daily menu » rate the banner | guess the city | one on oneforums map | privacy policy | DMCA | news magazine | posting guidelines

Go Back   SkyscraperCity > European Forums > Forum Polskich Wieżowców > Infrastruktura i Technologia > Infrastruktura kolejowa

Infrastruktura kolejowa Koleje

Global Announcement

As a general reminder, please respect others and respect copyrights. Go here to familiarize yourself with our posting policy.

Reply

Thread Tools
Old February 9th, 2011, 02:52 AM   #121
6opuC
Registered User

6opuC's Avatar

Likes (Received): 63

Quote:
Originally Posted by potwo-or View Post
Skąd wziąłeś Vmax=160-180km/h? Przecież jasno podano, że będzie 160km/h (180km/h dopisał redaktorzyna, który zapomniał, że skład musi mieć 10% rezerwy).
te + 20km/h to rezerwa na przyszłość. Podobno myślą o doprowadzeniu głównych magistrali do max 200 km/h, ale to plan na 2020.

Quote:
A wie ktoś na jakim etapie jest remont torów pod 160km/h?
Ile procent jest zrobione?
Ile jest w budowie?
Ile dopiero zamierzają zacząć? (i jaka jest szansa, że te ostatnie procenty skończą w ciągu 16 miesięcy?)
Na magistrali Lwów - Kijów (przez Tarnopol) już parę miesięcy temu puszczali w tę i z powrotem kilka razy elektrowóz DS3 + 9 wagonów na 160km/h więc jest OK. Chcą wymienić trakcję i dołożyć środków bezpieczeństwa na przystankach po drodze. Gorzej z Donieckiem. Tam (między Krasnohradem i Lozovą - na wysokości Charkowa) trzeba elektryfikować, mosty budować i ogólnie poprawić wszystko dookoła. Więc powątpiewam w sukces na tym odcinku.

Generalnie wygląda to tak: "W 2011 roku przewiduje się modernizację i remont 1305.5 km toru, wymiany 287 przełączników, elektryfikację 87 km , modernizację 32 podstacji trakcyjnych i budowę 18 mostów. Niezbędne jest finansowanie w wysokości 5052,5 mln UAH."

Quote:
2. tak podróżuje u nich tylko jeden pociąg. Inne mają nawet ponad 10 godzin

170 Lvov Kiev Pas 06:28
092 Lvov Kiev Pas 08:38
044 Ivano-Frankovsk Kiev Pas 08:53
016 Ujgorod Moscow Kievskaia 09:03
142 Chernovcy Moscow Kievskaia 09:03
014 Ujgorod Harkov Pas 09:17
138 Ivano-Frankovsk Kiev Pas 09:23
008 Chop Kiev Pas 09:28
100 Ujgorod Kiev Pas 09:30
112 Lvov Harkov Pas 09:43
074 Lvov Moscow Kievskaia 09:49
052 Wroclaw Glowny A Kiev Pas 09:50
050 Truskavec Kiev Pas 09:59
082 Ujgorod Kiev Pas 10:02
098 Lvov Kiev Pas 10:03
134 Lvov Lugansk 10:32
660 Lvov Kiev Pas 15:02

Quote:
Ich obecny czas (6,5) i odległość (przyjąłem 550) daje vhandl=ok.85km/h -znam relacje w PL, gdzie vhandl>100km/h. A relacja Kijów-Lwów jest reprezentacyjną kolei na Ukrainie.
6:28 a odległość 575km (nie przez Tarnopol). Najszybsza długodystansowa średnia wychodzi na relacji Kijów - Dniepropietrowsk 535km w 5:50 h

Last edited by 6opuC; February 9th, 2011 at 03:11 AM.
6opuC no está en línea   Reply With Quote

