search the site
 daily menu » rate the banner | guess the city | one on oneforums map | privacy policy | DMCA | news magazine | posting guidelines

Go Back   SkyscraperCity > European Forums > Forum Polskich Wieżowców > Inwestycje w Polsce > Pomorze, Warmia i Mazury

Pomorze, Warmia i Mazury » Szczecin » Trójmiasto

Global Announcement

As a general reminder, please respect others and respect copyrights. Go here to familiarize yourself with our posting policy.

Reply

Thread Tools Rating: Thread Rating: 14 votes, 5.00 average.
Old December 12th, 2007, 04:25 PM   #61
Wo92
Registered User

Wo92's Avatar

Likes (Received): 2186

Jak pierwszy raz zobaczyłem to zdjęcie, to skojarzyło mi się ze szczecińskim dworcem w remoncie.
Wo92 no está en línea   Reply With Quote

Sponsored Links
Old December 12th, 2007, 11:28 PM   #62
Offspring
Nie(bo) Szczecin

Offspring's Avatar

Likes (Received): 7358

Szczecinomaniacy zrzeszeni w Forum Polskich Wieżowców protestują przeciwko niszczeniu Międzyzdrojów!

Offspring no está en línea   Reply With Quote
Old December 29th, 2007, 06:17 PM   #63
Tom30
Registered User

Likes (Received): 1

Miedzyzdroje

Nawiazujac do mojej ostatniej wypowiedzi,
jak obiecalem troche was postrasze.

1.Z dwoch domkow zrobila sie stodola

2.Patrzac na zlote szprosy przypuszczam, ze "Pan domu" musi byc dumny z siebie

3.Wlasciciel terenu poszedl na calosc

4.Wieza na ukonczeniu tylko brak kopuly i juz mozna szukac ksiezniczki ktorych w Miedzyzdrojach zwlaszcza latem nie brakuje

5.To samo od tylu, ta wysunieta czesc to zarys starej zabudowy

6.Jeszcze nie zasloniety skrawek starej fasady przy dachu swiadczy o jej pierwotnym wygladzie

7.Kazdy sobie rzepke skrobie

8.Szalenstwa lat 80

9. A tu na maxa, przedwojenna willa po modernizacji i moj turkusowy juz troche wyblakly ulubieniec z misiem w tle

10.bonusik- bez komentarza, to sraczkowate to pianka budowlana

Wjem jestem troche podly, ale taka jest rzeczywistosc sa oczywiscie wyjatki, ale to pokaze nastepnym razem

Last edited by Tom30; December 29th, 2007 at 06:27 PM.
Tom30 no está en línea   Reply With Quote
Old December 29th, 2007, 11:26 PM   #64
Maciekmoc
więcej drzewek!

Maciekmoc's Avatar

Likes (Received): 3031

God... nie macie jakiegoś planu zagospodarowania albo czegoś takiego?
Maciekmoc no está en línea   Reply With Quote
Old December 30th, 2007, 12:33 AM   #65
Piotr-Stettin
Moderator

Piotr-Stettin's Avatar

nie mogłem się powstrzymać i wrzuciłem to do "czas na śmiech"
http://www.skyscrapercity.com/showpo...postcount=1197
"Powszechnie wiadomym jest, że optymistyczne i żywe kolory nastrajają optymistycznie i budzą energię, a w leczeniu naszych pacjentów jednym z istotnych elementów terapii jest obudzenie w pacjencie woli walki z chorobą"
dyrektor Starosławska
Piotr-Stettin está en línea ahora   Reply With Quote
Old December 30th, 2007, 02:25 AM   #66
Bobekk
.

Bobekk's Avatar

Likes (Received): 42

Istna wolna amerykanka
Bobekk no está en línea   Reply With Quote
Old December 30th, 2007, 08:15 AM   #67
Niebuszewiak
Chwała Bogom!

