search the site
 daily menu » rate the banner | guess the city | one on oneforums map | privacy policy | DMCA | news magazine | posting guidelines

Go Back   SkyscraperCity > European Forums > Forum Polskich Wieżowców > Infrastruktura i Technologia > Infrastruktura drogowa > Inwestycje ukończone

Global Announcement

As a general reminder, please respect others and respect copyrights. Go here to familiarize yourself with our posting policy.

Reply

Thread Tools Rating: Thread Rating: 229 votes, 5.00 average.
Old September 28th, 2013, 11:59 AM   #5681
tomzyl
Registered User

Likes (Received): 243

dużo hamowania? ograniczenie jest do 40, na całych Jerozolimskich w stronę centrum mamy max 70, a w wannie chyba 60. Więcej nie dadzą na odcinku węzeł AJ i węzeł Opacz.

Sponsored Links
Old September 28th, 2013, 12:05 PM   #5682
jhirny
Registered User

Likes (Received): 389

Ograniczenie do 40 jest dopiero przy odbiciu w prawo, wcześniej będzie pewnie więcej.

Zresztą, 60 w wannie. Kierowcy jadący wanną od Warszawy do Pruszkowa hamują przed nią ze 120 do 80 tylko dlatego, że dalej jest tragiczna nawierzchnia, a za zwężeniem 3 pasy>1 pas lubi się ustawiać suszarka.

zielaczek liked this post
jhirny no está en línea   Reply With Quote
Old September 28th, 2013, 12:28 PM   #5683
MichalJ
Registered User

Likes (Received): 4855

Relacja Pruszków-Opacz-Ursynów jest realizowana przez S2, relacje Włochy-Opacz przez NL. Pruszków-Salomea-Opacz-A2? Wątpię w opłacalność takiego objazdu.
To raz.

A dwa, że to jest normalne odejście pasa zjazdowego. Punktowe wystarczy, po co tu długość mierzyć? Na AJ nie będzie 120, raczej 50, góra 60. Nie buduje się dróg pod łamiących przepisy...

Autobusów tam wiele nie ma (nawiasem mówiąc, autobusy nie jadą wanną, ale to bez znaczenia dla tej dyskusji).
MichalJ no está en línea   Reply With Quote
Old September 28th, 2013, 12:28 PM   #5684
powe22
Registered User

Likes (Received): 8

Quote:
Originally Posted by jhirny View Post
Chodzi mi o relację z Pruszkowa. O to, że widoczny na arkuszach od toonczyka zjazd z AJ na TSW z tego kierunku jest bardzo krótki; nie widzę na tej mapie skali, ale nie wygląda, jakby miał mieć więcej niż 15 metrów. W dodatku zaraz obok tego zjazdu jest zatoka autobusowa; autobusy, które z niej wyjadą, nie będą przecież jechać na łącznicę, tylko wrócą na AJ i dalej rondo/wanna.

IMO małe odległości i dużo wywijania/hamowania, jak na taki krótki odcinek.

Jeden autobus na 20-25minut, pewnie na żądanie więc nie będzie tragedii. Pewnie projektant wyszedł z założenia, że dużego ruchu z AJ na TSW nie będzie, bo wcześniej jest wjazd na S2 z AJ w Ursusie.
powe22 no está en línea   Reply With Quote
Old September 28th, 2013, 12:29 PM   #5685
cbm80
Registered User

Likes (Received): 305

Quote:
Originally Posted by jhirny View Post
Chodzi mi o relację z Pruszkowa. O to, że widoczny na arkuszach od toonczyka zjazd z AJ na TSW z tego kierunku jest bardzo krótki; nie widzę na tej mapie skali, ale nie wygląda, jakby miał mieć więcej niż 15 metrów. W dodatku zaraz obok tego zjazdu jest zatoka autobusowa; autobusy, które z niej wyjadą, nie będą przecież jechać na łącznicę, tylko wrócą na AJ i dalej rondo/wanna.

IMO małe odległości i dużo wywijania/hamowania, jak na taki krótki odcinek.

Tez uwazam, ze ten zjazd jednoczesnie na przystanek, serwisowke a na koncu na TSW to jakis projektowy koszmar. Na szczescie z tego kierunku bedzie raczej maly ruch, bo glowny wjazd od Pruszkowa jest na wezle AJ na POW, a blizszy Ursus wjedzie od Kuklinskiego - pieknie i bezkolizyjnie. Mialo wiec to uzasadnienie.
cbm80 no está en línea   Reply With Quote
Old September 28th, 2013, 12:41 PM   #5686
jhirny
Registered User

Quote:
Relacja Pruszków-Opacz-Ursynów jest realizowana przez S2, relacje Włochy-Opacz przez NL. Pruszków-Salomea-Opacz-A2? Wątpię w opłacalność takiego objazdu.
To raz.
Quote:
Na szczescie z tego kierunku bedzie raczej maly ruch, bo glowny wjazd od Pruszkowa jest na wezle AJ na POW, a blizszy Ursus wjedzie od Kuklinskiego - pieknie i bezkolizyjnie. Mialo wiec to uzasadnienie.
Racja, nie podejrzewam tego węzła o istotną obsługę waszych kierunków. (Choć ja będę z niego tak korzystać, więc to jest moja mała prywata; ale mieszkam na okolicznej wsi, nie liczę się).