Sponsored Links
Old February 9th, 2011, 03:19 AM   #122
sneerr
Registered User

Likes (Received): 0

Quote:
Originally Posted by 6opuC View Post
te + 20km/h to rezerwa na przyszłość. Podobno myślą o doprowadzeniu głównych magistrali do max 200 km/h, ale to plan na 2020.
rok nie byłem na Ukrainie, ale dobrze będzie jak do 2020 na głównych liniach będzie 120 km/h.
trochę dziwna sprawa z tymi pociągami od hyundaia, bo zazwyczaj UZ czymś takim się chwaliło.
sneerr no está en línea   Reply With Quote
Old February 9th, 2011, 03:30 AM   #123
6opuC
Registered User

6opuC's Avatar

Quote:
Originally Posted by sneerr View Post
rok nie byłem na Ukrainie, ale dobrze będzie jak do 2020 na głównych liniach będzie 120 km/h.
trochę dziwna sprawa z tymi pociągami od hyundaia, bo zazwyczaj UZ czymś takim się chwaliło.

Bo to nie tak jak z produktami Siemensa, że wszyscy kupują gotowe.
Hyundai podchodzi dość indywidualnie do tego zamówienia. Pewnie mało co mają dlatego wiemy ile wiemy. Składy mają dostarczyć dopiero w 2012.

średnie dla Hyundaii w 2012 mają wyglądać tak: Kijów- Lwów 127km/h, Kijów-Charków 140km/h, Kijów-Donieck 140km/h.

Last edited by 6opuC; February 9th, 2011 at 03:49 AM.
Old February 9th, 2011, 05:59 AM   #124
sneerr
Registered User

może hyundaie to nie traxxy czy eurosprintery, ale przecież nie będą tworzyć specjalnie prototypu dla UZ. tym bardziej, że ma to być kilkanaście sztuk.
jeśli mogę zapytać, skąd masz takie informacje odnośnie prędkości?
Old February 9th, 2011, 11:00 AM   #125
6opuC
Registered User

6opuC's Avatar

Quote:
może hyundaie to nie traxxy czy eurosprintery, ale przecież nie będą tworzyć specjalnie prototypu dla UZ. tym bardziej, że ma to być kilkanaście sztuk.
no nie, ale skoro jeszcze nie przedstawili nawet wizek. To znaczy że podejście jest dość indywidualne. Chodzą słuchy że ma to być coś podobnego do IE2200 class.
Quote:
jeśli mogę zapytać, skąd masz takie informacje odnośnie prędkości?
generlanie polskie gazetki nie rozpisują się specjalnie na temat UZ. Trzeba szukać na oficjalnej stronie, w czasopismach takich jak http://www.magistral-uz.com.ua/?m=arhiv&arhiv=arhiv no, oczywiście I przedewszystkim ukraińska część forum.

Last edited by 6opuC; February 9th, 2011 at 11:11 AM.
Old February 9th, 2011, 11:40 AM   #126
potwo-or
Registered User

potwo-or's Avatar

Likes (Received): 11452

Quote:
średnie dla Hyundaii w 2012 mają wyglądać tak: Kijów- Lwów 127km/h, Kijów-Charków 140km/h, Kijów-Donieck 140km/h.
Przy składach na 160km/h jakoś nie chce mi się wierzyć...
potwo-or no está en línea   Reply With Quote
Old February 9th, 2011, 01:13 PM   #127
Fikander
Registered User

Fikander's Avatar

Likes (Received): 1480

Quote:
Mogłem pomieszać przy samym Doniecku( ten łuk duży się wydaje, ale po linii na wprost jest tyle do roboty że ciężko mi uwierzyć jakoby mieli tam zacząć dłubać).
Mówisz o Konstantynówka-Jasynuwata? Skąd taki wniosek?
Old February 9th, 2011, 01:52 PM   #128
kresypolskie
Registered User

kresypolskie's Avatar

Likes (Received): 548

Quote:

