daily menu » rate the banner | guess the city | one on oneforums map | privacy policy | DMCA | news magazine | posting guidelines

Go Back   SkyscraperCity > European Forums > Forum Polskich Wieżowców > Inwestycje w Polsce > Łódzkie, Mazowsze, Podlasie > » Łódź

Global Announcement

As a general reminder, please respect others and respect copyrights. Go here to familiarize yourself with our posting policy.

Reply

Thread Tools Rating: Thread Rating: 2 votes, 5.00 average.
Old January 10th, 2018, 01:02 PM   #2901
xkk
Buja mnie Łódź ;-)

xkk's Avatar

Likes (Received): 3042

Ten najbardziej optymistyczny plan potwo-ora jest moim zdaniem zupełnie nierealny. Ofertowanie po zbudowaniu tunelu utrzyma się zasadniczo na poziomie zbliżonym do obecnego. Dodatkowe pary będą możliwe raczej na kierunku wrocławskim niż na innych

Sponsored Links
Old January 10th, 2018, 01:39 PM   #2902
potwo-or
Registered User

potwo-or's Avatar

Likes (Received): 11633

Tez tak uważam (tzn ze jest nierealny) wzmocnienia będą i na Krakowie i na Wrocławiu ale nie aż taki - ale w analizach przepustowości raczej należy brać wariant optymistyczny. Za to uważam że po kilku latach (Czyli nie po otwarciu a kilka lat po otwarciu) jest całkiem możliwy. Stąd widać ze 4 tory będą potrzebne ale raczej w dalszej perspektywie (pewnie lata 30 te).

Slavekk liked this post
potwo-or no está en línea   Reply With Quote
Old January 11th, 2018, 12:41 AM   #2903
Darek Yoker
Registered User

Likes (Received): 3035

Quote:
Originally Posted by potwo-or View Post
Tez tak uważam (tzn ze jest nierealny) wzmocnienia będą i na Krakowie i na Wrocławiu ale nie aż taki - ale w analizach przepustowości raczej należy brać wariant optymistyczny. Za to uważam że po kilku latach (Czyli nie po otwarciu a kilka lat po otwarciu) jest całkiem możliwy. Stąd widać ze 4 tory będą potrzebne ale raczej w dalszej perspektywie (pewnie lata 30 te).
A ja mimo wszystko utrzymuje że 4 tory będą potrzebne już w perspektywie 5-8 lat ; w tym sensie że w tym okresie czasu już jedynie 2 tory na tym odcinku zaczną być już problemem .

Bez wycieczek osobistych wyliczenia kolegi potwo-ora już wielokrotnie mijały się z liczbami i prognozami, na czym akurat nie ja kolegę łapałem, ale inni użytkownicy ( na wątku lotniskowym i innych wątkach ) . Dlatego uważam że lepiej "przesadzić" i mieć na tym odcinku wcześniej 4 tory ; niż trzymać się uparcie 2 torów i patrzeć jak tworzy się nowe wąskie gardło i przytkają się owe 2 tory ;
bo jestem sceptyczny co do wyliczeń kolegi potwo-ora , że będzie "dużo luzu" i prognoz że "2 tory starczą" ...

P.S.
Podobna sytuacja była odnośnie linii Zgierz-Kutno i odnośnie odcinka LK 16 od Widzewa do Zgierza - jeszcze niedawno Ci którzy pisali o 2 torach czy większej liczbie mijanek byli swego czasu wyśmiewani .
Dziś już prawie nie ma na SC osoby która w najbliższej przyszłości nie widziałaby potrzeby większej ilości mijanek bądź 2 torów na tych odcinkach . Identyczna sytuacja będzie tutaj 4 tory vs 2 tory za parę lat nikt nie będzie chciał się przyznać , że był zwolennikiem utrzymania 2 torów zamiast 4 torów .

Last edited by Darek Yoker; January 11th, 2018 at 12:49 AM.
Darek Yoker no está en línea   Reply With Quote
Old January 11th, 2018, 12:46 AM   #2904
nowy1212
Registered User

nowy1212's Avatar

Likes (Received): 7263

Mam tylko prośbę jakbyś mógł dalej pisac może - tu czy też tu.

Bo to nie ma do końca związku z tunelem

Darek Yoker liked this post
nowy1212 está en línea ahora   Reply With Quote
Old January 11th, 2018, 01:07 AM   #2905
Darek Yoker
Registered User

Likes (Received): 3035

Quote:
Originally Posted by nowy1212 View Post
Mam tylko prośbę jakbyś mógł dalej pisac może - tu czy też tu.

Bo to nie ma do końca związku z tunelem
Zgoda tam przeniosę ewentualne dalsze pisanie na ten temat
- ale też nie do końca nie ma to związku z tunelem średnicowym " całe bliskie wyloty kolejowe " w ŁWK ; wiadukt wschodni dworca Łodz-Kaliska , czy 4 tory na wspominanym tu odcinku będą miały wpływ i na funkcjonowanie samego tunelu średnicowego i na możliwość prowadzenia pociągów w naszym mieście ( ŁKA-kolej miejska ) i prowadzenia ruchu dalekobieżnego . EOT .
Darek Yoker no está en línea   Reply With Quote
Old January 11th, 2018, 08:32 AM   #2906
potwo-or
Registered User

potwo-or's Avatar

Likes (Received): 11633

Quote:
Originally Posted by Darek Yoker View Post
A ja mimo wszystko utrzymuje że 4 tory będą potrzebne już w perspektywie 5-8 lat ; w tym sensie że w tym okresie czasu już jedynie 2 tory na tym odcinku zaczną być już problemem .

Bez wycieczek osobistych wyliczenia kolegi potwo-ora już wielokrotnie mijały się z liczbami i prognozami, na czym akurat nie ja kolegę łapałem, ale inni użytkownicy ( na wątku lotniskowym i innych wątkach ) .
Poddawać w wątpliwość wyliczenia nie przedstawiając swoich a potem dla dodania wiarygodności stwierdzenie ktoś kiedyś zrobił wyliczenia niewłaściwe. Słabe to strasznie. jeśli chcesz wrócić do dyskusji czekam na wyliczenia. Eot.

Slavekk liked this post
potwo-or no está en línea   Reply With Quote

Reply

Tags
łódź, tśnel

Thread Tools
Rate This Thread
Rate This Thread:

Posting Rules