daily menu » rate the banner | guess the city | one on oneforums map | privacy policy | DMCA | news magazine | posting guidelines

Go Back   SkyscraperCity > European Forums > Forum Polskich Wieżowców > Fotografia > Fotoforum

Fotoforum Sprzęt, porady, galerie

Global Announcement

As a general reminder, please respect others and respect copyrights. Go here to familiarize yourself with our posting policy.

Reply

Thread Tools
Old October 25th, 2017, 09:35 PM   #581
este
Registered User

este's Avatar

Likes (Received): 8859

Quote:
Originally Posted by pawel.guraj View Post
Dzisiejsze ogłoszenie A7rIII to jawny dowód na to, że Sony zamierza wycofać się z rynku foto i w sumie już nad niczym nie pracuje.
Przykład Samsunga pokazuje że można wypuścić najlepszy model wyznaczający standardy, a "nazajutrz" pożegnać się z rynkiem.
Nie traćmy nadziei
Kozacka maszyna ten A7RIII
este no está en línea   Reply With Quote

Sponsored Links
Old October 25th, 2017, 10:19 PM   #582
Tomeyk
Registered User

Tomeyk's Avatar

Likes (Received): 17807

W tym tygodniu Pentax ma wprowadzić dwa nowe obiektywy - oba to "gwiazdki" czyli teoretycznie najwyższa półka.
Pierwszy to standardowe 50mm ze światłem 1,4, ale drugi jest bardzo ciekawy - 11-18mm ze światłem 2,8. Ciekaw jestem jak ten szeroki kąt poradzi sobie z ostrością na brzegach. Jeśli w kombinacji z dobrym światłem byłby niezły, to być może zastanowiłbym się nad nim jako następcą mojej dość już wysłużonej Sigmy 10-20
Tomeyk no está en línea   Reply With Quote
Old October 25th, 2017, 10:30 PM   #583
este
Registered User

este's Avatar

Quote:
Originally Posted by Tomeyk View Post
W tym tygodniu Pentax ma wprowadzić dwa nowe obiektywy - oba to "gwiazdki" czyli teoretycznie najwyższa półka.
Pierwszy to standardowe 50mm ze światłem 1,4, ale drugi jest bardzo ciekawy - 11-18mm ze światłem 2,8.
A na FF - K1 jest jakiś szeroki kąt o świetle f4?
Bo kojarzę tylko 15-30 2.8 a to straszny kloc jest. Jakiś ob. typu 16(17)-35(40) f4 by się jedna przydał
Old October 25th, 2017, 10:32 PM   #584
Tomeyk
Registered User

Tomeyk's Avatar

Nie kojarzę żeby był, a trochę szkoda. Poza gabarytem, 15-30 niestety też swoje kosztuje (choć swoją drogą bardzo dobry obiektyw).
Ten 11-18 to pewnie tylko crop, 11 na szerszym raczej wskazuje że nie będzie do fufu.
Old October 25th, 2017, 11:03 PM   #585
este
Registered User

este's Avatar

Ta Pentaxowa 50 1.4 mocno pachnie Sigmą Art. Gabaryt niestety zacny

Old October 26th, 2017, 12:28 AM   #586
Tomeyk
Registered User

Tomeyk's Avatar

Jak Sigma nie wiem, ale z Tamronem Pentax ma zdaje się partnerstwo i niektóre ich obiektywy wychodzą na bagnet K pod marka Pentaxa.
Old October 26th, 2017, 12:43 AM   #587
Mieteq
Registered User

Likes (Received): 1306

Między innymi właśnie DFA 15-30 jest konstrukcją Tamrona, z tego, co kojarzę.
Mieteq no está en línea   Reply With Quote
Old October 26th, 2017, 10:01 AM   #588
lulek89
foto-ml.pl

lulek89's Avatar

Likes (Received): 30821

Fajne porównanie topowych puszek:
https://nikonrumors.com/2017/10/25/s...mparison.aspx/

Quote:
AUTOFOCUSING
Sony a7R III: 399 phase detect and 425 contrast detect AF points
Canon 5D Mk IV: 61 AF points w/ 45 cross-type points (plus Dual Pixel CMOS AF)
Nikon D850: 153 AF points
Tutaj widać jak AF Sony wymiata wszystko.

