daily menu » rate the banner | guess the city | one on oneforums map | privacy policy | DMCA | news magazine | posting guidelines

Go Back   SkyscraperCity > European Forums > Forum Polskich Wieżowców > Infrastruktura i Technologia > Infrastruktura rowerowa

Infrastruktura rowerowa Komunikacja i turystyka rowerowa

Global Announcement

As a general reminder, please respect others and respect copyrights. Go here to familiarize yourself with our posting policy.

Reply

Thread Tools Rate Thread
Old May 7th, 2011, 01:17 PM   #61
nomad_fh
Registered User

nomad_fh's Avatar

Likes (Received): 2258

Quote:
Originally Posted by BartD View Post
Droga przemysłowa została zrealizowana bez wiaduktów, więc także bez ścieżki rowerowej a znaki B-9 na pasie do Katowic za włączeniem Orląt Lwowskich postawiono zgodnie z projektem. Obecnie nie ma możliwość przejazdu rowerem z Jaworzna przez Niwkę do Mysłowic. Co ciekawe możliwość przejazdu rowerem drogą przemysłową od wiaduktu do Orląt Lwowskich została zachowana.

Zdjęcie z postu Jawcia http://www.skyscrapercity.com/showpo...4&postcount=52
Dobra wiadomość - pomiędzy świętami, a długim weekendem zniknął znak B-9 w tym miejscu
Z tego co wiem - to walczyło o to trochę osób (mniej lub bardziej prywatnie), zarówno tutaj na forum, jak i śląc pisma do policji, zarządu dróg i mostów.
Więc nic tylko się cieszyć.
I zapytać- dlaczego tyle to trwało (praktycznie codziennie widziałem osoby, które łamały ten zakaz - nie mając innego wyjścia).
nomad_fh no está en línea   Reply With Quote

Sponsored Links
Old May 27th, 2011, 11:29 PM   #62
mkarweta
Registered User

mkarweta's Avatar

Likes (Received): 0

W sumie to nie do końca wiem, czy temat nadaje się tutaj, czy gdzieś indziej, czy na jakiś list do odpowiedniej instytucji (MZDiM?), ale napiszę, bo to dotyczy bezpośrednio rowerzystów.

Otóż. Wczoraj postanowiłem zrobić remontowy rowerowy oblot Jaworzna nocą - w dzień czasu nie było, w nocy się znalazł. Przejechałem wszystkie skrzyżowania ze światłami na trasie Byczyna - Osiedle Stałe - Centrum - Wilkoszyn -Byczyna i stwierdzam, że ktoś, kto zaprogramował światła w ten sposób, że reagują na pętlę był głupcem, ponieważ pętla nie łapie rowerów. Wnoszę zatem o WYŁĄCZENIE wszystkich sygnalizatorów w Jaworznie w godzinach 22-5. Ruch jest wtedy bliski zeru, kierowcy poradzą sobie z zasadą prawej ręki na pustym skrzyżowaniu, a rowerzyści nie będą musieli łamać prawa, że przedostać się przez Trasę Śródmiejską.
mkarweta no está en línea   Reply With Quote
Old May 28th, 2011, 12:11 AM   #63
BartD
Registered User

Likes (Received): 11

Quote:
Originally Posted by mkarweta View Post
... pętla nie łapie rowerów.
Skuterów też nie łapią. Policjanci z ruchu drogowego zaczynali rozmowę od stwierdzenia, że nie wolno wjechać na skrzyżowanie przy czerwonym świetle i tyle mieli do powiedzenia na temat rozwiązania problemu.
BartD no está en línea   Reply With Quote
Old May 28th, 2011, 12:51 AM   #64
mkarweta
Registered User

mkarweta's Avatar

Polityka prorowerowa w jaworznickim wydaniu: miałeś zejść z roweru/skutera i przeprowadzić go przez skrzyżowanie poruszając się chodnikami (i legalnie się na nie dostać). Mam nadzieję, że hawkmoon tu zagląda i się ustosunkuje.
Old May 28th, 2011, 03:19 AM   #65
Promil
Registered User

