daily menu » rate the banner | guess the city | one on oneforums map | privacy policy | DMCA | news magazine | posting guidelines

Go Back   SkyscraperCity > European Forums > Euroscrapers > Local discussions > Bosna i Hercegovina > Ekonomija i razvoj > Privreda, Infrastruktura i Transport

Privreda, Infrastruktura i Transport Economy, infrastructure and transport

Global Announcement

As a general reminder, please respect others and respect copyrights. Go here to familiarize yourself with our posting policy.

Closed Thread

Thread Tools Rating: Thread Rating: 3 votes, 5.00 average.
Old March 24th, 2009, 06:39 AM   #1
OettingerCroat
Disenfranchised

Likes (Received): 8

Ceste / Putevi / Путеви | Roads

neka se ovdje odvijaju rasprave o događajima u cestovnoj infrastrukturi Bosne i Hercegovine
OettingerCroat no está en línea  

Sponsored Links

Old March 24th, 2009, 06:43 AM   #2
OettingerCroat
Disenfranchised

Likes (Received): 8

ako itko ima dobru kartu planiranih i izgrađenih autocesta te cesta u izgradnji, pošaljite mi PM-om ili ga sami postirajte i postavit ću ga na početnom postu.

OettingerCroat no está en línea  
Old March 24th, 2009, 09:49 AM   #3
Alle
Registered User

Alle's Avatar

Likes (Received): 3

VC corridor autoput

http://www.ekapija.com/website/bih/page/142047

Castles And Fortresses [Alpe Adria] [Bosnia]

Last edited by Alle; March 24th, 2009 at 09:55 AM.
Alle no está en línea  
Old March 24th, 2009, 11:30 AM   #4
Ban.BL
BANNED

Likes (Received): 6

Quote:
U biti nabliža veza bi bila da su pukli pravac B. Luka-Čelinac-Vijačani-Kulaši-Stanari-Doboj, ali je doduše teren tu zahtjevniji. Možda su htjeli ići sjevernije zbog Prnjavora i budućeg regionalnog čvorišta Mahovljani.

Gdje bi onda oko Banje Luke bilo polazište budućih autocesta prema Prijedoru i Kupresu? Ne vjerujem da to mogu napraviti u Glamočanima jer je tamo gusto naseljena zona: Trn, Kuljani, Zalužani... Pretpostavljam da bi od Mahovljana išao jedan novi pravac, i da bi se onda negdje u Ramićima/Barlovcima odvajao pravac za Prijedor od onog za Kupres.

Po meni bi Banja Luka trebala dobiti barem četiri izlaza na autocestu: BL sjever-Glamočani, BL zapad - Ramići, BL centar - Lauš, BL jug - Kola, Rekavice.
Taj teren koji si ta napisao je izuteno zahtjevan i sad ima put preko Borja koji vodi tuda i to su sve planine. Pogledaj klip.

Na sjeveru je pak avan teren, a autoput oko Banjaluke ce ici na zapad, pa ce se poslije penjati na Manjacu.

Sto se tice covrova, ne znam zaista BL sjever je siguran, zatim sigurno ce biti jos jedan kojim ce biti poezani istocni i zapadni tranzit s gradom, moguce je da to bude izvedeno preko Ramica, jer prijedkorska cesta mora biti spojena, a i jug ce sigurno biti da se povezu 2 puta s autoputem, sadasnji M16 put BL-Jajce i regionalni put preko Manjace.
Ban.BL no está en línea  
Old March 24th, 2009, 11:38 AM   #5
Ban.BL
BANNED

Ja imam mape planiranih autoputeva za RS

Evo kako bi to trebalo izgledati u konacnici da bi mreza dobila i siri regionalni znacaj povezivanjem sa HR i SR mrezom (buducim)
Ban.BL no está en línea  
Old March 24th, 2009, 11:54 AM   #6
leopol
Registered User

leopol's Avatar

Likes (Received): 2062

Quote:
Originally Posted by Ban.BL View Post
Taj teren koji si ta napisao je izuteno zahtjevan i sad ima put preko Borja koji vodi tuda i to su sve planine. Pogledaj klip.

Na sjeveru je pak avan teren, a autoput oko Banjaluke ce ici na zapad, pa ce se poslije penjati na Manjacu.

Sto se tice covrova, ne znam zaista BL sjever je siguran, zatim sigurno ce biti jos jedan kojim ce biti poezani istocni i zapadni tranzit s gradom, moguce je da to bude izvedeno preko Ramica, jer prijedkorska cesta mora biti spojena, a i jug ce sigurno biti da se povezu 2 puta s autoputem, sadasnji M16 put BL-Jajce i regionalni put preko Manjace.
Po meni ova trasa BL - Doboj je ubjedljivo najbolja, na kraju krajeva kada se vidi kako sadasnja cesta fino vijuga vidi se da je teren odlican za gradnju.

Kada su autoputevi u pitanju, ne smatram da je problem sto ce neko iz BL ici nekih 10-ak kilometara gradskim autoputem do petlje gdje ce dalje birati svoj pravac. I Split ima svoje Dugopolje, Sarajevo Jošanicu, Zagreb svoj Zagreb Istok, sve je to po 10-ak kilometara od centra grada.

Sto se dileme o petlji za Prijedor i Doboj tice, nekad davno kada je tek krenula ova prica oko autoputeva, bila je spomenuta velika petlja Mahovljani, koja ce sigurno biti za pravce Bos. Gradiska i Doboj, ali nije nemoguce i da bude za pravac Prijedor?
leopol está en línea ahora  
Old March 24th, 2009, 11:54 AM   #7
AdnanPD
Svi smo mi Broj 1.