Ale z drugiej strony, kolejne porównanie daje odpowiedź czemu profesjonaliści tak szybko nie przesiadają sie na bezlusterkowce:
Quote:
BATTERY LIFE
Sony a7R III: 530 shots
Canon 5D Mk IV: 900 shots
Nikon D850: 1,840 shots
lulek89 no está en línea   Reply With Quote
Old October 26th, 2017, 10:56 AM   #589
este
Registered User

este's Avatar

No dobra - młody fika na dzielnicy ale zaraz od stolika wstaną starsi koledzy i pokażą mu kto rządzi na dzielnicy
Chociaż się trochę zasiedzieli...
Old October 26th, 2017, 11:14 AM   #590
pawel.guraj
Registered User

Likes (Received): 313

Quote:
Originally Posted by este View Post
No dobra - młody fika na dzielnicy ale zaraz od stolika wstaną starsi koledzy i pokażą mu kto rządzi na dzielnicy
Chociaż się trochę zasiedzieli...
O to ja chętnie zobaczę szczególnie jak sobie poradzą z tą baterią
Bo to nie tylko bolączka Sony ale samego systemu bez lustra.

p,paw

Last edited by pawel.guraj; October 26th, 2017 at 11:27 AM.
pawel.guraj no está en línea   Reply With Quote
Old October 26th, 2017, 11:39 AM   #591
ptiroat
Registered User

ptiroat's Avatar

Likes (Received): 896

Z Canonem to nie jest taka prosta sprawa bo ich DualPixel to tak naprawdę jeden wielki detektor fazowy Dziwne, że jeszcze marketingowo nie napisali, że mają miliony punktów
ptiroat está en línea ahora   Reply With Quote
Old October 26th, 2017, 11:51 AM   #592
pawel.guraj
Registered User

Quote:
Originally Posted by ptiroat View Post
Z Canonem to nie jest taka prosta sprawa bo ich DualPixel to tak naprawdę jeden wielki detektor fazowy Dziwne, że jeszcze marketingowo nie napisali, że mają miliony punktów
Tak, też się nad tym zastanawiałem

p,paw
Old October 26th, 2017, 12:42 PM   #593
Tomeyk
Registered User

Tomeyk's Avatar

Quote:
Originally Posted by lulek89 View Post
Ale z drugiej strony, kolejne porównanie daje odpowiedź czemu profesjonaliści tak szybko nie przesiadają sie na bezlusterkowce:

Cóż, ja tam profesjonalistą nie jestem, ale też chwilę się zastanawiałem nad bezlusterkowcem, pod kątem maszyny do czasoklapsów i się srodze zdziwiłem, jak mało zdjęć można tym wypstrykać. A lustrzanki dają radę - póki co mój rekord z Pentaxa k5IIs to 4 tajmlapsy po 310 zdjęć i ok. 350 zwykłych fotek, wszystko na jednej baterii, która i tak pod koniec pokazywała spore rezerwy.
Jak już uda mi się zmusić mojego starego Pentaxa k-x do współpracy z Androidem to sprawdzę, ile robi na 4 paluszkach
Old October 26th, 2017, 01:27 PM   #594
pawel.guraj
Registered User

Quote:
Originally Posted by Tomeyk View Post
Cóż, ja tam profesjonalistą nie jestem, ale też chwilę się zastanawiałem nad bezlusterkowcem, pod kątem maszyny do czasoklapsów i się srodze zdziwiłem, jak mało zdjęć można tym wypstrykać. A lustrzanki dają radę - póki co mój rekord z Pentaxa k5IIs to 4 tajmlapsy po 310 zdjęć i ok. 350 zwykłych fotek, wszystko na jednej baterii, która i tak pod koniec pokazywała spore rezerwy.
Jak już uda mi się zmusić mojego starego Pentaxa k-x do współpracy z Androidem to sprawdzę, ile robi na 4 paluszkach
Ja za czasów jak miałem lustrzanki, najczęściej w ogóle zapominałem o takim pojęciu jak bateria - co oczywiście kilka razy skończyło się dość "tragicznie".

