daily menu » rate the banner | guess the city | one on oneforums map | privacy policy (aug.2, 2013) | DMCA policy | flipboard magazine

Go Back   SkyscraperCity > European Forums > Urban Ukraine > Будівництво та проекти / Construction Updates & Projects > Захід | West > Львів / Lviv

Reply

Thread Tools Rating: Thread Rating: 7 votes, 4.86 average.
Old March 8th, 2014, 05:28 PM   #18621
yorko
Registered User

yorko's Avatar

Likes (Received): 485

Підтримую відносно зупинки "вул. Мечнікова", оскільки сам парк далеченько від зупинки. В крайньому разі можна оголошувати "вул. Мечнікова, вихід до Шевченківського гаю".

PavloSPB liked this post
yorko no está en línea   Reply With Quote

Sponsored Links

Old March 8th, 2014, 07:34 PM   #18622
petrusyk
Registered User

Likes (Received): 26

Quote:
вул. Пасічна - Церква Покрови | вул. Підвальна - Музей історії релігії | Головпошта - Картинна галерея | вул. Дорошенка - Музей етнографії
Може все ж таки транспорт буде виконувати функцію транспорту, а не гіда-екскурсовода?

Так, у нас в транспорті промовляється менше слів ніж, наприклад, у Києві - але у порівнянні з Європою - пересичення інформацією. Я колись бачив, як бабця в трамваї зірвала плакат "Мед по 55 грн", оскільки він їй заважав дивитись у вікно - і правильно зробила. Якщо у транспорті почати розказувати на якій зупинці що можна побачити - я підтримаю того, хто розіб"є зі злості динаміки.

yorko, poohitan, vbhjckfd liked this post
petrusyk no está en línea   Reply With Quote
Old March 11th, 2014, 09:32 AM   #18623
sss537
Registered User

sss537's Avatar

Likes (Received): 95

Quote:
Originally Posted by vbhjckfd View Post
Це ненадовго, я їм уже надіслав заяву письму. Хоча звісно дивує, що і на такі бздури треба писати письмові кляузи.
Галицька РА останнім часом у нас відрізняється бездумним використанням пішохідних огороджень. Для того, щоб демонтувати частину огородження на зупинці вул. Дорошенка, щоб влазив трамвай "Електрон" потрібно було рішення комісії з безпеки дорожнього руху (!), по іншому вони не розуміють.
По цій зупинці така ж ситуація, на минулій комісії підняли питання, на наступній буде рішення. Там питання не тільки в огорожі, ще і рекламні сіті-лайти стоять так, що пройти тротуаром біля зупинки дуже важко.
Не думайте, що УТіЗ не бачить ці питання, однак бюрократів побороти досить важко...

vbhjckfd, PavloSPB liked this post
sss537 no está en línea   Reply With Quote
Old March 11th, 2014, 09:56 AM   #18624
sss537
Registered User

sss537's Avatar

Quote:
Originally Posted by Alexx_Lviv View Post
А перейменування вулиць це що, безкоштовна розвага?
Це ж розтрата не одного десятку тисяч грн. Переменувати, нові таблички для зупинок, нові таблички для автобусів, нова озвучка в ЛЕТ, а ще ж внести дані в довідники і карти вулиць.

Краще їх "трудові пориви" спрямовувати в справді потрібне русло
В зв'язку із виникненням подібних постів, пояснюю основну мету актуалізації назв зупинок:
У Львові під егідою GIZ реалізується ряд грантових проектів в рамках програми оновлення та розвитку історичної частини місця, зокрема один з проектів передбачає облаштування зупинок громадського транспорту. На черговому засіданні до УТіЗ було виставлено прохання саме актуалізації назв зупинок, тому що пропонується назву зупинки наносити не тільки на інформаційний трафарет, але і великими літерами на самому павільйоні.
Ще раз підкреслюю, що це буде робитися за грантові кошти.
Таблички для автобусів змінювати не планується, тому що на них позначені не зупинки, а ключові пункти маршруту (Згадуємо, що автобуси працюють в режимі маршрутного таксі). Так, буде потрібно змінити озвучку в електротранспорті, але це не настільки коштовно, щоб мати ключове значення.
Ще раз підкреслюю, що УТіЗ відкрито для спілкування і вирішення всіх проблем у роботі громадського транспорту міста. Просимо надавайте пропозиції з шляхами їх вирішення. Приклади того, що ми реагуємо можете знову ж таки побачити на нашій сторінці Фейсбук
Old March 11th, 2014, 10:11 AM   #18625
Sergij86
Registered User

Likes (Received): 444

дизайн зупинок розроблений? було б цікаво глянути
Old March 11th, 2014, 11:29 AM   #18626
polygrafant
Registered User

polygrafant's Avatar

Likes (Received): 40

Quote:
Originally Posted by lpftv View Post
sss537, але для чого??

Назви зупинок вже розроблені.

3 роки тому Василь Косів, працівники УТіЗ і представники РА вже все зробили.

Так, не всі назви зупинок є добрі, але вони вже є. НАЩО придумувати ще нові?!

Чи може я не так зрозумів ваше повідомлення...

Достатньо проінформувати мешканців про ці нові назви і з часом люди звикнуть.

