daily menu » rate the banner | guess the city | one on oneforums map | privacy policy | DMCA | news magazine | posting guidelines

Go Back   SkyscraperCity > European Forums > Forum Polskich Wieżowców > Infrastruktura i Technologia > Infrastruktura kolejowa

Infrastruktura kolejowa Koleje

Global Announcement

As a general reminder, please respect others and respect copyrights. Go here to familiarize yourself with our posting policy.

Reply

Thread Tools
Old May 12th, 2006, 12:33 AM   #41
Filo
Kierownik Budowy

Filo's Avatar

Likes (Received): 67

Witamy! Czekamy na inf w sparwie 3 pkt
A co do 160 km/h to oczywiscie jest to niemozliwa predkosc w Poznaniu gdyz remon obejmuje zmiane torowiska a nie przebudowe nasypow a to wieze sie z tym ze predkosc 160km/h wiazala by sie z wypadnieciem na łuku:/ (za małe promienie lukow)

Sponsored Links
Old May 12th, 2006, 12:34 AM   #42
Filo
Kierownik Budowy

Filo's Avatar

Kolo al Wielkopolskiej wysokosc przechyłki ma juz ok kilkunastu kilkudziesiaciu cm!
Old May 13th, 2006, 07:27 PM   #43
wix
Registered User

Likes (Received): 0

Moja "wtyczka" nic nie słyszała o opóźnienu spowodowanym rozkładem jazdy. Powody to głównie błędy w dokumentacji.

Nowa data rozpoczęcia przebudowy: 30 czerwiec
wix no está en línea   Reply With Quote
Old May 13th, 2006, 10:51 PM   #44
DJanos
I love TRANCE

DJanos's Avatar

Likes (Received): 208

Czy budowa tunelu pod przejazdem kolejowym w Swarzedzu wiąże się z przetargiem na cały wezeł poznanski ??? Bo mieli inwestycje juz dawno zaczac a jest juz prawie lato i nic sie nie dzieje ;/ Dzieki za info
Old May 13th, 2006, 11:00 PM   #45
PB
Inwestor

PB's Avatar

Likes (Received): 1890

Quote:
Originally Posted by DJanos
Czy budowa tunelu pod przejazdem kolejowym w Swarzedzu wiąże się z przetargiem na cały wezeł poznanski ???
tak
PB no está en línea   Reply With Quote
Old May 26th, 2006, 07:58 PM   #46
smar
Infrastrukturnik drogowy

smar's Avatar

W Teleskopie podano datę 1 czerwca jako termin rozpoczęcia przebudowy poznańskiego węzła kolejowego.
Teraz chyba juz naprawdę się zacznie
Moje 'DROGOWE MARZENIA': OBWODNICE EKSPRESOWE:S5+S11/obwodnica północno-wschodnia/S11 obwodnica Obornik/III rama
smar no está en línea   Reply With Quote
Old May 28th, 2006, 02:00 AM   #47
bula
Registered User

Likes (Received): 6

Quote:
Originally Posted by smar
W Teleskopie podano datę 1 czerwca jako termin rozpoczęcia przebudowy poznańskiego węzła kolejowego.
Teraz chyba juz naprawdę się zacznie
No to mogę zapomnieć o przejechaniu przejazdem kolejowym na Starołęce

bula no está en línea   Reply With Quote
Old May 31st, 2006, 06:56 PM   #48
sierus
Registered User

sierus's Avatar

1 czerwca rusza modernizacja poznańskiego węzła kolejowego
gut 31-05-2006 , ostatnia aktualizacja 31-05-2006 17:21

Każda inwestycja poprawiająca komunikację wymaga poświęceń. Tym razem w cierpliwość muszą się uzbroić nie kierowcy, ale podróżni w pociągach, bo już jutro pełną parą ruszy modernizacja poznańskiego węzła kolejowego.

Przebudowa węzła Poznań to największa tego typu inwestycja w Polsce. Dotychczas bowiem żadne miasto nie doświadczyło takiego kolejowego remontu. Potrwa trzy lata i pochłonie 105 mln euro. Pierwszy etap rozpocznie się już 1 czerwca na torze nr 1 od Antoninka do stacji Poznań Wschód. Kompletna wymiana torów i trakcji potrwa 50 dni. W tym czasie pociągi w obu kierunkach będą kursowały po jednym czynnym torze. Dlatego składy przyjeżdżające i odjeżdżające ze stacji Poznań Główny mogą być lekko opóźnione. Zmienią się nieznacznie godziny odjazdów i przyjazdów ok. 100 pociągów. Godziny kursowania kilku z nich, zwłaszcza z kierunku Wrześni, Konina i Kutna, zostaną przesunięte o pół godziny, a nawet godzinę. 14 minut później niż zwykle przyjedzie też pociąg z Poznania do Zakopanego (teraz o godz. 9.16), a 10 minut później, czyli o godz. 10.06, pojawi się w Poznaniu pociąg z Łodzi Kaliskiej jadący do Szczecina.

