daily menu » rate the banner | guess the city | one on oneforums map | privacy policy | DMCA | news magazine | posting guidelines

Go Back   SkyscraperCity > European Forums > Forum Polskich Wieżowców > Infrastruktura i Technologia > Infrastruktura drogowa

Infrastruktura drogowa Autostrady, trasy, tunele, estakady i mosty
» Ukończone » Petycje i akcje

Global Announcement

As a general reminder, please respect others and respect copyrights. Go here to familiarize yourself with our posting policy.

Reply

Thread Tools
Old October 31st, 2013, 09:32 PM   #121
michael_siberia
Trzecie pokolenie akowców

michael_siberia's Avatar

Likes (Received): 25713

Na ulicy Piłsudskiego w Będzinie powstaje kolejna sygnalizacja świetlna. Będzie ona na przejściu dla pieszych.

michael_siberia no está en línea   Reply With Quote

Sponsored Links
Old October 31st, 2013, 09:37 PM   #122
marku
Registered User

Likes (Received): 569

a jeszcze kilka lat temu, kawałek wcześniej, stała sobie kładka dla pieszych. Akurat w tamtym miejscu była dość naturalna (skarpy z obu stron). Dla mnie było to lepsze rozwiązanie i znacznie bezpieczniejsze
marku no está en línea   Reply With Quote
Old October 31st, 2013, 09:44 PM   #123
Luki_SL
Moderator

Luki_SL's Avatar

Likes (Received): 17440

[QUOTE=marku;1084400Dla mnie było to lepsze rozwiązanie i znacznie bezpieczniejsze[/QUOTE]
Niestety stara kładka teoretycznie była niebezpieczna, a sygnalizacja świetlna jest tańszym rozwiązaniem.
Old November 1st, 2013, 11:05 AM   #124
marku
Registered User

raczej wygrało "tańsze" nad bezpieczniejszym
Old November 1st, 2013, 11:59 AM   #125
mati_uszek
Registered User

Likes (Received): 122

Quote:
Originally Posted by arek1989 View Post
Wiecie może dlaczego ulica Podlesie w Dąbrowie Górniczej jest dwujezdniowa, choć kończy się raczej ślepo (skrzyżowanie z ul. Myśliwską i Laski), a ruch na niej jest znikomy?
Jakieś zaszłości historyczne?
Miał to być jeden z dojazdów do Huty Katowice i jednocześnie jedna z istotnych arterii. W pierwszym etapie wybudowano odcinek z węzłem na drodze ekspresowej. W kierunku wschodnim miała biec w kierunku Huty, a w kierunku zachodnim - omijać od północnego wschodu zabudowania przy Leśnej, przeciąć 11 Listopada i za Piłsudskiego przejść w Morcinka. Na zdjęciu lotniczym zobaczysz wyraźny pas pomiędzy zabudowaniami. Dalej masz charakterystyczny układ łącznic przy skrzyżowaniu z Aleją Zagłębia Dąbrowskiego. Ta z kolei jest dopiero jedną z dwóch, obok Dąbskiego, wybudowanych w Dąbrowie części DTŚ. Oczywiście wszędzie użyłem obecnych nazw ulic.
mati_uszek no está en línea   Reply With Quote
Old November 1st, 2013, 03:09 PM   #126
zagłębiak
Registered User

zagłębiak's Avatar

Likes (Received): 585

Quote:
Originally Posted by Luki_SL View Post
Niestety stara kładka teoretycznie była niebezpieczna, a sygnalizacja świetlna jest tańszym rozwiązaniem.
Kładka była w coraz gorszym stanie. Schody i podjazdy dla wózków rozpadały się.

P.S. Dzis sygnalizacja już działa.
zagłębiak no está en línea   Reply With Quote
Old December 8th, 2013, 07:03 PM   #127
Luki_SL
Moderator

Luki_SL's Avatar

Likes (Received): 17440

Quote:
''Droga do S1'' ogołocona z barier energochłonnych [FOTO]

Były ambicje, by zbudować drogę, która skłoni Generalną Dyrekcją Dróg Krajowych i Autostrad do budowy nowego węzła na trasie S1 w Sosnowcu. Zamiast tego powstał ''mało używany objazd wokół kilku zakładów'', na dodatek dość mocno przetrzebiony przez złodziei z barier energochłonnych.

Gdy w lutym 2011 roku ważyły się losy finansowania przez miasto inwestycji - chodziło o przedłużenie istniejącego już fragmentu drogi - radny Karol Winiarski kwestionował ponad 4-milionowy wydatek.