Крім того це потягне за собою: переозвучку зупинок - це для ЛЕТу буде зроблено безкоштовно?!

Заміну внутрішніх маршрутовказівників(хоч вони і не всюди є, але є) ... і маю сумнів, що цього разу їх будуть робити.

і т.д.
Щодо роботи В. Косіва, УТіЗу та РА - цікаво в чому полягала робота? І так не ідеальні назви зупинок змінилися на ще гірші. Напр. зупинка "вул. Руська" стала "вулицею Ставропігійською", замість нормальної назви "пл. Митна" зупинка так і залишилася "Автодорожнім технікумом". Із зовсім ідіотичних варіантів - це переіменування "Головпошти" у "Русалку Дністрову".
Є ще один приклад ідіотизму - це коричневі знаки на автобусних зупинках. Вони не відповідають ПДР, на них не розміщена обов'язкова для таких речей інформація. Не зрозуміло, навіщо були зняті знаки трамвайних зупинок, які відповідали ПДР і замінені на коричневі.
Третій приклад ідіотизму: це вибір іноземної мови для ознакування і трафаретів. Як би і коняці зрозуміло, що основний потік туристів до Львова йде із Польщі (поляки із англійською не вельми дружать), а також із тих країн, де люди користуються російською. Із цього висновок- на трафаретах мали ю назви дублюватися саме цими мовами, а не англійською.
Іду далі: таке враження, що у Львові є квартали для "білих" (Центр, Наукова, Сихів і ще деякі районі) і квартали "для чорних". У кварталах "для чорних" УЗАГАЛІ ВІДСУТНІ БУДЬ-ЯКІ ЗНАКИ АВТОБУСНИХ ЗУПИНОК. Я маю на увазі вулиці із в основному приватною житловою забудовою: Тракт Глинянський, Дорога Кривчицька, вулиця Богданівська, вул. Ковельська і т.д. і т.п. В цих районах про місце зупинок можна лише здогадуватися. Таке враження, що більшість зупинок там узагалі не узгоджені. І цієї проблеми ніхто не бачить.

Щодо людей і звикнуть... Не звикнуть, панове. Я ще пам'ятаю радянську владу. БІЛЬШІСТЬ львів'ян ніколи не називали "улицу 1 Мая", а називали "вулицею Городоцькою", а "улицу Лєніна" - Личаківською. Саме тому не варто було рухати зупинки, які давно узвичаїлися типу "Головпоштамт" і "вулиця Руська".

Щодо внутрішніх маршрутовказівників, то немає проблеми їх переробити - для цього потрібний самоклеючий папір, принтер і кілька годин роботи у Corel Draw або іншій програмі. Якщо б УТіЗ доручив мені цю роботу, я б її виконав БЕЗКОШТОВНО.
polygrafant no está en línea   Reply With Quote
Old March 11th, 2014, 11:41 AM   #18627
polygrafant
Registered User

polygrafant's Avatar

Quote:
Originally Posted by petrusyk View Post
Може все ж таки транспорт буде виконувати функцію транспорту, а не гіда-екскурсовода?

Так, у нас в транспорті промовляється менше слів ніж, наприклад, у Києві - але у порівнянні з Європою - пересичення інформацією. Я колись бачив, як бабця в трамваї зірвала плакат "Мед по 55 грн", оскільки він їй заважав дивитись у вікно - і правильно зробила. Якщо у транспорті почати розказувати на якій зупинці що можна побачити - я підтримаю того, хто розіб"є зі злості динаміки.
Хочеться нагадати, що Львів внесено до реєстру ЮНЕСКО. Тому хоча б найбільш цікаві в туристичному плані об'єкти мали б оголошуватися. І нічого не станеться, коли пасажири будуть чути, наприклад "Наступна зупинка - вул. Руська - музей "Арсенал". Пересадка на трамваї маршрутів №4, 5, 7". В такому разі не буде зайвих питань на якій зупинці виходити.
Далі. Зупинки. Ви ж часто чули питання "а що на Сихів їде". Якби на зупинках були вивішені схеми руху маршрутів кількість таких питань зменшилася б.

На рахунок автоінформаторів - можна спокійно виключити інформацію із оголошень інформацію про оплату проїзду - це у дохідливій формі може бути зроблено через інформаційні плакати у салоні вагонів.

По рекламних плакатах - їх розміщення у салоні вагонів має бути упорядковано.
Old March 11th, 2014, 12:06 PM   #18628
polygrafant
Registered User

polygrafant's Avatar

Хочу привернути увагу користувачів форуму до того бардаку, який ось уже місяць твориться на маршруті №29, який обслуговується "Комунальним АТП №1".
Від 7 лютого 2014 року бачу роботу на маршруті бусика Mersedes-Benz T2 609D із державним номером ВС 35 02 ВІ (білого кольору). Належність автобусу якому-небуть перевізнику встановити не вдалося - в салоні два кутки споживача, у яких, як перевізник вказані "Транс-спорт" та "Рудно-транс". Водій стверджує, що "автобус є оригінально пасажирським", бо має задні двері для евакуації пасажирів.
5 березня 2014 року на маршруті появився ще один автобус Mersedes-Benz T2 609D із державним реєстраційним номером ВС 12 28 АА (жовтого кольору).
Це іще не все. Я давно уже помітив "міграцію" автобусів із маршруту №217а (перевізник "Ліон-транс") на маршрут №29. Одним із таких постійних "мігрантів" - БАЗ-Еталон А079 із держномером ВС 34 20 АА.

