daily menu » rate the banner | guess the city | one on oneforums map | privacy policy | DMCA | news magazine | posting guidelines

Go Back   SkyscraperCity > European Forums > Bulgaria > Regional Bulgaria > Sofia

Sofia Buildings | Сгради

Global Announcement

As a general reminder, please respect others and respect copyrights. Go here to familiarize yourself with our posting policy.

View Poll Results: Multiple Choice
Напълно одобрявам 73 32.44%
Не се интересувам от финансовите измерения, важното е градската среда да се подобрява 37 16.44%
Цената е прекалено висока спрямо включените дейности 32 14.22%
Процентът на съфинансиране от общината е прекалено висок 7 3.11%
Не мога да преценя, защото няма достатъчно прозрачност при разходването на средствата 44 19.56%
Напълно неодобрявам 8 3.56%
Предпочитам следствата да бъдат разпределени и за други паркови пространства (вкл. междублокови) 18 8.00%
Предпочитам средствата да бъдат усвоени за решаването на проблема с пам. "1300 години България" 18 8.00%
Предпочитам средствата да бъдат усвоени за подобряване на траспорта 13 5.78%
Предпочитам средствата да бъдат усвоени за подобряването на инфраструктурата 14 6.22%
Предпочитам средствата да бъдат усвоени за подобряването на културната сфера 3 1.33%
Предпочитам средствата да бъдат усвоени за подобряването на социалната сфера 6 2.67%
Предпочитам средствата да бъдат усвоени за подобряването на образователно-научната сфера 7 3.11%
Предпочитам изцяло нова концепция за пространството пред НДК 33 14.67%
Друго (нямам мнение) 3 1.33%
Multiple Choice Poll. Voters: 225. You may not vote on this poll

Reply

Thread Tools
Old November 18th, 2013, 10:25 AM   #121
Snohetta 2
Registered User

Likes (Received): 278

Quote:
Originally Posted by Lozenec View Post
Аз се надявам да пуснат фонатните, които са по цялата дължина, както са били едно време след този ремонт, а не само да седи пълно с вода... то сега и вода даже няма като гледам...
Дори след ремонтът преди няколко години, фонтаните не изглеждаха като в първото десетилетие след построяването на НДК.

[IMG]http://oi44.************/2dlw682.jpg[/IMG]

[IMG]http://oi43.************/292adfm.jpg[/IMG]

[IMG]http://oi44.************/21k0cuc.jpg[/IMG]

И 2 снимки от района на парка:

[IMG]http://oi40.************/2llztd1.jpg[/IMG]

[IMG]http://oi39.************/25grxat.jpg[/IMG]

b0097, the dogi, wiivn liked this post
Snohetta 2 no está en línea   Reply With Quote

Sponsored Links
Old November 18th, 2013, 10:36 AM   #122
kraxx
фундаменталист х-тремист!

kraxx's Avatar

Likes (Received): 141425

Но на всички снимки на фонтаните липсват фонтаните в подлеза с водопада кактои фонтанът от задната страна на двореца (под Форума). Истинско разхищение на пространство е, че не се използва целия потенциал на двореца и прилежащите му площи...

Zaz965 liked this post
kraxx no está en línea   Reply With Quote
Old November 18th, 2013, 12:16 PM   #123
vog
Registered User

vog's Avatar

Likes (Received): 16033

Quote:
[IMG]http://oi40.************/2llztd1.jpg[/IMG]
Как може преди 30 години да са правили такива естествени, близки до природата, зелени среди в града, а сега всичко е бетон и асфалт по градините? Вместо да развиваме парковото изкуство, ние 30 години правим само крачки назад...
Old November 18th, 2013, 02:20 PM   #124
debellebed
BANNED

Likes (Received): 683

Quote:
Originally Posted by vog View Post
Как може преди 30 години да са правили такива естествени, близки до природата, зелени среди в града, а сега всичко е бетон и асфалт по градините? Вместо да развиваме парковото изкуство, ние 30 години правим само крачки назад...
Може, когато се заделят достатъчно пари за това. Имай предвид, че построяването на НДК е струвало по 0,8 % годишно от БВП на тогавашна НРБългария, което е грандиозна сума съпоставена със сегашните средства за големи проекти. Когато се правят ремонти за по 3-4 милиона резултатите са други.
debellebed no está en línea   Reply With Quote
Old November 18th, 2013, 03:17 PM   #125
bulvita
Registered User

Likes (Received): 742

Quote:
Това на снимката е много висш пилотаж - и като проектиране, и като изпълнение. Днес не ги можем тия работи...

