search the site
 daily menu » rate the banner | guess the city | one on oneforums map | privacy policy | DMCA | news magazine | posting guidelines

Go Back   SkyscraperCity > European Forums > Forum Polskich Wieżowców > Inwestycje w Polsce > Pomorze, Warmia i Mazury

Pomorze, Warmia i Mazury » Szczecin » Trójmiasto

Global Announcement

As a general reminder, please respect others and respect copyrights. Go here to familiarize yourself with our posting policy.

Reply

Thread Tools Rating: Thread Rating: 106 votes, 4.99 average.
Old November 22nd, 2007, 10:32 PM   #21
Asinus
Asinorum..&-((*GDAŃSK!**#

Asinus's Avatar

Location: Gdańsk, Sopot, Gdynia, Pomorze, Rzeczpospolita Europejska
Likes (Received): 19453

elewacje można łatwo zmienić w przyszłości nadając im bardziej szlachetny wygląd
Asinus no está en línea   Reply With Quote

Sponsored Links
Old November 22nd, 2007, 11:35 PM   #22
fifqa
berlińczyczkowianeczka

fifqa's Avatar

Likes (Received): 149

Quote:
Originally Posted by krzysztoff View Post

To akurat calkiem szybko sie pnie do gory. Jak ostatnio bylam, pod koniec pazdziernika, to juz konczyli lac fundamenty .
Zaszczycilabym Was jakimis zdjeciami, ale wybaczcie, ostatnimi czasy rzadko bywam w domu
Old December 11th, 2007, 02:09 PM   #23
prch
Registered User

prch's Avatar

Likes (Received): 414

Nowa mini-porcja fotek ze starego miasta... Btw. Wszystkich przeciwników takiego stylu zapraszam latem, gdy starówka jest otoczona zielenią ;-)

A oto niedawno ukończone kamieniczki na ulicy Rzeźnickiej

prch no está en línea   Reply With Quote
Old December 11th, 2007, 05:15 PM   #24
Asinus

Asinus's Avatar

przypomina trochę sheraton sopocki (wieżyczka)
Old December 12th, 2007, 12:18 PM   #25
mienszewik
Registered User

mienszewik's Avatar

Likes (Received): 0

Subiektywnie rzecz biorąc, elbląska starówka wygląda lepiej niż olsztyńska.
mienszewik no está en línea   Reply With Quote
Old December 12th, 2007, 01:17 PM   #26
prch
Registered User

prch's Avatar

Quote:
Originally Posted by mienszewik View Post
Subiektywnie rzecz biorąc, elbląska starówka wygląda lepiej niż olsztyńska.
No pewnie ;-)

A w temacie...
Rozpoczęto rezerwacje na zakup mieszkań w kamieniczkach staromiejskich przy ulicy Rzeźnickiej 4-8 i Przymurze 28 w Elblągu.
Planowany termin rozpoczęcia budowy : wiosna 2008 roku
Planowany termin ukończenia budowy : III kwartał 2009 roku
Niebawem zapodam projekty :-)
Old December 12th, 2007, 05:35 PM   #27
prch
Registered User

prch's Avatar

Nowe zdjęcie z Ul. Kowalskiej
Old December 13th, 2007, 06:41 PM   #28
krzysztoff
Registered User

Likes (Received): 32

Quote:
Originally Posted by prch View Post
No pewnie ;-)

A w temacie...
Rozpoczęto rezerwacje na zakup mieszkań w kamieniczkach staromiejskich przy ulicy Rzeźnickiej 4-8 i Przymurze 28 w Elblągu.
Planowany termin rozpoczęcia budowy : wiosna 2008 roku
Planowany termin ukończenia budowy : III kwartał 2009 roku
Niebawem zapodam projekty :-)

czy przy ul. Rzeźnickiej są przewidziane jakieś rekonstrukcje ?
krzysztoff no está en línea   Reply With Quote
Old December 14th, 2007, 02:25 PM   #29
prch
Registered User

prch's Avatar

Quote:
Originally Posted by krzysztoff View Post
czy przy ul. Rzeźnickiej są przewidziane jakieś rekonstrukcje ?
Narazie nie wiem, ale to bardzo prawdopodobne...
Old December 14th, 2007, 04:34 PM   #30
pa*pi
Registered User