Очевидно, що адміністрація КАТП-1 вважає мешканців Тракту Глинянського і Лисинич "неграми", які можуть їздити на будь-яких бидловозах, які їздять із інтервалами до 30 - 40 хвилин. На Сихові ж, очевидно, живуть "білі" - на маршруті №37 кількість автобусів явно завелика, бо вони годинами відстоюються в районі Підголоско (гуртожитки УАД).

Мені здається, бусики на 29-му - це пробний камінь, далі вони з'являться на інших переферійних маршрутах, типу 19, 23 і т.д.

Помилуватися чудовим автобусом ВС 3502 ВІ ви можете на фото Романа Калініченка
Old March 11th, 2014, 12:31 PM   #18629
vbhjckfd
Registered User

vbhjckfd's Avatar

Likes (Received): 1198

Quote:
Мені здається, бусики на 29-му - це пробний камінь, далі вони з'являться на інших переферійних маршрутах, типу 19, 23 і т.д.
Будете скаржитись - заберуть ще й цей бусик нічого не поставивши взамін . Перифирійні маршрути - максимально ігноруються. Внутріші дотації не працюють, зовнішніх немає. Проблему б вирішила покілометрова оплата перевізникам від міста, принаймні для таких дотаційних маршрутів. Але ж політичної волі до реалізації такого механізму не видно.

Quote:
І нічого не станеться, коли пасажири будуть чути, наприклад "Наступна зупинка - вул. Руська - музей "Арсенал". Пересадка на трамваї маршрутів №4, 5, 7". В такому разі не буде зайвих питань на якій зупинці виходити.
До речі у Відні у кожному транспортному засобі на кожній зупинці говорять щось на кшталт "наступна зупинка Штефансплятц. Пересадка на лінії U1, U2 а також на лінії ..." - офігенно зручно.
vbhjckfd no está en línea   Reply With Quote
Old March 11th, 2014, 01:42 PM   #18630
polygrafant
Registered User

polygrafant's Avatar

Quote:
Будете скаржитись - заберуть ще й цей бусик нічого не поставивши взамін . Перифирійні маршрути - максимально ігноруються. Внутріші дотації не працюють, зовнішніх немає. Проблему б вирішила покілометрова оплата перевізникам від міста, принаймні для таких дотаційних маршрутів. Але ж політичної волі до реалізації такого механізму не видно.
Чого, можна зробити "хід конем" - звернутися до ОДА із проханням повернути приміський маршрут №288 "Городоцька (кільце) - село Лисиничі" (правових підстав для його закриття не було), а міський гнати із Лисинич сраною мітлою. За мої спостереженнями ряд приміських маршрутів (напр. №138, 184, 217а) обслуговується значно краще, а ніж деякі міські маршрути КАТП-1. Був, до речі ще і маршрут №217 (без А) "Приміський вокзал - Лисиничі", але один, відомий своїми "розумними" висловами про транспорт, депутат на ім'я Юрій (не Михальчишин) організував цьому маршруту обструкцію (хоча думаю дозвіл ОДА на такий маршрут зберігся).

Щодо пасажиропотоку на маршруті №29 то він дуже і дуже великий - уже в районі агрофірми "Провесінь" автобуси забиті вщерть пасажирами із села. Справа не у дотаціях, а у спробі перевізника КАТП-1 оптимізувати витрати і завести маршрути в тінь.
Аналогічно до мешканців Лисинич КАТП-1 знущається із мешканців Рудного.

Щодо "переферійних" маршрутів, то це велика помилка, що вони дотаційні і не завантажені. Ще й як! Той самий 19-й дуже добре заповнюється - люди їдуть до АС-2, до лікарні ШД, та й їде він швидше, а ніж 53. На 23-му - постійний "аншлаг", особливо від Левандівки до Сихова. Про маршрут №40 я уже мовчу. Спостерігаємо таке - хоча пасажиропотік і прибуток великі, але їздять на цих маршрутах "гроби на колесах". Чому? Бо в центрі їх не видно, а значить і питання відпадає. Тут знову можна повернутися до питання про "білих" і "негрів". Забув згадати, у Рясному-1 і "Рясному-2", на думку адміністрації КАТП-1 суцільно негритянське населення. Якщо у Винники на 5а їздять Богдани/Еталони, то на 6а взагалі автобуси не проглядаються - тупо всі позиції віддані "Успіху БМ" із його 49-м маршрутом. Хоча по мудрому цей маршрут варто було б пустити через Левандівку, щоб він не конкурував із 6а.

Адміністрація КАТП-1 кришує бізнес пана Козака - за сумісництвом ще і керівника ЛЕТ ("Ференс і Ко") - на маршрутах №20 і 32 працюють машини "Ференсу і Ко" - я ж бачу, куди вони відправляються на "ночівлю". На достатньо "жирному" маршруті №37 повно машин "Інтерпосту", які колись працювали на 96-му маршруті. Цікавими є машини, що працюють на маршруті №10.

