daily menu » rate the banner | guess the city | one on oneforums map | privacy policy | DMCA | news magazine | posting guidelines

Go Back   SkyscraperCity > European Forums > Euroscrapers > Local discussions > Slovakia > Urbanism, Architecture and Infrastructure > Projects and Construction Updates

Global Announcement

As a general reminder, please respect others and respect copyrights. Go here to familiarize yourself with our posting policy.

Reply

Thread Tools Rating: Thread Rating: 1 votes, 5.00 average.
Old January 30th, 2010, 03:29 PM   #1
metropoly_sk
Slovakia

metropoly_sk's Avatar

Likes (Received): 69

[Košice-Prešov] Twin City

Vitajte vo svete projektu TWIN CITY: Košice-Prešov

Trochu netradicne, ale myslim vyznamne.

Uz dlhsiu dobu mozeme pozorovat nielen diskusie, ale aj navrhy na riesenie uzemia súmestia Košice-Prešov. Aj preto vytvaram priestor na diskusiu v tomto smere. Sem mozete davat vase napady a aj fantazijne predstavy. Myslim ze tu mozete popustit svoju predstavivost.

Košicko-prešovská aglomerácia
http://sk.wikipedia.org/wiki/Ko%C5%A...lomer%C3%A1cia

Ja len pre zaciatok pridavam mapku zastavanosti uzemia medzi tymito 2 mestami.

Podrobna online mapa: http://maps.google.com/maps/ms?ie=UT...88f80955b&z=10

K dispozicii je aj jedna z prezentacii: http://explicity.explicit-architectu...ure_images.pdf

Jeden z navrhov:

www.metropoly.sk
SK highways

Last edited by metropoly_sk; August 21st, 2011 at 12:34 AM.
metropoly_sk no está en línea   Reply With Quote

Sponsored Links

Old January 30th, 2010, 03:43 PM   #2
R1S0
Registered User

R1S0's Avatar

Likes (Received): 42

mame malo topicov,kde sa nic nedeje a kde je len vata a len sa spamuje?

"Proaktívny prístup považujem za jedinú možnosť ako naštartovať celkový rozvoj nášho mesta." Frantrišek Knapík,proaktívny primátor mesta Košice.

„Pojem absolútna nedotknuteľnosť nemožno absolutizovať." Magistrát mesta Košice,o predpise absolútnej nedotknutelnosti parku v MČ Barca,ktorý pred rokmi sám zaviedol.
R1S0 no está en línea   Reply With Quote
Old January 30th, 2010, 05:05 PM   #3
Reaktor
Registered User

Reaktor's Avatar

Likes (Received): 7

metro uz dlho nic nezalozil, a kedze to uz nevydrzal, tak porodil dalsie skyscrapercity dieta;-)
no ale ved, hadam ten topic ked bude niekde na spodu 25-tej strane, nebude nikomu prekazat:-)
Reaktor no está en línea   Reply With Quote
Old January 30th, 2010, 05:19 PM   #4
metropoly_sk
Slovakia

metropoly_sk's Avatar

mozno nekto pride s nejakym dobrym napadom ...

www.metropoly.sk
SK highways
Old January 30th, 2010, 08:56 PM   #5
wuane
Registered User

wuane's Avatar

Likes (Received): 427

Letisko presunut medzi mesta.
..dúfam, že to nikto nepočúva, zabezpečil som na tento rok 35, na budúci rok asi 40, plus teda ďalšie veci. Zabezpečil som ich, ako tie peniaze, vlastnou hlavou...To, že sa pri tom motal Fedor, nemôže znamenať, že ma niekto bude držať za gule, to sa nesmie stať...Som sa vymanil od Fedora a povedal som: Fedor, ja som dal do toho hlavu a nie ty si dal do toho hlavu, takže ja budem teraz o niektorých veciach rozhodovať..."

SLOVAK CITIES -
- S L O V E N S K É
M E S T Á -
wuane no está en línea   Reply With Quote
Old January 30th, 2010, 09:00 PM   #6
Joey_T
Registered User

Joey_T's Avatar

Likes (Received): 0

metropoly - ten obrázok v prvom príspevku nevyzerá ako návrh, ale ako zobrazenie zastavanosti, územia.

wuane - toto hovorím už dlho. Letisko medzi mestá, napojiť na železnicu/tram a hlavne pristávacie dráhy nasmerovať tak, aby neobmedzovali výškovú zástavbu.
Joey_T no está en línea   Reply With Quote
Old January 30th, 2010, 09:11 PM   #7
metropoly_sk
Slovakia

metropoly_sk's Avatar

Quote:
Originally Posted by Joey_T View Post
metropoly - ten obrázok v prvom príspevku nevyzerá ako návrh, ale ako zobrazenie zastavanosti, územia.

