daily menu » rate the banner | guess the city | one on oneforums map | privacy policy | DMCA | news magazine | posting guidelines

Go Back   SkyscraperCity > European Forums > Forum Polskich Wieżowców > Infrastruktura i Technologia > Infrastruktura rowerowa

Infrastruktura rowerowa Komunikacja i turystyka rowerowa

Global Announcement

As a general reminder, please respect others and respect copyrights. Go here to familiarize yourself with our posting policy.

Reply

Thread Tools Rate Thread
Old June 26th, 2011, 12:16 AM   #81
Radoslaus01
Registered User

Radoslaus01's Avatar

Likes (Received): 11

Hmmm można to jakoś zabezpieczyć, nie wiem czy monitoring miejski wchodzi w grę, ale jakby go zrobić w dobrze widocznym miejscu... W dzień przy np Ciężkowickiej jest spory ruch.
Radoslaus01 no está en línea   Reply With Quote

Sponsored Links
Old June 26th, 2011, 01:31 PM   #82
J am KOSA
Registered User

J am KOSA's Avatar

Likes (Received): 268

Ale to też by w dużej mierze zależało od rodzaju stojaków na rowery tak jak to pisał mkarweta w którymś z swoich postów w tym temacie , no i też by zależało od tego jaki byłby na to popyt tj. by musiała powstać ankieta której treść by była na temat propozycji parkingu rowerowego .
J am KOSA no está en línea   Reply With Quote
Old June 26th, 2011, 02:29 PM   #83
Radoslaus01
Registered User

Radoslaus01's Avatar

Myślałem o czym podobnym do tego:

http://rowerowytorun.com.pl/upload/F...kfurtAM/22.jpg

Ewentualnie jakieś zadaszenie do tego i tyle. Może "parking" to za duże słowo jest.
Old June 27th, 2011, 02:22 PM   #84
J am KOSA
Registered User

J am KOSA's Avatar

Likes (Received): 268

Ale do tego musiałby być monitoring zainstalowany by nikt tych rowerów nie ukradł .
J am KOSA no está en línea   Reply With Quote
Old July 1st, 2011, 06:57 PM   #85
mkarweta
Registered User

mkarweta's Avatar

Likes (Received): 0

Do oddania DWR, ponoć, jakieś dwa miesiące. Mam nadzieję, że MZDiM nie odbierze od Eurovia bubla zwanego "skrzyżowanie DWR i DK79".
Żeby było merytorycznie, a nie tylko stwierdzenie "jest do dupy" (bo, w tej chwili, jest do dupy):
-sygnalizator wygląda na wzbudzony przyciskiem
-sygnalizator stoi na środku DDR
-chyba jest znak w skrajni DDR

Mam nadzieję, że zostanie to poprawione, bo jak na razie za czasów prezydenta Silberta Jaworzno utrudnia życie rowerzystów i próbuje ich zabijać, a nie ułatwia im tego życia.

Jak będę miał czas to skoczę tam na rowerze i sfocę to i owo, zresztą nie tylko tam, jednak nie jest to chyba niezbędne, ktoś, kto klepał projekt powinien znać "ROZPORZĄDZENIE MINISTRA INFRASTRUKTURY z dnia 3 lipca 2003 r. w sprawie szczegółowych warunków technicznych dla znaków i sygnałów drogowych oraz urządzeń bezpieczeństwa ruchu drogowego i warunków ich umieszczania na drogach". A jak nie zna, to znaczy, że nie powinien pracować w UM/MZDiM/whatever.
mkarweta no está en línea   Reply With Quote
Old August 8th, 2011, 05:37 PM   #86
nomad_fh
Registered User

nomad_fh's Avatar

Likes (Received): 2258

Quote:
Originally Posted by kojot5 View Post
chyba raczej utopia - kto odważy się zostawić rower w takim miejscu na dłużej niż 5 minut?
Cóż - można brać przykład z Niemiec - gdzie w takich miejscach są zostawiane "graty" używane tylko do przejazdu - dom - dworzec. I takich rowerów nikt nie boi się zostawiać.
nomad_fh no está en línea   Reply With Quote
Old August 8th, 2011, 05:41 PM   #87
hawkmoon
Registered User