Likes (Received): 154

Ciesze sie, ze na watku elblaskim pojawil sie PRCH. Sam jestem z Poznania ale bardzo interesuja mnie nowe starowki w Polsce. Pisze ksiazke na temat, dotyczy to glownie Elblaga, Glogowa, Szczecina i Legnicy. Obserwuje to co sie dzieje w w/w miastach i dostarczam swoich sugestii wladzom tych miast. Elblag najbardziej mi sie podoba kamienice budowane przez Mytych sa najciekawsze i najbardziej historyczne, w Glogowie dobrze to robi Ekodrom i Ekobudowa, warto wejsc na ich strony. Nie wszystko to co sie dzieje w Elblagu mi sie podoba, m.in pomysl Pana Prezydenta Sloniny dotyczacy ogrodka archeologicznego zamiast budowy kamienic, uwazam ze jest to robienie ze starowki skansenu, a stare miasto powinno zyc. Powinna tam powstac stylizowana galeria handlowa, jak Stary Browar w Poznaniu, czy Galeria Piastow w Legnicy, ale wladze miasta maja inne spojrzenie. Najwazniejsze teraz jest zeby w Elblagu powstal ciekawy projekt ratusza i ciekawa zabudowa nad rzeka, od strony starowki, czy wyspy spichrzow, panorama miasta od strony rzeki jest zawsze wizytowka miasta. Jesli Prch masz jakies informacje na ten temat, czy tego co ma byc budowane w najblizszym czasie to bede wdzieczny za infornacje i fotki.
pa*pi no está en línea   Reply With Quote
Old December 14th, 2007, 05:41 PM   #31
prch
Registered User

prch's Avatar

Quote:
Originally Posted by pa*pi View Post
Ciesze sie, ze na watku elblaskim pojawil sie PRCH. Sam jestem z Poznania ale bardzo interesuja mnie nowe starowki w Polsce. Pisze ksiazke na temat, dotyczy to glownie Elblaga, Glogowa, Szczecina i Legnicy. Obserwuje to co sie dzieje w w/w miastach i dostarczam swoich sugestii wladzom tych miast. Elblag najbardziej mi sie podoba kamienice budowane przez Mytych sa najciekawsze i najbardziej historyczne, w Glogowie dobrze to robi Ekodrom i Ekobudowa, warto wejsc na ich strony. Nie wszystko to co sie dzieje w Elblagu mi sie podoba, m.in pomysl Pana Prezydenta Sloniny dotyczacy ogrodka archeologicznego zamiast budowy kamienic, uwazam ze jest to robienie ze starowki skansenu, a stare miasto powinno zyc. Powinna tam powstac stylizowana galeria handlowa, jak Stary Browar w Poznaniu, czy Galeria Piastow w Legnicy, ale wladze miasta maja inne spojrzenie. Najwazniejsze teraz jest zeby w Elblagu powstal ciekawy projekt ratusza i ciekawa zabudowa nad rzeka, od strony starowki, czy wyspy spichrzow, panorama miasta od strony rzeki jest zawsze wizytowka miasta. Jesli Prch masz jakies informacje na ten temat, czy tego co ma byc budowane w najblizszym czasie to bede wdzieczny za infornacje i fotki.
Narazie zbyt wiele tego nie ma, ale z zapodam fotki dotyczące Wyspy Spichrzów :-)
W związku z planowaną budową nowej nitki trakcji tramwajowej już niebawem na Wyspie zagości nowy budynek
[IMG]http://i6.************/6slarur.jpg[/IMG]
Jest już sporządzona dokumentacja przenosin tego zabytku i z tego co wiem lada chwila ruszy ta inwestycja.
Ponadto jakiś czas temu wyremontowano starą willę, która obecnie pełni funkcję Hufca, oraz Centrum Współpracy Transgranicznej
[IMG]http://i5.************/73o2mmo.jpg[/IMG]
[IMG]http://i4.************/8fb5p9u.jpg[/IMG]
Zniknęły także stare magazyny szpecące tą część brzegu
[IMG]http://i8.************/6ybvj9x.jpg[/IMG]
Old December 16th, 2007, 02:18 PM   #32
pa*pi
Registered User

