daily menu » rate the banner | guess the city | one on oneforums map | privacy policy (aug.2, 2013) | DMCA policy | flipboard magazine

Go Back   SkyscraperCity > European Forums > Forum Polskich Wieżowców > Infrastruktura i Technologia > Infrastruktura drogowa

Infrastruktura drogowa Autostrady, trasy, tunele, estakady i mosty
» Ukończone » Petycje i akcje

Closed Thread

Thread Tools
Old April 16th, 2005, 08:12 PM   #1
1Marek1
1Marek1

Likes (Received): 12

S 7

Witam. Właśnie wróciłem z Warszawy do Krakowa dk7. Ponieważ dawno nią nie jechałem, to podzielę się z wami spostrzeżeniami z dwóch budów obwodnic.
1.Obwodnica Jedrzejowa-wygląda na to że za kilka miesięcy otworzą. wszystko jest (nawet barierki) z wyjątkiem asfaltu. Następnego "wąskiego gardła" na tym odcinku siódemki bedzie mniej. Brawo.
2. Obwodnica Skarżyska kam.-tutaj budowa jeszcze potrwa. Są na etapie postawienia pali pod estakądą, ale samej jezdni na tych palach jeszcze nie zaczeli robić. Myslę że roboty mają do mkonca 2006r.

I tyle. jak Kraków zacznie robić obwodnice Słomnik (ale kiedy????) to już bedzie całkiem OK. Budowa od Słomnik w kier. wschodniego krańca N.Huty jest dla mnie nieporozumieniem, ale to temat na inna okazję.
1Marek1 no está en línea  

Sponsored Links

Old April 16th, 2005, 08:51 PM   #2
Bula8
Registered User

Bula8's Avatar

Likes (Received): 6

To tylko tak dla formalności, czy obie obwodnice to będą ekspresówki dwujezdniowe?? I z których stron te obchodzą miasta??

GKS KATOWICE
Bula8 no está en línea  
Old April 16th, 2005, 09:08 PM   #3
1Marek1
1Marek1

Likes (Received): 12

Quote:
Originally Posted by Bula8
To tylko tak dla formalności, czy obie obwodnice to będą ekspresówki dwujezdniowe?? I z których stron te obchodzą miasta??
Tak to bedą dwujezdniowe obwodnice. Obwodnica Jedrzejowa ominie miasto od strony wschodniej (jadąc od Wa-wy po lewej stronie) a obwodnica Skarżyska kamiennej odwrotnie-od strony zachodniej.
1Marek1 no está en línea  
Old April 16th, 2005, 10:22 PM   #4
cudak
Inwestor

cudak's Avatar

Likes (Received): 1

Też jechałem trasą W-wa - Kraków DK7 w zeszłym tygodniu .
Obwodnica Skarżyska to może nie jest obwodnica miasta tylko raczej 2 km wewnętrzny "objazd" lini kolejowej przecinającej miasto . Ma być dwupasmowy - gdzies o tym był nawet wątek na naszym forum .
Co do Jędrzejowa to nie jestem tak na 100 % pewny czy będzie ekspresowy z dwoma jezdniami ? Infrastruktura jest na pewno wykonana na "dwa pasy" , ale wydaje mi się , że teraz wykonano tylko "podwójne" rozjazdy , a sama obwodnica będzie na razie formalnie jednojezdniowa ?
Obwodnica Kielc jest w większości wyremontowana wraz z odcinkiem od Chęcin do mostu nad Nidą w Brzegach . Budowa zapowiadanego węzła wielopoziomowego na skrzyżowaniu DK 7 i DK73 w Wiśniówce wogóle jeszcze nie ruszyła . Również wyremontowany jest odcinek drogi w Skarżysku Książecym i Szydłowcu . Poza obwodnicą Białobrzegów i odnowionym odcinkiem dwujezdniowym Grójec ( ale bez samej obwodnicy ) - Magdalenka ,
reszta niestety jest w złym i bardzo złym stanie . Niby mało , ale wogóle coś się zaczeło dziać . Myślę , że w tym roku również przybędzie na tej trasie parę "poprawek" . Oby ?
cudak no está en línea  
Old April 16th, 2005, 11:46 PM   #5
jester
jester

