daily menu » rate the banner | guess the city | one on oneforums map | privacy policy (aug.2, 2013) | DMCA policy | flipboard magazine

Go Back   SkyscraperCity > European Forums > Forum Polskich Wieżowców > Klub Forum [powyżej 100 postów] > Gry i programy komputerowe

Gry i programy komputerowe Sim City i inne gry oraz software wszelaki

Reply

Thread Tools
Old September 17th, 2017, 08:33 PM   #1561
Melankolic
Registered User

Melankolic's Avatar

Quote:
Originally Posted by zbieraj View Post
W Danii jak nie masz iPhone'a to znaczy, że jesteś turystą.
To dużo turystów macie tam. 49% osób używających smartfonów w Danii posiada je od Apple. W Szwecji jest to 60%. W Norwegii nie ma oficjalnych danych, ale 60% wymiany danych w sieci jest robiona przez produkty od Apple.

Popularność produktów od Apple wiąże się z początkiem obecnej generacji smartfonów i przywiązania klienta do marki i systemu. Operatorzy oferują je na dogodnych warunkach zakupu w abonamencie. Sam używam S8 i jest on w tej samej cenie co Iphone 8 u mojego operatora.

Last edited by Melankolic; September 17th, 2017 at 08:41 PM.
Melankolic no está en línea   Reply With Quote
Old September 17th, 2017, 08:47 PM   #1562
pamelus
Bicycle freak

pamelus's Avatar

Likes (Received): 582

Quote:
Originally Posted by el nino View Post
Bezprzewodowe też rodzą problemy, gdyż potrzebują kolejny zasilacz - a już teraz mnie szlag trafia ze wszystkimi ładowarkami.
Kup nowego, to wszystko będziesz ładował jedną matą QI od Apple.

A nawiasem mówiąc nie mam pojęcia, dlaczego iPhone uchodzi za drogi sprzęt. Patrząc na czas od premiery do EOL (koniec wsparcia - śmierć produktu), roczny koszt użytkowania jabłka jest przeważnie niższy niż innych flagowców.
Old September 17th, 2017, 10:35 PM   #1563
demmat
Registered User

demmat's Avatar

Bo ludzie wymieniają sprzęt po 2 latach. Gdyby wydłużyć ten okres dwukrotnie, to pewnie nikt by tak nie myślał. No, ale jak ktoś kupuje sprzęt na 2 lata, to liczy się dla niego cena wyjściowa. A nie to, iPhone że wytrzyma 10 lat, a nie 5 jak konkurencja.
oni też mają opowieść
Warszawa Welecka
demmat está en línea ahora   Reply With Quote
Old September 18th, 2017, 03:03 PM   #1564
PiotrG
庶民サンプル

PiotrG's Avatar

Quote:
Originally Posted by demmat View Post
A nie to, iPhone że wytrzyma 10 lat, a nie 5 jak konkurencja.
No patrz, a Apple sądzi inaczej. Roczna gwarancja dla sprzętu "na 10 lat" to jednak niekoniecznie przekonanie o jakości własnego produktu.
Quote:
Apple: iPhone nie musi działać dłużej niż przez okres gwarancji

Jest wrzesień. Jak co roku o tej porze w mediach dużo się słyszy o Apple, szczególnie w kontekście premiery nowego iPhone'a. Trudno się dziwić - w końcu zarówno iPhone 8, jak i iPhone X zapowiadają się na naprawdę świetne smartfony. Zapewne tak jak każda generacja telefonów z logo jabłka będą mogły liczyć na długie wsparcie producenta, dzięki czemu posłużą niektórym użytkownikom dobrych kilka lat. Problem w tym, że wcale nie muszą. Według prawników amerykańskiej firmy żaden iPhone nie musi pracować dłużej niż rok od momentu zakupu, a jeśli po upływie choćby kilku dni od tego momentu się popsuje, to jest to problem tylko i wyłącznie użytkownika.

Prawnicy Apple stoją na stanowisku, że po upływie rocznej gwarancji jakakolwiek awaria, nawet z winy producenta, nie jest już problemem firmy. Szczęśliwie w Unii Europejskiej jesteśmy przed tym chronieni.

