daily menu » rate the banner | guess the city | one on oneforums map | privacy policy | DMCA | news magazine | posting guidelines

Go Back   SkyscraperCity > European Forums > Forum Polskich Wieżowców > Infrastruktura i Technologia > Infrastruktura drogowa > Inwestycje ukończone

Global Announcement

As a general reminder, please respect others and respect copyrights. Go here to familiarize yourself with our posting policy.

Reply

Thread Tools Rating: Thread Rating: 229 votes, 5.00 average.
Old September 27th, 2013, 04:44 PM   #5661
Toye
Registered User

Toye's Avatar

Likes (Received): 6902

kamilost super zdjecia należy Ci sie za to duże

Quote:
Originally Posted by FragMaster View Post
Tak jak widać, tutaj łącznica AJ>Estakada/Rondo idzie po nasypie, więc twardolanego tu raczej nigdy nie będzie. Ten fragment powinien mieć na schemacie kolor czerwony.
Tak też zrobiłem .No to lecim ze schematem :

Enjoy

Last edited by Toye; September 27th, 2013 at 05:26 PM.
Toye no está en línea   Reply With Quote

Sponsored Links
Old September 27th, 2013, 04:52 PM   #5662
RalfG
Registered User

Likes (Received): 536

Asfaltują wylot NL od granicy kontraktu w kierunku AJ
RalfG no está en línea   Reply With Quote
Old September 27th, 2013, 05:00 PM   #5663
FragMaster
Registered User

FragMaster's Avatar

Likes (Received): 535

Quote:
Originally Posted by kamilost View Post

37.

Na tym zdjęciu widać, że nasyp zaczyna się w miejscu połączenia części A z częścią B. Wg mnie powinno to wyglądać tak:

kozaist liked this post
FragMaster no está en línea   Reply With Quote
Old September 27th, 2013, 05:14 PM   #5664
Toye
Registered User

Toye's Avatar

Likes (Received): 6902

Hm no w sumie patrząc na to zdjecie tak powinno być Zaraz to poprawie

Ok poprawione .Mam nadzieje że reszta jest ok

Last edited by Toye; September 27th, 2013 at 05:21 PM.
Toye no está en línea   Reply With Quote
Old September 27th, 2013, 05:19 PM   #5665
noncek
Nalanolinowana lina

noncek's Avatar

Likes (Received): 1805

To jeszcze przy okazji możesz poprawić literówkę przy "wiaduktach bez twardolanego"

A sam schemat:

Toye liked this post
noncek no está en línea   Reply With Quote
Old September 27th, 2013, 08:42 PM   #5666
AndBB
Registered User

Likes (Received): 18

Patrząc na zdjęcia od Kamilosta jedna rzecz nie daje mi spokoju a mianowicie jaka jet odległość od najbardziej wysuniętego zjazdu z węzła Salomea do wanny na węźle łopuszańska. Może perspektywa ze zdjęć 41-45 nieco skraca ten dystans jednak sporo będzie trzeba się natrudzić żeby pozmieniać tyle pasów chcąc zmieścić się na pasach w kierunku centrum. Ma może ktoś schemat z rozrysowanymi pasami jazdy pomiędzy węzłem Łopuszańska a Salomea?
AndBB no está en línea   Reply With Quote
Old September 27th, 2013, 08:51 PM   #5667
micro-jr
Marzyciel

Likes (Received): 692

Quote:
Originally Posted by AndBB View Post
Patrząc na zdjęcia od Kamilosta jedna rzecz nie daje mi spokoju a mianowicie jaka jet odległość od najbardziej wysuniętego zjazdu z węzła Salomea do wanny na węźle łopuszańska. Może perspektywa ze zdjęć 41-45 nieco skraca ten dystans jednak sporo będzie trzeba się natrudzić żeby pozmieniać tyle pasów chcąc zmieścić się na pasach w kierunku centrum. Ma może ktoś schemat z rozrysowanymi pasami jazdy pomiędzy węzłem Łopuszańska a Salomea?
ze niby co?
I z AJ i z S8 będzie wspaniały prosty wjazd do Wanny. jaka zmiana pasów?
micro-jr no está en línea   Reply With Quote
Old September 27th, 2013, 10:24 PM   #5668
HODYL
HODYL

Likes (Received): 20

Kamiloscie, super zdjęcia,wielkie dzięki
może rozmawiałeś z Kierownikiem o terminach, jak to wygląda jego zdaniem
jest szansa na końcówkę roku?
HODYL no está en línea   Reply With Quote
Old September 27th, 2013, 11:42 PM   #5669
Teokryt
I co ja mogę?

