daily menu » rate the banner | guess the city | one on oneforums map | privacy policy | DMCA | news magazine | posting guidelines

Go Back   SkyscraperCity > European Forums > Serbian Forum > Изградња и развој > Изградња, привреда и инфраструктура

Изградња, привреда и инфраструктура Пројекти и вести са градилишта, привредни развој и нискоградња / Projects and construction updates, economy and infrastructure development
Путеви Изградња путева / Road infrastructure Железница Железнички саобраћај / Rail transport Ваздухопловство Ваздушни саобраћај / Aviation Јавни превоз Public transport Водни саобраћај Water transport

Global Announcement

As a general reminder, please respect others and respect copyrights. Go here to familiarize yourself with our posting policy.

Reply

Thread Tools
Old February 5th, 2016, 08:03 PM   #32601
pop1982
Registered User

pop1982's Avatar

Likes (Received): 1217

Zato, što nema financijera za samo fudbalski stadion. Kao što ni prenamjena ne bi bila moguća zbog birokratije u Srbij. Izglednije bi bilo izgraditi fudbalski stadion na drugoj lokaciji, a ovdje obnoviti stazu i izgraditi tribincu sa garderobom. Logika, ali negdje u sređenom društvu, gdje je dobiti dozvolu za gradnju nešto normalno.
U Srbiji je drugačije, druga su pravila i moraš ih uzeti u obzir. Dok god je tako, biće građeni raznorazni Frankenštajni.
Da se mene pita, bila bi dva stadiona, jedan fudbalski, koji bi bio financiran iz privatnog izvora, i atletski sa tribinom od max 3000 gledalaca.
pop1982 no está en línea   Reply With Quote

Sponsored Links
Old February 5th, 2016, 09:44 PM   #32602
Космајац
Registered User

Космајац's Avatar

Ali opet mi ne dajes konkretan odgovor, zasto graditi fudbalsko-atletski stadion ako se za cenu takvog mogu dobiti dva razdvojena objekta koja ce povecati efikasnost sportskog centra a opet istih kapaciteta?

A zasto se atletika ne bi finansirala iz privatnih izvora, to je sport isto kao i fudbal zar ne?
Космајац no está en línea   Reply With Quote
Old February 5th, 2016, 09:58 PM   #32603
pop1982
Registered User

pop1982's Avatar

Pa valjda ste trčali na stadionu u osnovnoj i srednjoj. Ja sam i rekreativno istrčavao 10-20 krugova na atl. stadionu. Ne znam, atletska staza se jako puno koristi, naročito u velikim gradovima.
Fudbal je odavno privatna rabota. Još ako se stadion koristi 20- tak puta godišnje za fudbal, a i tada pravi samo minus, onda je jasno, šta je preče praviti za javne pare. Naravno, ne mislim da treba praviti atl. stadion za 15 miliona evra, već samo stazu i tribinicu, pod koju se može smjestiti inventar.
A u pravu si, što se tiče privatnih para u atletici, ponudi se plac za džabe nekom trgovačkom lancu, a da ovaj zauzvrat nad trgovinom napravi tribinu i pored još atletsku. Nešto kao stadion u Domžalama.
Old February 5th, 2016, 10:08 PM   #32604
Космајац
Registered User

Космајац's Avatar

Ne govorimo o rekreativnom sportu vec o profesionalnom.

Novi pazar je uradio slicnu stvar o kojoj pricamo, kruseac takodje, dakle moguce je. Jednostavno nema razloga te dve stvari gurati u isto, cak i po sloveniji imas primera gde se uklanjaju staze i grade cisto fudbalski stadioni( koper, maribor...)
Old February 6th, 2016, 01:20 AM   #32605
pop1982
Registered User

pop1982's Avatar

Pa rekreativni neka država financira, a profesionalni neka SE samoizdržava. Gradnja stadiona maltene privatnom klubu ti je kao da tuđoj firmi napraviš fabriku i još pomažeš iz budžeta, a ova stalno u minusu.
Old February 6th, 2016, 01:27 AM   #32606
bojsa
Registered User