Likes (Received): 43

Jak jeździłem na skuterze to też miałem problem z pętlami. Szczególnie na leopoldzie na Trasie Śródmiejskiej. Tam trzeba na czerwonym.
Promil no está en línea   Reply With Quote
Old May 28th, 2011, 05:47 PM   #66
hawkmoon
Registered User

Likes (Received): 570

Quote:
Polityka prorowerowa w jaworznickim wydaniu: miałeś zejść z roweru/skutera i przeprowadzić go przez skrzyżowanie poruszając się chodnikami (i legalnie się na nie dostać). Mam nadzieję, że hawkmoon tu zagląda i się ustosunkuje.
To nie wina polityki, tylko niedorozwoju infrastruktury rowerowej. To co nowe powstaje to nie jest wynik polityki ale uporu kilku osób, że przy nowych drogach MUSZĄ być wydzielone DDR.
Za kilka miesięcy będziemy mieli do czynienia z rewolucją - rozpocznie się budowa DDR jako samodzielnej inwestycji - niepowiązanej z żadną drogą - chodzi o odcinek łączący I LO ze śródmieściem w poprzek Podwala. W kolejnych latach powstanie samodzielny odcinek Podłęże - Kościuszko i Skałka - Rynek.

Osobiście - jako rowerzysta - dowód, jestem przeciwnikiem używania DK79 do poruszania się lekkim jednośladem. To miało być getto niedostępne dla pieszych i rowerów. I mimo tego, że za jakiś czas pojawi się wideodetekcja na skrzyżowaniach, to nie jest właściwa droga dla rowerów. Stary układ ma być miejscem współistnienia puszek i rowerów. Stara Grunwaldzka, Pocztowa, Katowicka.

Nie ma w mieście czarodziejskiej różdżki, która nagle wyczaruje wszędzie ścieżki. To musi potrwać kilka lat i musi wymagać zgwałcenia paru zatwardziałych puszkarskich umysłów niektórych organizatorów ruchu w naszym mieście. Jako przykład mogę zdradzić, że odrzucono na przykład podwójną ścieżkę z organizacji ruchu drogi w kamieniołomie. To miała być "czteropasmówka" 1,5/3,5/3,5/1,5. Stwierdzono, że pomysł jest zbyt rewolucyjny. I uzytkownicy dróg nie będą wiedzieli jak z niego korzystać. Zobaczymy.
hawkmoon no está en línea   Reply With Quote
Old May 28th, 2011, 07:20 PM   #67
mkarweta
Registered User

mkarweta's Avatar

Quote:
Originally Posted by hawkmoon View Post
To nie wina polityki, tylko niedorozwoju infrastruktury rowerowej.
To może póki nie powstanie normalna infrastruktura należałoby ułatwić wykorzystanie tego co jest (czyt.: wyłączyć sygnalizację w nocy).

Quote:
Za kilka miesięcy będziemy mieli do czynienia z rewolucją - rozpocznie się budowa DDR jako samodzielnej inwestycji - niepowiązanej z żadną drogą - chodzi o odcinek łączący I LO ze śródmieściem w poprzek Podwala. W kolejnych latach powstanie samodzielny odcinek Podłęże - Kościuszko i Skałka - Rynek.
No offence, ale w tym przypadku jestem jak niewierny Tomasz - póki moje koła na tym nie postaną - nie uwierzę.

Quote:
Osobiście - jako rowerzysta - dowód,
To może zrobimy kiedyś zjazd fanów rowerów i obskoczymy Jaworzno szlakami rowerowymi? :-> Bo ja mam jedną tezę do udowodnienia, którą chętnie Ci przekażę z poziomu siodełka. Następny weekend mam wolny.

Quote:
jestem przeciwnikiem używania DK79 do poruszania się lekkim jednośladem. To miało być getto niedostępne dla pieszych i rowerów.
Półtora roku dzień w dzień jeździłem z Byczyny do Sosnowca na uczelnię i żyję. Da się, chociaż w internecie nazywano mnie samobójcą.

