daily menu » rate the banner | guess the city | one on oneforums map | privacy policy | DMCA | news magazine | posting guidelines

Go Back   SkyscraperCity > European Forums > Serbian Forum > Изградња и развој > Изградња, привреда и инфраструктура > Ваздухопловство

Ваздухопловство Ваздушни саобраћај / Aviation

Global Announcement

As a general reminder, please respect others and respect copyrights. Go here to familiarize yourself with our posting policy.

Reply

Thread Tools
Old July 29th, 2013, 01:21 AM   #461
Juznjak 018
Registered User

Juznjak 018's Avatar

Likes (Received): 2549

Quote:
Originally Posted by Humblefall View Post
Sta je informer?
www.informer.rs/‎

Juznjak 018 no está en línea   Reply With Quote

Sponsored Links
Old July 29th, 2013, 01:31 AM   #462
Humblefall
Registered User

Humblefall's Avatar

Likes (Received): 39

Quote:
Originally Posted by Juznjak 018 View Post
Ajde videcemo, ja mislim da ce naziv ipak biti neki regionalniji. Ali nije to ni bitno, nego samo da pocne da se ostvaruje to preuzimanje.
Humblefall no está en línea   Reply With Quote
Old July 29th, 2013, 10:18 AM   #463
lazaretstd
Graditelji novog Sveta...

lazaretstd's Avatar

Likes (Received): 230

Izgleda da je definitivno odluceno da je naziv Air Serbia.
lazaretstd no está en línea   Reply With Quote
Old July 29th, 2013, 10:39 AM   #464
Humblefall
Registered User

Humblefall's Avatar

Quote:
Originally Posted by lazaretstd View Post
Izgleda da je definitivno odluceno da je naziv Air Serbia.
pa dobro ako je odluceno, samo sto ja mislim da je ovde po sredi tipicno novinarsko prezivanje netacnih podataka iz starijih clanaka..
Old July 29th, 2013, 10:48 AM   #465
lazaretstd
Graditelji novog Sveta...

lazaretstd's Avatar

Likes (Received): 230

Petar Vojinovic iz Tango Six-a, je rekao da je sve vec reseno, on ima info u Jat-u. Izgleda da su vec i samu semu (dizajn) aviona opredelili. Naravno nas niko da pita kakvu zelimo semu "nacionalne" kompanije...
lazaretstd no está en línea   Reply With Quote
Old July 29th, 2013, 10:57 AM   #466
Humblefall
Registered User

Humblefall's Avatar

Quote:
Originally Posted by lazaretstd View Post
Petar Vojinovic iz Tango Six-a, je rekao da je sve vec reseno, on ima info u Jat-u. Izgleda da su vec i samu semu (dizajn) aviona opredelili. Naravno nas niko da pita kakvu zelimo semu "nacionalne" kompanije...
pa i ne treba nas da pitaju, jer je dil da iskljucivo oni gazduju, sto je s obzirom da spasavaju JAT sasvim ok. Samo neka nas ne drze u neizvesnosti vise..
Old July 29th, 2013, 11:36 AM   #467
Tango Six
Registered User

Tango Six's Avatar

Likes (Received): 20

Tri A319 do oktobra, wet lease do preobuke Jatovih pilota, projekcija za sledeću godinu 60.000 sati. Ime "Jat" nikada više.

http://tangosix.rs/2013/29/07/ime-ja...u-wet-lease-u/
Tango Six no está en línea   Reply With Quote
Old July 29th, 2013, 12:35 PM   #468
Juznjak 018
Registered User

Juznjak 018's Avatar

Znaci Vucic, je ipak bio u pravu sto se tice imena ?

Sta ce biti sa b733 ?
Sta sa Aviogenex-om ?

Old July 29th, 2013, 12:46 PM   #469
Humblefall
Registered User

Humblefall's Avatar

A najjace mi je sto Tangosix stalno pokusava da proturi/nametne/predlozi onaj svoj deciji dizajn letelice koji nije prosao pored lepog i upecatljivog. Ali tako je kod nas, nije bitno da se uzme najbolje i najsmislenije, nego svako gleda da moze sebi da pribavi neku djadu, da ima o cemu da prica na slavama.
Old July 29th, 2013, 12:53 PM   #470
Humblefall
Registered User

Humblefall's Avatar

Quote:
Originally Posted by Juznjak 018 View Post
Znaci Vucic, je ipak bio u pravu sto se tice imena ?