Likes (Received): 570

[QUOTE=mkarweta;80670692
-sygnalizator wygląda na wzbudzony przyciskiem
-sygnalizator stoi na środku DDR
-chyba jest znak w skrajni DDR

[/QUOTE]

- przycisk jest dla pieszych
- sygnalizator już nie stoi na środku DDR - mkarweta miał rację
- podobnie ze znakiem

Ze skrajni rowerzysty zostało wszystko usunięte
hawkmoon no está en línea   Reply With Quote
Old August 25th, 2011, 04:05 PM   #88
Radoslaus01
Registered User

Radoslaus01's Avatar

Ostatnio przejeżdżałem rowerem przez budujący się wjazd do Geosfery. Czy można tam jakoś obniżyć krawężnik? Po przeciwnej stronie jest gładki podjazd na szlak rowerowy, ale jadąc do Geosfery trzeba pokonać wysoki krawężnik. Wiele osób nie przyzwyczajonych do takich przeszkód, zatrzymuje się, zsiada i wprowadza rower na chodnik. A jakby zrobić lekki podjazd było by wygodniej i bezpieczniej.
Old September 2nd, 2011, 12:55 AM   #89
mkarweta
Registered User

mkarweta's Avatar

@Radoslaus01: zgodnie z rozporządzeniem MI w sprawie warunków technicznych itakdalej ma być 1cm maksymalnie, tzw. dobra praktyka mówi żeby było 0cm. Jeżeli miejsce o którym mówisz to wjazd na DDR to nie powinieneś pytać, tylko stwierdzić fakt: zrobione jest do rzyci, należy poprawić: http://www.abc.com.pl/serwis/du/2003/2181.htm - polecam.

@Hawkmoon: bardzo się cieszę i dziękuję za wysłuchanie uwag, jednocześnie uważam, że takie rzeczy powinny być robione bez "delikatnych sugestii" rowerzystów.
Teraz jeszcze byłbym wielce szczęśliwy, gdyby przy przystanku Centrum ustawiony został kosz tak, żeby palacze nie stali na DDR (chyba, że go przestawiono), gdyby na skrzyżowaniu Kolejowa/Grunwaldzka wywalono znak ze skrajni DDR (stoi na środku tworu, który oficjalnie jest CPR), oraz gdyby zrobiono coś z przejazdem od przystanku Urząd Skarbowy do przystanku Osiedle Stałe, w tej chwili legalnie rowerem jechać trzeba tak: http://g.co/maps/zn54 - wszyscy rowerzyści pozdrawiają MZDiM :-)

Przy okazji, "biedne" miasto w "Polsce B": http://www.skyscrapercity.com/showpo...postcount=2147 - da się! :-)

Aaaa, Hawkmoon: stale podtrzymuję zaproszenie na wycieczkę rowerową przez Jaworznickie absurdy rowerowe (byle nie w najbliższy weekend), w tym po tzw. szlakach rowerowych :-)
Old September 2nd, 2011, 10:37 AM   #90
jackkk
Registered User

jackkk's Avatar

Likes (Received): 198

Quote:
Originally Posted by mkarweta View Post
od przystanku Urząd Skarbowy do przystanku Osiedle Stałe, w tej chwili legalnie rowerem jechać trzeba tak: http://g.co/maps/zn54 - wszyscy rowerzyści pozdrawiają MZDiM :-)
Pozdrowienia bardzo celne, tylko Hawkmoon nie ma z nimi za wiele wspólnego.
Co do przejazdu między wskazanymi przystankami:nie wiem jakim problemem jest jechanie kawałka chodnikiem i dalej Parkiem ? Od połowy drogi o ile pamietam jest już wyznaczona DDR.
jackkk no está en línea   Reply With Quote
Old September 2nd, 2011, 12:10 PM   #91
nomad_fh
Registered User

nomad_fh's Avatar

Quote:
Teraz jeszcze byłbym wielce szczęśliwy, gdyby przy przystanku Centrum ustawiony został kosz tak, żeby palacze nie stali na DDR (chyba, że go przestawiono)

Niestety - odkąd pamiętam - on tak stoi. Przestawiany notorycznie jest mniejszy kosz - w różne miejsca.