Niebuszewiak's Avatar

Likes (Received): 1229

A ja pozwole sobie wrzucic moje 2 ulubione perelki z Miedzyzdrojow

1.

2.
Old January 17th, 2008, 10:15 PM   #68
Tom30
Registered User

Miedzyzdroje

Czas pokazac co buduje sie w ponad 6tysiecznym miasteczku z budzetem na 2008r. w wysokosci 60mil. zl z czego 36 przeznacza na inwestycje

Nowy witacz

Prawie ukonczone rondo

Okna nie sa czerwone to tylko folia ochronna, budynek WECHTY

Ten sam teren 2006r.

Od strony dzialki ktora miasto wystawilo w drodze przetargu na sprzedaz, cena wyjsciowa 8mil(4tys m)

Za rok podziwiac bedziemy oto ten budynek KOMFORTU

Na razie jest tak

Wykanczanie kilku pensjonatow w tym samym kwartale ulic

''apartamentowiec'' na Gryfa Pomorskego kierunek las

Nastepna dzialka, 2005tym r rosly tu dzewa

Odwracamy sie; dzisiaj domki nibawem 9 5pietrowych apartamentowcow w najlepszym wydaniu niestety nie moge znalesc projektu

Jdzemy dalej, kilka fajnych drewnianych budyneczkow

Kilka krokow do przodu i ......? nie mam pojecia

W tym calym chaosie z Gryfa pomorskiego na koncu znajduje sie, jak dla mnie najfajniejszy OW w Miedzyzdrojach, przykald jak mozna wspolpracowac z natura, ten widoczny na zdjeciu las kryje ogromny osrodek LAUSOW PANSTWOWYCH

c.d.n
Old January 18th, 2008, 12:17 AM   #69
Tom30
Registered User

Miedzyzdroje

c.d blizej centrum

ul.Dabrowki

W budowie

Przy stadionie

Pensjonat ul.Polna

TBS w najgorszym wydaniu

Dzialka juz czeka

Po drugiej stronie oddawane do uzytku

Wczesniej stal tu ten domek

Wymalowany dworzec, miasto chcialo zrobic na wlasny koszt generalny remont budynku i okolicy, ale nie dogadalo sie z PKP

Willa Marea, ladna, ale za wysoka

Sasiadka obok, przebudowa, z daleka wygada fajnie z bliska widac tandetnie zrobiony styropian

Miedzyzdrojski deptak ul.Swiatowida

Z przodu

Z boku widac jego prawdziwe oblicze

W Miedzyzdrojach z braku miejsca i wolnych dzialek buduje sie wszedzie to jeden z wielu przykladow

Przedwojenny budynek na przeciwko AMBERBALTIC, stan z przed kilku miesiecy

Na chwile obecna

Moj ulubiony budynek hotel POLONIA, zdjecie z przed roku

Jak zobaczylem co z nim zrobili chcialo mi sie WYC

Na przeciwko remont DW

Blisko mola

Dzialka obecnie

Jeszcze nie tak dawno

Z przyblizenia, miedzyzdrojanie maja slabosci do podobnych dziwactw

Budowa widmo jest ich kilka

1. Nowa tablica

Dzialka po staremu

2.Dwie blizniaczki czekaja na poczatek remontu

Podobno wspolwlasciciele nie moga dojsc do porozumienia

3.Pusto i glucho od niepamietnych czasow

4.Niedawno stalo tu kino, dzisiaj drewniany plot

Bonus, nowy AMBER
Old January 18th, 2008, 01:18 AM   #70
Piotr-Stettin
Moderator

Piotr-Stettin's Avatar

widać, że po pewnym zastoju Międzyzdroje ruszyły z kopyta. Szkoda tylko, że w większości jest to wesoła twórczośc szalonych lat 90, a ten hotel Polonia to już mistrzostwo świata :/. Widziałem już różne renowacje, ale to jest mega porażka. Widać pewną przepaść między Międzyzdrojami, a Świnoujściem czy Kołobrzegiem.
"Powszechnie wiadomym jest, że optymistyczne i żywe kolory nastrajają optymistycznie i budzą energię, a w leczeniu naszych pacjentów jednym z istotnych elementów terapii jest obudzenie w pacjencie woli walki z chorobą"
dyrektor Starosławska
Old January 18th, 2008, 09:46 AM   #71
Hyper
Pobierowo jest OK!