jester's Avatar

Likes (Received): 117

Ma ktoś jakieś info na temat odcinków Jedlińsk-Białobrzegi/ Białobrzegi-Grójec?
Jeszcze nie tak dawno miały być gotowe na koniec 2006 teraz chyba podają rok 2007. Ale, by się wyrobić w tej dacie już coś się chyba powinno dziać??
jester no está en línea  
Old April 17th, 2005, 06:54 AM   #6
ANDRZEJ
Registered User

Likes (Received): 0

Prosze zajrzec do GDDKiA - Programy
Strategia przebudowy glownych drog krajowych na lata 2003 - 2013
zal.4. autostrady, drogi ekspresowe, obwodnice itp
Podane sa tu daty rozpoczecia budowy wielu odcinkow na S7

a)projekty rozpoczete po 2004 r. m. inn.
Grojec - Bialobrzegi 2 jezdnie 2005 - 2007
Bialobrzegi - Jedlinsk 2 jezdnie 2005 - 2007

b)projekty rozpoczete po 2007 r. m. inn.
Obwodnica m. Radomia 23 km 2010 - 2013
Radom - Wisniowka 2 jezdnie
Checiny - Jedrzejow 2 jezdnie
Slomniki - Modlnica 1 jezdnia itp.
ANDRZEJ no está en línea  
Old April 17th, 2005, 08:18 AM   #7
lukasc
Registered User

Likes (Received): 457

Quote:
Originally Posted by Bula8
Informacje o obwodnicy Jędrzejowa ze strony GDDKIA: http://www.kielce.gddkia.gov.pl

I Inwestycje drogowo-mostowe

1. W ramach dostosowania istniejącej drogi krajowej nr 7 do parametrów drogi ekspresowej

- Budowa obwodnicy Jędrzejowa długości 5,8 km w ciągu drogi krajowej nr 7.
Zakres robót obejmuje: budowę drogi 2-jezdniowej na odcinku dł.3 km, na pozostałym odcinku droga 1-jezdniowa; wykonanie 7-miu obiektów inżynierskich, robót z zakresu bezpieczeństwa ruchu drogowego
lukasc no está en línea  
Old May 3rd, 2005, 05:44 PM   #8
Marcinkrk
......................

Marcinkrk's Avatar

Mam pytanie do osób dobrze zorientowanych w temacie a widzę że trochę takich ludzi na forum jest. Czy S7 jest tak projektowana aby można ją było póżniej stosunkowo łatwo przerobić na A7 i czy wogóle bierze się to pod uwagę?
Marcinkrk no está en línea  
Old May 3rd, 2005, 06:01 PM   #9
Eldorado
BANNED

Kilka dni temu pokonywalem ta trase i specjalnie przygladalem sie budowanej obwodnicy Jedrzejowa - na 100% jest ona dwujezdniowa - akurat kladli asfalt
Fajnie prezentuje sie budowany wiadukt w Skarzysku - wydaje mi sie ze obie nitki beda mialy nawet po 3 pasy - choc moze to przewidzenie?.
Zmiana jakiejkolwiek drogi klasy S na autostrade nie wchodzi w gre (przynajmniej w ciagu nastepnych 30 lat) Bezsensem jest budowanie nowej drogi poto zeby zmieniac zaraz jej parametry.
Eldorado no está en línea  
Old May 3rd, 2005, 07:28 PM   #10
yasioo7
senior assistant designer