Quote:
oraz gdyby zrobiono coś z przejazdem od przystanku Urząd Skarbowy do przystanku Osiedle Stałe, w tej chwili legalnie rowerem jechać trzeba tak: http://g.co/maps/zn54 - wszyscy rowerzyści pozdrawiają MZDiM :-)
Chwila - a tam nie jest tak, że znak B-9 jest dopiero za skrzyżowaniem ze Szczakowską? I równocześnie jest C-13/16 przez park lotników? Przynajmniej jak ja tamtędy jeździłem to tak było - albo mi się już coś w głowie kręci
Old September 2nd, 2011, 01:53 PM   #92
jackkk
Registered User

jackkk's Avatar

B-9 jest za skrzyżowaniem, C-16 niestety nie ma (a powinien być), bo naturalnym jest że jeśli stawia się zakaz to musi powstać alternatywa. Myślę, że po przebudowie tego odcinka w przyszłym roku albo pojawi się stosowny znak albo, jak Hawkmoon kiedyś wspominał, powstanie całkiem odrębna DDR od Osiedla Stałego do Centrum. A póki co MZDiM śpi i moim zdaniem to jest najgorzej działająca instytucja miejska.
Old September 2nd, 2011, 01:59 PM   #93
mkarweta
Registered User

mkarweta's Avatar

Quote:
Originally Posted by nomad_fh View Post

Niestety - odkąd pamiętam - on tak stoi. Przestawiany notorycznie jest mniejszy kosz - w różne miejsca.

Chwila - a tam nie jest tak, że znak B-9 jest dopiero za skrzyżowaniem ze Szczakowską? I równocześnie jest C-13/16 przez park lotników? Przynajmniej jak ja tamtędy jeździłem to tak było - albo mi się już coś w głowie kręci
nomad_fh: dzięki.
Owszem, B-9 jest za skrzyżowaniem, co nie zmienia faktu, że tak jak to opisuję nie ma znaku C13/16. Znak taki wisi na drugim końcu tego tworu, chociaż moim zdaniem nie obowiązuje on jakoś długo, ponieważ jest tam skrzyżowanie.

@jackkk: problemu nie ma, ale teoretycznie możesz dostać mandat za nieuprawione poruszanie się chodnikiem.
Old September 2nd, 2011, 04:24 PM   #94
nomad_fh
Registered User

nomad_fh's Avatar

O kurcze - jeszcze z rok temu (no może krócej) był C-13/16 na samym początku chodnika przez park - czyli tuż za przejściem dla pieszych przez Szczakowską (o ile dobrze pamiętam - był po lewej stronie chodnika) - powinienem mieć go gdzieś na zdjęciach. bo dokumentowałem całą trasę Jaworzno - Katowice przez Szopienice
Old September 2nd, 2011, 06:24 PM   #95
mkarweta
Registered User

mkarweta's Avatar

Rok temu nie było bo na pewno. Będąc na 1. i 2. roku studiów (w czerwcu skończyłem 3.) jeździłem codziennie na rowerze do Sosnowca, przejeżdżałem tamtędy codziennie i żadnego C13/16 nie było, szczególnie było to problemem zimą, kiedy nocą nawaliło śniegu, a do rana nikt nie pofatygował się zjazdu na ten wanna-be CRP odśnieżyć - schodzenie z roweru w ruchu miejskim to wątpliwa przyjemność.
Nawet kiedyś ze znajomym mieliśmy projekt, żeby z tego B-9 zrobić ograniczenie do 30km/h, ale odpuściliśmy... ;-)

Za chwilę ogarnę zdjęcia, ale sprawdziłem sprawę kosza. Zwracam honor. Nie stoi na DDR. Stoi na trawniku, znajduje się w skrajni DDR a jak ktoś przy nim peta pali, to w 99/100 przypadków stoi na DDR. Rowerzyści pozdrawiają MZDiM.