AdnanPD's Avatar

Likes (Received): 1884

Trasa tunela blizu Lasvanske doline

AdnanPD no está en línea  
Old March 24th, 2009, 11:56 AM   #8
leopol
Registered User

leopol's Avatar

Nije mi jasno kako nigdje nepostoje slike sa dionice Mahovljani - Gradiska?!
Old March 24th, 2009, 11:58 AM   #9
AdnanPD
Svi smo mi Broj 1.

AdnanPD's Avatar

Quote:
Originally Posted by leopol View Post
Po meni ova trasa BL - Doboj je ubjedljivo najbolja, na kraju krajeva kada se vidi kako sadasnja cesta fino vijuga vidi se da je teren odlican za gradnju.

Kada su autoputevi u pitanju, ne smatram da je problem sto ce neko iz BL ici nekih 10-ak kilometara gradskim autoputem do petlje gdje ce dalje birati svoj pravac. I Split ima svoje Dugopolje, Sarajevo Jošanicu, Zagreb svoj Zagreb Istok, sve je to po 10-ak kilometara od centra grada.

Sto se dileme o petlji za Prijedor i Doboj tice, nekad davno kada je tek krenula ova prica oko autoputeva, bila je spomenuta velika petlja Mahovljani, koja ce sigurno biti za pravce Bos. Gradiska i Doboj, ali nije nemoguce i da bude za pravac Prijedor?

Po ovoj slici sto je ban.bl stavio izgleda da odvajanje za Prijedor puno blize centru.

Meni je to jako glupo. Umjesto da se dobije jedan pravac Bos. Novi - Prijedor - Banja Luka - Doboj. Ovako se dobija dva pravca jedan Banja Luka - Prijedor - Bos. Novi a drugi Mahovljani - Doboj.
AdnanPD no está en línea  
Old March 24th, 2009, 11:59 AM   #10
leopol
Registered User

leopol's Avatar

Bilo bi lijepo kada bi neko generisao kartu i podijelio dionice na Open, UC, APP i Planned
Old March 24th, 2009, 12:33 PM   #11
Ban.BL
BANNED

Quote:
Originally Posted by AdnanPD View Post
Po ovoj slici sto je ban.bl stavio izgleda da odvajanje za Prijedor puno blize centru.

Meni je to jako glupo. Umjesto da se dobije jedan pravac Bos. Novi - Prijedor - Banja Luka - Doboj. Ovako se dobija dva pravca jedan Banja Luka - Prijedor - Bos. Novi a drugi Mahovljani - Doboj.
Niko ti onda ne bi ni isao autoputem za PD. A osim toga teren je koliko ja znam laksi juznije, jer sjeverno je Kozara zar ne?
A i ne vidim u cem je problem sto se dobiju dva pravca.

Inace etlja u Mahovljanima treba da pocne s izgradnjom.
Ban.BL no está en línea  
Old March 24th, 2009, 12:35 PM   #12
leopol
Registered User

leopol's Avatar

Sarajevska zaobilaznica

Old March 24th, 2009, 12:36 PM   #13
Doboj23
Registered User

Doboj23's Avatar

Likes (Received): 0

Banbl, jeli imas kakvu mapu sa ucrtanim autoputevima u cijeloj BiH, znaci ovi u RS uz uvezivanje ovih iz FBiH? Bilo bi zanimljivo to vidjeti...
Doboj23 no está en línea  
Old March 24th, 2009, 12:46 PM   #14
Ban.BL
BANNED

Quote:
Originally Posted by Doboj23 View Post
Banbl, jeli imas kakvu mapu sa ucrtanim autoputevima u cijeloj BiH, znaci ovi u RS uz uvezivanje ovih iz FBiH? Bilo bi zanimljivo to vidjeti...
nemam, da imam postovao bih je.
Ban.BL no está en línea  
Old March 24th, 2009, 12:47 PM   #15
Ban.BL
BANNED

Quote:
Originally Posted by leopol View Post
meni na ovoj mapi nista nije jasno. STa postoji, sta je UC, sta je u planu itd.
je li neko moze malo da razjasni.
Ban.BL no está en línea  
Old March 24th, 2009, 12:52 PM   #16
AdnanPD
Svi smo mi Broj 1.

AdnanPD's Avatar

Quote:
Originally Posted by Doboj23 View Post
Evo ucrtao sam koridor Vc do kraja.
Znam da nije savrseno ali daje predstavu kako bi to u konacnici trebalo izgledati.

prepravljeno

Last edited by AdnanPD; March 24th, 2009 at 01:15 PM.
AdnanPD no está en línea  
Old March 24th, 2009, 12:58 PM   #17
Ban.BL
BANNED

ucrtaj onda i dionicu TZ - Orasje, ali koristi crvenu, da se uklopi u kartu
Ban.BL no está en línea  
Old March 24th, 2009, 01:09 PM   #18
AdnanPD
Svi smo mi Broj 1.

AdnanPD's Avatar

Editirao sam gornju sliku

Last edited by AdnanPD; March 24th, 2009 at 01:16 PM.
AdnanPD no está en línea  
Old March 24th, 2009, 01:11 PM   #19
leopol
Registered User

leopol's Avatar

Ne, ide na Srebrenik!
Old March 24th, 2009, 01:12 PM   #20
AdnanPD
Svi smo mi Broj 1.

AdnanPD's Avatar