daily menu » rate the banner | guess the city | one on oneforums map | privacy policy | DMCA | news magazine | posting guidelines

Go Back   SkyscraperCity > European Forums > Forum Polskich Wieżowców > Infrastruktura i Technologia > Transport miejski i regionalny

Transport miejski i regionalny Komunikacja zbiorowa

Global Announcement

As a general reminder, please respect others and respect copyrights. Go here to familiarize yourself with our posting policy.

Reply

Thread Tools Rate Thread
Old December 4th, 2017, 11:36 PM   #22501
Ślonzok1234
Registered User

Likes (Received): 101

Dziś miałem okazję jechać żelazkiem po RK #779.
Robi wrażenie zarówno w nowym malowaniu jak i wewnątrz, dodano wyświetlacz SIP z listą przystanków! oraz zamontowano plastikowe lufciki w miejsce metalowych. Jedyne co można by jeszcze doddać to 2 rząd krzesełek jak w krakusach.

PatrykKrz liked this post
Ślonzok1234 no está en línea   Reply With Quote

Sponsored Links
Old December 5th, 2017, 09:14 AM   #22502
Eurotram
Eurotram

Eurotram's Avatar

Likes (Received): 2959

Tak jeszcze z jazd po Dąbrowie Górniczej i nie tylko: stan tramwajów (taboru,bo nie torów) znacznie się poprawił ( jakieś pojedyncze prawie oryginalne akwaria się trafiały - ta słabsza moderna z połówkowym i prostokątnymi reflektorami - a tak to głównie Biedy,Alfy i jakieś tam żelazka); jednak autobusy wykonały jeszcze większy skok; zastanawiałem się aż,czy puszczanie równolegle autobusowej 28 (do tramwajowej 28;no to już niezły bajzel i ciekawe kto do tego dopuścił?!) na hybrydach Volvo nie jest czasem szpilą wbijaną TŚ albo wręcz miną podstawianą pod tramwaje (przecież wiadomo jaką obsadę ma T28)...?
Eurotram no está en línea   Reply With Quote
Old December 5th, 2017, 10:09 AM   #22503
mark40
Registered User

mark40's Avatar

Likes (Received): 5650

Poważnie wychwyciłeś autobus który jeżdzi co godzinę i uważasz, że to jakaś konkurencja dla T28, który i tak jest jedynie uzupełnieniem na głównej linii 21/22, kursujących łącznie co kilka minut? Poważnie?
mark40 no está en línea   Reply With Quote
Old December 5th, 2017, 10:21 AM   #22504
Eurotram
Eurotram

Eurotram's Avatar

Quote:
Originally Posted by mark40 View Post
Poważnie wychwyciłeś autobus który jeżdzi co godzinę i uważasz, że to jakaś konkurencja dla T28, który i tak jest jedynie uzupełnieniem na głównej linii 21/22, kursujących łącznie co kilka minut? Poważnie?
Szczerze mówiąc nie przyglądałem się rozkładowi A28 (już pewnie zauważyłeś,że autobusy ogólnie mam w średnim poważaniu),tym bardziej że był mróz i w pewnym momencie już marzyłem tylko o powrocie do hotelu
Minąłem ze 3 sztuki,więc myślałem że częściej kursuje; inna sprawa (to już taki lekki autobusowy OT) można odnieść wrażenie,że Sosnowiec w choinkę nówek nakupił; jak patrzyłem w Będzinie z okna pizzerii,to lwią część jadącego niżej taboru stanowiły SU12IV i hybrydy Volvo (może tak akurat je rzucają)
Old December 5th, 2017, 03:31 PM   #22505
Luki_SL
Moderator

Luki_SL's Avatar

Likes (Received): 17489

Dzisiaj trwały prace nad wymianą przejazdów drogowych w ciągu ul. Grodzieckiej w Czeladzi.

michael_siberia, marttin1988 liked this post
Luki_SL no está en línea   Reply With Quote
Old December 5th, 2017, 03:55 PM   #22506
Richard_P
Registered User

