daily menu » rate the banner | guess the city | one on oneforums map | privacy policy | DMCA | news magazine | posting guidelines

Go Back   SkyscraperCity > European Forums > Bulgaria > Regional Bulgaria > Sofia

Sofia Buildings | Сгради

Global Announcement

As a general reminder, please respect others and respect copyrights. Go here to familiarize yourself with our posting policy.

View Poll Results: Multiple Choice
Напълно одобрявам 73 32.44%
Не се интересувам от финансовите измерения, важното е градската среда да се подобрява 37 16.44%
Цената е прекалено висока спрямо включените дейности 32 14.22%
Процентът на съфинансиране от общината е прекалено висок 7 3.11%
Не мога да преценя, защото няма достатъчно прозрачност при разходването на средствата 44 19.56%
Напълно неодобрявам 8 3.56%
Предпочитам следствата да бъдат разпределени и за други паркови пространства (вкл. междублокови) 18 8.00%
Предпочитам средствата да бъдат усвоени за решаването на проблема с пам. "1300 години България" 18 8.00%
Предпочитам средствата да бъдат усвоени за подобряване на траспорта 13 5.78%
Предпочитам средствата да бъдат усвоени за подобряването на инфраструктурата 14 6.22%
Предпочитам средствата да бъдат усвоени за подобряването на културната сфера 3 1.33%
Предпочитам средствата да бъдат усвоени за подобряването на социалната сфера 6 2.67%
Предпочитам средствата да бъдат усвоени за подобряването на образователно-научната сфера 7 3.11%
Предпочитам изцяло нова концепция за пространството пред НДК 33 14.67%
Друго (нямам мнение) 3 1.33%
Multiple Choice Poll. Voters: 225. You may not vote on this poll

Reply

Thread Tools
Old December 30th, 2013, 03:29 PM   #181
becs
t3h s3x

becs's Avatar

Likes (Received): 2279

Бахти, начи пиещите бира сме измет, заеби.

m4rt00 liked this post
becs no está en línea   Reply With Quote

Sponsored Links
Old December 30th, 2013, 03:50 PM   #182
murryivanoff
Registered User

murryivanoff's Avatar

Likes (Received): 754

Изметта ходи по пейките, а нормалните хора - по кафетата. Значи в проекта за пространството около НДК да направим 250-300 кафенета и да се приключва въпроса. Южния Парк и Борисовата може да ги разделим на зона за кафенета и зона за ресторанти.
murryivanoff no está en línea   Reply With Quote
Old December 30th, 2013, 04:07 PM   #183
bagercho
﴾͡๏̯͡๏﴿

bagercho's Avatar

Likes (Received): 3906

Quote:
Originally Posted by becs View Post
Бахти, начи пиещите бира сме измет, заеби.
Айде, айде. Нормалните хора пият бира в заведение или вкъщи и най-вече с мярка, а не в градинките по пейките или направо на тревата или пък в градския транспорт, виждал съм много пъти

Въобще какво се правите като много добре знаете за кои "хора" говоря? Виж ако припознавате себе си в тях...
bagercho no está en línea   Reply With Quote
Old December 30th, 2013, 04:13 PM   #184
becs
t3h s3x

becs's Avatar

Likes (Received): 2279

Е мен ми е кеф да си изпия с приятел едно кенче на пейка в парка и после отивам до кошчето и си го хвърлям, нищо лошо няма в това, не сме в САЩ да не може да се пие на открито, така че....

Chilio, kevin87, the dogi liked this post
becs no está en línea   Reply With Quote
Old December 30th, 2013, 04:24 PM   #185
bagercho
﴾͡๏̯͡๏﴿

bagercho's Avatar

Добре де и това го има като вариант. Но има една определена прослойка, която бездейста и мери улиците по цял ден и по цяла нощ, пие много бира и пуши разни неща, и проси от хората пари за бира. Площада пред НДК е място, на което се събират групи от тази прослойка от цяла София. Именно заради тях това пространство е крайно неприятно и много хора го избягват. Но така или иначе никога не бих седнал там даже и за малко, защото не мога да гледам (и да слушам звука от допира на колела на скейтборд със земята) летящи олигофренчета със скейтборди. Айде стига толкова...
Old December 30th, 2013, 05:20 PM   #186
NBBVH
Registered User