1. nie 6 godzin tylko 6,5 godz
2. tak podróżuje u nich tylko jeden pociąg. Inne mają nawet ponad 10 godzin
3. polski odcinek obejmuje najbardziej zdewastowaną linię magistralną w PL (tak zwany wiejski tramwaj)
4. porównanie z innym odcinkiem - Rzepin-Białystok czas: 6:45 (odjąłem czas na przesiadkę) - 642km (a odcinek Warszawa- Białystok u nas czeka na modernę)
Ich obecny czas (6,5) i odległość (przyjąłem 550) daje vhandl=ok.85km/h -znam relacje w PL, gdzie vhandl>100km/h. A relacja Kijów-Lwów jest reprezentacyjną kolei na Ukrainie.
ad 1. Wziąłem tz. część całkowitą wartości To samo tyczy się wartości polskich osiągów, ponieważ jak maszynista ma dobry dzień to nawet trasę pokona w 9 godz. i ponad 30 min
ad 2. My też mamy szeroki wybór. Są jeszcze Przewozy Regionalne z krótszym czasem przejazdu (dokładnie 8.37), za mniejszą cenę.
ad 3. Odcinek Wrocław Brochów - Opole Główne jest na najwyższym poziomie (nawet lokomotywy nie potrafią osiągnąć maksymalnej prędkości na tym odcinku). Co do reszty trasy to faktycznie, prędkość starego Konstala
kresypolskie no está en línea   Reply With Quote
Old February 9th, 2011, 05:51 PM   #129
potwo-or
Registered User

potwo-or's Avatar

Likes (Received): 11452

Quote:
Originally Posted by kresypolskie View Post
ad 1. Wziąłem tz. część całkowitą wartości To samo tyczy się wartości polskich osiągów, ponieważ jak maszynista ma dobry dzień to nawet trasę pokona w 9 godz. i ponad 30 min
ad 2. My też mamy szeroki wybór. Są jeszcze Przewozy Regionalne z krótszym czasem przejazdu (dokładnie 8.37), za mniejszą cenę.
Porównuje się zawsze to samo. Czyli jeśli porównujesz najszybszy czas Ukraiński powinieneś też wziąć najszybszy nasz. Inaczej już tylko krok od manipulacji. (poza tym ten sam system zaokrąglenia - a własciwie lepiej podać bez zaokrąglania.
Quote:
ad 3. Odcinek Wrocław Brochów - Opole Główne jest na najwyższym poziomie (nawet lokomotywy nie potrafią osiągnąć maksymalnej prędkości na tym odcinku). Co do reszty trasy to faktycznie, prędkość starego Konstala
Są loki które tam tyle jadą np. EP09 w pociągu EC Wawel.
Oczywiście widziałeś o który odcinek mi chodzi Kraków-Opole - więc nie wiem dlaczego od razu nie zaznaczyłeś tego. Również ocierasz się o manipulację.

W ten sposób (mimo fatalnego stanu dużego odcinka naszej trasy) podaną przez Ciebie różnicę 3 godzin (pomiędzy 9 a 6) skróciliśmy do 2 godzin (8:30-6:30). Jak jeszcze weźmiesz pod uwagę kategorię pociągów (ten w 6:30 nie ma postojów po drodze prawda? więc porównaj do czasu z postojami 8:30 do 8:30) oraz to że jest to jedna z najlepszych tras dalekobieżnych na Ukrainie i jedna z najgorszych Polskich to wyniki, które podałeś nie są już takie szokujące.
Aż miło popatrzyć jak z początkowych 3 godzin różnicy zjechaliśmy do tego samego czasu. IMHO skandal na miarę "Faktu"

Last edited by potwo-or; February 9th, 2011 at 06:00 PM.
potwo-or no está en línea   Reply With Quote
Old February 9th, 2011, 07:07 PM   #130
kresypolskie
Registered User

kresypolskie's Avatar

1. Wartości czasów przejazdu były według zeszłorocznego rozkładu jazdy (i starszych). Rok temu najszybszy pociąg wyciągał 9h ok 30min (chyba),w tym rozkładzie faktycznie jeden pociąg wyciąga ok 8h ok 30min
2. Kilka postów temu wyraźnie zaznaczyłem, że to są części całkowite, a nie zaokrąglanie (def. x-1<[x]<=x), natomiast część całkowita jest motorem napędowym usług/handlu (konsument zawsze widzi pierwszą cyfrę np. 3,99, sprawdźcie w najbliższym sklepie), tak samo jest na kolei
3.
Quote:
3. polski odcinek obejmuje najbardziej zdewastowaną linię magistralną w PL (tak zwany wiejski tramwaj)
"Ocieranie o manipulacje" jest również mówienie o części trasy, jako o całości.