Teokryt's Avatar

Likes (Received): 5176

Brr, leje, czy SSC ma sygnowane kalosze do łażenia po budowach? Bo jutro na TSW się wybieram. Swoją droga, ciekawa rozbiórka się szykuje na dniach, przy Katowickiej na granicy Janek/Wolicy świeżo co wypatroszony duży obiekt mieszkalno-usługowy (wybite okna, futryny, pozdejmowane bramy, barierki) a teren ogrodzony taśmą. Zwiększyli tempo rozbiórek do 3/4 na tydzień., w tym tempie potrzeba im 30 tygodni aby dokonać kompletu rozbiórek.
Teokryt no está en línea   Reply With Quote
Old September 27th, 2013, 11:47 PM   #5670
jhirny
Registered User

Likes (Received): 414

Podbijam prośbę/pytanie o to, czy gdzieś jest projekt organizacji ruchu na Salomei, bo choć jeżdżę tam prawie codziennie, to przerasta to moją wyobraźnię A na stronie SISKOM-u nie znalazłem.
jhirny no está en línea   Reply With Quote
Old September 28th, 2013, 12:10 AM   #5671
MichalJ
Registered User

Likes (Received): 5282

Najlepsze rysunki są tu:
http://www.salomea-wolica-miejski.pl/lokalizacja.html
Faktem jest, że dwukrotny przejazd nitki Pruszków-wanna nad nitką Opacz-wanna wygląda na dziwactwo projektanta. Ale to pewnie znowu efekt uznania relacji Opacz-węzeł Łopuszańska za główną i dogmatu, że wjazdy z boku mogą być tylko z prawej...
MichalJ no está en línea   Reply With Quote
Old September 28th, 2013, 12:39 AM   #5672
toonczyk
autostradożerca

toonczyk's Avatar

Quote:
Originally Posted by jhirny View Post
Podbijam prośbę/pytanie o to, czy gdzieś jest projekt organizacji ruchu na Salomei, bo choć jeżdżę tam prawie codziennie, to przerasta to moją wyobraźnię A na stronie SISKOM-u nie znalazłem.
Projekt stałej organizacji ruchu, arkusze można oglądać np. programem WinDjView.

jhirny, M_J_J, tadeo111 liked this post
toonczyk no está en línea   Reply With Quote
Old September 28th, 2013, 12:48 AM   #5673
MichalJ
Registered User

O, tych obrazków nie znałem.

Tak naprawdę, to trudny w wykonaniu będzie przejazd Opacz-rondo(-Kleszczowa), bo trzeba będzie szybko zmienić dwa razy pas, żeby na estakadę w kierunku Łopuszańskiej nie trafić.
Oczywiście, można też będzie pojechać przez Ryżową i problem z głowy.
Old September 28th, 2013, 01:41 AM   #5674
jhirny
Registered User

Dziękuję, świetna lektura (a robota leży).

Gdy tak patrzę, to widzę, że wjazd z Jerozolimskich na łącznicę w stronę Opaczy bardzo krótki będzie.

Quote:
Tak naprawdę, to trudny w wykonaniu będzie przejazd Opacz-rondo(-Kleszczowa), bo trzeba będzie szybko zmienić dwa razy pas, żeby na estakadę w kierunku Łopuszańskiej nie trafić.
Tak, choć tylko na jednym będziesz miał ruch do dołączenia się do.
Old September 28th, 2013, 10:00 AM   #5675
micro-jr
Marzyciel

Quote:
Originally Posted by jhirny View Post
Dziękuję, świetna lektura (a robota leży).

Gdy tak patrzę, to widzę, że wjazd z Jerozolimskich na łącznicę w stronę Opaczy bardzo krótki będzie.

Tak, choć tylko na jednym będziesz miał ruch do dołączenia się do.
Wjazd z jerozolimskich w S8 idzie wanna lekko wyprofilowanym łukiem pod estakadą. Jak może być "krótki"?