Hyper's Avatar

Likes (Received): 4294

Quote:
Originally Posted by Piotr-Stettin View Post
widać, że po pewnym zastoju Międzyzdroje ruszyły z kopyta. Szkoda tylko, że w większości jest to wesoła twórczośc szalonych lat 90, a ten hotel Polonia to już mistrzostwo świata :/. Widziałem już różne renowacje, ale to jest mega porażka. Widać pewną przepaść między Międzyzdrojami, a Świnoujściem czy Kołobrzegiem.
Zgadza się Piotrze, ale mam nadzieję, że Międzyzdroje ruszą teraz pełną parą. Te 3 takie szlagierowe miasta nadmorskie muszą być.
Małe ale, co to jest? Co to wystaje?

Ten teren nadaje się tylko do budowy, bo się melanżeria niczym spod Grzybka zbiera

Hyper no está en línea   Reply With Quote
Old January 18th, 2008, 11:24 AM   #72
Tom30
Registered User

[QUOTE=Hyper;17784451]Zgadza się Piotrze, ale mam nadzieję, że Międzyzdroje ruszą teraz pełną parą. Te 3 takie szlagierowe miasta nadmorskie muszą być.
Małe ale, co to jest? Co to wystaje?

Miedzyzdroje w ostatnich latach nie mialo szczescia do wladz, poprzedni burmistrz zagorzaly sportowiec ktorego zrzucili ze stanowiska po tym jak okazalo sie ze kradl prad, zostawil po sobie dziur w budzecie, zdewastowane miasto i stadion za kupe milionow zl, ktory mojm zdaniem mozna bylo wybudowac na przedmiesciach, a pozyskane grunty podzelic i sprzedac. Naszczescie nowa wladza ma bardziej ambitne plany i jesli zrealizuje zapowiadane inwestycje, Miedzyzdroje wroca do zaszczytnej pierwszej ligi (promenda na calej dlugosic, dom kultury i biblioteka, nowy amfiteatr, remont wszystkich ulic w ciagu kadencji) widac miej prywaty, dzialki sprzedawane sa w przetargach, kilkanasci starych poniemieckich willi odzyskanych sadownie od FWP sprzedawane sa po konkretnych cenach rowniez na przetargach. Osobiscie podziwiam obecnego burmistrza za wytrwalosci i determinacje w obronie swoich racji, ostatnio bylem na spotkaniu gdzie przedstawiany byl projekt nowej promenady, pan projektant dla porownania pokazal nam jak wglada swiat- meble miejskie w Barcelonie, Holandii, Niemczech itd. w trakcie pokazow slajdow na sali wybuchl smiech, ale najbardziej rozwalil minie gosciu ktory wykrzykiwal '' BIALORUS '' (do tej pory nie wiem o co mu chodzilo) po prezentacji mieszkancy osobiscie mogli oceniac projekt, kilka cytatow " takie kanciate, ja to bym chciala wielka okragla fontanne, nie pasuje do budynku na molo, malo stylowe itp." z wielu slow krytyki slyszalem tylko jeden pozytywa ocene. Bardzo trudno jest rozmawiac o czyms o czym rozmowca nie ma pojecia, jezeli burmistrz mimo wielu przeszkod (okazuje sie, nie tylko finansowych) zrealizyje to co zapowiedzial na spotkaniu to ma u minie (mimo niecheci do parti z jakiej sie wywodzi) poparcie przy nastepnych wyborach

co to jest? Co to wystaje?
Chcialem miec swoja prowizorke, antena radiowa w samochodzie juz nie mojm
Old January 18th, 2008, 11:26 AM   #73
Tom30
Registered User