yasioo7's Avatar

Quote:
Originally Posted by Marcinkrk
Mam pytanie do osób dobrze zorientowanych w temacie a widzę że trochę takich ludzi na forum jest. Czy S7 jest tak projektowana aby można ją było póżniej stosunkowo łatwo przerobić na A7 i czy wogóle bierze się to pod uwagę?
Ogolna zasada w projektowaniu jest taka, ze drog nizszych klas nie przerabia sie na autostrady. Autostrady trasuje sie jako calkowicie nowe elementy sieci drogowej i tylko w wyjatkowych przypadkach podnosi sie klase jakiegos odcinka drogi do klasy A.
Forum: http://forum.gazeta.pl/forum/71,1.html?f=23704
yasioo7 no está en línea  
Old May 4th, 2005, 12:00 AM   #11
Jaracz
Registered User

Quote:
Originally Posted by yasioo7
Ogolna zasada w projektowaniu jest taka, ze drog nizszych klas nie przerabia sie na autostrady. Autostrady trasuje sie jako calkowicie nowe elementy sieci drogowej i tylko w wyjatkowych przypadkach podnosi sie klase jakiegos odcinka drogi do klasy A.
Takim wyjatkiem byla m.in. poludniowa obwodnica Krakowa, ktorej kilka odcinkow pierwotnie klasy S podwyzszono do klasy A i polaczono w jeden ciag.. W zamian za to bezprawnie zdegradowano nam A41 (A4a) do S7

pozdr!
Jaracz no está en línea  
Old May 4th, 2005, 09:19 AM   #12
bartosz_berlinka
A1, A6-berlinka muszą być

bartosz_berlinka's Avatar

Likes (Received): 10

Quote:
Originally Posted by Jaracz
W zamian za to bezprawnie zdegradowano nam A41 (A4a) do S7
A kiedy to się stało?
Idea słuszna, bo ta A4a to był jakiś dziwoląg, ale mogła by być A7. Przybyłoby nam kolejnej autostrady. ;-)
Old May 4th, 2005, 11:10 AM   #13
yasioo7
senior assistant designer

yasioo7's Avatar

Quote:
Originally Posted by Jaracz
Takim wyjatkiem byla m.in. poludniowa obwodnica Krakowa, ktorej kilka odcinkow pierwotnie klasy S podwyzszono do klasy A i polaczono w jeden ciag.. W zamian za to bezprawnie zdegradowano nam A41 (A4a) do S7

pozdr!
Na krakowskiej obwodnicy byla troche inna sytuacja niz piszesz. Cala obwodnica byla robiona jako klasa A od momentu, kiedy upadl projekt budowy autostrady A4 jako polnocnej obwodnicy Krakowa (z tego zalozenia wynika obecny uklad wezla w Balicach), bylo to w latach 80tych. W koncu lat 90tych autostradowa obwodnica Krakowa konczyla sie przed Stopniem Wodnym Kosciuszko, poniewaz sam most w tym ciagu nie mial odpowiednich szerokosci pasow i zabezpieczen, byly tez problemy z nawierzchnia. Ostatecznie, zeby umozliwic otwarcie i uglaskac policje (bo to oni robili najwieksze problemy) caly odcinek za Wisla mial klase GP az do Zakopianki, a pozniej do Kapielowej. Nie pamietam dokladnie kiedy w koncu udalo sie to wszystko sformalizowac i A4 w Krakowie faktycznie byla A. Na pewno stalo sie to troche przed otwarciem wezla z Wielicka.
@Bartosz_berlinka: degradacja A41 (wczesniej A4a) do S7 nastapila jakos na przelomie tysiaclecia. Cos mi sie kojarzy data 2001, ale nie jestem do konca pewien. Byly w zwiazku z tym lekkie przepychanki, bo nie podobalo sie to mieszkancom okolic placu Imbramowskiego. Na otarcie lez dostali monstrualne, chyba 7 m ekrany akustyczne. Z reszta Opolska w tamtych okolicach byla wlasnie dlatego modernizowana, by poprowadzic ruch do wezla Radzikowskiego i A4 do wezla Opatkowickiego.
Forum: http://forum.gazeta.pl/forum/71,1.html?f=23704
yasioo7 no está en línea  
Old May 5th, 2005, 12:16 AM   #14
grzaniec z galicji
BANNED