Quote:
Nie ma w mieście czarodziejskiej różdżki, która nagle wyczaruje wszędzie ścieżki. To musi potrwać kilka lat i musi wymagać zgwałcenia paru zatwardziałych puszkarskich umysłów niektórych organizatorów ruchu w naszym mieście.
Właśnie do tego zmierzam! Ponieważ nie ma infrastruktury to daj(cie) jeździć rowerzystom wolno - zacznijmy od usunięcia B-9 z całego miasta (przez pół roku mieliśmy do czynienia z sytuacją, w której wydostanie się z Łubowca na Niwkę wymagało objechania połowy Jaworzna i połowy Sosnowca, to była patologia w postaci tak czystej, że patrzenie na nią bolało!

Quote:
Jako przykład mogę zdradzić, że odrzucono na przykład podwójną ścieżkę z organizacji ruchu drogi w kamieniołomie. To miała być "czteropasmówka" 1,5/3,5/3,5/1,5. Stwierdzono, że pomysł jest zbyt rewolucyjny. I uzytkownicy dróg nie będą wiedzieli jak z niego korzystać. Zobaczymy.
Tutaj, muszę przyznać, nie do końca ogarniam o co chodzi... Znaczy... Chodzi o szerokość pasów i wyznaczenie pasa rowerowego?
Old May 29th, 2011, 08:15 AM   #68
nomad_fh
Registered User

nomad_fh's Avatar

Quote:

To może zrobimy kiedyś zjazd fanów rowerów i obskoczymy Jaworzno szlakami rowerowymi? :-> Bo ja mam jedną tezę do udowodnienia, którą chętnie Ci przekażę z poziomu siodełka. Następny weekend mam wolny.
Eh przejechałbym się, ale najblizsze dwa weekendy mam zajęte (śluby i chrzciny), a później kolejny ---> dalekie dzikie kraje :/

Quote:
Originally Posted by hawkmoon
Jako przykład mogę zdradzić, że odrzucono na przykład podwójną ścieżkę z organizacji ruchu drogi w kamieniołomie. To miała być "czteropasmówka" 1,5/3,5/3,5/1,5. Stwierdzono, że pomysł jest zbyt rewolucyjny. I uzytkownicy dróg nie będą wiedzieli jak z niego korzystać. Zobaczymy.
Quote:
Tutaj, muszę przyznać, nie do końca ogarniam o co chodzi... Znaczy... Chodzi o szerokość pasów i wyznaczenie pasa rowerowego?
ja to zrozumiałem tak:
dwa pasy ruchu zewnętrzne - rowerowe mające po 1.5m szerokości, dwa pasy wewnętrzne - drogowe mające 3.5m szerokości
Old May 29th, 2011, 11:24 AM   #69
mkarweta
Registered User

mkarweta's Avatar

Quote:
Originally Posted by nomad_fh View Post
Eh przejechałbym się, ale najblizsze dwa weekendy mam zajęte (śluby i chrzciny), a później kolejny ---> dalekie dzikie kraje :/
Poczekajmy, co hawkmoon odpowie. Bo rower w Jaworznie to jest (szczególnie dla kogoś oficjalnie związanego z tematem) strasznie niewygodny temat (moim zdaniem).

Quote:
ja to zrozumiałem tak:
dwa pasy ruchu zewnętrzne - rowerowe mające po 1.5m szerokości, dwa pasy wewnętrzne - drogowe mające 3.5m szerokości
To mi przyszło do głowy. Zobaczymy.
Old May 29th, 2011, 03:08 PM   #70
nomad_fh
Registered User

nomad_fh's Avatar

Oj tam niewygodny, ostatnio była nieoficjalna wyprawa rowerowa z prezydentem i chętnymi. Całe 11 km, czy coś koło tego
Nawet miałem na nią jechać - żeby zrobić fotoreportaż, ale niestety praca mnie dopadła.