Miedzyzdroje w ostatnich latach nie mialo szczescia do wladz, poprzedni burmistrz zagorzaly sportowiec ktorego zrzucili ze stanowiska po tym jak okazalo sie ze kradl prad, zostawil po sobie dziur w budzecie, zdewastowane miasto i stadion za kupe milionow zl, ktory mojm zdaniem mozna bylo wybudowac na przedmiesciach, a pozyskane grunty podzelic i sprzedac. Naszczescie nowa wladza ma bardziej ambitne plany i jesli zrealizuje zapowiadane inwestycje, Miedzyzdroje wroca do zaszczytnej pierwszej ligi (promenda na calej dlugosic, dom kultury i biblioteka, nowy amfiteatr, remont wszystkich ulic w ciagu kadencji) widac miej prywaty, dzialki sprzedawane sa w przetargach, kilkanasci starych poniemieckich willi odzyskanych sadownie od FWP sprzedawane sa po konkretnych cenach rowniez na przetargach. Osobiscie podziwiam obecnego burmistrza za wytrwalosci i determinacje w obronie swoich racji, ostatnio bylem na spotkaniu gdzie przedstawiany byl projekt nowej promenady, pan projektant dla porownania pokazal nam jak wglada swiat- meble miejskie w Barcelonie, Holandii, Niemczech itd. w trakcie pokazow slajdow na sali wybuchl smiech, ale najbardziej rozwalil minie gosciu ktory wykrzykiwal '' BIALORUS '' (do tej pory nie wiem o co mu chodzilo) po prezentacji mieszkancy osobiscie mogli oceniac projekt, kilka cytatow " takie kanciate, ja to bym chciala wielka okragla fontanne, nie pasuje do budynku na molo, malo stylowe itp." z wielu slow krytyki slyszalem tylko jeden pozytywa ocene. Bardzo trudno jest rozmawiac o czyms o czym rozmowca nie ma pojecia, jezeli burmistrz mimo wielu przeszkod (okazuje sie, nie tylko finansowych) zrealizyje to co zapowiedzial na spotkaniu to ma u minie (mimo niecheci do parti z jakiej sie wywodzi) poparcie przy nastepnych wyborach

co to jest? Co to wystaje?
Chcialem miec swoja prowizorke, antena radiowa w samochodzie juz nie mojm[/QUOTE]
Old January 26th, 2008, 11:54 PM   #74
Wraga
Szczecinomaniak

Wraga's Avatar

Quote:

Inwestycje w Międzyzdrojach

Nazywane Perłą Bałtyku Międzyzdroje są dla wielu ulubionym kurortem. Świadczą o tym tłumy turystów każdego lata. Jednak centrum miejscowości to wciąż prowizoryczna zabudowa - straszące pawilony i stragany. Zimą kurort wydaje się być uśpiony i leniwy, ale właśnie w martwym sezonie trwa burza mózgów, jak ten stan rzeczy zmienić.

filmik
http://ww6.tvp.pl/244,20080126646027.strona
------------------------------------------------------------------------------------------
Wraga no está en línea   Reply With Quote
Old February 9th, 2008, 10:24 PM   #75
Hubix
Wędrowiec do świtu

Hubix's Avatar

Likes (Received): 187

Kurier Szczeciński:

2008-02-08

Wszystko dla turystów
Mola i mariny

WŁADZE gminy Rewal zamierzają wybudować mola w Pobierowie, Rewalu i Niechorzu, a do tego centrum windsurfingu w Niechorzu, promenady, zejścia na plaże oraz pomosty spacerowo-cumownicze. Jeśli inwestycje te zostaną zrealizowane, gmina stanie się najbardziej atrakcyjnym miejscem wypoczynku na naszym Wybrzeżu.