wuane - toto hovorím už dlho. Letisko medzi mestá, napojiť na železnicu/tram a hlavne pristávacie dráhy nasmerovať tak, aby neobmedzovali výškovú zástavbu.
Joey to je navrh, vsimni si rozliatu torysu

www.metropoly.sk
SK highways
Old January 30th, 2010, 09:32 PM   #8
tuomas666
Registered User

tuomas666's Avatar

Likes (Received): 4

uz to vidim ako sa zrusi nase letisko s novopostavenym terminalom a presunie sa medzi PO a KE. mozno to neni nezmysel ale je to nerealne a drahe.

inak, ako by take sumestie vlastne malo fungovat? nechapem to celkom o co tam ide.
mozno preto povazujem nejake "spajanie" tychto dvoch miest za nevhodne. nemame nic spolocne ani z historickeho hladiska, obidve mesta su metropolami svojich regionov, samostatne fungujuce jednotky s vlastnou idenditou. to ze je medzi nami "len" 30 km tiez nepovazujem za vhodny argument na vytvorenie sumestia.
tuomas666 no está en línea   Reply With Quote
Old January 30th, 2010, 09:39 PM   #9
wuane
Registered User

wuane's Avatar

Likes (Received): 427

Inac velmi zmysel nejakeho prepajania KE a Presova tiez nevidim.To letisko medzi nimi by vytvorilo funkcne prepojenie,ale urbanisticky spajat tie dediny medzi?A hlavne cim?Obytnymi stvrtami alebo fabrikami?Myslim ze ked sa napoji ta dialnica na D1 tak tam vznikne par logistickych centier a skladov,mozno nejake fabriky ale to je tak vsetko si myslim.
..dúfam, že to nikto nepočúva, zabezpečil som na tento rok 35, na budúci rok asi 40, plus teda ďalšie veci. Zabezpečil som ich, ako tie peniaze, vlastnou hlavou...To, že sa pri tom motal Fedor, nemôže znamenať, že ma niekto bude držať za gule, to sa nesmie stať...Som sa vymanil od Fedora a povedal som: Fedor, ja som dal do toho hlavu a nie ty si dal do toho hlavu, takže ja budem teraz o niektorých veciach rozhodovať..."

SLOVAK CITIES -
- S L O V E N S K É
M E S T Á -
wuane no está en línea   Reply With Quote
Old January 30th, 2010, 10:03 PM   #10
Reaktor
Registered User

Reaktor's Avatar

Likes (Received): 7

no, toto som chcel spomenut.
Pozemky, a cela oblast okolo dialnice nikdy nebude vhodna na zastavanie, kedze stale pri silnejsom dazde su tam mensie poveodne z TORYSY. toto moze by tproblem pri "tolko chcenom spajani KE a PO.
A co sa tyka letiska. Bola by t podla mna investicia stratova. Pocet cestujucich by to nijako nezvysilo.
je pekne D1notka z PO do KE, a po dobudovani R2 a napojeni na R4, to bude naozaj malina dostat sa z POna letisko v kosiciach.
Su ine mesta ktore maju vzdialenejsie letiska a nikto sa nestazuje.
Paris-Beauvis, Frankfurt Hahn, atd..
Reaktor no está en línea   Reply With Quote
Old January 30th, 2010, 11:27 PM   #11
i_love_ikarus
VSS

i_love_ikarus's Avatar

Likes (Received): 10

neeeeeee koňare nechceme
i_love_ikarus no está en línea   Reply With Quote
Old January 30th, 2010, 11:47 PM   #12
misko
Registered User

Likes (Received): 1

imho tema zbytocna. aspon kym niekto neprinesie nejake kompletnejsie vysledky prace skupiny na fu tuke >>>

a joey ma pravdu, o navrh asi nejde. vyzera to na nejaku cast analyzy. hlavne ked to das do suvislosti s ostatnymi fotkami.
misko no está en línea   Reply With Quote
Old January 31st, 2010, 12:56 AM   #13
SunshineBB
Hello

Likes (Received): 164

suhlasim s uzkou spolupracou ZA-MT, PO-KE, BB-ZV

ale fyzicky spojit tieto mesta je az na posledny priklad v podstate nepotrebne, nezmyselne resp. nemozne najblizsich 50 rokov

k samotnemu aglomeratu PO - KE, vzdialenost 30(?) km je prilis velka .. v tom meste by muselo zit milion ludi .. a zastavat priestor len logistickymi parkami, vyrobnymi halami a pod. by bolo barbartsvo ..
SunshineBB no está en línea   Reply With Quote
Old January 31st, 2010, 01:41 AM   #14
eminencia
112

eminencia's Avatar

Likes (Received): 3

Jediné by malo podľa mňa pre Košicko-Prešovskú integráciu skutočný zmysel by bolo, keby obe mestá zainvestovali do kvalitnej MHD a presadili si spoločný vlakový spoj ktorý by mestá spojil za 15-20 min. V špičke by mal interval maximálne 15 minút a mimo špičky tak 30 min večer 1hod. To by bolo pre integráciu miest a ekonomík najefektívnejšie.