Richard_P's Avatar

Likes (Received): 2586

Quote:
Originally Posted by Eurotram View Post
jednak autobusy wykonały jeszcze większy skok;
...
na hybrydach Volvo nie jest czasem szpilą wbijaną TŚ albo wręcz miną podstawianą pod tramwaje (przecież wiadomo jaką obsadę ma T28)...?
Quote:
Originally Posted by Eurotram View Post
Minąłem ze 3 sztuki,więc myślałem że częściej kursuje; inna sprawa (to już taki lekki autobusowy OT) można odnieść wrażenie,że Sosnowiec w choinkę nówek nakupił; jak patrzyłem w Będzinie z okna pizzerii,to lwią część jadącego niżej taboru stanowiły SU12IV i hybrydy Volvo (może tak akurat je rzucają)
Bo poroniony ekhm pozajączkowany Śląski Urząd Marszałkowski dofinansowuje wymianę autobusów w ramach RPO, kompletnie rozpierniczając rynek i wbijając szpilę nie tylko tramwajom ale i kolei. Potem masz wozokm hybrydy 5 złotych a za stozłomkę dwa razy tyle i do tego całą chmarę "reformatorów" uwzględniających tylko ten czynnik

Eurotram liked this post
Richard_P no está en línea   Reply With Quote
Old December 5th, 2017, 11:01 PM   #22507
Eurotram
Eurotram

Eurotram's Avatar

Quote:
Originally Posted by Luki_SL View Post
Dzisiaj trwały prace nad wymianą przejazdów drogowych w ciągu ul. Grodzieckiej w Czeladzi.
Aaaa,to dlatego dzisiaj "co ja paczę?!" czyli na 22 helmut i tylko do Urzędu Pracy,a zamiast niego dalej 32 jadąca od zajezdni w Będzinie? Już po tej kombinacji domyśliłem się,że coś dłubią w Czeladzi i musi dwukierunek jeździć... ale teraz już wszystko jasne
Old December 6th, 2017, 12:05 AM   #22508
daawid_sh
Registered User

Likes (Received): 138

Jakiś czas temu ktoś pisał, że nic się nie dzieje w związku z nową perspektywą. Chyba coś się ruszyło Informacja z poprzedniego tygodnia, ale nie widziałem żeby się pojawiła. W każdym razie w styczniu ruszają z pracami.

Ostatniego dnia listopada Tramwaje Śląskie podpisały umowy na realizację prac modernizacyjnych na dwóch kolejnych zadaniach – ul. Katowickiej w Bytomiu i ul. Bytomskiej w Świętochłowicach. W obu przypadkach głównym wykonawcą zostało konsorcjum firm NDI i Balzola.

http://www.transport-publiczny.pl/wi...ane-57035.html
daawid_sh no está en línea   Reply With Quote
Old December 6th, 2017, 12:59 AM   #22509
elot360
Użytkownik chory na głowe

elot360's Avatar

Likes (Received): 910

Pojawiło się coś
elot360 está en línea ahora   Reply With Quote
Old December 6th, 2017, 02:58 AM   #22510
daawid_sh
Registered User

Likes (Received): 138

Quote:
Originally Posted by elot360 View Post
O Świętochłowicach wspomniane nie było
daawid_sh no está en línea   Reply With Quote
Old December 6th, 2017, 08:35 AM   #22511
elot360
Użytkownik chory na głowe

elot360's Avatar

Likes (Received): 910

Dlatego napisałem coś
elot360 está en línea ahora   Reply With Quote
Old December 7th, 2017, 11:50 AM   #22512
SirLordTuzo
Registered User

Likes (Received): 164

Dwie informacje odnośnie TŚ
1) Co z przetargami? http://silesiainfotransport.pl/blog/...i-przetargami/

2) Co z naprawami Twistów? http://silesiainfotransport.pl/blog/...ajow-slaskich/

http://silesiainfotransport.pl/

elot360 liked this post
SirLordTuzo no está en línea   Reply With Quote
Old December 8th, 2017, 09:16 AM   #22513
Rafik
Ślůnzok

Likes (Received): 275

Przy torowisku na alei Korfantego od kilku dni kopią już od Gnieźnieńskiej do Konduktorskiej.
Rafik no está en línea   Reply With Quote
Old December 8th, 2017, 12:32 PM   #22514
Cuma
Registered User