Oczywiście - żartuje, faktycznie temat jest jak na razie co nieco zamiatany pod dywan. Będę pisać pismo w sprawie tego kosza na DDR (choć jak mówię - chętnie bym widział zlikwidowane B-9 na Grunwaldzkiej - kto chce, miałby wybór - albo drogą, albo po DDPiR).

Co do jazdy po DK79, teraz dość kiepsko (przy sporym ruchu) skręca się obecnie od strony Fashion House w kierunku Orląt Lwowskich.

Last edited by nomad_fh; May 29th, 2011 at 03:16 PM.
Old May 29th, 2011, 04:43 PM   #71
mkarweta
Registered User

mkarweta's Avatar

Quote:
Oj tam niewygodny
Wiesz, jakby ktoś postawił zasadność Twojego istnienia w firmie pod znakiem zapytania, to byłoby Ci strasznie głupio, a tak jest w przypadku hawkmoona, czy kto tam odbiera te drogi wszystkie.

Hawkmoon, to jak? :-> Kulturalna rozmowa i pedałowanie dwóch (albo więcej, kto wie) rowerzystów po Jaworznie. Wchodzisz w to? :->
Old May 30th, 2011, 12:57 AM   #72
mkarweta
Registered User

mkarweta's Avatar

Quote:
(choć jak mówię - chętnie bym widział zlikwidowane B-9 na Grunwaldzkiej - kto chce, miałby wybór - albo drogą, albo po DDPiR).
Wyboru niet. PoRD stanowi, że gdy masz DDR albo CRP po swojej prawej stronie (oznakowany!) to masz OBOWIĄZEK po nim jechhać, ergo B-9 na Grunwaldzkiej jest niepotrzebne.
Rozwiązaniem tego problemu jest to, co zaproponowano w Krakowie: znak C-13/16 z tabliczką T-22. Wtedy, gdy (na przykład) jesteś szosowcem w czasie treningu zlewasz DDR/CRP, bo napieprzasz średnią. A DDR jakoś temu nie sprzyjają...

nomad_fh, napisz przy okazji, że znak D-6b na skrzyżowaniu Grunwaldzka/Kolejowa jest w skrajni DDR i generuje niebezpieczeństwo dla rowerzystów. To jest skandal, że ktokolwiek odebrał wadliwie wykonany CRP. Przepisów w UM nie znają, czy co? Gdyby takimi samymi standardami kierować się przy budowie 'normalnych' dróg, to p. Prezydent zostałby podsmażony na stosie a potem zeżarty żywcem przez kierowców (w tym: przeze mnie; nie wspominam o tym, że resztki zostałyby rytualnie zbezczeszczone. I to nie jest groźba, a żart).
Old May 30th, 2011, 09:21 AM   #73
hawkmoon
Registered User

Likes (Received): 570

Quote:
Wiesz, jakby ktoś postawił zasadność Twojego istnienia w firmie pod znakiem zapytania, to byłoby Ci strasznie głupio, a tak jest w przypadku hawkmoona, czy kto tam odbiera te drogi wszystkie.

Hawkmoon, to jak? :-> Kulturalna rozmowa i pedałowanie dwóch (albo więcej, kto wie) rowerzystów po Jaworznie. Wchodzisz w to? :->
Najbliższy łikend zależy od mojej Pani. Jeśli będzie pracowała, to podejmuję wyzwanie - kręcimy w niedzielę od rana. Jeśli będzie miała wolne - wybacz - DDR-y poczekają.
hawkmoon no está en línea   Reply With Quote
Old May 30th, 2011, 03:47 PM   #74
nomad_fh
Registered User

nomad_fh's Avatar

Quote:
Wyboru niet. PoRD stanowi, że gdy masz DDR albo CRP po swojej prawej stronie (oznakowany!) to masz OBOWIĄZEK po nim jechhać, ergo B-9 na Grunwaldzkiej jest niepotrzebne.
Rozwiązaniem tego problemu jest to, co zaproponowano w Krakowie: znak C-13/16 z tabliczką T-22. Wtedy, gdy (na przykład) jesteś szosowcem w czasie treningu zlewasz DDR/CRP, bo napieprzasz średnią. A DDR jakoś temu nie sprzyjają...