b0097 liked this post
bulvita no está en línea   Reply With Quote
Old November 18th, 2013, 03:36 PM   #126
vog
Registered User

vog's Avatar

Аз разбирам, че не е лека работата, ама за толкова години вместо да развиваме и усвояваме, като че ли сме деградирали.... и отново откриваме топлата вода от началото на Ренесанса...

b0097 liked this post
vog no está en línea   Reply With Quote
Old November 18th, 2013, 03:39 PM   #127
kraxx
фундаменталист х-тремист!

kraxx's Avatar

Likes (Received): 141425

Ааааааа, недей така. тогава ги е било страх да се къпят, за да не умрат. Сега знаем, че поне от топлата вода не се умира, но май сме спряли само до там
kraxx no está en línea   Reply With Quote
Old November 18th, 2013, 05:50 PM   #128
vog
Registered User

vog's Avatar

A пропо...

Quote:
Софиянци са ползвали 17% повече топла вода през октомври спрямо летните месеци, съобщиха от „Топлофикация - София".

the dogi liked this post
Old November 18th, 2013, 05:53 PM   #129
gogo3o
Bulgaria

gogo3o's Avatar

Likes (Received): 13267

Абе сигурни ли сте, че това е снимка? Аз нямам спомен от тези оградки, а и малко изкуствената река май не съвпада с реалността.
Наистина тази част от НДК парка беше супер, но не съм сигурен дали това е снимка.
Old November 18th, 2013, 06:04 PM   #130
hellwitch
Registered User

Likes (Received): 675

Quote:
Аз разбирам, че не е лека работата, ама за толкова години вместо да развиваме и усвояваме, като че ли сме деградирали.... и отново откриваме топлата вода от началото на Ренесанса...
Нормално. След свободното пропадане 90-те чак 2004-2005 отчетоха, че сме се възстановили като размер на икономиката(но с услуги и търговия, а не с индустрия).

Културно - смея да твърдя, че все още пропадаме и ще продължи да е така в предвид чалгата, циганизацията, липсата на морал и цености. Едно време хората са ходели по театри, опери и концерти. Днес основно се ходи по спа хотели, кръчми и барове.

iimarenabg, b0097 liked this post
hellwitch no está en línea   Reply With Quote
Old November 18th, 2013, 06:32 PM   #131
NBBVH
Registered User

NBBVH's Avatar

Likes (Received): 6563

Quote:
Originally Posted by gogo3o View Post
Абе сигурни ли сте, че това е снимка? Аз нямам спомен от тези оградки, а и малко изкуствената река май не съвпада с реалността.
Наистина тази част от НДК парка беше супер, но не съм сигурен дали това е снимка.
Оградките стояха там доста време след като изкуствената река престана да съвпада с реалността

Снимка си е

gogo3o, the dogi liked this post
NBBVH está en línea ahora   Reply With Quote
Old November 18th, 2013, 08:17 PM   #132
mastodonta
Registered User

mastodonta's Avatar

Likes (Received): 2574

Quote:
Originally Posted by hellwitch View Post
Нормално. След свободното пропадане 90-те чак 2004-2005 отчетоха, че сме се възстановили като размер на икономиката(но с услуги и търговия, а не с индустрия).

Културно - смея да твърдя, че все още пропадаме и ще продължи да е така в предвид чалгата, циганизацията, липсата на морал и цености. Едно време хората са ходели по театри, опери и концерти. Днес основно се ходи по спа хотели, кръчми и барове.
Стастиката говори друго - театрите стават все по-посещаеми нещо, което не се нрави на някои управленски фактори.
"В нас социалистите са зараза, щом поискат да сеят социализъм на българската неблагоприятна почва. Ние съветваме нашата младеж да се пази от тия болни хора, за които отечество не съществува. От българската интелигенция се изисква само едно: да пази тя своята земя от всякакви чужди доброжелатели, да се стреми към запазванието свободата и независимостта на България и да поддържа и насърчава онова правителство и ония деятели, които са доказали вече своя патриотизъм."