Мені здається пора говорити про люстрацію не тільки і не стільки людей із ПР, але і тих хто належить до команди міського голови, бо куди не глянь - усюди корупція аж випирає.

Покілометрова оплата ніц не дасть. Правильне рішення - заміна непомірних пільг на адресні дотації пенсіонерам та інвалідам. Вимагати цього у Кабміну (слава богу пільги надані постановами КМУ, а не законами) в т.ч. обов'язок міського голови і всіх наших райців. Але на це вони не підуть - у них же зникне "електорат". Ось і спостерігаємо дивну ситуацію: пенсіонер-суддя із 10000 пенсії має безкоштовний проїзд, а безробітний мусить платити. "Бідні допоможуть багатим"...

lettroleybus liked this post

Last edited by polygrafant; March 11th, 2014 at 01:58 PM.
Old March 11th, 2014, 01:49 PM   #18631
kiriller
Registered User

kiriller's Avatar

Likes (Received): 139

Quote:
Originally Posted by polygrafant View Post
Третій приклад ідіотизму: це вибір іноземної мови для ознакування і трафаретів. Як би і коняці зрозуміло, що основний потік туристів до Львова йде із Польщі (поляки із англійською не вельми дружать)
Дуже смішно Вони там самі просять говорити Англійскою , бо ні Українську ні Російську взагалі не розуміють, досить хороший рівень знань там навіть в бабусі, яка сигарети продає (провірено).

vbhjckfd, yorko, PavloSPB, lpftv liked this post
kiriller no está en línea   Reply With Quote
Old March 11th, 2014, 01:56 PM   #18632
vbhjckfd
Registered User

vbhjckfd's Avatar

Quote:
Чого, можна зробити "хід конем" - звернутися до ОДА із проханням повернути приміський маршрут №288 "Городоцька (кільце) - село Лисиничі" (правових підстав для його закриття не було), а міський гнати із Лисинич сраною мітлою. За мої спостереженнями ряд приміських маршрутів (напр. №138, 184, 217а) обслуговується значно краще, а ніж деякі міські маршрути КАТП-1. Був, до речі ще і маршрут №217 (без А) "Приміський вокзал - Лисиничі", але один, відомий своїми "розумними" висловами про транспорт, депутат на ім'я Юрій (не Михальчишин) організував цьому маршруту обструкцію (хоча думаю дозвіл ОДА на такий маршрут зберігся).

Щодо пасажиропотоку на маршруті №29 то він дуже і дуже великий - уже в районі агрофірми "Провесінь" автобуси забиті вщерть пасажирами із села. Справа не у дотаціях, а у спробі перевізника КАТП-1 оптимізувати витрати і завести маршрути в тінь.
Аналогічно до мешканців Лисинич КАТП-1 знущається із мешканців Рудного.

Адміністрація КАТП-1 кришує бізнес пана Козака - за сумісництвом ще і керівника ЛЕТ ("Ференс і Ко") - на маршрутах №20 і 32 працюють машини "Ференсу і Ко" - я ж бачу, куди вони відправляються на "ночівлю". На достатньо "жирному" маршруті №37 повно машин "Інтерпосту", які колись працювали на 96-му маршруті. Цікавими є машини, що працюють на маршруті №10.

Мені здається пора говорити про люстрацію не тільки і не стільки людей із ПР, але і тих хто належить до команди міського голови, бо куди не глянь - усюди корупція аж випирає.

Покілометрова оплата ніц не дасть. Правильне рішення - заміна непомірних пільг на адресні дотації пенсіонерам та інвалідам. Вимагати цього у Кабміну (слава богу пільги надані постановами КМУ, а не законами) в т.ч. обов'язок міського голови і всіх наших райців. Але на це вони не підуть - у них же зникне "електорат". Ось і спостерігаємо дивну ситуацію: пенсіонер-суддя із 10000 пенсії має безкоштовний проїзд, а безробітний мусить платити. "Бідні допоможуть багатим"...
вітаємо пана Антона Лягушкіна на форумі

Quote:
Покілометрова оплата ніц не дасть.
Можна почути хоч один аргумент чому вона нічого не дасть? Про адресні дотації згоден звісно ж, потрібні.

Деякі люди ніяк не хочуть миритись з об’єктивною реальністю, яка полягає в наступному:
- перевізник буде організовувати перевезення так, аби його прибуток був максимальним
- жодні адміністративно-каральні заходи не є дієвими

Наголошую на тому, що це стосується і комунальників, оскільки реально вони працюють точно в тих же умовах, що й приватники. Хоча шансів на дотації мають найбільше.

Quote:
Забув згадати, у Рясному-1 і "Рясному-2", на думку адміністрації КАТП-1 суцільно негритянське населення.
Як мешканець Рясне-2 повністю згоден. В той же час я цікавився чому так і відповіддю було - "нерентабельно". В центр рентабельно, а назад ні. Було рентабельно з трансферним квитком. Наразі для його поновлення бракує політичної волі керівництва, адже для "устаканення" цього діла треба добрих 2 місяці їздити по маршруту часто і стабільно, а значить нести великі збитки. Такий ризик вважають невиправданим. Див. вище про об’єктивну реальність, з якою неможливо боротись адміністративно-каральними засобами.