Sta ce biti sa b733 ?
Sta sa Aviogenex-om ?
Sta znaci da je bio u pravu? On je tako zacrtao, pa ce tako mozda i biti. Boinge treba prodati, trose duplo vise od novih letelica, zbog cega su prakticno neisplativi - narocito za low cost.
Old July 29th, 2013, 01:01 PM   #471
Tango Six
Registered User

Tango Six's Avatar

Likes (Received): 20

Quote:
Originally Posted by Humblefall View Post
A najjace mi je sto Tangosix stalno pokusava da proturi/nametne/predlozi onaj svoj deciji dizajn letelice koji nije prosao pored lepog i upecatljivog. Ali tako je kod nas, nije bitno da se uzme najbolje i najsmislenije, nego svako gleda da moze sebi da pribavi neku djadu, da ima o cemu da prica na slavama.
Tango Six se ne bavi dizajnom, nismo pokušali nikome da "proturimo" ništa.

Nekoliko idejnih rešenja koje smo objavili označili smo watermarkom jer smo ih prvi izbacili u javnost. U pitanju su koncepti koji su bili razrađivani unutar Jata za interne potrebe.

Kao što je jasno napisano, rebranding je urađen i biće predstavljen u četvrtak. Tako da niko ne može da "proturi/nametne/predlozi"
Tango Six no está en línea   Reply With Quote
Old July 29th, 2013, 01:22 PM   #472
Humblefall
Registered User

Humblefall's Avatar

Quote:
Originally Posted by Tango Six View Post
Tango Six se ne bavi dizajnom, nismo pokušali nikome da "proturimo" ništa.

Nekoliko idejnih rešenja koje smo objavili označili smo watermarkom jer smo ih prvi izbacili u javnost. U pitanju su koncepti koji su bili razrađivani unutar Jata za interne potrebe.

Kao što je jasno napisano, rebranding je urađen i biće predstavljen u četvrtak. Tako da niko ne može da "proturi/nametne/predlozi"
Ajde kada kazes
Old July 29th, 2013, 01:22 PM   #473
Wuxa
Vozd

Wuxa's Avatar

Likes (Received): 1736

Quote:
"Er Srbija" počinje da leti od avgusta
evo sta pisu 24 sata http://www.24sata.rs/vesti/aktuelno/...ta/99530.phtml
Wuxa no está en línea   Reply With Quote
Old July 29th, 2013, 01:26 PM   #474
IngloriousMustard
Registered User

Likes (Received): 190

Klasicni politicki populizam. Zato on nije ni izgovorio ime jat arways na toj konferenciji za stampu nego jugoslovenski aerotransport.
Znaci njemu politicki poeni, arapi sigurno nece da se bune kad on tovari celokupni minus na pleca poreskih obveznika i svi srecni. Osim nas jugonostalgicara. I tako...
IngloriousMustard no está en línea   Reply With Quote
Old July 29th, 2013, 04:21 PM   #475
DusanPodgorica
Registered User

DusanPodgorica's Avatar

Likes (Received): 7

A napokon, ovo je ja mislim jedan od posljednjih znakova Jugoslavije! Još samo da se makne pravo na popisu 'Jugosloveni' i svi sretni i zadovoljni. Koliko je Hrvatska ispred Srbije u nacionalizmu i patriotizmu( s dobre strane) je to što je nakon nezavisnosti svaka zastava na bilo kom mjestu u državi prefarbana i promjenjena u hrvatsku. A u Srbiji još na nekim BITNIM mjestima možemo naći jugoslovensku. Drago mi je da je u CG isto tako urađeno, crnogorska zamijenila brzo zastavu zajedničke države. I to treba i Srbija da uradi. Nema Jugoslavije, nema Jugoslovena, nema srpsko-hrvatskog jezika. I što prije prihvati prije će napredovati. Samo r e a l n o .
DusanPodgorica no está en línea   Reply With Quote
Old July 29th, 2013, 04:29 PM   #476
Juznjak 018
Registered User

Juznjak 018's Avatar

Quote:
Reci mi kako da te zovem?
S obzirom da će srpska aviokompanija dobiti novo ime, Aviokarta.net se raspitala o jezičkim pravilima za upotrebu novog imena prema novom pravopisu srpskog jezika iz 2010. koji je izdala Matica srpska.