Likes (Received): 154

Na wyspie spichrzow powinna byc architektura wysokiej klasy, duzo szkla i cegly a po drugiej stronie na starowce stylizowane kamienice, dzieki temu Elblag mialby w koncu ciekawa architekture bo na razie jest prowincjonalnym miastem w cieniu Gdanska czy Olsztyna. O Wyspie Spichrzow tak samo jak o odbudowie ratusza mowi sie od lat, ale jak na razie nic sie nie robi. Juz kilkakrotnie pisalem do Pana Sloniny, zeby w koncu przyciagnac inwestorow na te te tereny, jeden MYTYCH nie wystarczy, chociaz wedlug mnie jest to najlepsza architektura na starowce. Niestety nie jestem z Elblaga, ale mieszkancy powinny bardziej wplywac na wladze miasta w sprawie odbudowy starego miasta i wyspy spichrzow. A do Prch mam prosbe, czy moglby pokazac co sie buduje w srodmiesciu, na Nitschmanna, czy po budynku kina syrena, szkoda ze jeszcze nie ma zadnych projektow czy wizualizacji, na ktore z nieciepliwoscia czekam:-)
pa*pi no está en línea   Reply With Quote
Old December 16th, 2007, 04:54 PM   #33
prch
Registered User

prch's Avatar

Quote:
Originally Posted by pa*pi View Post
Prch mam prosbe, czy moglby pokazac co sie buduje w srodmiesciu, na Nitschmanna, czy po budynku kina syrena, szkoda ze jeszcze nie ma zadnych projektow czy wizualizacji, na ktore z nieciepliwoscia czekam:-)
Oba wątki będę obserwował i opisywał :-)
Możesz o nich poczytać tu:
http://www.skyscrapercity.com/showthread.php?t=556945
Old December 16th, 2007, 06:09 PM   #34
fifqa
berlińczyczkowianeczka

fifqa's Avatar

Likes (Received): 149

Quote:
Originally Posted by prch View Post
W związku z planowaną budową nowej nitki trakcji tramwajowej już niebawem na Wyspie zagości nowy budynek
[IMG]http://i6.************/6slarur.jpg[/IMG]
Jest już sporządzona dokumentacja przenosin tego zabytku i z tego co wiem lada chwila ruszy ta inwestycja.
\
Jak ma przebiegac ta linia? W bok z 1 Maja w Hetmanska i pozniej w gore 12 Lutego?

I czy nie ma moze jakis planow zeby polaczyc nowa petle z trasa dwojki?
Old December 16th, 2007, 10:49 PM   #35
prch
Registered User

prch's Avatar

Żadne oficjalne plany jeszcze się nie ukazały i trzeba jeszcze będzie na nie poczekać. Wkleję mapki stworzoną na podstawie informacji uzyskanych z lokalnych mediów, oraz forum "Elbląskie Tramwaje":
[img]http://i13.************/8bfyee1.jpg[/img]
Co do trasy dwójki dalej nic nie wiadomo i narazie nie chciałbym wpisywać spekulacji...
Old December 17th, 2007, 03:27 PM   #36
prch
Registered User