Чому для №49 (Фіакро-Успіх) рентабельно навіть великими автобусами - не знаю, самому цікаво.

PavloSPB liked this post

Last edited by vbhjckfd; March 11th, 2014 at 02:15 PM.
Old March 11th, 2014, 02:19 PM   #18633
polygrafant
Registered User

polygrafant's Avatar

Quote:
Можна почути хоч один аргумент чому вона нічого не дасть?
Вибачте, про яку покілометрову оплату може йти мова, якщо водії не видають квитки, які є бланками суворої звітності і у разі аварії є документом, що засвідчує перебування постраждалого у салоні автобуса?
Добре, в цьому бардаку введемо покілометрову оплату. Що в такому випадку буде? Водій буде звітувати, що більшість пасажирів проїхали одну-дві зупинки і заплатили найменшу ціну - подивіться, як пасажири оплачують проїзд в електричках - зловили контролери - оплатили проїзд до найближчої станції. Решта коштів підуть водію (або перевізнику) у кишеню. Я ще пам'ятаю із дитинства маршрути № 119 і 179 із диференційованою оплатою - 5 коп. до Винниківського озера і 10 коп. - до Винник. У водіїв було дуже класне поле для маневру...

Щодо каральних акцій.
Звичайно, має бути політика "Батога і пряника". Наразі немає ні того, ні другого.
В результаті реформ 2012 року ми отримали у Львові СУПЕРМОНОПОЛІЗАЦІЮ ринку міських пасажирських автоперевезень. Якщо колись така собі "Вердана" або "Сторгозія" обслуговувала собі 1-2 маршрути і її можна було спокійно вигнати з її маршруту, то в 2011 році маршрути були розподілені "кошиками", відповідно перевізник може спокійно шантажувати місто або (у випадку КАТП-1) розгортати напівкримінальні схеми.
Моя позиція така: оголошується повторний конкурс на обслуговування КОЖНОГО МАРШРУТУ ЗОКРЕМА. Конкурс відкритий, із залученням громадськості, щоб люди могли подивитися на рухомий склад перевізника, а не слухати байки керівництва АТП. В результаті такого конкурсу явно вилізуть питання до такої собі "Міри і Ко" (вона ж "Радар") і АТП-14630 щодо "великих" автобусів. З деякими маршрутами їм явно доведеться попрощатися. Було б добре, якби громадськість долучилася і до розробки вимог до рухомого складу (автобуси, пристосовані для перевезення інвалідів, пасажиромісткість автобусів і т.д. і т.п.) В такому разі появиться змога відкликати ліцензію на той чи інший маршрут при порушеннях із боку перевізника. Так, я розумію, що ряд маршрутів приватні перевізники не візьмуть, в такому випадку можуть бути переглянуті а) схема маршруту, б) вимоги до рухомого складу (напр. на маршруті який обслуговував би район Високого замку були б допустимі "Дельфіни"). Якщо маршрут соціально-важливий, але приватник не хоче його обслуговувати - то нехай КАТП - 1 виконує притаманну йому соціальну функцію.

А приймати все як є, таким чином "кришувати" корупцію я вважаю недоцільним. Чим більше ми будемо мовчати, тим більше нам накладуть зверху на голову.

Загалом, хочу сказати, у нас цікава країна - легше скинути із посади Президента, а ніж якогось чинушу в якому-небуть управлінні чи департаменті.

Last edited by polygrafant; March 11th, 2014 at 02:27 PM.
Old March 11th, 2014, 02:27 PM   #18634
vbhjckfd
Registered User

vbhjckfd's Avatar

Quote:
Вибачте, про яку покілометрову оплату може йти мова, якщо водії не видають квитки, які є бланками суворої звітності і у разі аварії є документом, що засвідчує перебування постраждалого у салоні автобуса?
Добре, в цьому бардаку введемо покілометрову оплату. Що в такому випадку буде? Водій буде звітувати, що більшість пасажирів проїхали одну-дві зупинки і заплатили найменшу ціну - подивіться, як пасажири оплачують проїзд в електричках - зловили контролери - оплатили проїзд до найближчої станції. Решта коштів підуть водію (або перевізнику) у кишеню. Я ще пам'ятаю із дитинства маршрути № 119 і 179 із диференційованою оплатою - 5 коп. до Винниківського озера і 10 коп. - до Винник. У водіїв було дуже класне поле для маневру...
Стоооооооооп. Коли я кажу про покілометрову оплату, я маю наувазі наступне:
- місто в особі якоїсь комунальної структури займається виготовленням, реалізацією та контролем наявності квитків
- ця ж комунальна структура оплачує постуги перевізників згідно даних кілометражу gps-пристроїв

Ще раз і голосно: НЕ йдеться про оплату пасажиром фактично проїханих кілометрів. Строго кажучи без введення спеціальних засобів збору оплати за проїзд це і неможливо.

Ми про це доволі детально писали, а перевізники згодні на таке ще з 2009ого року. Така система перекладає велику частину відповідальності на міську владу, не дивно, що вона брикається.