Niestety stwierdzenie ze wstępu to nie ponury żart. Takie stanowisko rzeczywiście zostało wygłoszone przez prawników Apple w postępowaniu wytoczonym na mocy pozwu zbiorowego, z którym wystąpiła część użytkowników iPhone'ów 6 i 6 Plus dotkniętych tzw. "chorobą dotyku". To znana przypadłość tamtych modeli, która objawia się tym, że telefon po pewnym czasie przestaje poprawnie rejestrować dotyk. Powodem ma być wadliwe lutowanie kontrolera ekranu dotykowego, a sam problem u wielu użytkowników miał wystąpić krótko po upływie rocznej gwarancji producenta. Biorąc pod uwagę, że w USA nie ma instytucji rękojmi za wady, która w takiej sytuacji mogłaby być pomocna, część właścicieli iPhone'ów 6 postanowiła pozwać Apple, które oczywiście od całej sprawy umywa ręce.
https://www.purepc.pl/urzadzenia_mob...kres_gwarancji
PiotrG no está en línea   Reply With Quote
Old September 18th, 2017, 04:26 PM   #1565
Marcin
Miszcz Ortografi

Marcin's Avatar

Likes (Received): 3785

Duzo tego gadania o Apple, ale jest to po prostu spojna i atrakcyjna alternatywa do swiata Windowsa i Apple robi swietny i spojny marketing ktory w oczach konsumentow usprawiedliwia wysoka cene. Jak widac to dziala i firma ma sie swietnie ... za Applem nie przemawiaja ani parametry wyrobow ani zaden jeden pojedynczy aspekt jak Design, kult marki, PR, reklama czy kanaly dystrybucyjne i tymbardziej nie cena. Apple to calosciowa wiarygodna oferta; maly swiat technologii, ktory klient jest w stanie sobie przyswoic i sie w nim odnalezsc.

krkseg1ops, Redzio liked this post
Marcin no está en línea   Reply With Quote
Old September 18th, 2017, 08:21 PM   #1566
zbieraj
Co się gapisz?

zbieraj's Avatar

Quote:
Originally Posted by Melankolic View Post
To dużo turystów macie tam. 49% osób używających smartfonów w Danii posiada je od Apple.
Ciekawe, bo już w 4 kwartale 2015 roku było to:
Quote:
Denmark (64.54% iOS share)
https://deviceatlas.com/blog/16-mobi...ould-know-2016

U TDC w 4 kwartale 2016 było to niemal 75% telefonów.
http://www.recordere.dk/2016/10/tdc-...phones-i-brug/

Quote:
W Szwecji jest to 60%. W Norwegii nie ma oficjalnych danych, ale 60% wymiany danych w sieci jest robiona przez produkty od Apple.
Ale to w Danii Apple teraz buduje największe centrum danych na świecie .

Quote:
Popularność produktów od Apple wiąże się z początkiem obecnej generacji smartfonów i przywiązania klienta do marki i systemu. Operatorzy oferują je na dogodnych warunkach zakupu w abonamencie.
I tak i nie - większość osób, które znam tutaj, a które posiadają iPhone'a to ludzie, którzy nigdy go nie biorą w abonamencie, bo to się nigdzie (globalnie) nie opłaca (bo się dopłaca na tym na koniec). Maków już się nie sprzedaje u operatorów, a na moich studiach praktycznie połowa to były maki . Chociaż jak dobrze pamiętam jakiś czas temu gdzieś widziałem dane, że w Danii Maki mają niemal 20% rynku (czyli "połowa" na studiach ma sens, z racji tego, że w tych danych się liczy cały kraj, łącznie ze wsiami).
zbieraj no está en línea   Reply With Quote
Old September 18th, 2017, 10:54 PM   #1567
Melankolic
Registered User

Melankolic's Avatar

W czerwcu 2017 jest 49% wg mobilsiden.dk.

Różnica cenowa między kupnem przez operatora na abonament a kupnem ze sklepu jest znikoma. Przynajmniej u mnie tutaj we fjordach zachodnich. Dodatkowo w abo jest wliczone ubezpieczenie na ekran i przed kradzieżą.
Old September 18th, 2017, 11:07 PM   #1568
demmat
Registered User

demmat's Avatar

Quote:
Originally Posted by PiotrG View Post
No patrz, a Apple sądzi inaczej. Roczna gwarancja dla sprzętu "na 10 lat" to jednak niekoniecznie przekonanie o jakości własnego produktu.