NBBVH's Avatar

Likes (Received): 6563

Тези, дето си пият мирно бирата на пейката, изобщо не ми пречат. Виж, тези, дето ми отнасят детето с борда или колелото, и ми викат "ей, ччч, пайсе бе", ми пречат, ама много.
Това, дето изметта дето проси, пие бира или бездейства, се била събирал в този парк, изобщо не е вярно. Такава измет се събира из целия център.
Тия, дето обикаляте НДК отстрани, защото сте фенове на "Гордост и предразсъдъци", просто не ви е ежедневна нужда да пресичате този парк, и говорите за епизодични разходки ...

bagercho, the dogi liked this post
NBBVH no está en línea   Reply With Quote
Old December 30th, 2013, 05:24 PM   #187
Azuro
Registered User

Azuro's Avatar

Likes (Received): 2191

bagercho, прав си като цяло, че в парка около НДК се събират доста съмнителни хора през цялото време, но с другото не мога да се слъглася. Аз лично предпочитам да си пия бирата в парка през лятото вместо да седна на кафене, където стоиш на едно място, много по-свободно ми е на пейка. Повечето ми приятели така правят и не мисля, че сме утайката на обществото. Просто трябва да приемем, че за едни хора едно е правилно за други друго и да уважаваме избора им.

bench_mark_2 liked this post
Azuro no está en línea   Reply With Quote
Old December 30th, 2013, 06:58 PM   #188
bagercho
﴾͡๏̯͡๏﴿

bagercho's Avatar

Добре де, всяко правило си има изключения. Аз пия бира изключително рядко, но също ми се е случвало да седна на някоя пейка да пийна. Породи се един глупав спор от който няма смисъл...
Old December 30th, 2013, 10:22 PM   #189
Chilio
Небостъргачевград

Chilio's Avatar

Likes (Received): 8957

Освен това като седнеш да пиеш бирата в кафене, отвсякъде ти димят на главата пушачи, а като си на пейка, общо взето я пиеш на чист въздух... За мен е доста по-долнопробно да се завра "в пепелника" в някое нагъчкано кафене, когато съм излязъл на открито "на въздух".

TheBigZank liked this post
Chilio no está en línea   Reply With Quote
Old December 31st, 2013, 01:36 AM   #190
vass
Registered User

vass's Avatar

Likes (Received): 451

Quote:
Originally Posted by Azuro View Post
bagercho, прав си като цяло, че в парка около НДК се събират доста съмнителни хора през цялото време, но с другото не мога да се слъглася. Аз лично предпочитам да си пия бирата в парка през лятото вместо да седна на кафене, където стоиш на едно място, много по-свободно ми е на пейка. Повечето ми приятели така правят и не мисля, че сме утайката на обществото. Просто трябва да приемем, че за едни хора едно е правилно за други друго и да уважаваме избора им.
Quote:
Originally Posted by becs View Post
Е мен ми е кеф да си изпия с приятел едно кенче на пейка в парка и после отивам до кошчето и си го хвърлям, нищо лошо няма в това, не сме в САЩ да не може да се пие на открито, така че....
Проблемът е, че повечето подобни компании обикновено освен пиенето на бира, което е нали грозничко като действие- надигане от двулитровка, често в съчетание с оригвания, са много шумни, те крещят. Неясно защо се крещи, при това колкото по-голяма е простотията, толкова по-силно се крещи, вероятно за да се направим на интересни и се обръщаме да разберем какво впечатление сме направили, за да ни мислят за готини брат.
Quote:
Originally Posted by Chilio View Post
Освен това като седнеш да пиеш бирата в кафене, отвсякъде ти димят на главата пушачи, а като си на пейка, общо взето я пиеш на чист въздух... За мен е доста по-долнопробно да се завра "в пепелника" в някое нагъчкано кафене, когато съм излязъл на открито "на въздух".
Това е много относително, зависи къде си седнал и с какви хора си. Като се съберат до театъра накуп и там не е по-различно.

Last edited by vass; December 31st, 2013 at 01:42 AM.
vass no está en línea   Reply With Quote
Old December 31st, 2013, 11:02 AM   #191
Tego
·!¦[· (17:50) ·]¦!

