daily menu » rate the banner | guess the city | one on oneforums map | privacy policy | DMCA | news magazine | posting guidelines

Go Back   SkyscraperCity > European Forums > Romania & Moldova > Development Forums > West Region > Timișoara Metro Area

Global Announcement

As a general reminder, please respect others and respect copyrights. Go here to familiarize yourself with our posting policy.

Reply

Thread Tools
Old November 2nd, 2011, 11:27 PM   #21
ChagallTM
Chagall

ChagallTM's Avatar

Likes (Received): 500

Quote:
Originally Posted by Lrk View Post
Sfat "fotografieresc", nu ca as fi un as(Vedem marti cand ma intorc din Roma, maine plec). Nu pica in "groapa" HDR(daca am vazut bine). Sper sa nu te superi.
[...]
Ok, mersi mult, vorbim cand te intorci. Calatorie placuta.
ChagallTM no está en línea   Reply With Quote

Sponsored Links
Old November 3rd, 2011, 06:49 PM   #22
MHN
Romania

MHN's Avatar

Likes (Received): 1420

MEDIA GALAXY revine in Iulius Mall TM

tion.ro
Quote:
MEDIA GALAXY isi redeschide portile pentru timisoreni in 4 noiembrie. Cu o suprafata generoasa de 2000 mp., magazinul ofera ultimele noutati in materie de dispozitive electronice si multimedia. Magazinul va fi o destinatie de referinta pentru orice achizitie din IT&C si multimedia, valoarea conceptului fiind sustinuta si de localizarea in cel mai cunoscut loc de shopping din Timisoara, Iulius Mall, etajul 1.

[...]

Printre premierele oferite vizitatorilor in reteaua MEDIA GALAXY amintim lansarile de game – Samsung Eco, Hotpoint Luce, cele de parteneriate inovatoare – cum ar fi cel dintre Samsung si UPC, avand ca obiectiv oferirea de experiente unice 3D, sau de jocuri – Uncharted 3, Battlefield 3.

[...]
Old November 9th, 2011, 10:27 PM   #23
frenetic
in sevraj

frenetic's Avatar

Likes (Received): 2

Pietele intra tot aici? sunt nitel derutat pt ca sunt practic... market-uri si apar aici supermarket-uri.. dar nu se prea leaga de celelalte structuri. In fine, avand in vedere ca o sa lansam conceptul de Mall Alimentar.. bag aici si stirea asta:

analogtv.ro:PIAŢĂ “CADOU” DE ZIUA ROMÂNILOR
09 Nov 2011 Timiş Categoria: Administraţie de Sorina Covlea

Quote:
[IMG]http://i41.************/s3obkh.jpg[/IMG]

Pieţarii din Timişoara care îşi vindeau fructele şi legumele în spaţiul amenajat temporar în Traian se întorc în Piaţa Badea Cârţan. Lucrările de renovare a pieţei sunt pe ultima sută de metri, iar autorităţile promit o deschidere pompoasă de Ziua Naţională a României. De ce vor autorităţile să pară un cadou aniversar o simplă lucrare care, de altfel, este gata cu 15 zile mai devreme, aflăm din materialul următor.

Peste 300 de mese, spaţii delimitate pentru fiecare gen de produse, instalaţii sanitare şi copertină nouă. Acestea sunt numai câteva dintre îmbunătăţirile de care se vor bucura comercianţii şi cumpărătorii din Piaţa Badea Cârţan.Pieţarii speră ca odată cu mutarea în locaţia iniţială a pieţei să atragă mai mulţi cumpărători.

În plus, autorităţile timişorene promit că niciunul dintre buticurile cu marfă înghesuită pe rafturi nu mai are ce să caute în Piaţa Badea Cârţan.Suma pe care autorităţile locale au alocat-o pentru modernizarea pieţei agroalimentare din Badea Cârţan depăşeşte un milion de lei.

frenetic no está en línea   Reply With Quote
Old November 9th, 2011, 10:58 PM   #24
MHN
Romania