Natomiast będzie to przecież jedyny w okolicy wjazd dla tych, co chcą jechać POW w stronę Konotopy.

A tego przystanku miało tu w ogóle nie być, ZTM go wymusił, uzasadniając dużą liczbą wniosków o zwiększenie liczby autobusów i zagęszczenie przystanków (też u toonczyka to jest).
Old September 28th, 2013, 12:44 PM   #5687
MichalJ
Registered User

O relacji do A2 pisałem - ale to jest bardzo do tyłu. Węzeł Pruszków...

A przystanek chyba dla nikogo.
Old September 28th, 2013, 12:48 PM   #5688
jhirny
Registered User

Quote:
Originally Posted by MichalJ View Post
O relacji do A2 pisałem - ale to jest bardzo do tyłu. Węzeł Pruszków...
Zrozumiałem, że w kontekście jechania dalej do Lizbony. Nie przyszłoby mi (wjeżdżającemu do AJ na wysokości Spisaka) do głowy przepychanie się do węzła Pruszków, żeby pojechać na Bemowo, nawet teraz, jeszcze bez TSW. Pruszków może jeszcze, Ursus nie.
Old September 28th, 2013, 12:57 PM   #5689
MichalJ
Registered User

Ursus sobie wjedzie w Morach.
Old September 28th, 2013, 01:03 PM   #5690
pzinek
Registered User

Likes (Received): 452

Quote:

A przystanek chyba dla nikogo.
Np dla Skoroszy nr XI
pzinek no está en línea   Reply With Quote
Old September 28th, 2013, 01:09 PM   #5691
RalfG
Registered User

Likes (Received): 536

Kilka zdjęć z dziś
1.

2.

3.

4.

5.

6.

7.
Old September 28th, 2013, 01:30 PM   #5692
Teokryt
I co ja mogę?

Teokryt's Avatar

Likes (Received): 5156

Dzis krótka Fotoelacja. Bo w zasadzie działo sie przed te dwa tygodnie... nic szczególnego. W rejonie Puchał tylko szaleli geodeci z cała cieżarówką palików a tak to żadnych maszyn i robót ciezkich, cisza spokój.

[img]ftp.teokryt.webd.pl/ssc/tsw//Fotorelacja_2013-09-28T13:15:45/mapa.jpg[/img]

1. Miejsce po dawnych wykopkach archeo i jakis próbach odhumusowania. Zwracam uwage na brzozę. Tak sie pilnują z czasem wycinki że brzoe która by "chlasnęli" w 2 minuty specjalnie omijali.

2. Poszedłem dalej za dźwiękiem "sygnału cofania" co tam sie dzieje, niestety jak pisałem kalosze wymagne bo nim dotarlem zatopiłem sie w błoto ponad kostki (i buty i spodnie szlag trafił)

3. Nie wiem cy to były prace związane z TSW czy może ktoś prywatnie cos grzebał w ziemi. Zostanie to niewiadomą.

4. Zwrot w kierunku Brzozy, z dalszych ustaleń to jest to miejsce pod DL-15

Cdn ...
Teokryt no está en línea   Reply With Quote
Old September 28th, 2013, 01:31 PM   #5693
Teokryt
I co ja mogę?

Teokryt's Avatar

Likes (Received): 5156

5. Przenosimy sie do Puchał gdzie pracowici geodeci oznaczają wszystkie instalacje. Budowa wchodzi w etap przekładek.

6. Pięknie zrobiona DL-22. Jak na razie to najbardziej zaawansowana droga na tej budowie.

7. I wspomniana DL-114, niestety na bardzo krótkim odcinku, tempo jest naprawde ślamazarne.

8. I ciekawostka drogowa, prace drogowe w rejonie skrzyżowania Sokołowskiej z Wacława. Nie ma to chyba nic wspólnego z TSW, ale kto wie?

W rejonie Janek, w zasadzie cicho, jedynie wzdłuż DL 115 wykonano kanalizację a w rejonie Raszynki silne prace wodno-melioracyjne - usuwanie zakrzewień i przygotowanie do uregulowania Raszynki. Tam juz sie niw zapuszczałem z braku kaloszy.
W rejonie Targowej w Opaczy też bez zmian, dokładnie to co na stronie kontraktu.
Bida z nedzą jesli chodzi o postępy. W Paszkowie i Wolicy budynki nawet nie sa oznaczone do rozbiórki. I to by było na tyle, czas kupic zestaw Społecznego nadzoru - kolekcja jesienna czyli kalosze, kurtka przeciwdeszczowa i pokrowiec na aparat.