Pomysł ciekawy. Mi chodzilo o B-9 od strony Kolejowej. Tam jest DDR po lewej stroni i w dodatku (dla nieznających miasta) odchodząca w innym kierunku. Więc teoretycznie - wg znowelizowanej ustawy - można jechać jezdnią. Ale - znak B-9 nam tego zakazuje (teoretycznie, ustawa ma wyższość nad "czerwoną książeczką" - która dopiero będzie nowelizowana - ale tu następuje sprzeczność w przepisach kodeksu - z jednej strony znak zakazu - z drugiej nowe przepisy) - więc tego znaku (chyba) nie powinno być (jeśli się mylę, to prosiłbym o sprostowanie).
Swoją drogą - dla nieznających miasta, dobrze byłoby umieścić dla rowerów kierunkowskaz "centrum" (albo coś w ten deseń) przy skrzyżowaniu Grunwaldzkiej - Grunwaldzka Tylna (na wysokości cmentarza).
Obecnie sytuacja wygląda tak - jadąc na rowerze (i zakładając, że nie znam miasta) - jadę zgodnie z przepisami Grunwaldzką, przejeżdzam obok powyższego skrzyżowania - dojeżdżam do skrzyżowania Grunwaldzka - Kolejowa, gdzie za skrzyżowaniem wita mnie znak B-9 i DDR odchodząca w lewo (czyli de facto robię niepotrzebne kółko - bo tym kawałkiem DDR i tak trafiam na Grunwaldzką Tylną) i w dodatku na DDR skręcam z dużo bardziej ruchliwego skrzyżowania z Kolejową.

Quote:

nomad_fh, napisz przy okazji, że znak D-6b na skrzyżowaniu Grunwaldzka/Kolejowa jest w skrajni DDR i generuje niebezpieczeństwo dla rowerzystów. To jest skandal, że ktokolwiek odebrał wadliwie wykonany CRP. Przepisów w UM nie znają, czy co?
Ok, właśnie sobie przygotowuje hurtem tematy

Co do niedzieli - jest pewna szansa, że choć na chwilę bym się przyłączył - oczywiście w kamizelce i kasku (żartuje oczywiście co do ostatniej uwagi).
Old June 13th, 2011, 01:33 PM   #75
nomad_fh
Registered User

nomad_fh's Avatar

W Jaworznie odbyła się miejska impreza - rajd rowerowo - krajoznawczy. Sama odległość malutka - ale myślę, że walory krajoznawczo - turystyczne - warte odnotowania.

Quote:
Rowerowa wycieczka, chciałoby się powiedzieć "...jak za dawnych czasów...", bo przecież mimo, że sporo osób na rowerach jeździ, to jednak dziś większość porusza się samochodami, a jeśli się nie porusza, to siedzi przed telewizorem, albo w pubie.

Po jednej nieudanej próbie, tydzień wcześniej, w niedzielę 22 maja pomysł dwóch radnych z Długoszyna ziścił się i na starcie pojawiło się ponad 50 osób z jednośladami, aby wspólnie przemierzyć bezkresy tej dzielnicy.
Bo jechać, a jechać, to różnica.
Przecież można szybko "śmignąć" te 15 kilometrów i odfajkować - "zaliczone". Nie tym razem.
Od uczestników oprócz kondycji, nadszarpniętej okresem zimowym organizatorzy wymagali uwagi i cierpliwości.

Bo wiele mieli do powiedzenia na trasie, na której kilka razy trzeba było się zatrzymać i porozmawiać o napotkanych osobliwościach.

Pod Klubem "Pod Skałką" stawili się, jak zapowiadano, Prezydent Jaworzna, Pan Paweł Silbert, Jego Zastępca, Pan Tadeusz Kaczmarek, Panowie Radni: Jerzy Nieużyła i Grzegorz Piętak, i kilkadziesiąt osób, chętnych do zupełnie nieoficjalnego, nieurzędowego poobcowania z przyrodą w towarzystwie wielce eleganckim.
Mniej eleganckie były stroje, ale odpowiednie na taką okazję - sportowe, luźne i ubrane z wiarą, że pogoda nie sprawi mokrej niespodzianki.
Rozpoczęło się od podglądania sprzętu i wymiany doświadczeń związanych z podróżami po bezdrożach. Wkrótce ruszyli.