Last edited by mkarweta; September 2nd, 2011 at 08:40 PM.
Old September 3rd, 2011, 01:50 PM   #96
nomad_fh
Registered User

nomad_fh's Avatar

Zgadza się - został nieco przestawiony (też na to wczoraj zwróciłem uwagę), ale nadal palacze przeszkadzają na DDR (zresztą nie tylko oni), chyba dopiero zasieki by pomogły na ludzi czekających na autobus - którzy MUSZĄ właśnie na DDR stać, mimo że miejsca na chodniku od groma...
Old September 3rd, 2011, 02:08 PM   #97
jackkk
Registered User

jackkk's Avatar

Może zrobimy jakąś akcję informacyjno-uświadamiającą ? Jeżdżenie po tym odcinku DDR tam i z powrotem przez pewną grupę osób powinno zniechęcić do stania w tamtym miejscu
Old September 4th, 2011, 11:40 PM   #98
mkarweta
Registered User

mkarweta's Avatar

Quote:
Originally Posted by jackkk View Post
Może zrobimy jakąś akcję informacyjno-uświadamiającą ? Jeżdżenie po tym odcinku DDR tam i z powrotem przez pewną grupę osób powinno zniechęcić do stania w tamtym miejscu
Już kiedyś robiłem akcję uświadamającą. Są takie karteczki w internecie do ściągnięcia, jak znajdę to podrzucę. I uświadamiałem, i straszyłem (wierzcie mi - 115dB trąbka robi swoje! Polecam AirZound), i prosiłem ładnie. I co z tego...? G**no.
Old September 5th, 2011, 04:30 PM   #99
LoozaQ
Registered User

LoozaQ's Avatar

Likes (Received): 456

Apropo pieszych i chamskich kierowców:
http://www.youtube.com/watch?v=fEU0B...layer_embedded
LoozaQ no está en línea   Reply With Quote
Old September 5th, 2011, 05:55 PM   #100
jackkk
Registered User

jackkk's Avatar

Taaa, kierowcy też nie lepsi. Sam miałem w sobotę przypadek znamienny. Jadę sobie z Niedzielisk w stronę Gigantu DDR (tak, tą ubitą pomiędzy polami, oznaczoną znakiem C13/16) a tu za mną pcha się jakiś pętak samochodem. Podjechał i usiłuje wyprzedzić, a że droga jest stosunkowo wąska (jak to droga dla rowerów i pieszych) obok mnie przejechać nie może. Najwyraźniej uważa, że mam mu zjechać, bo podjeżdża co chwilę i hamuje, a przy moim odwróceniu coś tam gestykuluje. W tym momencie postanowiłem, że nauczę bezmózga trochę rozumu i lekko zwolnię. Kiedy jednak zaczął dojeżdżać coraz bliżej nie wytrzymałem i uświadomiłem go słownie, że jest to droga dla rowerów i jeżeli mu się nie podoba mój sposób jazdy to możemy porozmawiać ze Strażą Miejską. To najwyraźniej pomogło, bo od tej pory trzymał się już kilkanaście metrów za mną.
Niestety ale jeżeli samo istnienie prawa nie skutkuje trzeba go egzekwować, w taki czy inny sposób.

Reply

Tags
śląskie, infrastruktura rowerowa, jaworzno, komunikacja rowerowa, rower, rowery, silesia

Thread Tools
Rate This Thread
Rate This Thread:

Posting Rules