https://www.purepc.pl/urzadzenia_mob...kres_gwarancji
Nie twierdzę, że iPhone jest bardziej wytrzymały. Nigdy nie korzystałem na dłużej, więc nie wiem jak się starzeje. Na pewno ma lepsze wsparcie systemu niż android, pozwalające na dłuższą pracę. Niemniej uważam, że to jest nieistotne, bo mały odsetek użytkowników korzysta z takich udogodnień. Po prostu zmieniają urządzenia, zanim te się*zestarzeją. Wiem to z doświadczenia, bo ostatnio wymieniałem telefon sobie i matce, a myślałem, że telefony, które mieliśmy jeszcze będą służyć z rok czasu. Ale już po 3 latach nie wyrabiały i nie nadawały się nawet na sprzedaż (a były to topowe telefony w swoim czasie).
oni też mają opowieść
Warszawa Welecka

Last edited by demmat; September 19th, 2017 at 05:46 PM.
Old September 19th, 2017, 01:01 PM   #1569
Mônsterior
roiretsnôM

Mônsterior's Avatar

Likes (Received): 2622

Quote:
(...) więc nie wiem jak się starzeję (...)
Poczekaj, poczekaj, kilka lat i się dowiesz

demmat liked this post
Mônsterior no está en línea   Reply With Quote
Old September 19th, 2017, 05:46 PM   #1570
demmat
Registered User

demmat's Avatar

oni też mają opowieść
Warszawa Welecka
Old September 19th, 2017, 09:41 PM   #1571
pamelus
Bicycle freak

pamelus's Avatar

Quote:
Na pewno ma lepsze wsparcie systemu niż android, pozwalające na dłuższą pracę. Niemniej uważam, że to jest nieistotne, bo mały odsetek użytkowników korzysta z takich udogodnień. Po prostu zmieniają urządzenia, zanim te się*zestarzeją.
Mam w domu iPhone 5s, iPhone 6 i iPhone 7 + kilka iPadów z czego najstarszy jest Mini z 2013r. Wszystkie te urządzenia dalej dostają wsparcie (przed chwilą zaktualizowałem wszystkie do iOS11).

I trzeba takie rzeczy brać pod uwagę obliczając sobie koszt użytkowania urządzenia. Nawet jak nie będziesz telefonu używał dłużej niż 2 lata, to ma to wpływ na kwotę jaką uzyskasz z jego sprzedaży.
Old September 20th, 2017, 01:22 PM   #1572
Mônsterior
roiretsnôM

Mônsterior's Avatar

Likes (Received): 2622

I jak Ci działa 5s?
Old September 20th, 2017, 01:28 PM   #1573
maciassPL
Bazinga!

maciassPL's Avatar

Likes (Received): 2667

Podpinam się po pytanie - też mam 5s i nie wiem czy aktualizować, czy jeszcze bardziej to zamuli ten telefon (demonem szybkości to on nie jest).

Quote:
Originally Posted by tomekkor View Post
Pomyślmy pozytywnie, lepsza galeria handlowa niż bomba atomowa.
maciassPL no está en línea   Reply With Quote
Old September 20th, 2017, 02:00 PM   #1574
el nino
Anonimowy lukrecjoholik

Likes (Received): 5250

Poczekaj aż zaktualizują aktualizację Na iOS11 iP7 ma momenty dłuższego przywieszenia, więc coś tam nie wszystko jest ok z tą aktualizacją.

Wczoraj zaktualizowałem i przez 5h nie mogłem się zalogować do konta Apple, dopiero po 1:00 telefon załapał. No i jakoś nie mogę się przyzwyczaić do nowego okna wprowadzania kodu w telefonie i zegarku, no nie podoba mi się.
el nino no está en línea   Reply With Quote
Old September 20th, 2017, 02:25 PM   #1575
[email protected]
Inżynier od prądu

Luk@sz's Avatar

Likes (Received): 145

Ja mam „jedenastkę” od czwartej bety i na GM nie narzekam telefon działa sprawnie i mam namiastkę 3D Touch (mam SE)
Luk@sz no está en línea   Reply With Quote
Old September 20th, 2017, 06:04 PM   #1576
pamelus
Bicycle freak

pamelus's Avatar

Quote:
Originally Posted by Mônsterior View Post
I jak Ci działa 5s?
Działa mniej więcej tak samo, jak działał wcześniej. :P Generalnie nie miałem problemów na żadnym z urządzeń.

Mônsterior liked this post
pamelus no está en línea   Reply With Quote
Old September 20th, 2017, 07:37 PM   #1577
Raine
...

Raine's Avatar

Likes (Received): 1190

Zabrali 3D Touch Multitasking
Raine no está en línea   Reply With Quote
Reply

Tags
apple