Po niespełna dwustu metrach dotarli do pierwszego postoju. Były to okolice wiekowego młyna zbudowanego w 1760 roku. Kiedyś młyn istniał w postaci drewnianej.

Został przebudowany końcem XIX wieku i od tej pory miał kamienne ściany, a w roku 1948 był jeszcze raz zmodernizowany. Od tej pory wykonywane są wyłącznie prace konserwacyjne służące ochronie go przed warunkami atmosferycznymi. Jego właścicielami była rodzina Dymów, a od 1917 roku przeszedł w posiadanie Musiałów.

Działał jeszcze w roku 1973, ale niestety, nowa technologia wyparła urządzenie napędzane wodą z rzeki, która przepływała wtedy tuż obok.

Bieg rzeki zmieniono i tak zakończył się żywot młyna.
Wewnątrz jednak możemy oglądać urządzenia, z których jeszcze wysypuje się mąka.
Dzisiejszy właściciel pokazał przyjezdnym akt notarialny przekazujący Mu młyn i zdjęcie na którym widnieje pracujące koło młyńskie.

Kolejny przystanek to Kościół. Gospodarz parafii, ksiądz Mirosław Król ugościł podróżników w kościelnych ławach zdradzając kilka tajemnic dotyczących świątyni, bedącej w zasadzie najmłodszą, oprócz kościoła na Hucie.
Ksiądz, okazało się, również dba o kondycję i wraz z wszystkimi podążył w dalszą drogę.

Już spod murów kościoła widać górujacy nad okolicą krzyż milenijny. Okazało się że niewielkie wzniesienie pokonało niektórych rowerzystów, muszących swoje wehikuły pchać lub ciągnąć, podążając kilkadziesiąt metrów pieszo.

Spod krzyża rozciąga się wyjątkowy widok na całe Ciężkowice, na Jaworzno, ale i na Siewierz, Dąbrowę Górniczą, a z drugiej strony na Sierszę i tamtejsze tereny.

Przystanek następny to okolice Długoszyna, położone bardzo nisko. Teren to budowlany, ale ile kłopotów z przesiąkającą do piwnic wodą mieli budujacy się tam mieszkańcy, wiedzą oni sami. Planowane jest odwodnienie terenu, o które, jak obiecywał, zadba Pan Grzegorz Piętak. To ulice Piękna, Kolorowa i Prosta.

Przy ulicy Ustronie rowerzyści napotkali pierwszą kapliczkę, a potem podążając ulicą Upadową i ścieżką rowerową przez pola pomiędzy Długoszynem, a Osiedlem Stałym, dotarli do kapliczki drugiej na Wale Długoszyńskim.

Ulicą Skałka dotarli na wzgórze Skałka, skąd rozciaga się widok na most nad linią kolejową i Pszemszą oraz na kopalnię Maczki Bór.

Stamtąd droga prowadziła na stanowisko widokowe przy zakolu Pszemszy, a potem ulicami Nadbrzeżną, Długosza i Chmielną obok starego kościoła dotarto do punktu wyjścia czyli pod klub " Pod Skałką" w którego oklicy i w okolicy remizy OSP strażacy zorganizowali pieczenie wyśmienitych kiełbasek.

Ale każdy, kto chciał się posilić musiał wysłuchać co nieco o historii Długoszyna, o kopalnictwie na tych terenach. Arcyciekawą gawedą uraczył odpoczywających Pan Stanisław Panek - skarbnica wiedzy na temat historii Jaworzna.

Z niewiarygodnymi szczegółami dotyczącymi historii sięgającej początków drugiego tysiąclecia, poprzez wieki średnie, do czasów dzisiejszych opowiedział, jak to drzewiej bywało. Czym zajmowali się mieszkańcy Jaworzna, jeszcze wtedy nawet nie będącego Jaworznem.