Tym nie mniej, po krótkim szoku bateryjnym, stosunkowo szybko się przyzwyczaiłem do tego, że po prostu trzeba mieć tak zwany zapas, a do timelapsów po prostu doskonale sprawdza się powerbank.

Co ciekawsze, przynajmniej w moim wypadku - czas pracy baterii liczę po prostu w czasie włączonego aparatu a nie ilości strzelonych klatek. Bo oczwyście w ten sposób bezlustrem na jednej baterii można zrobić i kilka tysięcy, byle w krótkim czasie Znaczy to mniej więcej tyle, że sam proces robienia zdjęcia zużywa w tym całym kramie najmniej prądu.

p,paw
Old October 26th, 2017, 04:01 PM   #595
Wertyder
Registered User

Wertyder's Avatar

Likes (Received): 1590

Quote:
Originally Posted by lulek89 View Post
Fajne porównanie topowych puszek:
https://nikonrumors.com/2017/10/25/s...mparison.aspx/

Tutaj widać jak AF Sony wymiata wszystko.
To tylko cyferki, które nie przekładają się zbyt mocno na realia. Szczególnie że w praktyce i tak zarządzanie taką ilością punktów to czysta abstrakcja.
Ważniejsze jak to działa w praktyce, a np. przykład z 80D pokazuje że działa to świetnie.
Quote:
Originally Posted by ptiroat View Post
Co do tego to mam wrażenie, że DP jest marketingowo słaby i Canon kroplomierzem dawkuje informacje na ten temat w reklamach.
Do tego cały czas mam wrażenie, że nawet oni sami jeszcze nie wykorzystują pełni możliwości jakie daje DP.
Wertyder no está en línea   Reply With Quote
Old November 17th, 2017, 06:27 PM   #596
lulek89
foto-ml.pl

lulek89's Avatar

No to Nikon prawdopodobnie podziękował Sony i... zniszczył konkurencję tą matrycą .

Quote:
There have been some rumors floating online from questionable sources that the Nikon D850 sensor is made by the Israeli company TowerJazz which is also known as the sensor supplier for some Leica cameras. I have not seen any evidence to prove that claim.

Panasonic used to be a major investor in TowerJazz.

During their recent Q3 financial results conference call a few days ago, the CEO of TowerJazz said this:

In the CMOS image sensor market we are investing today in technology for three main directions; next-generation global shutter technology for the industrial sensor market; Backside Illumination and stack wafers for the high-end photography market; and special pixel technology for the automotive market.

In the digital SLR market we engage with one of the leaders in the world in the development of their next-generation sensors. And in parallel on track with our 300 millimeter Backside Illumination stack wafer technology development with outstanding pixel performance.

This might be the first indication that Nikon could really be working together with TowerJazz, unless they were talking about Ricoh (Pentax) when they made that statement (Canon makes their own sensors and there are no other DSLR manufacturers today).

https://nikonrumors.com/2017/11/14/f...owerjazz.aspx/
Old November 17th, 2017, 07:25 PM   #597
pawel.guraj
Registered User

Quote:
There have been some rumors floating online from questionable sources ... I have not seen any evidence to prove that claim.
Trzeba już było wyciąć tą pierwszą linijkę ;-)

Ale ja bym się cieszył jeżeli na prawdę pojawiła by się jakaś konkurencja dla matryc Sony.

p,paw
Old November 17th, 2017, 07:28 PM   #598
lulek89
foto-ml.pl

lulek89's Avatar

Quote:
Originally Posted by pawel.guraj View Post
Ale ja bym się cieszył jeżeli na prawdę pojawiła by się jakaś konkurencja dla matryc Sony.
"Canon lubi to"

Old November 17th, 2017, 10:56 PM   #599
Tomeyk
Registered User

Tomeyk's Avatar

Quote:
This might be the first indication that Nikon could really be working together with TowerJazz, unless they were talking about Ricoh (Pentax)
Hue hue
Old January 12th, 2018, 03:58 PM   #600
este
Registered User

este's Avatar

Quote:
Blindtouch - polski aparat fotograficzny dla niewidomych

Robot Manufacture to polski start-up z Bielska-Białej, który zaprezentował właśnie prototyp aparatu fotograficznego o nazwie Blindtouch, przeznaczonego dla osób niewidomych
żródło

Reply

Thread Tools

Posting Rules