daily menu » rate the banner | guess the city | one on oneforums map | privacy policy | DMCA | news magazine | posting guidelines

Go Back   SkyscraperCity > European Forums > Forum Polskich Wieżowców > Infrastruktura i Technologia > Infrastruktura drogowa > Inwestycje ukończone

Global Announcement

As a general reminder, please respect others and respect copyrights. Go here to familiarize yourself with our posting policy.

Closed Thread

Thread Tools Rate Thread
Old December 7th, 2014, 08:17 PM   #9221
tabin
traveler

Likes (Received): 2

Nie, jadąc ostatnio zauważyłem w niektórych miejscach ograniczenie do 100 albo 110. Jak dla mnie bez sensu - ograniczenie ze 120 do 100 na odcinku kilometra, wtf?
A przy okazji, w Łodzi w ogóle nie ma znaków kierujących na S14 a potem na S8. Jechałem ostatnio i na czuja zjechałem z jedynki na czternastkę, która później przechodzi w S14, jak się okazało. Od Zgierza nie ma ani jednego znaku informującego o tym

bjornekleksten liked this post
tabin no está en línea  

Sponsored Links

Old December 7th, 2014, 08:39 PM   #9222
PingNoMore
Registered User

Likes (Received): 2

Z tego co zauważyłem ograniczenie prędkości jest np. przy MOP-ach.
PingNoMore no está en línea  
Old December 7th, 2014, 09:53 PM   #9223
Whiteman1
Registered User

Likes (Received): 4

OpenStreetMap zmieniło już oznakowanie DK8 na DK74 na odcinku od węzła Wieluń do węzła Piotrków Trybunalski Zachód, pomimo iż formalnie zmiana ta nie została jeszcze przeprowadzona.

http://www.openstreetmap.org/#map=13/51.2931/18.4620
Whiteman1 no está en línea  
Old December 7th, 2014, 10:16 PM   #9224
bedoman
Registered User

Likes (Received): 98

Quote:
Originally Posted by tabin View Post
A przy okazji, w Łodzi w ogóle nie ma znaków kierujących na S14 a potem na S8. Jechałem ostatnio i na czuja zjechałem z jedynki na czternastkę, która później przechodzi w S14, jak się okazało. Od Zgierza nie ma ani jednego znaku informującego o tym
Zarząd Dróg i Transportu w Łodzi jakiś czas temu ogłosił przetarg na dostosowanie oznakowania dróg na terenie miasta, to może i tym się zajmą
bedoman no está en línea  
Old December 7th, 2014, 11:24 PM   #9225
m2_67
Registered User

Likes (Received): 5

Witam
"mocno buja na wiaduktach"
1. mam wrażenie, że powodem bujania jest różnica w wyprowadzeniu skosów profili drogi. Wiadukty i mosty np. na Grabi są bardziej skośne na zewnątrz niż sama droga -> i dlatego buja -> to nie są ekrany, ani wiatr.
Pisaliście wcześniej o tym 'bujaniu' więc byłem na nie przygotowany.To jest troszkę niebezpieczne zdaje się, szczególnie gdy się szybciej jedzie. Wrażenie jakby wręcz wyrzucało samochód z drogi. Tak jest na co najmniej kilku obiektach i to w obydwu kierunkach (w stronę łodzi troszkę mniej odczuwalne).

2. Wczoraj nie było wiatru (może mikro zefirek) a efekt 'bujania' bardzo wyraźny.
W tych miejscach tor jazdy natychmiast trzeba korygować kierownicą i to z refleksem. Jak jeszcze dojdzie mocny boczny wiatr zdaje się, że będzie tarcie boczków., szczególnie jeżeli jazda dotyczyła będzie prawego pasa.
Jechałem może i nieco szybko, to efekt nowej trasy

Pzdr m2_67

abraca liked this post

Last edited by m2_67; December 8th, 2014 at 09:25 AM. Reason: rozszerzenie tekstu
m2_67 no está en línea  
Old December 8th, 2014, 12:19 AM   #9226
karol.ldz
Registered User

karol.ldz's Avatar

Likes (Received): 8528

Nic nie rozumiem. Na moście na rzece Żeglinie, który jest idealny na wietrze bujnelo w bok. Te małe ekrany powodują pewne zawirowanie powietrza.
karol.ldz no está en línea  
Old December 8th, 2014, 10:23 PM   #9227
pmaciej7
Cooperator Veritatis

pmaciej7's Avatar

S8 Remonty i infrastruktura ->

kflis liked this post
pmaciej7 no está en línea  

Closed Thread

Tags
łódź, łódzkie, droga ekspresowa, ekspresówka-s8, s-8, sieradz, wieluń

Thread Tools