P.S. Особисто я вважаю видачу квитків водіями неймовірним маразмом, який відволікає водія від роботи і суперечить досвіду цивілізованих європейських держав. Об’єктивна реальність стверджує, що це НЕ працює і боротись з цим репресивними методами не допомагає. Єдине, що плюс-мінус ок це відчутно дорожча вартість квитка у водія. Так є у Польщі, наскільки я чув.

PavloSPB, yorko liked this post

Last edited by vbhjckfd; March 11th, 2014 at 03:10 PM.
Old March 11th, 2014, 03:00 PM   #18635
polygrafant
Registered User

polygrafant's Avatar

Quote:
вітаємо пана Антона Лягушкіна на форумі

Як мешканець Рясне-2 повністю згоден. В той же час я цікавився чому так і відповіддю було - "нерентабельно". В центр рентабельно, а назад ні. Було рентабельно з трансферним квитком. Наразі для його поновлення бракує політичної волі керівництва, адже для "устаканення" цього діла треба добрих 2 місяці їздити по маршруту часто і стабільно, а значить нести великі збитки. Такий ризик вважають невиправданим. Див. вище про об’єктивну реальність, з якою неможливо боротись адміністративно-каральними засобами.

Чому для №49 (Фіакро-Успіх) рентабельно навіть великими автобусами - не знаю, самому цікаво.
Дякую!

Я, хоча і не мешканець Рясного, всеж доволі часто там буваю. Хочу сказати, що нерентабельність маршруту 6а - це казка. Є ряд цікавих прикладів: наприклад: у 1990-х роках Рясне-1 і -2 із центром пов'язував маршрут №3 (існував у двох версіях - пільговій та "комерційній"). На ньому працювали ЛіАЗ - 677, машин було, здається, не менше півторадесятка + маршрут №112 (до Рясна-Руської). І при тих економічних умовах (гіперінфляція і т.п.) - маршрут був, очевидно, прибутковим.
Далі "Фіакр", який у 2000-ні обслуговував маршрут №17 "Рясне-2 - Лисиничі" без проблем возив пасажирів із великим гаком через Левандівку (якби не ушкодження левандівського мосту, то 217а, напевне їздив цим же маршрутом).
Нині маршрутки №50 і 217а їдучи в сторону Рясне-2 аж хиляться на правий бік, у "години пік" постійно перевантажені.
Ну, а 6а - нерентабельний... Це повний нонсенс. Звісно, якщо випускати на маршрут одну машину, то через великі інтервали він буде нерентабельний.
Зрозуміло, що 49-ий маршрут "зайняв нішу" 6а, відповідно прибуток, який могло б отримувати місто перейшов до "Успіху БМ" (Машин "Фіакру", здається, там немає та і не може бути, адже для маршруту №24 "Фіакр" арендував машини "Успіху". Як мені видається, власне "фіакровськими" є тільки MAN А21 NL 223, а "Гьоппелі" належать приватникам).... В плані Рясне - 2 дивує зміна траси маршруту №12 - фактично умови для "Успіху" перетворені на мало не тепличні.

Думаю, реальну відповідь, чому АТП-1 і УТіЗ дали Рясне-1 -2 на повний відкуп приватникам слід шукати у проведенні конкурсу в 2011 році. Мені, наприклад, дивно, чому результати не були оскаржені у суді, хоча ряд перевізників (в першу чергу "Успіх БМ") могли б тягатися із містом по судах аж до Верховного - я на свої очі бачив "великі" автобуси "Успіху" на маршруті №52. Не виключаю, що у керівництва АТП-1 непомірні апетити і арендатори не хочуть працювати на 6а.

Однозначно можу сказати - ЕКСПЛУАТАЦІЯ ВЕЛИКИХ АВТОБУСІВ НА 6А НЕ МОЖЕ БУТИ ЗБИТКОВОЮ!
Old March 11th, 2014, 03:42 PM   #18636
polygrafant
Registered User

polygrafant's Avatar

Quote:
Стоооооооооп. Коли я кажу про покілометрову оплату, я маю наувазі наступне:
- місто в особі якоїсь комунальної структури займається виготовленням, реалізацією та контролем наявності квитків
- ця ж комунальна структура оплачує постуги перевізників згідно даних кілометражу gps-пристроїв

Ще раз і голосно: НЕ йдеться про оплату пасажиром фактично проїханих кілометрів. Строго кажучи без введення спеціальних засобів збору оплати за проїзд це і неможливо.

Ми про це доволі детально писали, а перевізники згодні на таке ще з 2009ого року. Така система перекладає велику частину відповідальності на міську владу, не дивно, що вона брикається.

P.S. Особисто я вважаю видачу квитків водіями неймовірним маразмом, який відволікає водія від роботи і суперечить досвіду цивілізованих європейських держав. Об’єктивна реальність стверджує, що це НЕ працює і боротись з цим репресивними методами не допомагає.
В принципі все правильно, але... Є така філософська категорія - об'єктивна реальність. А вона, Мирославе, така - там, де виникає державна або комунальна структура, там виникає таке явище, як КОРУПЦІЯ. Де гарантія, що комунальна структура з тих чи інших міркувань (наявність лоббістських груп, політична приналежність, родинні зв'язки, банально хабарі) не почне розподіляти прибуток між перевізниками за принципом "Сороки-ворони": "Этому дала, этому дала, а этому не дала"? Немає такої гарантії. Є досвід, що все буде відбуватися навпаки...