Tego's Avatar

Likes (Received): 9425

На теория и аз не разбирам културата да се пие бира по пейки в градинки и паркове, но пък уважавам избора на всеки човек да живее както му е приятно, стига това да не пречи на останалите. Работата е там, че по мои наблюдения такива сбирки са в огромното си болшинство шумни и освен че гонят майките с колички и пенсионерите, които са дошли в парка/градинката за спокойствие, оставят след себе си разнообразни сувенири, които варират от фасове и счупени бутилки до ползвани превръзки и спринцовки.

yorbal, BacuJ|eBcku, the dogi liked this post
Tego no está en línea   Reply With Quote
Old December 31st, 2013, 12:40 PM   #192
NBBVH
Registered User

NBBVH's Avatar

Likes (Received): 6563

Quote:
Originally Posted by vass View Post
Проблемът е, че повечето подобни компании обикновено освен пиенето на бира, което е нали грозничко като действие- надигане от двулитровка, често в съчетание с оригвания, са много шумни, те крещят. Неясно защо се крещи, при това колкото по-голяма е простотията, толкова по-силно се крещи, вероятно за да се направим на интересни и се обръщаме да разберем какво впечатление сме направили, за да ни мислят за готини брат.

Това е много относително, зависи къде си седнал и с какви хора си. Като се съберат до театъра накуп и там не е по-различно.

Безсмисленият спор набира скорост.
Ще ти кажа само: Това е много относително, зависи къде си седнал и с какви хора си.

Първо, бира се пие не само от двулитровки. Има и други разфасовки пластмасови, стъклени бутилки, кенчета... Не е задължително да пиеш бира в парка, за да пестиш стотинки, може да пиеш и луксозно пиво, просто защото ти доставя удоволствие насред зелено и при птичките. В този случай "са много шумни, те крещят" изобщо не е в сила.

Според мене пиенето на бира в парка не се отличава по нищо от пиенето на кафе там или от пушенето на цигари. И съм попадал на достатъчно компании, които крещят и си показват простотията без никаква бира наоколо.

Това с бирата, парка и крещенето, е стереотип, който ми се струва, че и преди сме обсъждали - робуването на стереотипи води до стерилност.

Стереотип е, и че конкретно паркът н НДК има някаква специална притегателна сила за подобни изяви. С което моля темата да се откъсне от офтопика

m4rt00, Chilio, DaWeed, mastodonta liked this post
NBBVH no está en línea   Reply With Quote
Old January 11th, 2014, 01:01 PM   #193
gogo3o
Bulgaria

gogo3o's Avatar

Likes (Received): 13267

Quote:
15 кандидата за парковото пространство пред НДК

15 оферти са били подадени в Столичната община по обявения конкурс "Избор на изпълнители на СМР за проект: "Парково пространство на Национален дворец на културата - възстановяване и обновяване". Офертите бяха отворени на 9 януари, а до 9 юни комисия ще представи протокол с резултатите от конкурса. Председател на комисията е Ралица Маджарова, директор на Дирекция "Зелена система" към Столичната община. Проектът е на стойност 14.3 млн. лв. и ще бъде финансиран по ОП "Регионално развитие".

Сред участниците за отделните позиции в конкурса са ДЗЗД "Цветомания", в което участват фирмите "Цветомания" и "Агроспектър". Тяхното предложение е за позиция 2, която включва "Паркоустройство и автоматизирана поливна система". За същата позиция оферти са подали и фирмите "Водстрой 98" АД и "Пропланц"ЕООД.

По позиция 1 - "Паркови и тротоарни настилки с велотрасета, улично и парково осветление" – оферта е подадена от ДЗЗД "ПСТ-НДК 2014", в което участват компаниите "ПСТ Холдинг" и "Димов къмпани" ЕООД. За същата позиция е предложението и на "СК-13 Пътстрой"АД.

Обединение "Красива София 2014" включва 3 фирми – "Пътища и съоръжения", "Улично осветление" и "Унимекс", който са предложили оферта по позиция 1. Конкуренти ще са им и фирмите от обединение "Красива столица" – "Трейс Груп Холд" и "Старт Инженеринг".