Zmienią się również godziny kursowania pociągów pospiesznych niejadących przez Poznań, a przemierzających północną Wielkopolskę: "Barnima" z Torunia do Szczecina (przez Piłę, Trzciankę, Krzyż) oraz "Kopernika" z Bydgoszczy przez Piłę do Warszawy.

Szczegółowy wykaz zmian można znaleźć na stronie internetowej PKP Przewozy Regionalne (www.pr.pkp.pl) i w dworcowych punktach informacji. Komunikaty pojawią się także na wszystkich stacjach poznańskiego węzła kolejowego. Informacja kolejowa: tel. 94 36.
--

sierus no está en línea   Reply With Quote
Old June 2nd, 2006, 12:06 PM   #49
PB
Inwestor

PB's Avatar

Likes (Received): 1890

Quote:
PKP POZNAŃ - Remont jak lokomotywa

Pierwszy dzień remontu poznańskiego węzła kolejowego minął, jednak roboty między Antoninkiem a Swarzędzem w praktyce się nie rozpoczęły. – To był na pewno trudniejszy dzień, bo zaczął obowiązywać zmieniony rozkład jazdy. Zgodnie z przepisami zmiany zostały pasażerom przedstawione. Można je zobaczyć w internecie na stronie www.pr.pkp.pl oraz na tablicach na Dworcu Głównym – mówi Zbigniew Kryś, dyrektor Wielkopolskiego Zakładu Przewozów Regionalnych PKP. – Najprawdopodobniej zdejmowanie sieci rozpocznie się dzisiaj – mówi Zbigniew Wolny, rzecznik PLK PKP.
Zaplanowana na trzy lata największa w Polsce modernizacja węzła kolejowego polegać będzie na wymianie torów, a także sieci trakcyjnej oraz urządzeń sterowania i zabezpieczenia ruchu między Swarzędzem a przystankiem Poznań Junikowo.

Wyjeżdżają wcześniej

- Pociąg z Poznania do Gdyni wyjeżdża o minutę wcześniej z Dworca Głównego, czyli o godz. 6.16.
- O 4 minuty wcześniej, czyli o godz. 14.07 wyjeżdża pociąg z Poznania do Wrześni.
- O 4 minuty wcześniej odjeżdża też pociąg z Poznania do Kłodawy – 13.37. Z Konina zaś odjeżdża on nadal o 6 minut wcześniej.
- Według tego, co zaplanowali kolejarze, pozostałe będą odjeżdżały od kilku do kilkunastu minut później.
PB no está en línea   Reply With Quote
Old June 2nd, 2006, 02:23 PM   #50
lMl
2012

lMl's Avatar

Wczoraj wjeżdżałem od strony Kutna i na odcinku od Antoninka do Wschodniego ekipy PKP Energetyka w swoich żółtych pociągach zdejmowali trakcje elektryczną nad torem północnym. Mój pociąg wjechał bez problemów, ale za Wschodnim była mała kolejeczka trzech pociągów wyjeżdżających z Poznania. Ciekawe jak będzie z opóźnieniami...? Może PKP puści pociągi wjeżdzające od strony Kutna przez Franowo?
lMl no está en línea   Reply With Quote
Old June 14th, 2006, 08:02 PM   #51
Lares
Registered User

Lares's Avatar

Likes (Received): 19805

coś sie dzieje przy budowie wiadukto-tunelu w Swarzędzu
Lares está en línea ahora   Reply With Quote
Old June 15th, 2006, 10:59 AM   #52
smar
Infrastrukturnik drogowy

smar's Avatar

fajnie, że mamy człowieka w Swarzędzu - będą foty z tej ciekawej inwestycji
Moje 'DROGOWE MARZENIA': OBWODNICE EKSPRESOWE:S5+S11/obwodnica północno-wschodnia/S11 obwodnica Obornik/III rama
smar no está en línea   Reply With Quote
Old June 15th, 2006, 03:43 PM   #53
Filo
Kierownik Budowy

Filo's Avatar

Quote:
Originally Posted by White Zombi
coś sie dzieje przy budowie wiadukto-tunelu w Swarzędzu
Przyjechały Larseny
Old June 15th, 2006, 04:05 PM   #54
Pemo
Registered User

Pemo's Avatar

Likes (Received): 19

Quote:
Originally Posted by smar
fajnie, że mamy człowieka w Swarzędzu - będą foty z tej ciekawej inwestycji
a ja mysle ze mamy dwoch
4. Chociażbym chodził ciemną doliną, zła się nie ulęknę, bo Ty jesteś ze mną. Twój kij i Twoja laska są tym, co mnie pociesza.(BT)
Pemo no está en línea   Reply With Quote
Old June 25th, 2006, 11:54 PM   #55
Pemo
Registered User

Pemo's Avatar

Likes (Received): 19

Fotki zrobione wczoraj - niestety tylko komorka...
Okolice cmentarza Milostowo

4. Chociażbym chodził ciemną doliną, zła się nie ulęknę, bo Ty jesteś ze mną. Twój kij i Twoja laska są tym, co mnie pociesza.(BT)
Pemo no está en línea   Reply With Quote
Old July 3rd, 2006, 10:06 AM   #56
Tomek90Poznan
Registered User

Tomek90Poznan's Avatar

Witam wszystkich forumowiczów
Kilka zdjęć z odcinka Poznań-Wschód - Antoninek
Za jakośc zdjęć z góry przepraszam, ale robione z pociągu :P

http://picasaweb.google.com/tomek.wi...iWezelKolejowy

Last edited by Tomek90Poznan; January 12th, 2007 at 10:32 PM.
Tomek90Poznan no está en línea   Reply With Quote
Old July 3rd, 2006, 02:49 PM   #57
Arazzz
Registered User

Arazzz's Avatar

Tylko sie cieszyc ze zaczelo sie i wszystko ladnie idzie, jak widac nieproznuja Cieszmy sie!