Теоретично все можна зробити достатньо просто - місто дійсно може емітувати квитки, аналогічні до квитків "Львівелектротрансу", які б погашалися компостуванням. Але для реалізації таких квитків потрібна або мережа кіосків, або мережа терміналів. В останні дні я спостерігаю ту ситуацію, що термінали поголовно не працюють (очевидно, банк "Національний кредит" вилетів "у трубу"). Тому все одно збережеться реалізація квитків водіями із усіма похідними проблемами...

Реально, ми маємо ту проблему, що у нас немає єдиного муніціпального перевізника, як це є у більшості міст Європи, принаймі у Румунії. Наприклад компанія RATT у Тімішоарі є оператором трамвайних, тролейбусних і автобусних перевезень.
Система оплати проїзду у цьому місті була достатньо простою:
а) одноразові квитки; б) проїзні на добу; в) абонементи на тиждень, два тижні і місяць.
Одноразові квитки погашалися компостуванням, їх вартість складала 1,3 лея (біля 30 центів). Добовий квиток вартував 8 лей, тижневий - всього 17, двотижневий - 25 лей, а місячний - 50 лей.
Ця система діє і досі, але планується перехід на власне електронний квиток.

Моя думка така, що при бажанні зі сторони Андрія Івановича і міських райців можна було б створити єдиний квиток (який би компостували) для ЛКП "Львівелектротранс" та КАТП-1 (фактично мережа цих перевізників перекриває майже весь Львів) та денні, тижневі і місячні абонементи, які б реалізовувалися через мережу терміналів. Цього бажання немає і, здається, до осені 2015 року не буде.

Щодо квитків - законодавством передбачена їх реалізація при оплаті проїзду. Dura lex, sed lex - закон суворий, але це закон. Тому водії зобов'язані їх реалізовувати і в автобусі, бо чомусь водії трамваю і тролейбусу можуть їх реалізовувати (а водій тролейбусу, до речі, слідкує ще й за тим, що штанги не звалилися), а водії автобусу - ні.

P.S. Перевізники можуть говорити будь-що, але роблять тільки те, що їм вигідно. Саме тому вони будуть бойкотувати будь-яку систему оплати проїзду, де б вартість проїзду зменшувалася в залежності від терміну дії абонементу/кількості поїздок. Очевидно, вони б охоче прийняли систему по типу московської, де поїздка не здешевлюється. Із задоволенням поставили б турнікетні валідатори, які б тільки уповільнили посадку/висадку.

vbhjckfd, ALittleBitKuku liked this post

Last edited by polygrafant; March 11th, 2014 at 03:51 PM.
Old March 11th, 2014, 06:24 PM   #18637
vbhjckfd
Registered User

vbhjckfd's Avatar

Quote:
Саме тому вони будуть бойкотувати будь-яку систему оплати проїзду, де б вартість проїзду зменшувалася в залежності від терміну дії абонементу/кількості поїздок.
і саме тому я вважаю, що перевізники (а точніше водії) не повинні мати жодного контакту із грішми. Вони просто повинні отримувати гроші від міста з певною рентабельністю, про яку домовляться у договорі. Всі проблеми з абонементами й фінансові наслідки їх використання в такому разі падають на оте міське комунальне підприємство й, очевидно, на бюджет міста. Європейська модель, як на мене. Всі задоволені.

Quote:
Тому водії зобов'язані їх реалізовувати і в автобусі, бо чомусь водії трамваю і тролейбусу можуть їх реалізовувати (а водій тролейбусу, до речі, слідкує ще й за тим, що штанги не звалилися), а водії автобусу - ні.
Тут я прихильник не заборон, а польського варіанту - квиток у водія дорожчий ніж у автоматі чи реалізаторів. Такий собі м’який стимул споживача думати головою наперед. І варіант на той випадок якщо людина поспішає.

Quote:
Очевидно, вони б охоче прийняли систему по типу московської, де поїздка не здешевлюється. Із задоволенням поставили б турнікетні валідатори, які б тільки уповільнили посадку/висадку.
Турнікети це, звісно ж, маразм. У будь якому вигляді. Знаю, що ви також проти валідаторів (поправте якщо помиляюсь). Особисто не бачу в них нічого поганого за умови, що вони будуть спрацьовувати з тією ж швидкістю що і "кинути 2 грн водію". Тобто людина проходить мимо провівши карткою по пристрою, що висить на кожних дверях, не затримуючись біля нього. Якось так.