Wiedza, poświęcenie miastu były przyczynkiem do nadania Panu Stanisławowi tytułu "Zasłużonego dla Miasta Jaworzna".
Już przy posiłku rozpoczęło się snucie planów na kolejne takie wycieczki. Oprócz wartości czysto rekreacyjnych, ta, niedzielna, miała ogrom wartości poznawczych, a jej uczestnicy przyznali, że nie mieli pojęcia o zabytkach, o tym, że Długoszyn ma tak długą i ciekawą historię.

A przecież i inne dzielnice kryją nieznane tajemnice, które warto zgłębić. Nie trzeba przy tym siedzieć nad woluminami, starodrukami, dokumentami, a zobaczyć wszystko osobiście i posłuchać ludzi związanych z miastem.

Zapewne następna taka wycieczka, jeśli dojdzie do skutku, będzie mniej mecząca dla uczestników, z których kilkoro miało spory kłopot z powrotem do domów, zwłaszcza, jeśli mieszkają w centrum, bądź dalej od zachodnich granic miasta. Trzeba poćwiczyć Panie, Panowie.
Ale każdy stwierdził, że... warto było.
Źródło: http://www.imprezy.jaworzno.pl/index...k=view&id=1644

Galeria zdjęć:
http://www.galeria.imprezy.jaworzno.....php?album=838
Old June 14th, 2011, 12:53 AM   #76
mkarweta
Registered User

mkarweta's Avatar

hawkmoon, widzę że przykład idzie z góry (albo do góry). Planujecie wymianę prozłodziejskiego stojaka przy UM na coś normalnego? Polecam: http://ibikekrakow.com/2011/06/13/ms...jace-kradziez/
Old June 22nd, 2011, 09:03 PM   #77
mkarweta
Registered User

mkarweta's Avatar

Hawkmoon, mam pytanie odnośnie DWR i jej skrzyżowania z DK79 na Borach. Jest tak: jedziemy od Byczyny w stronę Borów i po prawej stronie widzimy obecnie kawałek asfaltu. Powiedz mi, czy to ma być DDR? Jeżeli tak, to dlaczego próbujecie (urzędnicy) ZABIĆ rowerzystę, który będzie tam wjeżdżał i wpier***i się w słup, który znajduje się w skrajni drogi? Jeżeli naprawdę nikt w UM nie potrafi ogarnąć jednego rozporządzenia, to ja chętnie przyjmę posadę tzw. 'oficera rowerowego'.
Old June 23rd, 2011, 11:54 PM   #78
J am KOSA
Registered User

J am KOSA's Avatar

Likes (Received): 268

Mam pytanie odnośnie ścieżek rowerowych .Czy będzie aktualizacja mapek tras rowerowych które będą uwzględniać nowe ścieżki rowerowe np.przy DWR ?
J am KOSA no está en línea   Reply With Quote
Old June 25th, 2011, 12:08 PM   #79
Radoslaus01
Registered User

Radoslaus01's Avatar

Likes (Received): 11

Ja też mam pytanie, czy w Szczakowej i Ciężkowicach przy dworcach powstaną parkingi na rowery? To byłby bardzo dobry pomysł, zwłaszcza w Ciężkowicach, gdyby okoliczni mieszkańcy mogli w ten sposób podjechać pod dworzec i zostawić tam ich środek transporty. A koszt chyba nie jest taki duży.
Radoslaus01 no está en línea   Reply With Quote
Old June 25th, 2011, 11:07 PM   #80
kojot5
Registered User

Likes (Received): 7

chyba raczej utopia - kto odważy się zostawić rower w takim miejscu na dłużej niż 5 minut?
kojot5 no está en línea   Reply With Quote

Reply

Tags
śląskie, infrastruktura rowerowa, jaworzno, komunikacja rowerowa, rower, rowery, silesia

Thread Tools
Rate This Thread
Rate This Thread:

Posting Rules