daily menu » rate the banner | guess the city | one on oneforums map | privacy policy | DMCA | news magazine | posting guidelines

Go Back   SkyscraperCity > European Forums > Romania & Moldova > Development Forums > Bucharest–Ilfov

Global Announcement

As a general reminder, please respect others and respect copyrights. Go here to familiarize yourself with our posting policy.

Reply

Thread Tools
Old May 28th, 2015, 04:17 PM   #1481
Orgonon
Registered User

Likes (Received): 99

Sincer, eu as fi foarte multumit cu niste statii simple, austere, dar executate cu materiale durabile, de calitate si care sa necesite cat mai putine eforturi de intretinere in timp. Cu riscul de a parea cinic, chiar nu mi se pare nevoie de design high-tech in Drumul Taberei. Sigur, statiile esentiale - Eroilor 2, Universitate - ar putea fi mai speciale, dar nu e cu adevarat necesar. Vreau sa vad semnalizare eficienta, iluminare adecvata, fluxuri bine gandite, corespondente suficient de largi; ma intereseaza mai mult functionalitatea decat extravaganta.

Sponsored Links

Old June 24th, 2015, 09:19 AM   #1482
alexi1982
Registered User

alexi1982's Avatar

Likes (Received): 280

De astăzi se circulă peste stația Favorit. Se pregătesc să asfalteze și peste stația DT34.

icelexy liked this post
alexi1982 no está en línea   Reply With Quote
Old June 24th, 2015, 12:52 PM   #1483
Somebody902
Registered User

Likes (Received): 298

S-a mutat traficul pe noua deviere din preajma Spitalului Municipal. Vedere asupra spatiului imprejmuit in urma mutarii, de pe celalalt mal al Dambovitei:

VictorC, fun_autobahn liked this post
Somebody902 no está en línea   Reply With Quote
Old July 3rd, 2015, 04:20 PM   #1484
MrMorlo
Registered User

Likes (Received): 833

Este in lucru vreun SF referitor la trosonul Eroilor - Iancului? Pentru ca astazi aproape de intersectia lui Pache cu Traian se efectuau foraje, iar pe cutiile cu tevi pentru foraj scria cu creta: Budapest metro.
MrMorlo está en línea ahora   Reply With Quote
Old July 3rd, 2015, 04:53 PM   #1485
MSirbu
Registered User

Likes (Received): 179

pai e foarte clar: faceau forajele pentru Budapest metro, deci nu este in lucru niciun SF ref. Eroilor Iancului ))))))

feroviar liked this post
MSirbu no está en línea   Reply With Quote
Old July 3rd, 2015, 07:47 PM   #1486
medicu' de garda
Registered User

medicu' de garda's Avatar

Likes (Received): 890

Da, se fac niste foraje pentru proiectarea a ce a mai ramas din M5 (pentru a fi executat intr-o buna zi). Ceva detalii despre asta gasiti pe forum Metrouusor. Informatia asta a fost confirmata si ce cineva care e implicat in domeniu (userul subway guru), dar nu mai gasesc exact pagina respectiva .
Old July 5th, 2015, 02:12 PM   #1487
feroviar
Registered User

Quote:
Originally Posted by MrMorlo View Post
Este in lucru vreun SF referitor la trosonul Eroilor - Iancului? Pentru ca astazi aproape de intersectia lui Pache cu Traian se efectuau foraje, iar pe cutiile cu tevi pentru foraj scria cu creta: Budapest metro.
S-a mutat cumva masina respectiva de forat mai spre centru? Am vazut pe Strada Latina o astfel ma masinarie, iar langa ea se aflau niste cutii pe care scria METRO BUCARESTI (sic).

Prezenta acestui utilaj in zona imi aminteste de o postare mai veche de-a mea. Utilajul pare sa fie acelasi.

Adrian Fulga, ByOnu, EduardSA, CataOT, Dubreu and 4 others liked this post
feroviar no está en línea   Reply With Quote

Reply

Thread Tools

Posting Rules