MHN's Avatar

Sincer sa fiu, si eu sunt derutat.
Despre Piata Badea Cartan a postat si ChagallTM in Projects & Construction, dar e ok si aici.
Poate ar fi bine pe viitor sa avem si o sinteza a pietelor
Old November 11th, 2011, 03:09 PM   #25
buback
Registered User

buback's Avatar

Likes (Received): 189

Quote:
Originally Posted by MHN View Post
Sincer sa fiu, si eu sunt derutat.
Despre Piata Badea Cartan a postat si ChagallTM in Projects & Construction, dar e ok si aici.
Poate ar fi bine pe viitor sa avem si o sinteza a pietelor
Piata Badea Cartan intra la Historical Area, nu la Projects & Construction...
buback no está en línea   Reply With Quote
Old November 11th, 2011, 03:53 PM   #26
MHN
Romania

MHN's Avatar

Merci pentru info.
Avand in vedere ca "baleez" de ceva timp forumul, sunt constient ca apartine de respectivul thread, dpdv geografic+structura forum SSC/TM, doar ca nu prea mai sunt de acord. Asta vroiam sa spun prin "sunt derutat...".
Hai sa ne inchipuim ca peste vreo 2 ani cautam stiri despre un anumit obiectiv care tine de Historical Area dar poate fi introdus si intr-o sinteza de tipul "Market-uri..."
Chiar in aceasta perioada trec, oarecum, printr-o situatie asemanatoare, cand, realizand sinteza pentru Retail & Leisure, sunt nevoit sa revad toate celelalte thread-uri, pagina cu pagina.
Old November 16th, 2011, 01:10 AM   #27
saintchez
GKPB

saintchez's Avatar

Likes (Received): 0

wow! am si uitat cate proiecte sunt.
o treaba foarte buna MHN.
saintchez no está en línea   Reply With Quote
Old November 16th, 2011, 02:24 PM   #28
MHN
Romania

MHN's Avatar

Merci.
Dar inca nu este gata.

PS: noroc cu colegul valentinb74, caci ma tot impulsioneaza sa continuu
Old November 16th, 2011, 02:35 PM   #29
valentinb74
Registered User

Quote:
Merci.
Dar inca nu este gata.

PS: noroc cu colegul valentinb74, caci ma tot impulsioneaza sa continuu
valentinb74 no está en línea   Reply With Quote
Old November 16th, 2011, 02:41 PM   #30
MHN
Romania

MHN's Avatar

Apropos de subiectul thread-ului, am primit azi un SMS care ma informa ca maine se inaugureaza Carrefour Market din zona Dacia.
Sincer, habar nu am de unde aveau numarul meu...
Old November 16th, 2011, 02:45 PM   #31
valentinb74
Registered User

Quote:
Apropos de subiectul thread-ului, am primit azi un SMS care ma informa ca maine se inaugureaza Carrefour Market din zona Dacia.
Eu nu il am Dar e bine ca mai sunt si altii care te streseaza dp meu dv Numai bine
valentinb74 no está en línea   Reply With Quote
Old November 16th, 2011, 07:56 PM   #32
ChagallTM
Chagall

ChagallTM's Avatar

Likes (Received): 500

Quote:
De la banca unde ai credit, sau de la operatorul tau de telefonie care-ti declara numarul fara acceptul tau.

Eu in schimb am patit o faza si mai interesanta, atunci cand mi-am luat creditul, am declarat numarul de mobil pe care-l aveam pe atunci (Orange), intre timp, am renuntat la abonamentul respectiv si am trecut pe Vodafone cu un numar nou (fara portare). Acum primesc instintari lunare de la banca in privinta ratelor pe numarul nou. Mentionez ca n-am declarat la banca schimbarea numarului!
ChagallTM no está en línea   Reply With Quote
Old November 17th, 2011, 11:13 AM   #33
MHN
Romania

MHN's Avatar

Quote:
Originally Posted by ChagallTM View Post
De la banca unde ai credit, sau de la operatorul tau de telefonie care-ti declara numarul fara acceptul tau.