grzaniec z galicji's Avatar

Likes (Received): 248

Quote:
Originally Posted by 1Marek1
Budowa od Słomnik w kier. wschodniego krańca N.Huty jest dla mnie nieporozumieniem, ale to temat na inna okazję.
Zalezy gdzie sie jedzie...
Dla warszawiakow(szeroko pojetych) jadacych w gory, droga przez hute skraca ich podroz o kilka km, tak jak bylo to planowane to najpierw musieliby dojechac do wezla gdzies w okolicach zielonek i wtedy wybrac czy omijac Krakow z zach czy od wsch a teraz to GDDKiA wybralo za nich i maja jechac od wsch, podobnie ma sie sprawa dla tych co chca jechac trasa
S7->A4(wsch).
Sprawa komplikuje sie jesli Wawa chce jechac do Krakowa, to wpierw odwiedza Hute...
grzaniec z galicji no está en línea  
Old May 5th, 2005, 09:23 AM   #15
bartosz_berlinka
A1, A6-berlinka muszą być

bartosz_berlinka's Avatar

Likes (Received): 10

Quote:
.@Bartosz_berlinka: degradacja A41 (wczesniej A4a) do S7 nastapila jakos na przelomie tysiaclecia. Cos mi sie kojarzy data 2001, ale nie jestem do konca pewien.
Ale na pewno jeszcze we wrześniu 2002 roku tablice na A4 informowały o A4a (czy może A41). Nie dziwi mnie to bo jeszcze we wrześniu 2004 roku na płatnej A4 widziałem w okolicy Chrzanowa tablice informujące o zjeździe bodajże nr 43 - stara numeracja wg liczby węzłów, a nie km od granicy jak to jest nazywane od paru lat (IMHO system numeracji wg liczby węzłów był bardziej przejrzysty).
Old May 5th, 2005, 09:45 AM   #16
cudak
Inwestor

cudak's Avatar

Quote:
Originally Posted by Eldorado
Kilka dni temu pokonywalem ta trase i specjalnie przygladalem sie budowanej obwodnicy Jedrzejowa - na 100% jest ona dwujezdniowa - akurat kladli asfalt ....
Ale Eldorado kolega lukasc napisał dwa posty wyżej niż Twoja wypowiedź - info ze strony kieleckiego ggdkia :

Zakres robót obejmuje: budowę drogi 2-jezdniowej na odcinku dł.3 km, na pozostałym odcinku droga 1-jezdniowa; wykonanie 7-miu obiektów inżynierskich, robót z zakresu bezpieczeństwa ruchu drogowego

Tak jak pisałem wyżej - tylko węzły sa dwujezniowe , reszta będzie niestety jednojezdniowa . Dla mnie to głupota , że 3 km jest dwujezdniowe , a pozostałe 2,8 km jednojezdniowe . Nie lubię takich "wygibasów" .
Znam takie "wygibasy" w Polsce - obwodnica Świecka , czy Zielonej Góry .
cudak no está en línea  
Old May 5th, 2005, 09:56 AM   #17
SFK
Registered User

SFK's Avatar

Quote:
Originally Posted by cudak
Ale Eldorado kolega lukasc napisał dwa posty wyżej niż Twoja wypowiedź - info ze strony kieleckiego ggdkia :

Tak jak pisałem wyżej - tylko węzły sa dwujezniowe , reszta będzie niestety jednojezdniowa . Dla mnie to głupota , że 3 km jest dwujezdniowe , a pozostałe 2,8 km jednojezdniowe . Nie lubię takich "wygibasów" .
Znam takie "wygibasy" w Polsce - obwodnica Świecka , czy Zielonej Góry .
A ja ze swojej strony dodam link do mapki
http://www.expres-ponidzie.k-ow.net/...ty/ejobwod.htm
SFK no está en línea  
Old May 5th, 2005, 02:25 PM   #18
Jaracz
Registered User

