daily menu » rate the banner | guess the city | one on oneforums map | privacy policy | DMCA | news magazine | posting guidelines

Go Back   SkyscraperCity > European Forums > Romania & Moldova > Development Forums > West Region > Timișoara Metro Area

Global Announcement

As a general reminder, please respect others and respect copyrights. Go here to familiarize yourself with our posting policy.

Reply

Thread Tools
Old September 30th, 2017, 10:28 PM   #61
Dubreu
Registered User

Dubreu's Avatar

Likes (Received): 8832

Am fost zilele trecute la Timișoara pentru Art Encounters. Proiectul care mi-a plăcut cel mai mult a fost cel de la Cantina Colegiului Tehnic Ion Mincu. Din păcate, nu au avut fonduri să renoveze și exteriorul, dar interiorul este extrem de frumos, recomand o vizită cāt mai este deschisă expoziția acolo.

De asemenea, proiectul de la Muzeul Transportului Public este foarte fain. Overall, evenimentul este foarte reușit și apreciez că redă viață multor clădiri care zac nefolosite.
Dubreu no está en línea   Reply With Quote

Sponsored Links
Old October 30th, 2017, 04:53 PM   #62
MHN
Romania

MHN's Avatar

Likes (Received): 1419

OurWorld, Robi_damian, InuTM liked this post
MHN no está en línea   Reply With Quote
Old November 24th, 2017, 10:05 AM   #63
Velaxa
Registered User

Likes (Received): 1477

Cam vrăjeală titlul de European Youth Capital, de azi de la 00 trebuia să aflăm cāștigătorul și nu-l găsesc undeva, pe pagina Timișoara EYC nu găsesc decāt entuziasmul de dinaintea anunțării cāștigătorului, despre cāștigător nimica... deci probaibl că n-am luat și titlul ăsta

Gata, am găsit, Amiens din Franța este cāștigătoarea.
Velaxa no está en línea   Reply With Quote
Old December 1st, 2017, 11:54 PM   #64
Velaxa
Registered User

Anul ăsta nu au mai pus cupola aia de lumini. Cea mai bună idee ! Era oribilă
Old Yesterday, 02:06 PM   #65
Dubreu
Registered User

Dubreu's Avatar

Likes (Received): 8832

ADNBA deschide un birou īn Timișoara
Dubreu no está en línea   Reply With Quote
Old Yesterday, 05:23 PM   #66
Velaxa
Registered User

Acest nesimțit nu mai are limite. Īmi este foarte greu să dau un exemplu de un nesimțit mai mare, atāt din politică cāt și din viața de zi cu zi.

Quote:
”Am primit semnale care m-au pus pe gānduri. Semnale de lipsa de deschidere a Asociaţiei faţă de potenţiali parteneri (care voiau să finanţeze, n.r.). Săptămāna viitoare vom avea o discuţie cu Asociaţia, pentru că aşa ceva este inadmisibil. Acest proiect nu este al niciunei persoane, nici măcar al vreunui grup de persoane, să fie foarte limpede. Oameni de afaceri ar fi vrut să intre īn Asociaţie şi ca şi contributori. Vreau să punem lucrurile la punct. Tot mai mulţi cetăţeni, unii chiar oameni foarte implicaţi īn cultura timişoreană, vin şi spun ă ‘nu ştim despre ce se īntāmplă cu acest proiect din momentul cāştigării competiţiei’. Eu am stat deoparte pānă acum, īn mod atipic pentru mine, aș zice că mă cunoașteți și știți bine că intru īn toate cānd simt că lucrurile nu merg și intru vizibil. Aici am intrat discret, dar nu voi mai fi aşa şi voi cere să se corecteze tot ce este de corectat. Vreau să văd īn primul rānd o planificare a activităţilor culturale. Eu nu am fost īn oraş cānd a fost primul eveniment cultural, circul (Cirkus Cirkor, n.r.), dar cei mulţi care au participat la eveniment mi-au spus că nu a fost un eveniment de ţinuta potrivită”, a afirmat Robu.
http://www.ziuadevest.ro/pentru-ca-n...culturii-2021/
Old Yesterday, 06:39 PM   #67
MHN
Romania

MHN's Avatar

Likes (Received): 1419

Eu nu īnțeleg ce vrei să spui. Despre ce este vorba acum?
Old Yesterday, 06:48 PM   #68
MNU
Registered User

MNU's Avatar

Likes (Received): 2174

Vorbeste despre faptul ca EL s-a pus sa arunce cu noroi in toti cei care nu vor sa stea in pozitie de "drepti" in fata Dumnealui.
MNU no está en línea   Reply With Quote
Old Yesterday, 07:14 PM   #69
Velaxa
Registered User

Quote:
Originally Posted by MHN View Post
Eu nu īnțeleg ce vrei să spui. Despre ce este vorba acum?
Primarul Robu critica Asociatia Timisoara Capitala Culturala Europeana: Noi nu stam in genunchi in fata nimanui

http://www.tion.ro/primarul-robu-cri...imanui/1970821

Pur și simplu omul ăsta aruncă cu noroi īn tot ce nu-i convine.

Reply

Thread Tools

Posting Rules