Захари Стоянов
mastodonta no está en línea   Reply With Quote
Old November 18th, 2013, 11:01 PM   #133
Balkanton
Registered User

Likes (Received): 168

Quote:
Originally Posted by gogo3o View Post
Снимките по-горе са сканирани от пощенски картички. Ето снимка от 1982г. и чисто новия алпинеум: http://www.flickr.com/photos/chpautsch/2995647394/ . В галерията има още снимки от НДК и площада оттогава, както и от други места от България.

martin_BG, the dogi liked this post
Balkanton no está en línea   Reply With Quote
Old November 18th, 2013, 11:38 PM   #134
hellwitch
Registered User

Likes (Received): 675

Quote:
Originally Posted by mastodonta View Post
Стастиката говори друго - театрите стават все по-посещаеми нещо, което не се нрави на някои управленски фактори.
Да има някаква положителна тенденция, но е капка в морето от простотия която те залива от всякъде днес.
hellwitch no está en línea   Reply With Quote
Old November 18th, 2013, 11:46 PM   #135
vog
Registered User

vog's Avatar

Не ми се искаше да захапвам такава голяма тема, но кога за последно сте ходили на театър? Тя простотията влезе и там... изкуството се изражда от всякъде и чалга културата е интегрирана на 100 % в някои представления. По тези критерии, мен лично не ме топли фактът, че театрите ставали по-посещаеми.

Celeborn, ytsejam liked this post
Old November 19th, 2013, 04:08 AM   #136
nomakbg
Registered User

Likes (Received): 22

Човечеството се развива,движи се,дали напред или назад, на ляво или на дясно, няма значение.Хората искат да е вечен ренесанс с тяхната архитектура и култура докато в същото време други ще искат соц картинката никога да не си е тръгвала.Типично по БГ си мрънкаме и ревеме че друго няма какво да си кажем.Историята показва толкова различни и цветни периоди и на дали ние ще сме живеели в по-различен.Правете повече добро и бъдете градивни, не само да оревавате света колко зле ставаме.Вижда се колко ви е неприятно на вечно недоволните,по 1000 човека пред парламента.Но това е друга тема.

mastodonta liked this post
nomakbg no está en línea   Reply With Quote
Old November 19th, 2013, 10:03 AM   #137
_Gh0st_
Registered User

_Gh0st_'s Avatar

Likes (Received): 748

Quote:
Не ми се искаше да захапвам такава голяма тема, но кога за последно сте ходили на театър? Тя простотията влезе и там... изкуството се изражда от всякъде и чалга културата е интегрирана на 100 % в някои представления. По тези критерии, мен лично не ме топли фактът, че театрите ставали по-посещаеми.
Интересно, мислех, че не само аз съм в грешка, но не би. Ходя често на театър и нерядко съм разочарован от принизяването на това изкуство до ниво годно за простаци. Не стига, че хората, които ходят го правят често по тениска и дънки, ами и от другата страна езика, действията и поведението на актьорите много често е на скандално ниско ниво...

/извинявам се за оффтопика/
_Gh0st_ no está en línea   Reply With Quote
Old November 19th, 2013, 10:32 AM   #138
DaWeed
Registered User

DaWeed's Avatar

Likes (Received): 1095

Quote:
Originally Posted by _Gh0st_ View Post
Интересно, мислех, че не само аз съм в грешка, но не би. Ходя често на театър и нерядко съм разочарован от принизяването на това изкуство до ниво годно за простаци. Не стига, че хората, които ходят го правят често по тениска и дънки, ами и от другата страна езика, действията и поведението на актьорите много често е на скандално ниско ниво...

/извинявам се за оффтопика/
Да извиняваи, че като се разбирахме да ходим приятели след училище на театар, не се изтупвахме в костюми. Аз преди бала костюм нямах, с офицялни дрехи не разполагах, нито имах къде да ги нося. Не сме на острова децата от малки да са в униформи на училище или да можеш да си вземеш едно сако от Тикимах за 20 паунда. Сигурно предлагаш и хора от простолюдието от краините квартали да не се допуска на представление.

the dogi liked this post
DaWeed no está en línea   Reply With Quote
Old November 19th, 2013, 03:54 PM   #139
NBBVH
Registered User

NBBVH's Avatar

Likes (Received): 6563

Хахаха, чувал бях, че има хора, дето изкуството за тях е религия, а театърът - храм. Но не бях си представял, че ще почнат да ограничават хората според някакъв дрескод. Така както сме тръгнали, ще вземем да раздаваме престилки и забрадки за жените...
Иначе, определението ти за простак ме кефи - човек, който ходи по тениска и дънки...

Изборът на изразни средства на актьорите може и да е дискусионен, тъжното е, че освен формата, от време на време и съдържанието пошлее. Иначе как ще преведеш това, което искаш да кажеш, зависи от аудиторията и от способностите ти да общуваш. Жалко е, когато не знаеш какво да им кажеш...

Апропо, все пак говорим за същата държава, в която излизат детски книжки с изре1ения като "котето лапите си лиже"...
NBBVH está en línea ahora   Reply With Quote
Old November 19th, 2013, 07:48 PM   #140
vog
Registered User

vog's Avatar

Твоята грешка ми напомни и за изре4ения.

Reply

Tags
софия, софия развитие

Thread Tools

Posting Rules