4.

Quote:
W ten sposób (mimo fatalnego stanu dużego odcinka naszej trasy) podaną przez Ciebie różnicę 3 godzin (pomiędzy 9 a 6) skróciliśmy do 2 godzin (8:30-6:30).
(Wg starego rozkładu jazdy, wtedy nie było pociągu 8,37) Podróżny nie widzi 2 godzin tylko 3 (co jest nie zgodne ze stanem faktycznym). Nawet różnica przy takich wartościach jak 1,99 i 2,00, pierwszą i jedyną informacją dla mózgu jest w większości przypadków 1.

5.
Quote:
Jak jeszcze weźmiesz pod uwagę kategorię pociągów (ten w 6:30 nie ma postojów po drodze prawda? więc porównaj do czasu z postojami 8:30 do 8:30)
Faktycznie drogi Ukraiński pociąg nie posiada zbyt wiele postojów, natomiast drogi pociąg TLK 63201 stoi 30min do 1godz na stacji Kraków Płaszów (jak jest wesoło to jeszcze potrafi dłuuuugo stać po podłączeniu pociągu z Warszawy)

6.
Quote:
oraz to że jest to jedna z najlepszych tras dalekobieżnych na Ukrainie i jedna z najgorszych Polskich to wyniki, które podałeś nie są już takie szokujące.
Szokujące jest to, że przed wojną było szybciej na tej trasie ...

7.
Quote:
IMHO skandal na miarę "Faktu"
Jak toaleta w tym pociągu przemówi ludzkim głosem to "Fakt" na pewno tym się zainteresuje
Old February 9th, 2011, 08:36 PM   #131
sneerr
Registered User

Quote:
no nie, ale skoro jeszcze nie przedstawili nawet wizek. To znaczy że podejście jest dość indywidualne. Chodzą słuchy że ma to być coś podobnego do IE2200 class.
no tak, ale doszukałem się informacji, że sama umowa między UZ a hyundaiem została podpisana w czerwcu 2009 roku, jeszcze za czasów pięknej Julii, czyli już ponad półtora roku temu. przez ten czas można stworzyć przynajmniej przybliżone wizualizacje.
ale faktycznie chyba będzie to samo albo coś bardzo podobnego jak na zdjęciu.

Old February 9th, 2011, 08:57 PM   #132
6opuC
Registered User

6opuC's Avatar

Quote:
Przy składach na 160km/h jakoś nie chce mi się wierzyć...
mi też nie.

Quote:
Originally Posted by Fikander View Post
Mówisz o Konstantynówka-Jasynuwata? Skąd taki wniosek?
Łozova - Sloviansk wydaje mi się dużym łukiem.
Old February 9th, 2011, 09:46 PM   #133
jozeck
Just user

jozeck's Avatar

Likes (Received): 756

Quote:
(...) natomiast część całkowita jest motorem napędowym usług/handlu (konsument zawsze widzi pierwszą cyfrę np. 3,99 (...)
Na to się chyba nabierają już tylko marketingowcy

Ja się oduczyłem w pewnym niemieckim sklepie (Aldi) będąc małym brzdącem Chciałem sobie Maoam kupić, zadowolony ze bodajże 2 marki kosztowało - potem zauważyłem 'dopisek', dzięki któremu cena wzrastała o 50% Zostało mi do dziś.
Old February 9th, 2011, 09:58 PM   #134
kresypolskie
Registered User

kresypolskie's Avatar

Niestety ta taktyka działa na WIĘKSZOŚCI społeczeństwa. Statystyczny Pan X myśli, że to tylko złotówka, a reszta to grosze (bo jak ma złotówkę, to znaczy ma większość), więc kupuje. Czasami Pan X nadal myśli, że coś kupuje za 1 zł nawet przy kasie (blokada w świadomości?). Tak samo konsument myśli przy wyborze np. telewizora (za 1999zł): taki dobry i za tysiąc złotych
Old February 9th, 2011, 10:50 PM   #135
6opuC
Registered User