Eu in schimb am patit o faza si mai interesanta, atunci cand mi-am luat creditul, am declarat numarul de mobil pe care-l aveam pe atunci (Orange), intre timp, am renuntat la abonamentul respectiv si am trecut pe Vodafone cu un numar nou (fara portare). Acum primesc instintari lunare de la banca in privinta ratelor pe numarul nou. Mentionez ca n-am declarat la banca schimbarea numarului!
Sunt "mana in mana".
Am vazut ca si Doppler de pe RATT a primit SMS-ul, deci probabil are credit si el
Old November 18th, 2011, 02:30 AM   #34
ThunderTM
N/A

ThunderTM's Avatar

Likes (Received): 98

Ati fost careva (sa va calcati in picioare cu restul lumii)? Parca azi s-a deschis, nu ?
ThunderTM no está en línea   Reply With Quote
Old November 18th, 2011, 02:42 AM   #35
MHN
Romania

MHN's Avatar

Eu nu am fost.
Si la cel din Bega am mers de 2 ori pana acum. Adica aprox. 1 data pe an
Old November 19th, 2011, 06:59 AM   #36
MHN
Romania

MHN's Avatar

Carrefour Market Dacia - al 42-lea supermarket Carrefour din tara

dailybusiness.ro
Quote:
Carrefour a deschis joi cel de-al 2-lea supermarket Carrefour Market din Timisoara, reteaua ajungand astfel la 42 de unitati in tara.
Noul magazin se afla langa piata Dacia din Timisoara, dispune de un spatiu de vanzare de aproximativ 640 metri patrati si un numar de 50 de angajati.

Grupul Carrefour este prezent in 32 de tari cu peste 9.500 magazine, numarand aproximativ 471.000 de angajati.
In Romania, la ora actuala, Carrefour opereaza 25 de hipermarketuri si 42 de supermarketuri.
Old November 19th, 2011, 08:52 AM   #37
iuli
Registered User

iuli's Avatar

Likes (Received): 24

Am trecut ieri prin Dacia... NEBUNIE!!!! Lume ca la balci la un amarat de magazin de coltul blocului si parcarea neincapatoare (daca se poate numi parcare).
iuli no está en línea   Reply With Quote
Old November 19th, 2011, 09:19 AM   #38
MHN
Romania

MHN's Avatar

Nici eu nu inteleg de ce s-au grabit sa preia spatiul acela de doar 640 de mp, intre blocuri, fara locuri suficiente de parcare, etc.
Decat daca mizeaza efectiv doar pe "blocatarii" zonei.
Old November 20th, 2011, 12:24 AM   #39
Bogdan94
Registered User

Likes (Received): 32

zona aia si inainte avea deficit de locuri de parcare
Bogdan94 no está en línea   Reply With Quote
Old November 21st, 2011, 04:09 AM   #40
MHN
Romania

MHN's Avatar

forbes.ro
Quote:
Brandul franţuzesc Comtesse du Barry soseşte la Timişoara

Brandul franţuzesc de gastronomie de lux Comtesse du Barry deschide la Timişoara un nou magazin în sistem de franciză, după o investiţie de 150.000 de euro. Magazinul din Timişoara este al patrulea magazin Comtesse du Barry deschis în România, al doilea în afara capitalei.
[...]

„Timişoara este unul dintre cele mai mari şi mai prospere oraşe din România, un oraş cosmopolit şi cu oameni care ştiu să recunoască şi să aprecieze produse rafinate. De aceea este firesc să ne gândim să deschidem aici un magazin de delicatese şi gastronomie de lux. Vor urma deschideri în alte oraşe importante din ţară.” spune Cristian Preotu, director asociat Le Manoir, leaderul pe piața românească de vinuri și gastronomie fină, firmă care a adus în România branduri elitiste precum Comtesse du Barry şi Petit Bateau.

Brandul Comtesse du Barry există încă din 1908, când soţii Joseph şi Gabrielle Dubarry au hotărât să producă împreună „cel mai bun foie gras din lume”. Primul magazin de brand, care vindea exclusiv produse Comtesse du Barry a fost lansat în 1975 după ce o grevă poştală naţională a blocat livrarea produselor în toată Franţa timp de 40 de zile. Astăzi, după patru generaţii, brandul Comtesse du Barry se păstrează în familie şi continuă să fie unul dintre cei mai de seamă reprezentanţi ai gastronomiei fine franţuzeşti. Din 2006 Luc Bramel a fost numit Director General al Comtesse du Barry.
[...]

Reply

Thread Tools

Posting Rules