Останалите участници са "Мега пътища 2014" (в обединението влизат "Мегаинвест-холд" и "Пътища и мостове"), "Про-Планст", "ТТХ-РБ Озеленяване София" (TH Consulting, "Техно-04", RB Green), "Естетика 2014" ("Флорекс", "Комунална техника", Home Garden TT, "Торент"), "Водоснабдяване и канализация", "София сити строй 2014" ("Градска среда", "Миг 23"), "Полид" и "Лирекс БГ Сектрон" ("Сектрон" и "ЛирексБГ")
http://gradat.bg/news/2014/01/09/221...stvo_pred_ndk/

Недоумявам защо е необходимо комисията да се произнесе чак след 5 месеца...

kevin87, the dogi, Ulpia-Serdica liked this post
gogo3o está en línea ahora   Reply With Quote
Old January 11th, 2014, 03:07 PM   #194
kraxx
фундаменталист х-тремист!

kraxx's Avatar

Likes (Received): 141430

Малко много ми се струваш 6 месеца за оценка на 15 кандидатури. Все пак метрото се строи по-бързо, а цифрите и сложността на проектите са десетократно по-големи.
kraxx no está en línea   Reply With Quote
Old January 11th, 2014, 08:22 PM   #195
Lhopital
Registered User

Likes (Received): 3663

Хм, действително бавни административни процедури отново. После ще има обичайното обжалване, понеже дългото разглеждане въобще не гарантира после обоснован избор. И докато се изтекат процедурите и по него - отлитаме за догодина
Lhopital no está en línea   Reply With Quote
Old January 11th, 2014, 08:41 PM   #196
bench_mark_2
Registered User

Likes (Received): 1291

Quote:
Originally Posted by kraxx View Post
Малко много ми се струваш 6 месеца за оценка на 15 кандидатури. Все пак метрото се строи по-бързо, а цифрите и сложността на проектите са десетократно по-големи.
Пак да сме благодарни, че няма да ги чакаме 3 години...

Според мен някой трябва да влезе в общината и да ги изхвърли като парцали тези, които са там. За всичко, което правят...
Old January 25th, 2014, 09:06 PM   #197
bojo6666
Registered User

bojo6666's Avatar

Likes (Received): 9058

Няколко снимки от днес. В очакване на "голямото ремонтиране", поствам снимки запечатващи състоянието на ендекато, такова каквото е в момента.

...хорът на бистришките баби - подредени амфитеатрално, като за гала вечер на прегледа читалищната самодейност...

CecoM71, Silvstedt_, Lozenec, Tego, vog and 5 others liked this post
bojo6666 no está en línea   Reply With Quote
Old January 25th, 2014, 11:29 PM   #198
vog
Registered User

vog's Avatar

Likes (Received): 16033

Quote:
Originally Posted by bojo6666 View Post
Няколко снимки от днес. В очакване на "голямото ремонтиране", поствам снимки запечатващи състоянието на ендекато, такова каквото е в момента.

Това тук за хора на момчетата ли е оставено? Трябва да подсетим Трансформаторите.

Little sheep, bojo6666, the dogi liked this post
vog no está en línea   Reply With Quote
Old January 26th, 2014, 12:12 AM   #199
rotamed
Registered User

Likes (Received): 82

Пълна мизерия е това пространство хората вече го отбягват, сега се говореше за някаква пълна промяна на София и нито дума за пространството около НДК!?

kevin87 liked this post
rotamed no está en línea   Reply With Quote
Old January 26th, 2014, 01:18 AM   #200
kevin87
Registered User

kevin87's Avatar

Likes (Received): 5389

Quote:
Originally Posted by rotamed View Post
Пълна мизерия е това пространство хората вече го отбягват, сега се говореше за някаква пълна промяна на София и нито дума за пространството около НДК!?
2015 "частично" ще заработят фонтаните.... смях. (Могат за 1 месец да ги ремонтират ударно и да станат точно както са били преди години с високи водни струи).
Съдбата на паметника се решава вече 15 години.... смях. (Могат за 1 ден да го съборят или за 1 месец да го ремонтират.)
А подлеза 1 година след ремонта си е същата клоака долу. Миене и поддръжка.... нулево. (Могат да го мият веднъж месечно, не е скъпо.)

Сега пак ме нападнете, че съм песимист и виждам само лошото.

rotamed, Lhopital, the dogi, vass, subway_user and 1 others liked this post
kevin87 no está en línea   Reply With Quote

Reply

Tags
софия, софия развитие

Thread Tools

Posting Rules