Quote:
Na krakowskiej obwodnicy byla troche inna sytuacja niz piszesz. Cala obwodnica byla robiona jako klasa A od momentu, kiedy upadl projekt budowy autostrady A4 jako polnocnej obwodnicy Krakowa (z tego zalozenia wynika obecny uklad wezla w Balicach), bylo to w latach 80tych. W koncu lat 90tych autostradowa obwodnica Krakowa konczyla sie przed Stopniem Wodnym Kosciuszko, poniewaz sam most w tym ciagu nie mial odpowiednich szerokosci pasow i zabezpieczen, byly tez problemy z nawierzchnia. Ostatecznie, zeby umozliwic otwarcie i uglaskac policje (bo to oni robili najwieksze problemy) caly odcinek za Wisla mial klase GP az do Zakopianki, a pozniej do Kapielowej.
No ja pamietam na moim atlasie ostatni odcinek (chyba nawet nie do wezla Zakopianskiego) byl oznaczony jako droga przyspieszona, nie pamietam juz czy S A teraz mam do Ciebie w zwiazku z tym pytanie. Wyobrazmy sobie taka (miejmy nadzieje juz niedlugo prawdziwa) sytuacje:

- Zrobiono juz cala wschodnia obwodnice Krakowa jako droge klasy S, a dokladnie bedzie to S7.
- Gotowy jest tez odcinek zachodniej obwodnicy Krakowa od Radzikowskiego do Modlnicy o parametrach 2x2 (zgodnie z projektem z dwupozimowym wezlem w Modlnicy).

Jaki numer i JAKA KLASE otrzyma odcinek zachodniej obwodnicy Krakowa? W sumie wazniejsze jaka klase, bo pal licho numer.. Zakladajac, ze odcinek od Radzikowskiego do Modlnicy bylby "po cichu" budowany z parametrami jak autostrada, a odcinek od Balic do Radzikowskiego ma juz de facto takie parametry.. Czy jest szansa, ze przybedzie nam wtedy jeszcze 2+2 km autostrady od wezla Balice do wezla Modlnica? Wiem, ze troche sobie fantazjuje, ale.. Byloby fajnie..

pozdr!
Jaracz no está en línea  
Old May 5th, 2005, 03:43 PM   #19
xelius_autobahn
xelius_autobahn

xelius_autobahn's Avatar

Quote:
Originally Posted by ANDRZEJ
Grojec - Bialobrzegi 2 jezdnie 2005 - 2007
Bialobrzegi - Jedlinsk 2 jezdnie 2005 - 2007
Czy ktokolwiek z forumowiczów wierzy, że te inwestycje rozpoczną się w tym roku??
xelius_autobahn no está en línea  
Old June 16th, 2005, 04:39 PM   #20
qbas
Registered User

qbas's Avatar

Thread do góry
Na stronie http://www.kielce.gddkia.gov.pl pojawiły się informacje dotyczące długo oczekiewanej (przynajmniej przezemnie) budowy węzła kielce północ
VI. Zadania planowane do rozpoczęcia w najbliższym czasie:

1. Węzeł komunikacyjny KIELCE-PÓŁNOC
W ramach zadania przewiduje się wykonać:
-odcinek dwujezdniowej drogi nr 7 o parametrach klasy S- dł. 7,3 km ( w tym obwodnica Kajetanowa o długości 3 km)
-odcinek drogi nr 73 o parametrach klasy GP długości 3,6 km,
-węzeł bezkolizyjny na skrzyżowaniu dróg nr 7 i nr 73.
qbas no está en línea  

Closed Thread

Thread Tools

Posting Rules