bojsa's Avatar

Likes (Received): 56

Quote:
Originally Posted by pop1982 View Post
Zato, što nema financijera za samo fudbalski stadion. Kao što ni prenamjena ne bi bila moguća zbog birokratije u Srbij. Izglednije bi bilo izgraditi fudbalski stadion na drugoj lokaciji, a ovdje obnoviti stazu i izgraditi tribincu sa garderobom. Logika, ali negdje u sređenom društvu, gdje je dobiti dozvolu za gradnju nešto normalno.
U Srbiji je drugačije, druga su pravila i moraš ih uzeti u obzir. Dok god je tako, biće građeni raznorazni Frankenštajni.
Da se mene pita, bila bi dva stadiona, jedan fudbalski, koji bi bio financiran iz privatnog izvora, i atletski sa tribinom od max 3000 gledalaca.
Iskreno ne trebaju nam ni fudbalski stadioni veceg kapaciteta.
Dobra travnata podloga, reflektori i jedna tribina kapaciteta 3.000 sa krovom preko cele tribine, je sasvim dovoljno za 90% klubova ne samo u Srbiji, nego u celoj ex-Yu.
Kopar je pravi primjer, Gornji Milanovac ili Siroki Brijeg su vec luksuz.

pop1982 liked this post
bojsa no está en línea   Reply With Quote
Old February 6th, 2016, 02:15 PM   #32607
ZoranPoSRB
Registered User

Likes (Received): 24

Quote:
Originally Posted by pop1982 View Post
Pa valjda ste trčali na stadionu u osnovnoj i srednjoj. Ja sam i rekreativno istrčavao 10-20 krugova na atl. stadionu. Ne znam, atletska staza se jako puno koristi, naročito u velikim gradovima.
Fudbal je odavno privatna rabota. Još ako se stadion koristi 20- tak puta godišnje za fudbal, a i tada pravi samo minus, onda je jasno, šta je preče praviti za javne pare. Naravno, ne mislim da treba praviti atl. stadion za 15 miliona evra, već samo stazu i tribinicu, pod koju se može smjestiti inventar.
A u pravu si, što se tiče privatnih para u atletici, ponudi se plac za džabe nekom trgovačkom lancu, a da ovaj zauzvrat nad trgovinom napravi tribinu i pored još atletsku. Nešto kao stadion u Domžalama.
to mozda u ljubljani ovde ne. pozarevac i smederevo recimo ni nemaju atletsku stazu
ZoranPoSRB no está en línea   Reply With Quote
Old February 6th, 2016, 06:14 PM   #32608
pop1982
Registered User

pop1982's Avatar

Pa i u Gradišci(Rep. Srpska) smo trčali na stadionu. Zaista nevjerovatno da puno veći i bogatiji gradovi nisu imali atl. stazu. Jeste da je u Gradišci šljunčana, ali nema veze.
Old February 6th, 2016, 07:05 PM   #32609
Космајац
Registered User

Космајац's Avatar

Dakle po tebi je opravdanje gradnje takvog stadiona trcanje dece na krosu, iako smo konstatovali da te dve stvari spojene u jednu finansijski ne opravedavaju sebe.
Космајац no está en línea   Reply With Quote
Old February 6th, 2016, 07:33 PM   #32610
pop1982
Registered User

pop1982's Avatar

Quote:
Originally Posted by Космајац View Post
Dakle po tebi je opravdanje gradnje takvog stadiona trcanje dece na krosu, iako smo konstatovali da te dve stvari spojene u jednu finansijski ne opravedavaju sebe.
Zašto samo djece? Pogledaj samo koliko će imati korisnika atl. dvorana u BG, a gdje su još rekreativci.
Ne opravdava ni Radnički bilo kakvo ulaganje u stadion, a kamo li izgradnju istog samo za njega. Ne govorimo o nekom klubu u bogatim EU državama, već o državi, gdje ulaznice ne pokriju ni paljenje reflektora, a šta tek izgradnju stadiona. A podtribinski prostor zjapi prazan pod jednim Stožicama, a da ne bi u jednom Nišu. Prosto, nema zarade u tome. Evo ovi što praviše Stožice su u stečaju...
Smatram, da je Čair trebao ostati atletski sa jednom tribinom, a da je trebalo, kao u slučaju Voždovca, ponuditi investitoru zemlju, a da zauzvrat izgradi stadion.
Old February 6th, 2016, 08:06 PM   #32611
delija90
Chicha was here