Fotorelacja wstawiona automatycznie. Po raz ostatni do czasu aż Kamillost rozwiąże problem z FTP.
Teokryt no está en línea   Reply With Quote
Old September 28th, 2013, 02:56 PM   #5694
Buashy
Registered User

Likes (Received): 101

Quote:
Ursus sobie wjedzie w Morach.
Toś teraz dowalił, może Niedźwiadek albo Gołąbki, ale z południowej części Ursusa do Mor to spora wycieczka. Ja mieszkam w Ursusie i właśnie tą łącznicą będę jeździł do S2, A2 i S8.
Buashy no está en línea   Reply With Quote
Old September 28th, 2013, 03:22 PM   #5695
maro100
Registered User

Likes (Received): 306

[QUOTE=RalfG;107481077]Kilka zdjęć z dziś

3.

Na co oni czekają z tymi przystankami ? Wszystko robią na Nowolazurowej tylko od kilku miesięcy nie dotykają się do wylania betonu w zatoczkach po obu stronach Nowolazurowej. Czy jest z tym jakiś problem? Czekają na mrozy?
maro100 no está en línea   Reply With Quote
Old September 28th, 2013, 04:55 PM   #5696
bacique
S2/S8

bacique's Avatar

Likes (Received): 15520

Na drodze serwisowej DL-1B od WKD do objazdu lecą z masą, a właściwie już tylko zagęszczanie im zostało

Fotki wieczorem...

Tylko skonsultować, zaprojektować, odhumusnąć, odsączyć, wypalować, zazbroić, wylać betą, upiaszczyć, wycementować, ukruszywić, zabitumować, wymasować, uścieralnić, oznakować, ubarierowić, wyekranować, ponasadzać, odebrać i mamy trasę!

fotki: 1 2 3

Bastian., Tumial, tadeo111 liked this post
bacique no está en línea   Reply With Quote
Old September 28th, 2013, 05:05 PM   #5697
pogo0
Registered User

Likes (Received): 12

Quote:
Originally Posted by maro100 View Post
Quote:
Originally Posted by RalfG View Post
Kilka zdjęć z dziś

3.
Na co oni czekają z tymi przystankami ? Wszystko robią na Nowolazurowej tylko od kilku miesięcy nie dotykają się do wylania betonu w zatoczkach po obu stronach Nowolazurowej. Czy jest z tym jakiś problem? Czekają na mrozy?
Jeśli to jest zatoczka autobusowa to pojawia się jeszcze jedno pytanie:
Kto wpadł na pomysł aby w ten sposób robić studzienkę w tym miejscu? Powstało coś co wygląda jak zatoczka w zatoczce... tylko czekać aż ktoś skręci sobie nogę wysiadając wprost na studzienkę... nie wspominając o wygodzie wsiadania do autobusu gdy akurat któreś drzwi trafią na to...

Tumial liked this post
pogo0 no está en línea   Reply With Quote
Old September 28th, 2013, 05:32 PM   #5698
MichalJ
Registered User

Quote:
Originally Posted by Buashy View Post
Toś teraz dowalił, może Niedźwiadek albo Gołąbki, ale z południowej części Ursusa do Mor to spora wycieczka. Ja mieszkam w Ursusie i właśnie tą łącznicą będę jeździł do S2, A2 i S8.
Do S8 w Morach z rejonu Sosnkowskiego/Pużaka jest 4 km przez Gierdziejewskiego albo 12 km przez Salomeę-Opacz-Konotopę. 3 razy dalej. Ale każdy pojedzie, jak mu wygodniej.
Old September 28th, 2013, 05:41 PM   #5699
Buashy
Registered User

Likes (Received): 101

Quote:
Do S8 w Morach z rejonu Sosnkowskiego/Pużaka jest 4 km przez Gierdziejewskiego albo 12 km przez Salomeę-Opacz-Konotopę. 3 razy dalej. Ale każdy pojedzie, jak mu wygodniej.
Ode mnie jest nie 4 km tylko 6 i to przez osiedlowe uliczki i przejazd kolejowy. 15 minut jazdy jak nie trafisz na zamknięty przejazd i korek do Połczyńskiej a bywa 30 min.
Natomiast te 12 km przejadę w 6-10 min bez łaski.
Jeśli wolisz zawsze drogę krótszą to po co ci obwodnica ?
Buashy no está en línea   Reply With Quote
Old September 28th, 2013, 05:48 PM   #5700
M_J_J
Someplace Else

M_J_J's Avatar

Likes (Received): 10841

WKD

Tuż popołudniu kładli kolejną warstwę asfaltu na jezdni bocznej po wschodniej stronie trasy S8.
Pewnie bym nawet w okolice WKD nie pojechał gdybym wcześniej nie dostrzegł walczyków patrząc z okolic Środkowej

Fotki na dużym zbliżeniu więc sorki za jakość.

A to już fotki robione z ulicy Salomejskiej.

Wanny były już po robocie ale woń świeżego asfaltu nadal unosiła się w powietrzu

Walczyki jeździły...

...jeden ciągnik i dwa samochody Eurovii zaparkowały na jezdni, którą można było dotąd dojechać do objazdu Alej.

M_J_J no está en línea   Reply With Quote

Reply

Tags
droga ekspresowa, droga ekspresowa s7, ekspresówka-s7, ekspresówka-s8, s-7, s-8, warsaw, warszawa

Thread Tools
Rate This Thread
Rate This Thread:

Posting Rules