6opuC's Avatar

UZ podpisało kontrakt o wartości 39.9mln EUR na 2 takie jednostki każda 6 -wagonowa (620 miejsc) z Czeską "Vagonką" . Mają je dostarczyć w połowie 2012 roku na magistralę Charków - Połtawa (eizviestia.com) lub Kijów - Charków, Charków - Donieck (trans-port.com.ua). Wiadomo też że UZ poprosiło wyrobnika o zwiększenie prędkości maksymalnej tych pociągów z 140 do 160km/h.

eizvestia.com (RUS)

Last edited by 6opuC; February 9th, 2011 at 11:28 PM.
Old February 10th, 2011, 01:49 AM   #136
a_r_e_k
Registered User

a_r_e_k's Avatar

Likes (Received): 1

Ale one są w &%$# awaryjne ! Ukraińcy nie idą w hurt tylko detal ( 2 sztuki szał)
"Jak chcesz takie żarcie jak z Maka to musisz kupić w jakiejś rzeźni odpadki typu kopyta, penisy, żołądki, zmielić to i wrzucić do bułki którą kupisz np. w Makro. Dodajesz keczup i masz dokładnie to samo. Nie zapomnij podgrzać. A i pamiętaj żeby dodać jeszcze plasterek starego ogórka, tylko cienki żeby go nie było za bardzo czuć bo nie dasz rady zjeść. Smacznego!!!"
Internet
Nienawidzę polskiej mentalności
a_r_e_k no está en línea   Reply With Quote
Old February 10th, 2011, 02:40 AM   #137
6opuC
Registered User

6opuC's Avatar

Quote:
Originally Posted by a_r_e_k View Post
Ale one są w &%$# awaryjne ! Ukraińcy nie idą w hurt tylko detal ( 2 sztuki szał)
bo biorą je w ramach testów. I zaznaczają że dalsza współpraca jest bardzo możliwa. Nieźle się wkopią, w takim razie o ile z tą awaryjnością prawda.
Old February 10th, 2011, 07:15 AM   #138
sneerr
Registered User

Quote:
UZ podpisało kontrakt o wartości 39.9mln EUR na 2 takie jednostki każda 6 -wagonowa (620 miejsc). Wiadomo też że UZ poprosiło wyrobnika o zwiększenie prędkości maksymalnej tych pociągów z 140 do 160km/h.
20 mln € za sztukę, to tyle co miało kosztować nasze pendolino
co oni mają takie ciśnienie z tą prędkością 160 km/h? no chyba, że ta trasa z Lwowa przez Kijów do Charkowa i Doniecka faktycznie będzie w całości albo dużej części na 160 km/h przystosowana.
Old February 10th, 2011, 11:25 AM   #139
6opuC
Registered User

6opuC's Avatar

Quote:
20 mln € za sztukę, to tyle co miało kosztować nasze pendolino
CityElefant miał kiedyś nawet próby w Polsce. Ale właśnie ze względu na cenę odstąpili od jego zakupu.
Old February 10th, 2011, 05:29 PM   #140
a_r_e_k
Registered User

a_r_e_k's Avatar

Likes (Received): 1

Czesi przestają je kupować, a chcą nawet wycofywać ze względu na awaryjność.
"Jak chcesz takie żarcie jak z Maka to musisz kupić w jakiejś rzeźni odpadki typu kopyta, penisy, żołądki, zmielić to i wrzucić do bułki którą kupisz np. w Makro. Dodajesz keczup i masz dokładnie to samo. Nie zapomnij podgrzać. A i pamiętaj żeby dodać jeszcze plasterek starego ogórka, tylko cienki żeby go nie było za bardzo czuć bo nie dasz rady zjeść. Smacznego!!!"
Internet
Nienawidzę polskiej mentalności
a_r_e_k no está en línea   Reply With Quote

Reply

Tags
mołdawia, ukraina

Thread Tools

Posting Rules