prch's Avatar

Kolejna duża inwestycja zbliża się wielkimi krokami. Na początku nowego roku ogłoszony zostanie przetarg na wykonanie dokumentacji poszczególnych zadań, a później będą one sukcesywnie realizowane.
Uczestniczący w Walnym Zebraniu Delegatów Klubu Sportowego Olimpia wiceprezydent Elbląga Artur Zieliński - potwierdził wcześniejsze decyzje władz samorządowych miasta w tej sprawie.
W planach zakłada się:
-modernizację stadionu przy ul. Agrykola
-budowę płyty rozgrzewkowej na zapleczu Gimnazjum nr 5 (obok stadionu)
-renowację boiska na torze wrotkarskim
-zadaszenie trzech kortów tenisowych
-budowę mini stadionu z widownią na 600 osób przy ul. Skrzydlatej.
Zakłada się, że z chwilą przystąpienia do modernizacji stadionu przy ul. Agrykola będzie gotowy obiekt przy ul. Skrzydlatej, na którym piłkarze będą mogli rozgrywać mecze ligowe.
Old December 17th, 2007, 03:35 PM   #37
prch
Registered User

prch's Avatar

Nowe zdjęcia ze "Starego Miasta". Ze względu na coraz większą liczbę informacji od tej pory ten wątek będzie zajmował się tylko tą częścią miasta, zaś inne inwestycje dostaną nowe miejsce dla siebie ;-)

Old December 17th, 2007, 03:59 PM   #38
Dziki REX
Your brain controller

Dziki REX's Avatar

Likes (Received): 6096

Ale oni się grzebią w tym Elblągu z tą odbudową. I to przy takiej koniunkturze jaką trwała w mieszkaniówce przez ostatnie trzy lata w kraju a teraz trochęstopuje Elbląg przespał cały ten okres praktycznie. Wystarczyło by ze dwóch devloperów aby w dwa lata dokończyć całe stare miasto w Elblągu. Gdy budowali w średniowieczu to im szybciej szło. Poza tym słabo się robi jak się widzi ten sopocki styl. Generalnie jestem na nie
Old December 17th, 2007, 04:25 PM   #39
prch
Registered User

prch's Avatar

Quote:
Originally Posted by Dziki REX View Post
Ale oni się grzebią w tym Elblągu z tą odbudową. I to przy takiej koniunkturze jaką trwała w mieszkaniówce przez ostatnie trzy lata w kraju a teraz trochęstopuje Elbląg przespał cały ten okres praktycznie. Wystarczyło by ze dwóch devloperów aby w dwa lata dokończyć całe stare miasto w Elblągu. Gdy budowali w średniowieczu to im szybciej szło.
Przez ostatnie trzy lata budowały się domy na kieszeń statystycznego mieszkańca. Teraz, gdy firmy się wzbogaciły budują naraz po kilka domów i z kopyta ruszyło stare miasto. Obecnie powstaje u nas kilka kamienic naraz i już przygotowywane są grunty pod kolejne. Takie tempo budowy zwiększyło wartość tego terenu.
Quote:
Originally Posted by Dziki REX View Post
Poza tym słabo się robi jak się widzi ten sopocki styl. Generalnie jestem na nie
Co do stylu miasta mi on odpowiada i za nic w świecie nie wyprowadziłbym się nigdzie indziej.
Nigdy nie jest tak, że wszystkich się zadowoli, ale niesprawiedliwym jest takie jechanie po innych miastach. Taki był styl kamienic przed wojną, gdy Elbląg był niemieckim miastem i nie ma sensu robić się na Gdańsk, czy Toruń, bo to jest teraz w modzie.

Last edited by prch; December 17th, 2007 at 04:34 PM.
Old December 17th, 2007, 05:13 PM   #40
Asinus

Asinus's Avatar

dziki raczej poddał raczej krytyce styl odbudowy, to znaczy że te kamienice to taki historyzujący postmodernizm - ani to rekonstrukcje ani rzecz nowoczesna a i jakość wykonania nienajlepsza jest.

mi osobiście niektóre z tych kamienic się nawet podoba, ale nie to jest ważne gdyż tak jak już pisałem wcześniej ważne jest to że powstaje jako takie centrum z zwartą zabudową, a to jak już to wygląda sprawą drugorzędną jest.

Reply

Tags
elbing, elbląg, historyzm, pomorze, rekonstrukcja, retrowersja, warmińsko-mazurskie

Thread Tools
Rate This Thread
Rate This Thread:

Posting Rules