45 milionów złotych ma kosztować modernizacja, przedłużenie i przystosowanie głównego pirsu w Niechorzu na potrzeby obsługi jachtów wraz z dojściem i zejściem na plażę. Koncepcje i projekty budowlane tej inwestycji przedstawiło gminie między innymi Biuro Projektów BPBM Bimor. Promenady w Rewalu i Pobierowie wyceniono na 30 milionów złotych każdą.

Gmina prowadzi już rozmowy z bankami i ewentualnymi inwestorami. Jeśli wszystko się powiedzie, Rewal będzie najpiękniejszą gminą na zachodniopomorskim wybrzeżu.
- To nasza koncepcja realizacji przedsięwzięcia inwestycyjnego w zakresie infrastruktury turystyki żeglarskiej na terenie gminy. Ukierunkowaliśmy ją na zwiększenie atrakcyjności gminy, rozwój turystyki wodnej i wydłużenie sezonu turystycznego – mówi Robert Skraburski, wójt gminy Rewal. – Poprzez realizację szeregu inwestycji z zakresu infrastruktury turystyki wodnej gminy, takich jak: przystanie jachtowe na akwenie Morza Bałtyckiego, pomosty spacerowo-cumownicze, promenady nadmorskie, dojścia i zejścia na plaże czy ośrodki sportów wodnych chcemy przedłużyć sezon i przyciągnąć jeszcze więcej gości.

Roman SŁOMSKI

Szczecin - Stettin - Stetin - Stetinum - Stettinum - Stitinum - Sedinum - Stetinae - Stettino - Estetino - Stytin - Štetķn - Štětķn - Sztetėno - Szcecėno - Ščečin - Ščecina - Ščecinas - Şēeēin - Borstaborg - Sitnu - Sasin - Sagin - Στσέτσιν - Шчећин - Шчечин - Шчэцін - Щецін - Щецин - שצ'צ'י - 什切青
Hubix no está en línea   Reply With Quote
Old February 9th, 2008, 11:12 PM   #76
Wo92
Registered User

Wo92's Avatar

Likes (Received): 2186

Tak przy okazji mały OT: gdzieś czytałem, że gmina Rewal jest jedną z najbogatszych, jak nie najbogatszą gminą w Polsce, czy to prawda?
Wo92 no está en línea   Reply With Quote
Old February 10th, 2008, 09:02 AM   #77
Hyper
Pobierowo jest OK!

Hyper's Avatar

Likes (Received): 4294

Tak, to prawda. Nie mam przy sobie rankingów (nie pracuję na swoim komputerze), ale zawsze jest to polska czołówka (miejsca 1-5).

EDIT: RANKING - jeszcze za 2006, ponieważ 2007 jeszcze nie został opublikowany.

Dodam jeszcze, że w gminie Rewal ostatnio przeprowadzano kontrole budowlane w celu ujawnienia samowolki budowlanej i zmiany metrażu, za który właściciel płaci podatki. Nam się udało (wszystko wybudowane zgodnie z projektem), ale sąsiad otrzymał 28m2 więcej do opłacenia. Co to oznacza? Ano to, że:
1) roczna opłata za pomieszczenie przeznaczone pod wynajem wzrasta drastycznie (obecnie było to 6 PLN za m2) - za lokal mieszkalny były grosze do tej pory - 0,10 PLN;
2) Urząd Gminy Rewal podniósł podatki za m2 tak mieszkalny jak i usługowy. Mieszkalny wzrósł w sumie do 0,69 PLN, a ten pod wynajem do 18 PLN !!! Granda, moim zdaniem.

Last edited by Hyper; February 11th, 2008 at 05:10 PM. Reason: Prawidłowe cyferki.
Hyper no está en línea   Reply With Quote
Old February 10th, 2008, 03:24 PM   #78
Hubix
Wędrowiec do świtu

Hubix's Avatar

Likes (Received): 187

O kurcze, co w tym Kleszczowie takiego jest, że tak wypada w statystykach?