V súčasnosti už integrácia miest neprebieha fyzickým spojením. Je to zastaraná idea.
eminencia no está en línea   Reply With Quote
Old January 31st, 2010, 02:03 AM   #15
R1S0
Registered User

R1S0's Avatar

cele je to nezmysel.
na slovensku na to nebudu podmienky,financie a ani dovod este dost dlho.
zamknut/zmazat,je to tu zbytocne.

"Proaktívny prístup považujem za jedinú možnosť ako naštartovať celkový rozvoj nášho mesta." Frantrišek Knapík,proaktívny primátor mesta Košice.

„Pojem absolútna nedotknuteľnosť nemožno absolutizovať." Magistrát mesta Košice,o predpise absolútnej nedotknutelnosti parku v MČ Barca,ktorý pred rokmi sám zaviedol.
Old January 31st, 2010, 05:17 AM   #16
metropoly_sk
Slovakia

metropoly_sk's Avatar

ja si myslim ze tento topic nieje zbytocny prave aj kvoli vasim nazorom... ide o urbanisticku ideu, ktora ani mne nieje celkom jasna. ale preco sa o nej nebavit. mesta su postavene, aj nejake prepojenia medzi nimi.

cize diskusia na tomto fore podlozena...

www.metropoly.sk
SK highways
Old January 31st, 2010, 10:04 AM   #17
SunshineBB
Hello

Likes (Received): 164

Quote:
Originally Posted by metropoly_sk View Post
ja si myslim ze tento topic nieje zbytocny prave aj kvoli vasim nazorom... ide o urbanisticku ideu, ktora ani mne nieje celkom jasna. ale preco sa o nej nebavit. mesta su postavene, aj nejake prepojenia medzi nimi.

cize diskusia na tomto fore podlozena...
ale zase diskusia o nicom? bude tu 60 stran o nerealizovatelnej veci? a naco? z BB do ZV je to 10 km cez kvantum dedin, po dialnici, popri letisku,s pravidelnym vlakovym a busovym spojenim v kratkych intervaloch, v podstate si mozeme kyvat do okna a nie je tu o tom thread lebo by to bolo zbytocne , uplne zbytocne .. leda ze by sa niekto chcel rozpravat o nicom ..

ina situacia by bola keby boli KE a PO ako Liberec a Jablonec ... to je naozaj Twin City
SunshineBB no está en línea   Reply With Quote
Old January 31st, 2010, 12:04 PM   #18
metropoly_sk
Slovakia

metropoly_sk's Avatar

tema bola zalozena aj kvoli tomu ze tato diskusia sa rozobera .... bolo uz niekolko stretnuti na tuto temu .... odbornici z viedne sa pod tento projekt hlasia tak isto ako kosicania ... cize tento thread je adekvatnym k aktivite, ktora sa v tejto problematike vykonava...

jedno zo stretnuti je zaznamenane tu:

http://www.kosice2013.sk/sk/clanok/e...-kosice-presov

a tu su rakusania, ktori sa pod tento projekt hlasia:

http://explicity.explicit-architecture.com/

www.metropoly.sk
SK highways
Old January 31st, 2010, 12:06 PM   #19
Zolohoj
The Earth Spectator

Zolohoj's Avatar

Location: Žilina/Handlová, Slovakia, these days Plaňany (central Bohemia - Czech Republic)
Likes (Received): 5

Quote:
Originally Posted by SunshineBB View Post
suhlasim s uzkou spolupracou ZA-MT, PO-KE, BB-ZV

ale fyzicky spojit tieto mesta je az na posledny priklad v podstate nepotrebne, nezmyselne resp. nemozne najblizsich 50 rokov

k samotnemu aglomeratu PO - KE, vzdialenost 30(?) km je prilis velka .. v tom meste by muselo zit milion ludi .. a zastavat priestor len logistickymi parkami, vyrobnymi halami a pod. by bolo barbartsvo ..
Presne tak. Ked uz, tak by sa dalo akurat medzi mesto presunut letisko a obe by mali dialnicny pristup, napriklad. Ale pri PO - KE je to fantazmagoria, je to daleko. Jedine, kde by bolo ako tak mozne nieco take je BB - ZV - vzdialenost nie je taka obrovska a plocha medzi mestami je tiez. Ale naozaj sa skor jedna v dnesnej dobe uz iba o spolupracu susediacich vacsich miest.
Old January 31st, 2010, 12:07 PM   #20
R1S0
Registered User

R1S0's Avatar

metro-super,cize na vsetko,na co si najdem 2 linky mozem zalozit topic?

akoze sorry,ale toto je mrtvy projekt.
rovno mozeme zacat diskutovat o odpalovacej rampe vesmirnych druzic na lomnicaku.

Reply

Thread Tools
Rate This Thread
Rate This Thread:

Posting Rules