Likes (Received): 232

Wczoraj wieczorem (jakoś w okolicach 18:30-19:00) przy przystanku Ruda Klary jeden Helmut (mam nadzieję że nie mylę nazwy) z T1 urwał pantograf. Odcinek był przez jakiś czas nieprzejezdny.
Cuma está en línea ahora   Reply With Quote
Old December 8th, 2017, 02:36 PM   #22515
Paweł_K
Registered User

Likes (Received): 25

Jak na T1 to nie Helmut, a Wiedeniec.
Paweł_K no está en línea   Reply With Quote
Old December 8th, 2017, 03:55 PM   #22516
Cuma
Registered User

Likes (Received): 232

A no tak, jednak pomyliłem nazwę
Cuma está en línea ahora   Reply With Quote
Old December 8th, 2017, 08:03 PM   #22517
Rafik
Ślůnzok

Likes (Received): 275

Quote:
Originally Posted by Rafik View Post
Przy torowisku na alei Korfantego od kilku dni kopią już od Gnieźnieńskiej do Konduktorskiej.
Wykopki na tym odcinku już zakończone i zasypane.

Luki_SL liked this post
Rafik no está en línea   Reply With Quote
Old December 10th, 2017, 08:31 PM   #22518
Damian1990
Registered User

Damian1990's Avatar

Likes (Received): 278

W ten weekend trwa wymiana szyny na odcinku od mostu do prawie że mijanki na ulicy Przystankowej w Zabrzu- Mikulczycach
Kilka fotek dla was
1.

2.

3.

4.

5.
Old December 11th, 2017, 04:32 PM   #22519
Mateg
Registered User

Likes (Received): 145

Quote:
Tramwaje Śląskie podpisały dziś (11.12) z Centrum Unijnych Projektów Transportowych umowę na dofinansowanie pierwszego etapu projektu modernizacji i rozwoju infrastruktury transportowej w 10 miastach Górnego Śląska i Zagłębia. W ramach przedsięwzięcia spółka kupi również 45 nowych pojazdów.

(...)

Podkreślił, że w ramach dofinansowanego projektu zmodernizowanych zostanie 38 km linii tramwajowych, a 4 km zostaną zbudowane od podstaw (część z dofinansowanych inwestycji już zostało wykonanych, bądź jest w fazie realizacji, w przypadku kilku innych toczy się postępowanie przetargowe). Jeśli idzie o zakup 45 nowych tramwajów, to rozstrzygnięcie przetargu na wyłonienie tych pojazdów ma nastąpić w styczniu 2018 roku.

Witold Słowik zaznaczył ponadto, że dwa kolejne etapy projektu Tramwajów Śląskich znajdują się obecnie w fazie oceny oraz kończenia dokumentacji środowiskowej i jeśli uda się je zrealizować, to dofinansowanie ze środków POIiŚ na ten projekt wzrośnie o kolejne 170 mln zł (jego całkowita wartość sięga 1,08 mld zł). To zaś sprawi, że będzie to jedna z największych inwestycji w dziedzinie transportu miejskiego w Polsce (zakłada modernizację ponad 100 km istniejących torowisk i budowę ok.20 km nowych).
Portal samorządowy: Tramwaje Śląskie z dofinansowaniem na inwestycje w 10 miastach Górnego Śląska i Zagłębia

Luki_SL liked this post
Mateg no está en línea   Reply With Quote
Old December 11th, 2017, 05:56 PM   #22520
Lahcim nitup
Registered User

Likes (Received): 3933

GW: Katowice po raz kolejny "udowadniają", że nie da się zbudować tramwaju do Ligoty
Lahcim nitup no está en línea   Reply With Quote

Reply

Tags
śląskie, świętochłowice, bytom, chorzów, czeladź, dąbrowa górnicza, gliwice, katowice, ruda śląska, siemanowice, silesia, sosnowiec, stroszek, tramwaj, tramwaje, zabrze, zawodzie

Thread Tools
Rate This Thread
Rate This Thread:

Posting Rules