- Za ciężkie miliony na koszt miasta powstanie przedziwny, luksusowy i obawiam się, że mało używany objazd wokół kilku zakładów przemysłowych w strefie ekonomicznej. Nie rozumiem po co - wyjaśniał.

Ostatecznie istniejącą droga od ronda przy ul. 11 Listopada została wydłużona o kolejne 230 m, nie udało się jednak przekonać GDDKiA do najważniejszego: wpisania na listę inwestycji budowy węzła S1 w rejonie Klimontowa i Dańdówki. Przypominają o tym betonowe bariery ustawione na końcu drogi.

Opinię radnego Winiarskiego o przedziwnym objeździe, potwierdza inny smutny fakt: część drogi po obu stronach już dawno złodzieje ogołocili z poziomych barier energochłonnych, a miasto nie kwapi się z ich ponownym montażem.

- Drogę dopuszczono do ruchu i korzystają z niej samochody dojeżdżające do strefy, a także okoliczni mieszkańcy. Droga jest też ulubionym miejscem dla dzieci, które organizują tu sobie wyścigi rowerowe. W sprawie barier dzwoniłem m.in. do komisariatu w Klimontowie i Miejskiego Zakład Usług Komunalnych w Sosnowcu, ale nic się w tej sprawie nie dzieje - napisał w liście do naszej redakcji pan Jerzy.

Anna Jasikowska-Bożyk: - W tym roku, niestety, nie mamy już funduszy na zainstalowanie barier, które faktycznie zostały skradzione. Planowane jest odtworzenie barier na początku przyszłego roku.
http://sosnowiec.gazeta.pl/gazetasos...#ixzz2mu5bfdwV
Old December 15th, 2013, 05:44 PM   #128
michael_siberia

michael_siberia's Avatar

http://katowice.gazeta.pl/katowice/1...tTxt#LokKatTxt

Quote:
Najpierw drogę łatali lokatorzy, później łatał ją radny. - Skończyła nam się cierpliwość - przyznają mieszkańcy dąbrowskich osiedli Kasprzaka i Tysiąclecia. Sprawę zamierzają rozstrzygnąć w prokuraturze

Dąbrowa Górnicza

Chodzi o zjazd z ul. Tysiąclecia do obu osiedli, które znajduje się naprzeciw dąbrowskiego WORD-u. W nieremontowanym od kilku lat asfalcie powyskakiwały dziury.

Droga jest usiana nimi tak gęsto, że niektórzy kierowcy z obawy przed uszkodzeniem podwozia próbują omijać wyrwy, jeżdżąc po chodniku, o czym świadczą rozjeżdżone krawężniki. - Człowiek nawet na chodniku nie czuje się teraz bezpieczny - mówi pani Katarzyna, mieszkanka bloku przy ul. Tysiąclecia 37. Przyznaje jednak, że rozumie kierowców, bo kilka miesięcy temu jej syn uszkodził sobie auto na takiej dziurze. - Skończyło się wizytą w warsztacie i wydaniem kilkuset złotych - wzrusza ramionami pani Maria. Jej sąsiad wskazuje częściowo zasypane fragmenty dziur. - Próbowaliśmy radzić sobie z problemem sami. Jak czasem coś nam zostało z jakieś budowy, to zasypywaliśmy tym wyrwy. Ale bez profesjonalnego sprzętu cała robota po paru miesiącach szła na marne. Część wymył deszcz, część wywiał wiatr - mówi Jerzy Łach. Przypomina, że z wjazdu do osiedla często korzystają też ci, którzy mają umówioną wizytę u lekarza w przychodni na osiedlu, a także rodzice odwożący swoje pociechy do pobliskiej szkoły i dwóch przedszkoli. - To nie jest tak, że droga przeszkadza garstce ludzi, problem dotyczy wielu mieszkańców - podkreśla pan Jerzy.

240 podpisów w cztery dni

W zeszłym roku z prośbą o interwencję dąbrowianie zwrócili się do Szymona Widery, radnego z ich osiedla. Ten interweniował w magistracie, ale na próżno.- Kupiłem trochę tłucznia, wziąłem łopatę i część dziur sam wyrównałem. Tu jest jednak potrzebny gruntowny remont. Droga go nie widziała od lat 70. - mówi radny.

W listopadzie napisał petycję do władze miasta. Informacje porozwieszał na klatkach schodowych w blokach, zaś listę, pod którą można było się podpisać zostawił w sklepie warzywnym tuż przy kłopotliwym wjeździe do osiedli. - Nie lubię wchodzić w politykę. W tej kwestii zgodziłam się bez wahania. Moi zaopatrzeniowcy też mają problem z dojazdem - mówi Joanna Gasztyk, synowa właścicielki sklepiku.