Analizujecie jakieś przepływy, ale coś mi podpowiada, ze albo źle postrzegacie skrzynkę, albo nie bierzecie pod uwagę NL i tego, ze ruch S8 Kleszczowa będzie sporadyczny przez ten węzeł, choć dzięki skrzynce, a dokładnie przejazdowo pod nią jak najbardziej możliwy.
Old September 28th, 2013, 10:18 AM   #5676
cbm80
Registered User

Likes (Received): 312

Oczywiscie, ze docelowo najlepiej bedzie wjezdzac na TSW od strony Kuklinskiego. Po to wlasnie glownie jest ten wezel. Natomiast ja bede wjezdzal od Kleszczowej, bo mam blizej i na pewno latwo nie bedzie, bo trzeba przeskoczyc w lewo nawet 3-4 pasy. Juz teraz wlaczanie sie do ruchu nie jest proste. Ale inaczej przeciez tego sie nie dalo zrobic. Zastanawia mnie tylko jakie bedzie ograniczenie predkosci w wannie, aby bezpiecznie zmiksowac ruch z roznych kierunkow. Obecnie to nie problem, bo tak na prawde sa tylko 2 pasy od centrum, a docelowo bedzie ich 3+2+1 i ruch bedzie sie mocno przeplatal, podobnie jak przed RZS. W normalnych krajach to zwykle nad pasami sa tablice sugerujace kierunek nazdy, np. na prawym pasie w wannie powinien byc kier. do Pruszkowa co od razu lepiej kanalizowaloby potoki pojazdow. Ale w Polsce na to nie ma co liczyc.
cbm80 no está en línea   Reply With Quote
Old September 28th, 2013, 10:40 AM   #5677
micro-jr
Marzyciel

Quote:
Originally Posted by cbm80 View Post
Oczywiscie, ze docelowo najlepiej bedzie wjezdzac na TSW od strony Kuklinskiego. Po to wlasnie glownie jest ten wezel. Natomiast ja bede wjezdzal od Kleszczowej, bo mam blizej i na pewno latwo nie bedzie, bo trzeba przeskoczyc w lewo nawet 3-4 pasy. Juz teraz wlaczanie sie do ruchu nie jest proste. Ale inaczej przeciez tego sie nie dalo zrobic. Zastanawia mnie tylko jakie bedzie ograniczenie predkosci w wannie, aby bezpiecznie zmiksowac ruch z roznych kierunkow. Obecnie to nie problem, bo tak na prawde sa tylko 2 pasy od centrum, a docelowo bedzie ich 3+2+1 i ruch bedzie sie mocno przeplatal, podobnie jak przed RZS. W normalnych krajach to zwykle nad pasami sa tablice sugerujace kierunek nazdy, np. na prawym pasie w wannie powinien byc kier. do Pruszkowa co od razu lepiej kanalizowaloby potoki pojazdow. Ale w Polsce na to nie ma co liczyc.
Wanna generalnie będzie obsługiwała ruch na TSW. Was interesuje Kleszczowa => TSW. Projekt zakłada obsługę przez NL. Inaczej trzeba by budować dodatkowa kaskadę nad odejściem w aleje - kolejna skrzynkę lub wannę...
Old September 28th, 2013, 10:43 AM   #5678
jhirny
Registered User

Quote:
Originally Posted by micro-jr View Post
Wjazd z jerozolimskich w S8 idzie wanna lekko wyprofilowanym łukiem pod estakadą. Jak może być "krótki"?
Nie z tego kierunku; od Pruszkowa. I jeszcze z zatoczką autobusową, z której autobusy będą z kolei uciekać do wanny, a nie na S.
Old September 28th, 2013, 12:41 PM   #5679
MichalJ
Registered User

Nie rozumiem. O jaką relację chodzi, które miejsce, o którą wannę i jakie autobusy?
Old September 28th, 2013, 12:56 PM   #5680
jhirny
Registered User

Chodzi mi o relację z Pruszkowa. O to, że widoczny na arkuszach od toonczyka zjazd z AJ na TSW z tego kierunku jest bardzo krótki; nie widzę na tej mapie skali, ale nie wygląda, jakby miał mieć więcej niż 15 metrów. W dodatku zaraz obok tego zjazdu jest zatoka autobusowa; autobusy, które z niej wyjadą, nie będą przecież jechać na łącznicę, tylko wrócą na AJ i dalej rondo/wanna.

IMO małe odległości i dużo wywijania/hamowania, jak na taki krótki odcinek.

Reply

Tags
droga ekspresowa, droga ekspresowa s7, ekspresówka-s7, ekspresówka-s8, s-7, s-8, warsaw, warszawa

Thread Tools
Rate This Thread
Rate This Thread:

Posting Rules