SkyscraperCity Forum banner

Rreth Forumit | About the Forum

461K views 3K replies 129 participants last post by  albaniashqiperia 
#1 ·
Looking at our section, it looks very disorganized and messy.

Give your ideas of how we can best organize our section, and then after one weeks time, we can vote for the right idea, or combination of ideas of how to best organize our section.

Before you forward your ideas, have a look at other sections around SSC and see how they are organizing their sections, and put it together with what ever original idea you have.
 
#1,856 ·
^^ Moderatori qe ka fshire postimet e tua eshte Singidunum, per arsyen se jane vazhdim i nje debati te ndeshkuar nga vete ai. Pavaresisht sesa e padrejte mund te duket, kjo eshte dicka qe eshte ne doren e tij dhe ka te gjithe te drejten ta beje.

"Lufta" e shpallur dhe ne seksionin serb eshte ndeshkuar prej vete atij. Cdo postim te parregullt qe vini re ju qe flisni gjuhen e tyre jeni te lutur te na i adresoni ne ose nje tjeter moderatori.

Lutem qe pavaresisht se ne cilen ane eshte e drejta, gje qe ne kete rast ka interpretim subjektiv, here te tjera mos te kete "sulme te organizuara" ndaj banner-ave per arsyen e thjeshte se eshte dicka qe ne te tilla kushte, mundet vetem te kthehet si boomerang kunder nesh dhe forumit tone.

Pavaresisht se ky postim i imi mund te kontestohet nga shume prej jush, mbase me te drejte, kjo eshte e verteta dhe shpresoj qe ne te bejme pjesen tone te respektit te rregullores.

:cheers:
 
#1,860 ·
^^ Moderatori qe ka fshire postimet e tua eshte Singidunum, per arsyen se jane vazhdim i nje debati te ndeshkuar nga vete ai. Pavaresisht sesa e padrejte mund te duket, kjo eshte dicka qe eshte ne doren e tij dhe ka te gjithe te drejten ta beje.

"Lufta" e shpallur dhe ne seksionin serb eshte ndeshkuar prej vete atij. Cdo postim te parregullt qe vini re ju qe flisni gjuhen e tyre jeni te lutur te na i adresoni ne ose nje tjeter moderatori.
Ai vete shkruan postime me permbajtje urrejtese ti thua ka te drejten ta beje. Bjeri samarit bjeri.
 
#1,858 ·
Luften e bannerave e kane fillu ata kur i jipnin Tiranes 1 yll po publikisht thoshin 5. Ai mund te kete "te drejte" te fshije postime, po edhe ju mund te keni te drejte t'i thoni te fshije postimet plot ofendime ndaj shqiptareve.

Po nejse.
Postimet qe keni raportuar ketu jane fshire, te tjerat ju kerkojme te na i sinjalzoni sepse asnjeri prej nesh nuk e flet gjuhen e tyre.
 
#1,874 ·
Mos bej gabim.:).Nuk zgjidhen gjerat keshtu.Ketu asnjehere nuk ka pasur barazi dhe une e te tjere qe ne fillim qe jemi perpjekur ti ndryshojme gjerat nuk kemi mundur tja dalim dot.I gjithe problemi eshte se i eshte dhene e drejta e administrimit njerezve te gabuar si ai legeni edhe ai bullgari tjeter qe jeton ne Beograd ose 3tmk.Ai ka qene edhe kunder nje forumi te ndare shqiptar se me gjasme nuk do kishte aktivitet dhe nuk kishte nevoje.

Leri gjerat keshtu sic jane,ti injorojme te gjithe.;)
 
#1,865 ·
^^ Mos ja fut kot, rene1234 e ka monitoruar ne menyre te vazhdueshme forumin dhe ka qene nje moderator perfekt, fakti qe don te jape doreheqjen eshte sepse me gjithe mundimin e tij ne mbrojtjen tone Euromodet tallin K***n..
 