- W ciągu czterech dni zebraliśmy 240 podpisów - mówi radny Widera. Pokazuje jednak odpowiedź wiceprezydenta miasta - Pawła Gocyły - na swoją interpelację. Z pisma wynika, że miasto chciałoby wyremontować drogę, ale prawnym właścicielem felernego odcinka jest ArcelorMittal. - To zaszłości po dawnej Hucie Katowice. Niestety na terenie Dąbrowy znajduje się wiele terenów, które do niej należały, a dziś znajdują się w rękach ArcelorMittal. W świetle prawa za utrzymanie tych terenów odpowiedzialny jest ich właściciel - wyjaśnia Bartosz Matylewicz, rzecznik dąbrowskiego magistratu. Dodaje, że miasto wielokrotnie apelowało i informowało właściciela o stanie drogi, który zagraża bezpieczeństwu, ale do tej pory remont nie został zrealizowany.

Mieszkańcy chcą iść do prokuratury

- Dążymy również do zawarcia porozumienia z ArcelorMittal, w myśl którego miasto przejmie część terenów, zwłaszcza tych, na których znajdują się drogi publiczne, aby móc objąć je bieżącym utrzymaniem i w razie potrzeby samodzielnie prowadzić niezbędne remonty - mówi Matylewicz.

Jego słowa potwierdza Sylwia Winiarek, rzeczniczka Arceloru. Przyznaje, że spółka chce nieodpłatnie przekazać miastu drogę. - Do uzgodnienia jest jednak sporo kwestii technicznych, dlatego proces ten wymaga jeszcze trochę czasu - mówi Winiarek.

Mieszkańcy nie zamierzają jednak dłużej czekać na finał toczących się rozmów. - Z całą sprawą pójdziemy do prokuratury - mówi radny Widera.
Old December 19th, 2013, 12:27 PM   #129
Dyszkin
WFM OSA M52 z 1965 r.

Dyszkin's Avatar

Likes (Received): 2223

Quote:
Eurovia lepsza od Banimeksu. Przebuduje aleje za 52 mln zł
Wszystko wskazuje na to, że przebudową ulicy Majakowskiego w Dąbrowie Górniczej zajmie się firma, której ofertę dąbrowscy urzędnicy odrzucili w ''pierwszym podejściu''.

Sygnalizowaliśmy już, że remont niedrożnej kanalizacji, wraz z przebudową ulicy, będzie kosztował ponad 50 mln zł. Dość zbliżone do siebie cenowo oferty złożyły dwie firmy: będziński Banimex (54 mln zł) i Eurovia Polska (52 mln zł).

Ta druga oferta, ze względu na niespełnienie wymogów formalnych, została w pierwotnej wersji odrzucona przez dąbrowskich urzędników.

Eurovia odwołała się do Urzędu Zamówień Publicznych. - Urząd nakazał poprawić ofertę i przywrócić ją do rozpatrzenia - mówi Bartosz Matylewicz, rzecznik Urzędu Miasta w Dąbrowie Górniczej.

W tej sytuacji miasto wybrało poprawioną ofertę Eurovii. W piątek 20 grudnia upływa termin ewentualnego odwołania się od tej decyzji Banimeksu i wszystko wskazuje na to, że takie odwołanie nie wpłynie i miasto w najbliższych dniach podpisze umowę z Eurovią.

Nowe rondo i drogi rowerowe

Projekt przebudowy alei - w ostatecznej wersji przygotowała go firma Alma Projekt ze Sławkowa - był konsultowany z mieszkańcami [więcej informacji na stronie internetowej Nasze Aleje, nasza decyzja], a końcowy efekt od połowy roku można oglądać w alejach na tablicach z wizualizacjami.

Jak już pisaliśmy, przejazd przebudowanymi alejami ułatwi nowe rondo na skrzyżowaniu z ul. 11 Listopada. Tam też powstanie nowa zatoka autobusowa. - Po drugiej stronie, na skrzyżowaniu z ul. Królowej Jadwigi, powstaną dwa pasy do skrętu w lewo, poszerzony zostanie przejazd do ul. Przemysłowej oraz powstanie dodatkowe miejsce umożliwiające zawracanie - wyliczał w czerwcu Bartosz Matylewicz.