PavloSPB, Sergij86 liked this post
Old March 12th, 2014, 12:01 AM   #18638
vitallo
Registered User

vitallo's Avatar

Likes (Received): 189

Quote:
Адміністрація КАТП-1 кришує бізнес пана Козака - за сумісництвом ще і керівника ЛЕТ ("Ференс і Ко") - на маршрутах №20 і 32 працюють машини "Ференсу і Ко" - я ж бачу, куди вони відправляються на "ночівлю".
і що ви бачите??? рух в сторону вул. дж.вашингтона?? так.... там знаходиться АТП Ференс і К....але ще....за цілком випадковим збігом обставин...поруч...за адресою вул. Пасіки Галицькі, 7....знаходиться одна з стоянок та випускових баз ЛК АТП1

http://atp1.lviv.ua/about/contact/

vbhjckfd, yorko liked this post
vitallo no está en línea   Reply With Quote
Old March 12th, 2014, 08:28 PM   #18639
Дивний
Registered User

Дивний's Avatar

Likes (Received): 222

Основне про зупинки і назви зупинок:

1. Зупинку "вул. Ставропігійська" переіменувати назад на "вул. Руська". Назва звичайна і зрозуміла і вже всі звикли.

2. "Автодорожній технікум" переіменувати на "Площа Митна". Де є площа Митна знають усі, ат ехнікум нікому не потрібен крім тих, хто і так знає де він є.

3. Переіменувати зупинку "Русалка Дністрова" назад на "Головна пошта".

4. Доставити знаки "Зупинка" у місцях, де вони були зняті, бо інформаційний вказівник не заміняє дорожній знак.

5. Назвати зупинку на кільці біля ц. Анни "Театр Лесі Українки", а зупинку на городоцькій - "церква Анни"

6. Поставити дорожні знаки "Зупинка" там, де їх досі немає. На багатьох другорядних вуличках, на яких курсує лише один маршрут, або по яких маршрут курсує лише після реформи 2012 року, ні знаків, ні самих зупинок немає.

7. Облаштувати криті зупиночні пункти на всіх зупинках транспорту, включно другорядні вулички.

Приклшади до пунктів 6 і 7:
1) кінцева 43 маршруту на вул. Дністерській - там немає критої зупинки, але постійно і в дощ і в сніг стоять і мокнуть люди;
2) вулиця Хвильового і вулиця Лінкольна, по яких пролягає маршрут №26 не має жодної фіксованої зупинки, жодного знаку про зупинку і жодного критого павільйону для очікування,
3) той самий 26-ий - на вул. Тичини дивом зберігся з незапамятних радянських часів один павільйон, який в жодному разі не можна міняти на оцей новий, бо старий дуже добротний, а новий рзнесуть вщент - але там треба покласти плитку і зробити до нього доріжки, бо там люди в болоті стоять. Доставити знак "Зупинка".
4) Також немає зупинок по вул: Тракт Глинянський, Дорога Кривчицька, Богданівська, Ковельська

Для назв зупинок використовувати таку послідовність приорітетів:
1) назви основних вузлів транспортного сполучення (Головний вокзал", "Приміський вокзал", "Автовокзал", "АС-3", "Аеропорт", "АС-6", тощо)
2) назви історичних і важливих культурних об'єктів, унікальних і єдиних у місті споруд, культових споруд ("Оперний театр", "Театр Заньковецької", "Головна Пошта", "Кінотеатр Львів", "Церква Анни", "Костел такий-то", тощо)
3) Назви лікарень, госпіталів ("8-ма лікарня", "Лікарня швидкої допомоги", тощо)
4) Назви крупних торгово-розважальних центрів ("Аквапарк", "Кінг-Кросс")
5) Назви площ ("Площа Митна", "Площа Соборна", "Площа Галицька"
6) Назви вищих навчальних закладів ("Університет Франка", "Львівська політехніка", "Медичний університет", "Ветиринарна академія", тощо - тут головне не правильна повна назва ВНЗ, а історична відома у народі назва)
7) Назви крупних вулиць
8) Назви технікумів, шкіл.
9) Інше

Назви зупинок підписувати великими літерами укр. мовою з дублюванням англійською дрібнішим шрифтом. Обійтсиь без тої дурної транслітерації випу "vul."

Свіженькі новини черпаю звідси:
http://vk.com/lviv.transport
http://vk.com/lviv_velo

vladyk, ALittleBitKuku liked this post

Last edited by Дивний; March 12th, 2014 at 10:20 PM.
Дивний no está en línea   Reply With Quote
Old March 13th, 2014, 10:46 AM   #18640
sss537
Registered User

sss537's Avatar

Quote:
Originally Posted by Дивний View Post
Основне про зупинки і назви зупинок:
Всі Ваші пропозиції приймаються і надаються до подальшого затвердження.
До нас також надійшли дещо інші пропозиції, зокрема зменшити кількість назв зупинок по об'єктах притягання (ТРЦ, вузи, театри та ін.), а навпаки збільшити по назвам вулиць, що покращить орієнтування гостей міста. Крім того, певна частина громадськості обурена, що у нас або взагалі немає зупинок, або дуже мало з назвами вулиць історичних постатей, Героїв України, зокрема Бандери, Коновальця, Чупринки, Шухевича, Героїв УПА. Розгляньте це також з цієї точки зору.
Питання ознакування та облаштування зупинок - це дещо інше. На КБР ще минулого року прийнято рішення з ознакування зупинок (встановлення д.з. 5.41.1, 5.42.1, 5.43.1), на цей рік РА повинні були передбачити кошти і встановити на засіданні КБР в травні заплановано заслуховування виконання.
sss537 no está en línea   Reply With Quote

Reply

Tags
львів, транспорт

Thread Tools
Rate This Thread
Rate This Thread:

Posting Rules