============

REGION
10 lutego 2008 - 6:00

Międzyzdroje chcą być perłą Bałtyku

Po tym sezonie Międzyzdroje mają zamienić się w wielki plac budowy.

Na lato 2009 roku ma być gotowy nowy amfiteatr z kinem i galerią oraz część nowej promenady z fontannami i futurystycznymi siedziskami.

To nie są już tylko obietnice przedwyborcze. Miasto ma gotowe projekty, koncepcje. I część zabezpieczonych pieniędzy. Resztę miałaby dołożyć Unia Europejska.

Futurystyczne siedziska

Teraz na międzyzdrojskiej promenadzie są jeszcze stare budki z pamiątkami i gastronomią. Handlowcy mają umowy dzierżawy do tego roku. We wrześniu jednak budki będą zrównane z ziemią.

- Na placu przed molem ma być duża wolna przestrzeń - mówią architekci. - To miejsce na wszelkiego rodzaju imprezy na wolnym powietrzu.
Zaraz obok będzie system siedzisk. Futurystyczne ławki w kształcie pergoli to hit nowego planu zagospodarowania promenady. Mieszkańcom, z których część widziała wizualizację nowej promenady na spotkaniu z burmistrzem, siedziska się podobają.

- Teraz mamy tam ładne, ozdobne ławeczki, ale to takie, jak wszędzie - mówi Justyna Orzechowska, ekspedientka z Międzyzdrojów.

A nowe siedziska mają być charakterystyczne właśnie dla Międzyzdrojów. - Każde miasteczko nadmorskie ma w sobie coś, czego nie można znaleźć gdzieś indziej - tłumaczą projektanci.

Siedziska zaprojektowano wraz z zielenią, małymi fontannami i nowoczesnym oświetleniem. Koncepcję zagospodarowania promenady przedstawiła firma projektowa ze Szczecina.

- Chcieliśmy szybko uporać się z projektem, tak aby już teraz ubiegać się o pieniądze unijne - mówi Leszek Dorosz, burmistrz Międzyzdrojów. - Jeśli teraz tego nie zrobimy, następna szansa będzie dopiero za kilka lat. Na wszystkie prace mielibyśmy w sumie około 2 lat.

Amfiteatr jak pałac

Ma kosztować aż 5 mln złotych. Po jego wybudowaniu nie będzie miał sobie równych na polskim wybrzeżu. W jego wnętrzach powstanie kino i galeria sztuki. Projekt jest już gotowy. W budżecie zapisano 1,6 miliona złotych. Resztę dołoży Unia Europejska. W sumie inwestycja będzie kosztować około 5 mln zł.

- Środki unijne to niecałe 3,4 miliona złotych - mówi Leszek Dorosz. - My dokładamy tylko 30 procent. W tym roku poszły pierwsze pieniądze na projekt - 160 tysięcy złotych.

Mieszkańcy podkreślają, że miasto dawno nie inwestowało w obiekty dla turystów. - Budowa nowych hoteli czy remonty ośrodków wczasowych to zwykle prywatne inwestycje - mówi Anna Jercz, nauczycielka z Międzyzdrojów. - A miasto powinno zająć się właśnie promenadą, molo czy budynkami, które są dla turystów. A pośród nich tylko dom kultury wygląda dobrze.

1 lipca 2009 roku planowane jest uroczyste otwarcie nowego amfiteatru. W tym samym czasie miałaby zacząć działać galeria i kino 4D, z którego najbardziej cieszą się młodzi międzyzdrojanie.

- W takim kinie nie tylko oglądamy obraz i słyszymy dźwięk - mówi Bartosz Pleszkowski, farmaceuta. - W nim również czujemy - powiew wiatru, kołysanie fal, a nawet drgania trzęsienia ziemi itp.

Można więc poczuć się jak bohaterzy filmu, którzy np. płyną motorówką. Słyszymy pluski, a nasz fotel kołysze się jak łódź na ekranie. Sam obraz rzucany jest równocześnie z dwóch projektorów na jeden ekran.