delija90's Avatar

Likes (Received): 7297

Космајац, не храни трола.
delija90 no está en línea   Reply With Quote
Old February 6th, 2016, 08:21 PM   #32612
pop1982
Registered User

pop1982's Avatar

Većeg od tebe nema, s obzirom da su 3/4 postova potpuno identični sa istim blebećenjem o 70 godina staroj temi.
Old February 8th, 2016, 04:01 PM   #32613
DrugFilipovic
Registered User

Likes (Received): 17

Aтлетска дворана, Београд

Old February 9th, 2016, 03:17 PM   #32614
Veliki mozgonja
Registered User

Veliki mozgonja's Avatar

Likes (Received): 206

Kakav fenomenalan trening kamp ima Vardar, ovo je zaista svetski.

http://www.fkvardar.mk/trening-kamp
Old February 9th, 2016, 06:12 PM   #32615
DeckoKojiObecava
Registered User

DeckoKojiObecava's Avatar

Likes (Received): 1146

Ponovo radi bioskop!

Bio za vikend u Vrscu,pa evo fotki gradskog stadiona,na kom sem nove atl.staze nista od obecanog nije,naravno,uradjeno....

Old February 11th, 2016, 11:12 AM   #32616
lovacki21
Registered User

Likes (Received): 24

Vrsac ima mogucnosti i finansije za stadion tipa metalca. Igrao sam mnogo puta tamo i uvek je ta podloga bila katastrofa za fudbal dok me sam stadion podseca na sentin. Sama okolina stadina lepsa je u vrscu kao sto je i sam grad jako lep.
Jako su ruzne te tribine gde je donja polovina tribina neupotrebljiva(u ravni sa terenom) za lepo gledanje utakmice, kao i u senti.
lovacki21 no está en línea   Reply With Quote
Old February 11th, 2016, 08:03 PM   #32617
DrugFilipovic
Registered User

Likes (Received): 17

Остао је још само хокеј, евентуално неки бокс, с обзиром да ће на следећу зиму бити атлетика. Није то лоше у односу на остале европске арене.

Old February 12th, 2016, 03:11 AM   #32618
direktor
Registered User

direktor's Avatar

Likes (Received): 10584

Led je vec bio zasta nesjecam se ali je bio mozda zarade koji dinar na kraju ili budu na pozitivnoj nuli
Old February 12th, 2016, 10:39 AM   #32619
RainbowSix
Registered User

Likes (Received): 109

Ma super je Arena. Samo joj još fali kocka (semafor) na plafonu i uokolo led reklame duž galerije.
Valjda će se i to jednom dočekati.

gygy11 liked this post
RainbowSix no está en línea   Reply With Quote
Old February 12th, 2016, 12:43 PM   #32620
lindenthaler
ubahnista

lindenthaler's Avatar

Likes (Received): 159

Quote:
Originally Posted by direktor View Post
Led je vec bio zasta nesjecam se ali je bio mozda zarade koji dinar na kraju ili budu na pozitivnoj nuli
jos jedna stvar, pozitivna nula ne postoji. Nula je nula, neutralna, znaci nista. Preduzece koje posluje na "pozitivnoj nuli" uopste ne posluje pozitivno.

gygy11 liked this post
lindenthaler no está en línea   Reply With Quote

Reply

Tags
Србија, Црна Гора, arenas, estadios, serbia, srbija, srpska, stadiums

Thread Tools

Posting Rules