Poznań Convention Bureau
Poznań University...
Poznań Euro 2012
Arazzz no está en línea   Reply With Quote
Old July 6th, 2006, 09:03 PM   #58
Tomek90Poznan
Registered User

Tomek90Poznan's Avatar

Quote:
Trwa modernizacja poznańskiego węzła kolejowego

To nie budowa autostrady w polu. To najpotężniejsza inwestycja kolejowa w Poznaniu po II wojnie światowej. Mimo to trwająca od miesiąca modernizacja poznańskiego węzła kolejowego powoduje tylko niewielkie opóźnienia pociągów.

- To nie budowa autostrady w polu, gdzie nie ma żadnych komplikacji, ale czynna linia kolejowa o dużym natężeniu ruchu - mówi Grzegorz Siewiera, zastępca dyrektora poznańskiego oddziału PKP Polskie Linie Kolejowe. Pociągi między Antoninkiem a stacją Poznań Wschód jeżdżą po jednym torze w obu kierunkach. Na drugim torze trwają prace od podstaw. Najpierw została usunięta trakcja przy pomocy specjalnego pociągu do jej zwijania, zlikwidowane zostały stare betonowe słupy trakcyjne, cały nasyp, podkłady i tory. Potem podłoże zostało wysypane wapnem, by zwiększyć jego wytrzymałość. Na to przyszły warstwami układane kamienie. Podłoże jest kilka razy walcowane, a na nim układane podkłady kolejowe - wysłużone drewniane są zastępowane przez betonowe. Na końcu przytwierdzane są tory i z nich, znów za pomocą specjalnego pociągu, zawieszana się sieć trakcyjną. Samej sieci ponad torami głównymi jest 40 km, kilkadziesiąt dodatkowych kilometrów ponad torami bocznymi przy rozjazdach oraz dziesiątki kilometrów kabli do zasilania urządzeń sterowania ruchem.

- To niezwykle trudna operacja, bo cały czas mamy do czynienia z ruchem kolejowym o dużym natężeniu. Trzeba zadbać o to, by nie ucierpieli na tym pasażerowie - przypomina Marian Smolec, kierownik projektu.

Dla wykonawców nie ma litości: wszystko musi być wykonane co do milimetra, wszystkie czynności kontroluje geotechnik. Dlaczego? Bo poznański węzeł jest częścią najważniejszego europejskiego korytarza kolejowego prowadzącego z Uralu na zachód Starego Kontynentu. Musi być przystosowany do kursowania po nim pociągów niemieckich czy francuskich.

Na razie utrudnienia są niewielkie. Najgorzej będzie w przyszłym roku, kiedy rozpocznie się remont między stacją Poznań Garbary a Dworcem Głównym, gdzie pociągi jeżdżą praktycznie jeden za drugim. Wtedy ulegną zmianie relacje niektórych pociągów, ich składy, drużyny konduktorskie, a nawet zmienią się perony, z których pociągi będą ruszać.

Po II wojnie światowej żadne miasto nie przeszło tak wielkiej modernizacji węzła. Poznań jest pierwszy. Po zakończeniu przebudowy sporo się zmieni: będzie bezpieczniej, szybciej i bardziej komfortowo. Pociągi będą przejeżdżały przez Poznań z prędkością 160 km na godzinę, a cały ruch będzie zarządzany z jednego miejsca - Lokalnego Centrum Sterowania (LCS). Przystanek Antoninek zostanie przesunięty bliżej zakładów Volkswagena, na wysokości obecnych przystanków autobusowych; powstanie wiadukt w Swarzędzu nad ul. Kirkora, przejścia podziemne przy dojściach na cmentarze na Miłostowie i Junikowie, a stacje od Junikowa do Swarzędza zyskają nowe perony i rozjazdy. Prace potrwają 27 miesięcy, prawie do końca 2008 r., i pochłoną 105 mln euro. Niemal trzy czwarte tej kwoty pochodzi z Europejskiego Funduszu Spójności.
Żródło:
Tomek90Poznan no está en línea   Reply With Quote
Old July 24th, 2006, 06:53 PM   #59
Lares
Registered User

Lares's Avatar

Likes (Received): 19805

budowa wiaduktu kolejowego w Swarzędzu

Old July 24th, 2006, 07:46 PM   #60
Silver Fox
Registered User

Likes (Received): 11

/\Wiaduktu???Przeciez caly czas byla mowa o tunelu...
Silver Fox no está en línea   Reply With Quote

Reply

Tags
poznań

Thread Tools

Posting Rules