#1,867 ·
^^ Ti po e merr largimin e rene1234 si fakt te kryer madje po ben edhe propozimet se kush duhet te zevndesoje ke. Nqs rene1234 nuk do te jete me moderator i ketij forumi per fakt te diskriminimit te vazhdueshem nga Euromodet te cilet po tregohen selektive, une do te largohem nga ky forum... mos te harrojme se dje u perjashtua padrejtesisht dhe pa shpjegime UserFree vetem se atyre ju do k**i :eek:hno: edhe nje here nqs rene1234 heq dore si moderator per kete fakt atehere une ne shenje proteste largohem nga forumi dhe ky mund te jete komenti im i fundit ketu..
 
#1,877 ·
Te bejme "lufte" me ta kur qe ne start jemi te pabarabarte, nuk eshte kurrfare mencurie, perkundrazi, qe te gjithe bijme ne gojen e ujkut. Ne ende nuk e kemi kuptu kete gje dhe per kete arsye ne cdo "lufte" baneresh apo diskutimesh tjera me ta ne i humbim nga 2-3 anetare Shqiptare perderisa ata kalojne pa themb ne kembe.

E vetmja zgjidhje te cilen e shof une per momentin eshte qe te krijojme nje lloj peticioni nga te gjithe anetaret aktiv te forumit Shqiptar (dhe kur them te gjithe mendoj te gjithe) me te vetmen kerkese:

Moderatoret serbe dhe ata proserbe qe jane vertetuar se kane animozitet dhe urrejtje ndaj Shqiptareve te humbin te drejten te moderojne forumin Shqiptar.

Pastaj ky peticion ti drejtohet Janit nga ana e moderatoreve tane. Nuk them se kjo do arrine efektin e deshiruar por te pakten te binde gjithe euromodet qe ne te gjithe jemi te vetedijshem per padrejtesite qe po na behen dhe ne asnje menyre nuk jemi te kenaqur pse figurojne emrat e atyre moderatoreve ne forumin tone.
 
#1,880 ·
^^ Mendoj se e kemi tejkalu kohen e fjales tone kunder tyre's. Te gjithe jane te vetedijshem se ky problem egziston sepse perseritet sa here qe vendoset ndonje baner i ri apo kur hapet ndonje diskutim "i nxehte" mes neve dhe atyre.

Neve duhet te bejme presion te vazhdueshem, por te bashkuar si forum, jo si individ. Si invidid po na bllokojne anetaret nje nga nje. Kur flasim si nje forum i tere, nuk kane se si te na bllokojne te gjitheve dhe nuk kane mundesi tjeter pos te na degjojne se cfare kemi per te thene.

Per ate e thash me heret, nuk dmth se ky propozimi im do kete rezultate menjehere, por nese te gjithe se bashku vazhdojme me presion te tille, heret a vone do arrijme aty ku duhet. Asgje e mire, nuk arrihet lehte.
 
#1,881 ·
Une s'jap me kontribut ne kete forum me Link1g si 'moderatorin' e vetem. Ikja e Renes si mod eshte humbje per forumin. Do e keshilloja qe ta rishikonte vendimin e tij.
Si alternative per ta zevendesuar jam dakort qe Buki do ishte zgjedhje e mire.
 
#1,885 ·
Harrojeni se mund te ike nje moderator ne kete moment, nese kjo do te ndodhte me mire te shkrihej forumi shqiptar.
Dhe e dyta nuk eshte luksi i disa anetareve te zgjedhin moderatorin, dhe gjithashtu i kujtoj se qasjet negative ndaj moderatoreve jane te ndeshkueshme.
 
#1,888 ·
Disa anetare ketu brenda forumit kane shprehur haptas deshiren e tyre per te te zevendesuar me dike tjeter dhe ti shkruan:
gjithashtu i kujtoj se qasjet negative ndaj moderatoreve jane te ndeshkueshme.
Mua me ngjan si frike se rregulloren e kemi lexuar nuk ka nevoje per perseritje. Gjithsesi une jam pro teje keshtu qe...
 
Top