Nowa nawierzchnia ulicy, chodniki, oświetlenie, mała architektura i mnóstwo zieleni - to wszystko ma sprawić, że aleje staną się wizytówką miasta.
i foty:
Quote:

źródło: gazeta.pl
Dyszkin no está en línea   Reply With Quote
Old January 3rd, 2014, 01:04 AM   #130
michael_siberia

michael_siberia's Avatar

Old January 3rd, 2014, 10:48 AM   #131
zagłębiak
Registered User

zagłębiak's Avatar

Na kiedy planują koniec remontu ul. Będzińskiej w Sosnowcu?
Old January 3rd, 2014, 11:56 PM   #132
Barti1
Registered User

Likes (Received): 70

Na czerwiec tego roku jeśli dobrze pamiętam.
Barti1 no está en línea   Reply With Quote
Old January 4th, 2014, 03:30 PM   #133
Clansmanowicz
Suicide Messiah

Clansmanowicz's Avatar

Likes (Received): 153

Orientuje się ktoś z Was czy rozpoczął się remont wiaduktu w Chruszczobrodzie? Mam jutro jechać do Dąbrowy Górniczej, a praktycznie zawsze jeżdżę z Zawiercia tą drogą w tamte rejony. No i nie wiem co robić w tej sytuacji.

EDIT
Już wiem. Droga ma być nieprzejezdna od 15 stycznia.

Last edited by Clansmanowicz; January 5th, 2014 at 11:42 AM.
Clansmanowicz no está en línea   Reply With Quote
Old January 5th, 2014, 01:33 PM   #134
buli1500
Registered User

Likes (Received): 53

A ja mam takie pytanie ,czy możliwy jest skręt w lewo do MrHamburgera i Mikrohuty w Dąbrowie jadąc od strony Sosnowca?.Dawno tamtędy nie jechałem i nie wiem jak tam wygląda przebudowa.
buli1500 no está en línea   Reply With Quote
Old January 6th, 2014, 12:19 PM   #135
zagłębiak
Registered User

zagłębiak's Avatar

W Dąbrowie Górniczej na skrzyżowaniu ulic Gołonowskiej i Ząbkowickiej powstaje rondo.
Old January 6th, 2014, 04:02 PM   #136
Strefowy
Registered User

Strefowy's Avatar

Likes (Received): 212

Quote:
Originally Posted by zagłębiak View Post
W Dąbrowie Górniczej na skrzyżowaniu ulic Gołonowskiej i Ząbkowickiej powstaje rondo.
Na ul. Gołonoskiej
Strefowy no está en línea   Reply With Quote
Old January 6th, 2014, 09:04 PM   #137
Rafał'
Begginer

Rafał''s Avatar

Likes (Received): 58

Quote:
Originally Posted by zagłębiak View Post
W lesie przy HK? Pytam, bo na skrzyżowaniu tych ulic przy kościele w Łośniu (Łosieniu?) już od dawna jest rondo, ale ulice te dwa razy się krzyżuj. Jeśli więc chodzi o to drugie skrzyżowanie to rondo jest tam wg mnie kompletnie niepotrzebne. Ruch mały, więc mogło zostać tak jak jest obecnie.
Old January 6th, 2014, 10:16 PM   #138
adamas
Registered User

Likes (Received): 18

To nowe rondo jest budowane w ramach budowy drogi dojazdowej do terenów inwestcyjnych w Tucznawie. Miejmy nadzieję, że w niedalekiej przyszłości to rondo będzie jak najbardziej potrzebne

PS: Poprawna odmiana nazwy dzielnicy "Łosień" - to "w Łośniu"
adamas no está en línea   Reply With Quote
Old January 7th, 2014, 07:24 PM   #139
zagłębiak
Registered User

zagłębiak's Avatar

Przydałoby się też wyremontować zjazd z ul. Ząbkowickiej w kierunku Huty Katowice. Oświetlenie tego miejsca byłoby mile widziane.
Old January 12th, 2014, 01:42 AM   #140
marku
Registered User

Quote:
Originally Posted by michael_siberia View Post

...
gdybyś poniżej kościoła skręcił w lewo - w stronę Czeladzi (przy okazji polecam porównać odcinek remontowany od podstaw 15 lat temu, ze stanem pierwotnej drogi 80-letniego klinkieru) zauważyłbyś "pomysłowość" zw z wymianą słupów elektrycznych- zwykłe prostopadłościenne zastąpiono większymi okrągłymi i zamiast ustawić je jakoś względem pobocza chodnika, skaczą po całej jego szerokości- mocno utrudniając używanie chodnika.
Na filmiku widać też typowe parkowanie "na styk" z PDP (przejściem dla pieszych, oraz specjalność-wymijanie stojącego na przystanku autobusu (na ciągłej). Zaraz za skrzyżowaniem na którym skończyłeś nagrywać (jadąc z naprzeciwka aż prosi się o lustra) jest kolejny przystanek z identyczną sytuacją

Reply

Tags
śląskie, będzin, dąbrowa górnicza, drogi miejskie, sosnowiec

Thread Tools

Posting Rules