Novo ime srpske aviokompanije "Air Serbia" je na engleskom jeziku i prema pravopisu srpskog jezika se može pisati u izvornom obliku kao "Air Serbia", ako se piše latinicom ili transkribovano kao Er Serbija (Ер Сербија), ako se piše latinicom (ili ćirilicom).

Kada se piše u izvornom obliku u slučaju promene po padežima treba dodati glas "J" između "I-A", "I-E" i "I-U". U nominativu u izvornom obliku je "Air Serbia", ali kada se menja po padežima onda je: Air Serbije, Air Serbiji, Air Serbiju, Air Serbijo, Air Serbiom, Air Serbiji.

Nije pravilno pisati ili izgovarati novo ime kao Er Srbija ili Air Srbija.
http://www.aviokarta.net/vesti/1953-...entom-etihada/

Znaci ER SERBIJA

Old July 29th, 2013, 04:34 PM   #477
gygy11
Registered User

gygy11's Avatar

Likes (Received): 1853

OK ,malo sam se nasalio, ali vidim da je to shvaceno malo preozbiljno. Nego da ponovim pitanje, da li 60.000 sati sledece godine znaci da ce Novi Jat da ima vec sledece godine preko 2 miliona putnika? Naravno, ne moze se sa preciznoscu reci kolika ce biti popunjenost kabine , ali generalno ovo znaci da Novi Jat ide preko 2 milke , verovatno?
gygy11 no está en línea   Reply With Quote
Old July 29th, 2013, 04:38 PM   #478
delija90
Chicha was here

delija90's Avatar

Likes (Received): 9874

Quote:
Originally Posted by DusanPodgorica View Post
A napokon, ovo je ja mislim jedan od posljednjih znakova Jugoslavije! Još samo da se makne pravo na popisu 'Jugosloveni' i svi sretni i zadovoljni. Koliko je Hrvatska ispred Srbije u nacionalizmu i patriotizmu( s dobre strane) je to što je nakon nezavisnosti svaka zastava na bilo kom mjestu u državi prefarbana i promjenjena u hrvatsku. A u Srbiji još na nekim BITNIM mjestima možemo naći jugoslovensku. Drago mi je da je u CG isto tako urađeno, crnogorska zamijenila brzo zastavu zajedničke države. I to treba i Srbija da uradi. Nema Jugoslavije, nema Jugoslovena, nema srpsko-hrvatskog jezika. I što prije prihvati prije će napredovati. Samo r e a l n o .
Гледај своја посла. Шта тебе брига шта се и како се зову неке институције у Србији? На твоју жалост и даље имамо неколико битних институција са југословенским префиксом.
delija90 no está en línea   Reply With Quote
Old July 29th, 2013, 04:45 PM   #479
DusanPodgorica
Registered User

DusanPodgorica's Avatar

Likes (Received): 7

Quote:
Originally Posted by delija90 View Post
Гледај своја посла. Шта тебе брига шта се и како се зову неке институције у Србији? На твоју жалост и даље имамо неколико битних институција са југословенским префиксом.
Moja su posla koliko tvoja, s obzirom da mi majka a i njena porodica u Srbiji žive više od 3 vijeka. Tako da, samo lagano. I nije moja žalost. Nemam ništa protiv Jugoslavije, ako ko ne bi trebao da ima protiv to sam ja.Iz komunističke ateističke porodice sam.Moj đed je bio jedan od najpoznatijih vojnih lica u Crnoj Gori, pola Podgorice mu je bilo na sahrani jer je branio Jugoslaviju i ostavio veliko bogatstvo nama upravo zbog tog predanja državi i vojsci. Samo kažem, istorija je istorija, okreni se budućnosti kao samostalne a ipak povezane države. Poenta.
DusanPodgorica no está en línea   Reply With Quote
Old July 29th, 2013, 05:12 PM   #480
Humblefall
Registered User

Humblefall's Avatar

Quote:
Originally Posted by DusanPodgorica View Post
Samo realno - medjunarodna skracenica za Podgoricu je TGD, odn. Titograd. Sad kada je mogao da padne ceo region pod sapu JAT-a i akda ceo svet trazmislja regionalno, mi smo nasli da se ugledamo na dezurne fasiste u regionu. JAT je mogao da se rasclani kao jugoistcnoevropski aerotransport i gotovo.

Reply

Thread Tools

Posting Rules