeje.

Old January 16th, 2007, 12:59 AM   #11
Piotr-Stettin
Moderator

Piotr-Stettin's Avatar

PLATAN COMPLEX

15.01.2007

trzy żurawie

"Powszechnie wiadomym jest, że optymistyczne i żywe kolory nastrajają optymistycznie i budzą energię, a w leczeniu naszych pacjentów jednym z istotnych elementów terapii jest obudzenie w pacjencie woli walki z chorobą"
dyrektor Starosławska
Piotr-Stettin está en línea ahora   Reply With Quote
Old January 16th, 2007, 01:29 AM   #12
Piotr-Stettin
Moderator

Piotr-Stettin's Avatar

REZYDENCJA BURSZTYN

grudzień 2006

styczeń 2007

-------------

Avangard - zdaje się, że ukończona

"Powszechnie wiadomym jest, że optymistyczne i żywe kolory nastrajają optymistycznie i budzą energię, a w leczeniu naszych pacjentów jednym z istotnych elementów terapii jest obudzenie w pacjencie woli walki z chorobą"
dyrektor Starosławska
Old March 10th, 2007, 09:27 PM   #13
seadoo19
Registered User

Platan Complex 3 Marca 2007

Ceny mieszkan w Platan Complex sie podniosly ze wzgledu na duze zainteresowanie

Last edited by seadoo19; March 10th, 2007 at 09:54 PM.
seadoo19 no está en línea   Reply With Quote
Old March 10th, 2007, 09:30 PM   #14
seadoo19
Registered User

RedNet Property Group i Platan Complex

RedNet Property Group sprzedaje mieszkania platanu na zasadach platnosci 15/85
http://inwestycje.rednetproperty.com...obdusdjvmaujr7

Last edited by seadoo19; March 10th, 2007 at 10:00 PM.
seadoo19 no está en línea   Reply With Quote
Old March 11th, 2007, 05:44 PM   #15
bulkasz
Registered User

bulkasz's Avatar

ten platan complex... wyglada jak zwykłe blokowisko, tragedia...
bulkasz no está en línea   Reply With Quote
Old March 11th, 2007, 09:00 PM   #16
Niebuszewiak
Chwała Bogom!

Niebuszewiak's Avatar

Likes (Received): 1232

A u nas na Glinkach to niby co sie buduje ? To samo

EDIT: Ajj sorry pomylilo mi sie z tymi kolorowymi budynkami z tylu Platan jest w sam raz.

Last edited by Niebuszewiak; March 12th, 2007 at 02:43 PM.
Niebuszewiak no está en línea   Reply With Quote
Old March 11th, 2007, 11:35 PM   #17
Piotr-Stettin
Moderator

Piotr-Stettin's Avatar

a według mnie Platan - jak na takie masowe przedsięwzięcie jest całkiem ok
dyrektor Starosławska
Old April 3rd, 2007, 01:03 PM   #18
Color by Technicolor
Registered User

Color by Technicolor's Avatar

Przespacerowałem się po mieście i porobiłem parę zdjęć.

Pierwsze to rozbudowa szpitala miejskiego za kwotę 20 mln. złotych, 1/3 kosztów to sprzęt medyczny. Pomiędzy dwa stare skrzydła szpitala (dawniej wojskowy lazaret, szpital w Swinemunde znajdował się gdzie indziej, po wojnie zajęty przez Rosjan sprzedany w zeszłym miesiącu wraz z 4 hektarową działką za 11,4 mln. złotych firmie budującej kanalizacje[?]) zostanie wbudowane nowe, większe, a reszta zmodernizowana. Planowane zakończenie inwestycji grudzień tego roku.

Nowe skrzydło od szerszej strony:

CDN...
Color by Technicolor no está en línea   Reply With Quote
Old April 3rd, 2007, 01:26 PM   #19
Color by Technicolor
Registered User

Następne to tzw. Baltic Park. Budowa została przejęta przez Duńskiego inwestora po upadku Niemieckiego. W miedzy czasie przez jakieś dwa lata pierwsze z apartamentowców straszyły surowym stanem. Projekt jeśli zostanie zrealizowany w całości (pewnie za parę lat) zakłada powstanie 13 piętrowego, luksusowego hotelu, 700 metrowego mola i całej masy apartamentowców. Póki co przy samej promenadzie (na tym odcinku, wybudowanej przez inwestora) stoi 5 budynków, dwa pierwsze skończone jakiś rok temu. Za tymi budynkami niedawno rozpoczęła się budowa siedmiu następnych nieco innych, trwają prace ziemne.

A tu rozpoczynają się prace nad następnymi budynkami:

W przyszłości ma wyglądać to tak:

Old April 3rd, 2007, 02:05 PM   #20
Color by Technicolor
Registered User

Na terenie dawnego kempingu Relax trwa lub ukończyła się niedawno budowa kilkunastu willi. Są to głównie apartamentowce, choć są też hotele i aparthotele . Budynki (przynajmniej niektóre) trochę kiczowate ale ogólne wrażenie bardzo dobre. Budynki wpisują się zabudowę dzielnicy nadmorskiej i nawiązują do dawnej zabudowy która po wojnie została jako pierwsza przez armię czerwoną oddana władzą Polskim (reszta dopiero w 1956 roku). Pod jakimś pretekstem (pewnie wybitych szyb i skradzionych parkietów) budynki uznano za nie nadające się do odbudowy co było oczywistym nonsensem i je rozebrano, było tego pewnie ze 40 budynków, cegła zniknęła ale wiadomo gdzie obecnie się znajduje. Na dodatek, pijani radzieccy sołdaci spalili łazienki kąpielowe, dom zdrojowy, a piasek zasypał molo. Łącznie na pierwszej części kempingu powstaną 24 budynki i dwie ulice.

Ten budynek nazywa się Różą Wiatrów, stoi na rogu Trentowskiego i nowo budowanej ulicy Orzeszkowej

Następny budynek stoi pomiędzy dwoma których budowa dopiero się rozpoczęła:

Po zbudowaniu następnej willi widok z tej strony będzie niemożliwy.

Od frontu.

Tablica

Obok niego w budowie znajduje się to:

Trzy Korony trzy:

obok powstanie coś takiego:

a naprzeciw również wzdłuż nowej ulicy to:

I parę zdjęć już w większości ukończonych budynków przy promenadzie. Chwała im za to że trwożą pierzeje:

Last edited by Color by Technicolor; April 3rd, 2007 at 02:17 PM.

Reply

Tags
świnoujście, inwestycje, wieści z budowy, zachodniopomorskie

Thread Tools
Rate This Thread
Rate This Thread:

Posting Rules