- W amfiteatrze pojawią się też kawiarenki, restauracje - dodaje Anna Płatek, jedna z projektantek. - Budowa będzie nawiązywać do stylu, w jakim zbudowano Międzynarodowy Dom Kultury.

Figury woskowe z planetarium

Kolejne zmiany czekają budynek Muzeum Figur Woskowych. Właściciel muzeum dostał go w dzierżawę na 30 lat. Ma obiekt rozbudować i wyremontować, tak aby powstała tu kawiarnia, małe planetarium i kolejne kino - tym razem mniejsze, kameralne.

- Pierwsze prace rozpoczną się już na wiosnę przyszłego roku - mówią urzędnicy z Międzyzdrojów. - Już na najbliższy sezon powstanie kawiarnia. Reszta prac rozpocznie się po wakacjach.

Największą atrakcją ma być planetarium, czyli przeszklona kopuła i luneta, przez którą będziemy oglądać gwiazdy nad Międzyzdrojami.

Biblioteka, czyli otwarta księga

Maksymalnie do końca 2010 roku ma także powstać Międzynarodowe Centrum Kultury. W jego skład będzie wchodził istniejący już dom kultury i muzeum, a także nowa biblioteka oraz Centrum Informacji Turystycznej, które powstanie w wyremontowanym budynku "Balbinka".

Sama biblioteka to poważna inwestycja. Będzie budowany dla niej nowy obiekt. Wstępie szacuje się, że kosztowałaby 5 mln zł.

Do urzędu miasta dotarła już wstępna koncepcja wyglądu biblioteki. Budynek przypomina otwartą na park księgę.

- Początkowo obawiałem się, że postawią kopię MDK - mówi Alicja Szymalik, która pracuje w jednym z biur podróży. - Jest piękny, ale po co dwa takie same. A ten budynek jest taki nowoczesny. Bardzo mi się podoba. Zwłaszcza to, że jest dużo okien.

Teraz pracownicy urzędu naniosą ewentualne uwagi i odeślą koncepcję. Rozpocznie się już ostateczne projektowanie budynku.

Anna Starosta

Futurystyczne ławki w kształcie pergoli to hit przyszłej promenady w Międzyzdrojach.

Wizualizacja przyszłego amfiteatru. W jego wnętrzach powstanie kino i galeria sztuki.

Nowa biblioteka ma wyglądać nowocześnie.

Szczecin - Stettin - Stetin - Stetinum - Stettinum - Stitinum - Sedinum - Stetinae - Stettino - Estetino - Stytin - Štetķn - Štětķn - Sztetėno - Szcecėno - Ščečin - Ščecina - Ščecinas - Şēeēin - Borstaborg - Sitnu - Sasin - Sagin - Στσέτσιν - Шчећин - Шчечин - Шчэцін - Щецін - Щецин - שצ'צ'י - 什切青
Hubix no está en línea   Reply With Quote
Old February 10th, 2008, 10:12 PM   #79
pioter76
Registered User

pioter76's Avatar

Likes (Received): 1813

Quote:
Originally Posted by Hubix View Post

Największą atrakcją ma być planetarium, czyli przeszklona kopuła i luneta, przez którą będziemy oglądać gwiazdy nad Międzyzdrojami.
Przeszklona kopuła i luneta to nie planetarium!!!

Co do reszty inwestycji to trzymam kciuki
pioter76 no está en línea   Reply With Quote
Old February 10th, 2008, 10:52 PM   #80
Piotr-Stettin
Moderator

Piotr-Stettin's Avatar

dla niektórych planetarium i obserwatorium to jedno i to samo
dyrektor Starosławska

Reply

Tags
bałtyk, dziwnów, inwestycje, międzyzdroje, pobierowo, zachodniopomorskie

Thread Tools
Rate This Thread
Rate This Thread:

Posting Rules